Fórum témák
» Több friss téma |
Szia!
Igazad van, kiderült, hogy negatív indítású a sziréna, tehát az N-et kötöttem a Bell- -ra, így csodásan, üzemszerűen működik. Köszönöm a segítséget
Köszönöm a kezelői zónával kapcsolatos tanácsot. Jó lett.
Most viszont az lenne a kérdésem, hogy 2 darab DSC LC100 mozgásérzékelőt DEOL módszerrrel hogy tudok sorba kötni ? Köszönet...
Ha lakásról van szó, akkor simán kösd sorba őket. Azért illendőségből az utolsóba tedd az ellenállásokat. Ha olyan intézmény, ahol napközben hozzá lehet férni, akkor 2.7KOhm-os + 5.6KOhm-os ellenállásokkal varia (2érzékelőnél). Alapelv: nyugalmi állapot 5.6K, riasztás 11.2K, wire fault, ill. szabotázs = végtelen. Kb. 20-30%-os tűrése biztos van. Nem próbálgattam még ilyen durván, hogy hol komparál... Amúgy meg csak muszájból, vagy nagyon praktikus okokból rakok több érzékelőt egy zónára.
Sziasztok,
Van egy DSC kozpont egy GSM modullal. A szirena kimenetre (is) ra van kotve a modul, ami SMS-t kuld megadott tartalommal, ha a szirena megszolal. Ez igy teljesen rendben is van (jon egy SMS, ha megszolal a szirena, es egy masik, ha leallt, a modul kuld egy SMS-t az adott bemenet minden allapotvaltasarol. A gond a tuzjelzovel van. A tuzjelzo szagatottan szirenazik, kb 2 mp-es idokozonkent, ami 2 mp-kent 2 SMS-t jelent (kezdet es veg). Azt meg tudom csinalni, hogy atteszem egy normal 24 orasra a tuzjelzot, igy folyamatosan szirenazik. A gond az, hogy viszont nem tudom eldonteni, hogy a tuzjelzorol jon a riasztas vagy a tobbi egysegrol. Nem lehet valahogyan megoldani, hogy pl. ne 2mp-enkent szakitsa meg a szirenat, hanem 20mp-kent? A gond az, hogy 4 percig szol a szirena, az 240 SMS-t jelent (2 telefonra megy). Vagy van valami otlet esetleg? A GSM modul eleg alapszintu, analog jelvaltasra kuld SMS-t a ki es bemenetek allapotarol, amihez szoveget lehet rendelni (GSM Easy Kommunikator). Koszonom szepen
A tűzjelző kimenet vagy folyamatos, vagy 3 mp szaggatott, ezt a két opciót választhatod. nincs lehetőség 20mp impulzusra a sziréna kimeneten. (ezért is sziréna kimenet, és nem vezérlő kimenet)
Van egy egyszerűbb megoldás. a PGM kimeneteket kell használni. Két partíció kell, egy partíció maga a vagyonvédelem, infák, nyitások, a másik partíció a tűzjelző. A PGM 1 az első a vagyonvédelmi, PGM2 a második a tűzjelző partícióhoz van rendelve, így ekkor csak az fog indulni amelyik neked kell. És át kell 24 órás normál zónára programozni a tűzjelző zónákat. A PGM kimeneteket pedig a megfelelő partíciókhoz lehet rendelni.
Sziasztok!
Tudja valaki mi a különbség a DSC 585 és 500H között? most az utóbbi került hozzám, van esetleg valakinek hozzá leírása vagy hasonló? A kódjait nem tudom, bontott a cucc, 1 késleltetett zóna kéne illetve a többi az azonnali. Köszi előre is! DSC585-öt már sikerült beállítanom, azóta is üzemel. Ha ezt ugyanúgy kell akkor elég no problem, csak ha különb9özik az érdekelne! Köszi!
Hogy miben?
Mindenben. Őslény. De rettenet egyszerű a programozása. mindössze 5 szekciót tartalmaz.
Köszi a választ, végül EOL ba kötöttem mindent.
Majdnem minden jó lett.A ready világít alapesetben. Viszont ha élesítem a rendszert és függetlenül attól hogy volt-e ajtónyitás vagy sem a rendszer élesedik. Viszont ha élesedés után nyitom a bejárati ajtót akkor azonnal riaszt és nem vár semmit. (DSC1616, dsc pc1555pkz kezelővel , kezelői zónával) A zónákkal kapcsolatban az alábbiakat programoztam: *8 5555 202 7 *8 5555 020 07 00 00 00 00 00 00 00 *8 5555 001 03 03 03 03 03 36 01 00 *8 5555 005 01 020 020 015 *8 5555 005 09 240 Kell még valamit beírni? Köszönettel......
Köszi!
Mindegy, hogy őslény, végezze a dolgát és kész Majdnem üres épületbe kell, utoljára kilopták a fali villanyvezetéket Régi alumínium volt.... Ilyenek ellen ezis jó sztem.
Végezni fogja. Ezek a régi riasztók szinte megölhetetlenek.
Élesedés után várj minimum 20mp-et és utána nyiss ajtót, ellenkező esetben késleltetés nélkül azonnal riaszt. Gyári beállítás, ezen nem változtathatsz, ilyenkor teljes tesztet csinál a riasztó.
240 perc sziréna idő egy "kicsit" sok :csodalk: A sziréna idő bőven elég 3 percen, tehát a 005 /09 szekcióban a 240-et 003 ra állítsd. Amúgy is minden kültéri lekapcsol 5-10 perc után.
Ha jól gondolom akko BV-201-es ézékelő van a PC500H-hoz, mi módon kellene összekötni? 585-nl tudom keleltt egy ellenállás minden zónakörbe. ebben mondjuk nem volt ilyen, nem is kéne? Ha mégis kell mekkora legyen?
1k Ohm kell, egy darab. A mozgásérzékelő meg teljesen mindegy milyen, az összes vagonvédelmi érzékelő száraz kontaktusokat ad ki. A com, és NC pontokat kell használni, Ezzel sorosan kötöd az 1 k Ohm ellenállást, ez megy be a zónába. A mozgásérzékelők szabotázs körét sorosítod, és erre soros rendszer végre teszed az 1 k Ohm ellenállást, és kötöd be zónára, amit célszerűen 24 órás zónára programozol.
Csak zárójelben, az 585-nél jobb lett volna a dupla ellenállásos módszert használni, megbízhatóbb, és könnyebb a hiba beazonosítás, mivel két ellenállásnál négy állapotot tudsz megkülönböztetni. A leírásban Double end of line: deol néven találod. A bekötés szóban, az NC és com pontok között egy ellenállás, a com és tamper között egy ellenállás, az NC és a szabad tamper pont megy a zónára. Ezzel van négy állapotod. Alapesetben , mikor nyugalomban van az infa, akkor a központ felé 5k6 Ohm értéket mutat. Mikor mozgás van, akkor sorosan hozzákapcsolódik a másik ellenállás, és 11k érték megy a központ felé. Ez a nyitott állapot. Szakadás esetén zóna tamperként azonosítja a központ, ha a kábelt az ellenállások nélkül összezárod, akkor zóna zárlatot jelez.
Juj de rég volt már
Ugyanúgy? Neeeem. Amúgy hasonlóan, ezt szeretem a DSC-ben, hogy konzekvensen majdnem minden központnál hasonló a kezelés és programozás. Arra emlékszem, hogy nem szólt alacsony akkufesznél, csak ha elment a 230V, akkor meg már néha késő volt. Csatolok egy telepítőit. Nem fogsz belezavarodni, az biztos
A 013 szekcióban a hangos kilépési hibát kapcsold ki (6-os opció)
Aham, értelek, nekem mondjuk 585nél az infrán 8 eres kábel van és külön 24 órás zónára tettem a tampert. Most már legalább világosan rétem a DEOL-t is De ott nem eleht akkor 24 órás ugye?
De a tamper és wire fault az 24 órás DEOL esetén. Egy apró baj van vele, hogy riasztást nem indít a tamper esemény, csak a kezelőn jelzi, de PGM programozható rá és le is kommunikálja...
tehetem az ellenállást a központba? Illetve ha több érzékelőt akarok sorba tenni, akkor hova tegyem? A régi bekötés maradéka szerint az érzékelőbe a com és a test között volt az ellenállás, de akkor mi lehetett a zónára kötve?
Köszike!
Teheted az ellenállást a központba.
A régi infra belében azért lehetett a "testre" kötve ellenállással a zóna, mert csak 3 vezetéket használt. Ez a takarék kapcsolás. Mivel a DSC panelén a COM egyenlő a negatívval, így nem kötelező kivezetni külön a zóna és a COM pontokat, csak a pozitív a negatív és a zóna szálat. Ha sorosan kapcsolsz néhány zónát, az ellenállást gyk. bárhová teheted, a lényeg, hogy mikor mind nyugalomban van, a központ felé 1k legyen látható.
Hazaérve rámértem, és eddig 5,6kohm-nak tünik, de ha ráteszem a zónára akkor kialszik a ledje. 585-ösön ki tudtam kapcsolni a többi zónát, ennek a leírásában meg nem is említ ilyet. Kiiktatásra meg nem nagyon reagál, ugyanúgy kijelzi az állapotát a kiiktatott zónának is, Jelenleg egyfolytában világít a 4 zóna (üres mind még)
Ki lehet kapcsolni vagy csak ellenállással tudnám lezárni végleg?
Lehet, hogy 5.6k az ellenállás, nagyon rég nem láttam már ilyen riasztót.
Sajnos ezeket a központokat még nem készítették fel a szoftveres kiprogramozásra, így a nem használt zónákat le kell zárni egy ellenállással. Ennél a kiiktatás *1 és egy jegyű zónaszám. Pl. a 4-es zóna: *1 4 #
Minden OK! Hibamentesen működik minden.
Köszönet a segítséget....
Rendben, lezártam már, de akkor így is marad. Minden működik, már csak azt nem tudom miért nem csipog a kilépési késleltetésnél a kezelő. Az azért jó lenne.
Ere tudsz egy tippet? Nagyon köszi a segítséget! Jó, hogy vannak még ilyen emberek, ilyen fórumok!
Azért nem csipog, mert nem tud...Sajnos. Régi holmi, még az utódja sem tud csipogni kilépéskor, az 510 az 560, és az 1550 sem.
Egy központ leírásánál azt találtam, hogy a kezelőt a központtal "nem árnyékolt" kábellel kell összekötni.
Fontos-e ez? Mert van árnyékolt kábelem, nem akarok fölöslegesen árnyékolatlant venni. A központ nem dsc hanem satel integra 64, de gondolom hogy ez a része megegyezik.
DSC-nél sem kötelező a buszra az árnyékolás, csak zavart környezetben. Gondolom SATEL-nál sem, bár nem igazán ismerem. Gondot biztos, hogy nem okoz ha használod. Nagyobb távolságokra viszont ajánlott a 0,5 vezetékátmérő. Satel-nél meg ha jól emlékszem valami külön táp kimenet is van a kezelőknek. Telepítőiben szerintem le van írva.
Ha nem több száz méter távolságra kell vinni a kezelőt, akkor nyugodtan mehet hagyományos riasztókábellel.
Csak a kezelő kábelének árnyékolását ne kössed le a többi árnyékolás mellé.
Sziasztok, DSC 1864-em van egy GSM modullal. Ugy van a modul beallitva, hogy SMS-t kuld riasztaskor es aramszunetkor (a kozpont eszreveszi, ha megszunik a tapellatas). Erdekes modon teljesen jol mukodik a dolog, ha lekapcsolom a biztositekot, jon egy SMS amikor elmegy az aram es egy, amikor visszajon.
Viszont szinte minden heten van egy olyan SMS paros, ami kevesebb mint 1 perces aramszunetet rogzit, azaz 1 percen belul jon egy SMS hogy elment az aram es egy masik, hogy visszajott. Sajnos vagy ejjel tortenik (alszom) vagy nappal amikor nem vagyunk otthon, igy nem tudom, hogy tenyelg elmegy-e az aram az adott idoben. Kicsit gyanus, mert nem letezik, hogy heti szinten legyen 1 perces aramszunet. Szerintetek hogyan lehetne ezeket az esemenyeket validalni? Az orabeallitasok az egyeb haztartasi gepeken nem mennek el, de ez nem mervado... attol tartok, esetleg a kozpont tapellatasa vagy valami mas vacakol, de nem tudom, hogyan lehetne errol megbizonyosodni. Koszonom szepen!!!
Nemreg volt tema az arnyekolas es az EGND bekotese DSC-nel. Nalam persze egyik sincs bekotve (csak a vedofold a dobozra).
Kerdeztem a szereloket, ok szepem elmagyaraztak, hogy nem tudnak olyan zavart elkepzelni egy foliaval bevont kabel korul, ami azt eredmenyezne, hogy az ellenallas oly mertekben valtozzon a vezetekben, hogy azt a kozpont riasztaskent erzekelje a mozgaserzekeloktol. Szerintuk osszeszedhet valamifele "zajt", de az nem eleg ahhoz, hogy azt a kozpont a mozgaserzekeloktol jovo riasztasnak vegye. Sajnos ezzel erre nem tudok mit mondani, logikusan hangzik, de itt mast olvastam. Az EGND-re meg azt mondtak, sohasem kotik be... sajnsa a kabelek arnyekolasa le is van vagva tobol, tehat az osszekotes eleg neccess (nem lehetseges, mert nincs annyi kabel, hogy vissza tudjam vagni). Szoval ez nem menne... mennyire fontos az EGND bekotese? Azert is kerdem, mert pont a napokban volt egy fals riasztas az egyik LC100-rol, persze az is lehet, hogy tulerzekeny (meg nem volt idom megnezni). Koszonettel: emts
Akkor a szerelő még sosem járt egy DSC oktatáson sem.
Egyébként is alap az árnyékolás bekötése. Ráadásul, az ellenállás változás áram változás, így ha kap egy tüskét, akkor pillanatra megnőhet a vezetékben átfolyó áram, és ott is a vakriasztás. Legalább az erősáramú szabványokat betartják. Csak nem sok fogalmuk van a gyengeáramú zavarokról. Ha nincs vakriasztásod, az egyrészt a riasztó stabilitása miatt van, másrészt nincs kiugró indukált áram a gyengeáramú vezetékeiden. Ipari környezetben már egész más a helyzet. Az SMS problémáról: Mivel küldöd a jelzéseket? PGM kimenetről, vagy szimulált felügyeleti központként a CID kódok alapján küld SMS-t? |
Bejelentkezés
Hirdetés |