Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1267 / 3976
(#) gg630504 válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Beépített áramgenerátoros vagy ellenállásos. Egy villogtató IC-vel egybeépítetthez még 555 sem kell
(#) Dinamik válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Nem is tudom már hogy melyik az de tudom hogy 10 mA-ert fogyaszt és a pirosnak a legkisebb a nyitófeszültsége
(#) Dinamik válasza gg630504 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Hát jo nem de 555 el a legkönyebb...és ahogy számítottam 20 másodpercig lekapcsolva marad és 90 ig fel
(#) David.zsombor hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok ezt meg tudja nézni nekem valaki gyorsba? Köszi.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok ! Ma vettem közel 300 ellenállást, elkókat, trimmereket, tranyókat, ic-ket, ledeket.

Az ellenállásokkal kapcsolatban merült fel kérdésem: Milyen ellenállás a :

piros-piros-fekete-narancs-barna
barna-sárga-fekete-fekete-barna
barna-sárga-fekete-fekete-barna
piros-piros-fekete-sárga-barna . Ezekre nem tudtam rájönni! Előre is köszi !
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia!
Mérd meg multiméterrel.
Színkódok
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Vagy használd ezt. Bővebben: Link
Amúgy nem tudod, hogy mit vettél
(#) szucsip válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
220kOhm - 140ohm - 2,2Mohm , Mindegyik 1%-os
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Hát, ezt használtam végig...

Szucsip: Ezeket sorban írtad? A 4. mennyi?
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Ezt használd! Kattintgass a színekre és utána "az ellenállás értéke".
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Ha ezt használtad akkor meg nem értem mi a bajod
(#) jdani hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Helló. Lenne egy alap fura kérdésem. Ugye ha megráz a váltóáram, akkor a szíved olyan frekvenciával húzódik össze, amennyi frekvencia van a váltóáramban, és majd utána leáll a szívverés. És ha egyenáram ráz meg?
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Ezt használom is...

Balckdog : Az, hogy ami után bepötyögtem a sz. kódot, akkor multival kimérem, hogy helyes-e, és nem adta ki azokat az értékeket. Jah, meg a multim csak 0-2MOHM-ig mér...
(#) kadarist válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Ha használod, akkor ugye nincs több kérdésed.
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia!
Egyenáramnál egyszer jól összehúzódik, aztán többször már nem.
(#) Darkness hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok! Építek egy stereo erősítőt, és kettő db toroid trafóról hajtom. Az lenne a kérdésem, hogy ha a kettő trafót egymásra rakom, tehát egyiket a másikra, az bezavarna-e valamit az áramkörben, vagy a trafók szekunderén?
(#) janikukac válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Nem, nem lesz...
(#) Darkness hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Értem. Tehát akkor egy lemez közéjük és jó kellene h legyen. Kössz az infót!
(#) janikukac hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Lesz még egy kérdésem, persze ha nem baj...

Tegnap este tanulmányoztam Kirchhoff 1-2 törvényét. Sajnos egyáltalán nem tudom felfogni...

O h m bácsi törvénye, sokkal egyszerűbb.

Valaki elmagyarázza a Kirchhoff bácsiét is ? :yes:
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Pedig ennél egyszerűbben nem lehet elmagyarázni csak bonyolítani.
Nem tudom, hogy az OHM törvényt mennyire fogtad fel, de ha az tényleg megy akkor ez sem bonyolultabb.
Mivel már vannak alkatrészeid is fogjál párat és kísérletezz, méregess. Így biztosan megérted. Én a gyakorlat embere vagyok az elméletet csak úgy fogom fel, ha kipróbálom. Próbáld meg. Ne morze kapcsolást meg erősítőt másolj hanem ezekkel kísérletezz.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Ha hiszed, ha nem, tudom az Ohm törtvényét...
(#) bodnar00 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Google Youtube (nyugi én se értem mit magyaráznak de jók a rajzok)
(#) janikukac válasza bodnar00 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Köszike szépen ! Megnézem !
(#) Hujikolp hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Üdv!

Bővebben: Link Erről kérdeznélek titeket, hogy mennyire lehet életképes a bemutatott "cucc". Az oké, hogy átjátssza a jelet, de utána mi történhet? Erősebb jelet sugároz és megbolygatja? Akár digitálisnál is.
(#) blackdog válasza jdani hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Ez a kérdés engem is foglalkoztat.
Ma is véletlenül megfogtam egy 50V 2200 µF kondi két lábát és nem voltam utána teljesen jól. Egy pillanatra szapora lett a világ és kb. 2 órán keresztül fájt az ujjam.
Szóval engem is érdekel bővebben, hogy mi a különbség AC és DC esetén.
Pl:
Földelek 230VAC (ebben van tapasztalatom)
Vagy, 400VAC, 100VDC, 1500VDC, 50VDC, 100VAC stb...
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Egyenáramnál vagy a hálózattól leválasztott váltakozóáramnál csak a két érintkezési pont között folyik áram. Hálózati áramütésnél viszont jó eséllyel a fél testeden fog keresztülfolyni az áram a föld felé, ezért itt a szíved mindenképpen érintett lesz.
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
És a két érintkezési pont között is ennyire fájdalmas?
Egy nyamvadt kis elkó volt teljesen feltöltve, de mikor rányúltam ijedtemben földhöz vágtam a panelt a szívem majd kiesett a helyéről vagy 1 percig és az ujjam kb. 2 órán keresztül fájt.
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
A nagy áramsűrűség miatt a érző idegvégződések extrém ingert kapnak. Az egyenáram görcsképző képessége pedig közismert. Ezek a hatások aztán kellemetlen fájdalomban manifesztálódnak.
(#) blackdog válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
És akkor melyik a veszélyesebb? AC vagy DC? Illetve milyen feszültség tartományban?
Az egyébként igaz, hogy az sem mindegy, hogy az adott ember milyen magas milyen széles (sovány/vékony) és milyen a víz háztartása?
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
A fokozott elektrokémiai hatás miatt az egyenáram veszélyesebb (elektrolízis). 50V felett már veszélyes tud lenni az áram, főleg ha nedves a bőrfelület. Természetesen a feszültség növeléséve egyenes arányban növekszik az átfolyó áram is, ezzel a veszélyesség mértéke. De persze ha a relatíve nagy feszültségforrás nem tudja ezt a néhány milliamperes (veszélyes mértékű) áramot szolgáltatni, akkor nem igazán veszélyes a nagyobb feszültség sem (pl. statikus elektromosság).
Következő: »»   1267 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem