Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Futófény
 
Témaindító: NBalage, idő: Szept 16, 2005
Lapozás: OK   16 / 25
(#) brenato hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Én piccel csináltam, és van csóva effekt kitöltési tényező változtatásával... Sokkal szebb...
(#) proli007 válasza gellertt hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Hello!
Remélem nem így készíted el, ahogy a rajzon van.. (Bár nem tudhatom mi a szándékod)
- A nyomógomb vezérlés nem ér semmit, mert amikor a nyomógombot megnyomod, az kontakthibázik. Tehát a számláló annyit lép, amennyit akar, de csak egyet, biztos nem fog.
- Tekintve, hogy a Led-ek közül egyidőben mindig csak egy ég, a 10db. 680ohm-nak semmi értelme. Bőven elég egy is belőle, a Ledek katódja és a 0V közé. (a "k" alatti pont és a "7" alatti pont közé. A Led-ek feletti ellenállás helyett meg nem kell semmi csak átkötés.)
üdv! proli007
(#) gellertt válasza proli007 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Üdv
Proli007 köszi a segítséget.Nem úgy csináltam meg ahogy a rajzon van de nem az a lényeg,az h nem működik nem jó a kapcsolásban valami.Azt szeretnem kérni tőled h nekem nem e tudnál készíteni egy kapcsolási rajzot.Valahogy úgy kellene,hogy NE555-időzítő is legyen benne.Nem kellene túl bonyolult legyen.Előre is köszönöm.Hátha én is tudnék valamivel segíteni neked.
Üdv gellertt
(#) _JANI_ válasza mrobi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
(#) DannyL16 hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok itt egy működő (oda - vissza) futófény! 555 -ös és egy 4017 -es IC -vel működik 3átkötés van rajta :/ de működik! egy 1µF kondenzátor 10 dióda és két ellenállás (nekem a 6 -os lábnál 150K -s a 8 -as lábnál pedig egy bontott poti van
(#) proba válasza gellertt hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ha egyik ide belinkelt kapcsolás sem működik ,akkor vagy az ic bekötését rontod el (szisztematikusa) vagy tényleg kinyírtad.
Kezdjük azzal Az 555 részét megépítetted akkor válaszd le a 4017 14 lábáról .Tegyél az 555 3-as lábára egy ledet 470 ohm-on keresztül .Ha kész írd le hogy ez villog vagy nem (illetve mennyire gyorsan/rendszeresen /össze vissza)
(#) proli007 válasza gellertt hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Hello!
Nem kell itt rajzolgatni, ha körülnéztél volna a képeknél, itt megtaláltad volna..
üdv! proli007
(#) H2opok hozzászólása Márc 21, 2011 /
 
Üdv
Egy új projektbe kezdtem, amibe 1 ilyen "szett" kellene.
http://www.youtube.com/watch?v=rxPmi70v19w
Mivel ilyen kapcsolást nem találtam, ezért úgy tervezem hogy 1 futófénnyel oldanám meg. Tehát olyan, minél egyszerűbb kapcsolás, terv kellene, ami min. 16 ledes (de 25-30 is jó lenne) futófény, és ami fontos, áttünés vagy "fade" effektes legyen. Hasonló mint a Kinght Rider. Több elektronikával megoldható lenne a 135db ledes (hosszú keskeny kijelző) , ha össze-vissza, rendszertelenül rakom a ledeket. A másik iker kijelző, 2x45 ledes. Tehát azért kellene minél több ledes kapcsolás, mert így kevesebb elektronikát kell megépíteni. (Lehet pic-es is)
Előre is köszönöm az ötleteket, esetleg a terveket.
(#) norbika78 hozzászólása Ápr 10, 2011 /
 
Üdv Mindenki
Olyan kérdésem volna hogy ez a kapcsolás szerintetek működő képes??Csak azért kérdezem mert a hálózat össze van kötve a gyenge áramú résszel.Várom a tanácsokat.
Norbi
(#) Travolta válasza norbika78 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Minden további nélkül működik. De, az áramkör bármelyik pontján ott csücsülhet a hálózati feszültség, mivel galvanikusan nincs leválasztva! Én azt javasolnám, ha nem vagy jártas az elektronikában, hogy inkább ledekkel csináld meg, vagy ha mindenféleképp izzóval akarod, akkor ne 230-as izzóval csináld!
(#) norbika78 válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Pedig a terv az.Néztem még ilyen rajzokat és azt tapasztaltam hogy mindenhol össze volt kötve a gyenge és az erős áram egymással.
De köszönöm a választ.
Norbi
(#) Travolta válasza norbika78 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Akkor célszerű lenne átalakítani optocsatolós leválasztásra az áramkört, vagy építeni hozzá egy un. triakos kártyát. Ha gondolod segítek az átalakításban.
(#) norbika78 válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Azt nagyon megköszönném.
(#) shield válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
A triakokat leválasztod, de azzal mi lesz amit bejelöltem? Nem tudom miért van összekötve a 220 és a test?

FF+.JPG
    
(#) Travolta válasza shield hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Ha leválasztom a triakot, nyilván teljes galvanikus szigetelést biztosít a törpefeszültségű résztől. Tehát amit bejelöltél részt, az is le fog választódni. Amiért össze van kötve a testtel, az nem más, mint a triak a testhez képest kapja a gyújtó feszültséget, és az elektronika is a testhez képest adja ki a meghajtó jeleket. Ezt egy optotriakkal és egy triakkal gyönyörűen le lehet választani.

Rajz nemsokára.
(#) shield válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Ebben a felállásban már egész más.
(#) norbika78 válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Az első ötletem nekem is ez volt.Remélem tudsz segíteni.
(#) shield válasza norbika78 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Ennek a rajznak van valahol leírása? Az S1-nek mi a pontos funkciója?
(#) Travolta válasza shield hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
A kapcsolóval tulajdonképpen a számlálót tudod resetelni. Ami annyit tesz a működésben, hogy a kapcsoló állásától függően hány kimenetig történjen a léptetés. Érthetőbben, hány csatornás legyen a futófényed.
(#) Travolta válasza shield hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Elég segítség Neked, ha egy csatornán megmutatom, hogy hogy is kéne kinéznie, vagy inkább rajzoljam meg a teljes kapcsolást?
(#) norbika78 válasza shield hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Jól mondja Travolta a kapcsoló arra való.
(#) norbika78 válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szerintem ha már egy csatorna megvan az is nagy segítség.
(#) Travolta válasza norbika78 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
A mellékelt rajzból kell annyit csinálnod, ahány kimenetre szükséged van. Jelen esetben ez 6db. A bemenetet meg kötheted közvetlen a 4017-es kimeneteire. A tranzisztorokat meg a ledeket el is hagyhatod. A mellékelt rajzon is szerepel visszajelző LED. Valamint NEM KELL ÖSSZEKÖTNÖD a triakot a gyengeáramú résszel!!! Tehát amit Shield forumtársunk linkelt rajzon pirossal kisatírozott részt nem kell összekötnöd!!

optotriac.jpg
    
(#) norbika78 válasza Travolta hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Köszönöm szépen a segítséget.
Üdv Norbi
(#) Travolta válasza norbika78 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Szívesen! Ha elakadsz csak szólj!

Üdv : Travolta
(#) koncsik03 hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Helló!
Van egy futófény 555 és 4017-es ic-vel.Bővebben: Link

Az lenne a kérdésem hogyha az 555-ös és a 4017-es közé rakok egy potmétert akkor a villogás sebességét lehet változtatni? (ne555 3-as láb)
(#) proli007 válasza koncsik03 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Hello!
Nem kell semmit tenni, a P1 poti pont ezt a célt szolgálja a rajzon.. (Egyébként az ötlet rossz. Ott már a villogás négyszögjele van. Azt befolyásolni ott nem lehet)
üdv! proli007
(#) koncsik03 válasza proli007 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
ok köszi!

És ha nincs 500k-s csak 100k-s az is jó?
(#) proli007 válasza koncsik03 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Hello!
Jó, csak kisebb tartományban állítható a villogás sebessége. De ha ez neked gyors, növelni lehet a C1 kondit.
üdv! proli007
(#) Tivadar108 hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudnék készíteni egy olyan futófényt, amire 4 db 400 wattos reflektort köthetek rá?

köszi a segítségeteket!
Következő: »»   16 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem