Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   306 / 1160
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szia!
Lángszenzornak fényellenállást (LDR) használnak, ezért az normális jelenség, ha mindkét irányba vezet.
(#) Directors hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Üdv!

Kaptam javítani egy akkumlátor töltőt amiben van egy kondi ami eltört de semmi nem volt ráírva. Mekkora értékűre cseréljem ki?

DSC00078.JPG
    
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szia!
Az biztosan kondenzátor?
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ebben nem vagyok biztos. De abban igen,hogy nincs ráírva semmi. Ez megy az aku + kivezetésére.
(#) Ricsi89 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Beépítési rajzon és leírásban is fototranzisztornak jelzik és írják. Úgy néz ki ez, mint egy BC107-es tranyó, és a teteje helyén egy kis lencse van. Ez egyébként is kívül van a kályha külsején, ott nincs nagy hő, max 80°C.
Ja és eredetileg egységes bonthatatlan kapcsolatot létesített eredetileg a vékony csövecskével, ami belelógott az égéstérbe, csak az belerohadt a kályhába, így kicsit megmelegítettem, hátha kijön, de csak a műgyanta szerű anyag lágyult meg és ez jött ki a csőből.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Csináltam képet a tranyóról. És bemásolom ide a leírás azon részét, ami a szenzorra vonatkozik.
Idézet:
„The flame sensor consists of a photo transistor protected by a pipe. After flame-up the pipe starts to glow so that the sensor signals "flame". The flame sensor monitors the flame condition throughout heater operation.”
(#) lukovicsek válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szia először én is erre tippeltem ugyhogy megnéztem az elkokat meg a panelt is nagyító alatt, akkor azt mondod, hogy az ic vagy megy vagy egyáltalán nem megy ? akkor keresem tovább a hibát.
Laci
(#) lapose válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szerintem ezzel próbáld helyettesíteni: Bővebben: Link
(#) feccus hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok tudnátok segíteni hogy a mellékelt alkatrész mi lehet? Egy számítógép kijelzőjéről való,hőérzékelőre saccolok.
Köszi.
(#) sucuka hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Tisztelt Urak!
Egy Fujitsu-Siemens ScaleoView W19-1 típusú monitor tápja eldurrant. A táp nyákján egy MINI-MELF tokozású zenerdiódát nem tudok beazonosítani, a "barátunk" sem segített.
A diódára a következő felirat van szitázva: 12B, ahogy a képen is látszik.
Vajon milyen típus lehet szerintetek?
Köszi!

DSCF1883.JPG
    
(#) Ricsi89 válasza lapose hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Megpróbálom beszerezni, meg közben visszarajzolom a vezérlőt is, mert valami nem stimmel vele és nem értem a működését.
(#) mex válasza sucuka hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Egyszerűen 12V.
(#) kadarist válasza sucuka hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szia!
12V-os Zenerről van szó.
SMD atlasz
(#) sucuka válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Köszönöm István, már le is mentettem a doksit!
(#) kadarist válasza sucuka hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Jó böngészést!
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 20, 2011 /
 
Sziasztok.egy lehet, hogy kezdő kérdés, hogy mérjek be egy 470 mikrof-os elko-t ha a multiméter csak 200-ig mér.
Kösz mindenkinek.
Laci!
(#) Béci81 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Ha púpos vagy gyanús ne mérd cseréld.
(#) kadarist válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Szia!
Köss vele sorba két biztosan jó 470 µF-os elkót, és így mérd meg az eredő kapacitásukat. Ha a mért érték 150-160 µF körül van, akkor jó a kondi.
(#) feccus válasza feccus hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Bocsi de lemaradtak a képek.
Ő lenne az.
(#) lukovicsek válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Na valami ilyesmire gondoltam én is mert tulajdonképpen nem is púpos meg nem is gyanus csak ezek maradtak amiket még nem mértem be, kösz a megeerősitést.
Laci!
(#) proli007 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 20, 2011 /
 
Hello!
Akkor ez elég egyértelműen fototranyó volt, így nem volt igazán jó a sejtésem..
üdv! proli007
(#) szepnorbee hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Sziasztok! Mivel lehetne helyettesíteni a már nem kapható HV826 EL lamp driver IC-t? Olyan lenne jó ami lábkompatibilis mert egy Palm VX-ben szeretném kicserélni (elment a háttérvilágítás, típushiba) Köszönöm!
(#) lapose válasza szepnorbee hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Szia!

A MIC4826 láb-kompatibilis vele, a MIC4827 pedig funkció-kompatibilis vele.
(#) feccus hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Sziasztok tudna valaki segíteni az előbbiekben felvetett alkatrésszel kapcsolatban?
Köszönöm.
(#) kadarist válasza feccus hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Mérj rá ohmmérővel. Ha csökken az ellenállása melegítés hatására, akkor NTC ellenállás, ha növekszik, akkor PTC. De az is lehet, hogy valamilyen félvezető szenzor.
(#) effectspecial hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Nem kapok sehol LP339N típusú IC-t. Esetleg tudna valaki tippet adni, milyen típussal helyettesíthető? vagy hol kapható?
köszi...
(#) pucuka válasza effectspecial hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Ha nem fontos, hogy igen alacsony fogyasztású legyen, akkor LM339
(#) lapose válasza effectspecial hozzászólására (») Márc 21, 2011 / 1
 
Szia!

Tessék: LM3302N: Bővebben: Link
(#) DanyyX hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Üdv!

Ritkán fordul elő hogy nem tudom egy alkatrészről, hogy mi az. Ez most egy ilyen eset, ebben kérném a segítségeteket. Biztosan valami triviális dolog, két fém lap, közte töltelék. Én valami power alkatrésznek nézem, talán valami spec diófa vagy bizti lehet. Itt 100% hogy van aki látott/használt már ilyet.
(#) kadarist válasza DanyyX hozzászólására (») Márc 21, 2011 /
 
Szia!
Mutasd már meg oldalról is, meg alulról is.
Következő: »»   306 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem