Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   52 / 74
(#) aflmor válasza aflmor hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Hirtelen, ennyi Bár én általában beltéren használom, csak nem igazán állja útját se fal, se semmi.
(#) potenciameter válasza aflmor hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Köszönöm. Első ránézésre jónak tűnik, ha minden jól megy nyáron nekem is lesz hasonló!
(#) skero válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Gratulálok! Jól néz ki a cucc! Ne vedd rossz néven de vékonykának tűnik az a kábel. Hosszától és átmérőjétől függően nem csak az ellenállása van hatással a hsz -re de (ezáltal) a damping faktor -ra is hatással van.
(#) potenciameter válasza skero hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Szia. Nem veszem rossz néven, én is tudom hogy vékony a kábel, ez csak ideiglenes, azzal a kábellel szoktam néha bekötni a 2.1be ha filmezek, természetesen hangositani vastagabbat használok.
(#) aflmor válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Itt a "teteje"
(Dell_D520, Numark TotalControl, Behringer VMX200, Behringer CX2310, Reloop RPA1400, Castone CPA 1200B, +4db Behringer Top - 300W/db... stb)
(#) potenciameter válasza aflmor hozzászólására (») Márc 19, 2011 / 1
 
Egész jó kis cucc! Hol használod? Mit hangositol vele? Vagy csak otthoni szorakozás?
(#) aflmor válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 19, 2011 /
 
Most itthon "pihen", bár a szomszéd nem örül :gun:
Szezonban : PartyTime! (disco, + néhány szabadtéri buli) :whistle:
(#) Turbina33 hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Sziasztok!

Kárpitot mivel szoktátok ragasztani?
(#) andras1 válasza Turbina33 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Palmatex, vagy van egy olcsóbb teljesen ugyanolyan ragasztó. A neve most nem jut eszembe, de ahol ipari szőnyegpadlót kapsz ( drpadlo) ott azt is lehet venni. Lila dobozban van, árban fele a palmatexnek. Ja és borzalmasan büdös....
(#) andras1 válasza andras1 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Ja és arra figyelj, hogy ezek kontaktragasztók. Mindkét felületet beragasztózva várni kell míg majdnem teljesen megszárad, és akkor kell őket nagy nyomás alatt összeilleszteni. Fontos, hogy nem a nyomás időtartama, hanem az erőssége határozza meg a ragasztás minőségét. Én azt szoktam, hogy gumikalapáccsal végigütöm, de olyan rendesen. Kifogástalanul működik.
(#) Turbina33 hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Köszi mindenkinek!
(#) andras1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Nem arra gondoltam, hanem erre. Most látom, hogy oldószermentes is van már belőle.
(#) Turbina33 válasza andras1 hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) potenciameter hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Sziasztok.
Valahol láttam régebben a fórumon, hogy valaki használt EW-18-HN hangszórókat hangositasra, de már nem találom a hozzázólásokat. Milyen doboz illik a legjobban az ilyen hangszóróhoz? Ha jól emlékszem Bassreflex dobozban volt. Én is ilyen hangszóróval akarok mélyládát, de nem ismerem a TS paramétereit, ha valaki tud valamit, kérem segitsen!
(#) ticseboy hozzászólása Márc 29, 2011 /
 
Üdv. Idetévedtem erre a topikra, és ha már itt járok, megkérdezném, hogy:
én belehajtogattam a 15-ös kappát egy HD15-be, ezzel elégedett is vagyok, csak hogy mennyivel másabb a fent belinkelt képen látható ládika hangja, karakterisztikája, stb.?
(#) sound.man válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Nekem nagyobb féle rutse van, de nem szól olyan jól mint a HD15. Erről a kisebbről meg van szimulálció a neten freki átmenetre, szerintem ez se szól akkorát mint a HD.
(#) xray válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 29, 2011 /
 
Hello!
Képre kattintva kapsz pár infót róla.
EW-18HN
(#) potenciameter válasza xray hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Köszönöm az infokat!


És megközelitőleg hány literes ládában menne jól? és hány hz-re hangolva?
(#) ticseboy válasza sound.man hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Köszönöm a utánanézegettem és megtartom a HD-t.

Még egy észrevétel igy hirtelen, és nem bántás, de bútorlapból nem lehet hangfalat építeni, főleg kültérre. (rezeg, és széthullik) Tudom, hogy drága a rétegelt, de ott van aranyközépútnak az mdf.
Nem tudom hogy volt e ez már téma, mert nem olvastam az egészet vissza.
(#) Turbina33 válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Ma csináltunk egy próbát.Egymás mellé raktuk a 4050-et és a kappát,majd párhuzamosan kötöttük őket.Nem voltak dobozban,ültek a fenekükön egy asztalon.Kis teljesítményt küldtünk rájuk,nem csak mélyet kaptak.A különbség döbbenetes! Ha a fejem beleteszem a 4050 membránjába,akkor is a mellette lévő kappát hallom! Mintha nem is szólna!
Dobozba téve a különbség szó szerint mellbevágó! Meghallgatva a 4050-et azt hinné az ember,hogy jól szól ez és hangos is,egészen addig,amig egy normális hangszórót is meghallgat,és rádöbben a különbségre.A kappa teljesen másként szól,igazi mélyeket ad és azt erőteljesen,hangosan teszi,közben pedig nem akar kiesni a membránja... Nem szabad gagyit venni,már tudom.
Shalafi mondta:nem hangszóró,hanem zajkeltő eszköz... :yes:
(#) Turbina33 válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Neked már hullott szét doboz? Mire alapozod ezt a kijelentésedet?

Nem bántás-kérdés...
(#) chuckzo válasza Turbina33 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Hát az én rutse-im még nem hullottak szét, pedig már kaptak hideget-meleget
(#) ticseboy válasza Turbina33 hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Nem mondanám tul idősnek magam, de gyerekkoromban elsőknek összeeszkábált hangfalaim széthulottak. (Pl.!!! ha többször kiveszel és visszaraksz egy csavart, az már nem fog semmit.) Csak jótanácsnak szántam, és nem kötöszködésnek, mert az mdf is ugyanazon az áron kapható, és könnyebb vele dolgozni, és masszivabb lesz az egész.
Ezt is mdf-ből faragtam ki itthon saját kezüleg, és a hszóró max.35W kivehetőségével is agyon kellett merevitenem, mert rezgett. Akkor a butorlap mit csinált volna?

P8030601.JPG
    
(#) sound.man válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Reflex ládákat láttál már? Mind bútorlap. Nekem is abból van a rutse csavar+enyv. Nem esett még szét. Ha jól összerakod akkor nem esik az szét ez biztos.
(#) ticseboy válasza sound.man hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Csak egy jótanácsszerüségképp vetettem fel, de ha mindenki ellenem fordul emiatt, akkor elnézést.
(#) Turbina33 válasza ticseboy hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Igazad van,legjobb lenne a rétegelt lemez! De szegény ember vízzel főz,és ha rendesen össze van rakva az a doboz,ragasztva mindenhol és ki van merevítve tutira,akkor megteszi a bútorlap is.Le kell festeni kívül-belül,hogy a párát ne tudja magába szívni,mert az a halála,akkor tényleg szétesik.

Nem fordul ellened senki,beszélgetünk! Szép az elefántod!
(#) ticseboy hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Köszönöm. És tényleg csak segiteni akartam, szinte plusz többletköltség nélkül! A RÉTEGELT NEKEM IS ÁLOM MARAD!
Bár lehet hogy "kiváltságos" helyen élek, ugyanis ha megveszek egy egész tábla anyagot, akkor azt ingyen méretre szabják, ha kell akkor 2centis csikokra is
(#) Turbina33 hozzászólása Ápr 1, 2011 /
 
Szerintetek Ezekkel lehet valamit kezdeni? 90 lityis dobozban van két SR 2530,de sajna azok mindent csinálnak,csak szólni nem akarnak.Igazi mélyet nem adnak,közepük nincs. Keresek helyettük valamit,de nem adok 16 rugót egy 25-ös Eminence-ért.
(#) Turbina33 válasza ticseboy hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Mázlista...

Van egy ismerősöm,aki 6-os(!) rétegeltből csinált egy kb. 80 lityis ládát,kívül-belül üvegpaplan+műgyanta erősítéssel.Van benne merevítés is,de azt lehet tapogatni,az bizony nem remeg! És örökké tart!

Ez is egy megoldás.
(#) petya0808 válasza Turbina33 hozzászólására (») Ápr 1, 2011 /
 
Hali szerintem sokkal megbízhatóbb mint a sal vagy mnc.
Következő: »»   52 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem