Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   572 / 1385
(#) kaqkk válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Gondolom ezt nemcsak mikróban használják . PL a mosógép programkapcsolóban is ilyen van , ott viszont csak egy irányba indulhat el .
(#) storm válasza p100 hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Én inkább arra tippelnék, hogy nem nyomtad oda eléggé. Próbáld meg, hogy először átvasalod az egészet aztán előbb az egyik felét nyomod jó erősen vagy 1-2 percig aztán a másik felét. De ezután a gumihengerrel is megnyomogathatod jó erősen Ha szétfolyik a tinta vegyél vissza a hőfokból. Ja és ha úgylátod, hogy át van vasalva hagyd vagy 3 percig állni, hogy le tudjon hűlni.
(#) IMi válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Sziasztok!
Vagy egy "alap" laminálóban...
(#) Geri86 válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Köszi a választ.
(#) karaszbandi hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Itt a CNC fúrás eredménye.

nyák.JPG
    
(#) tomika7 hozzászólása Ápr 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani. hogy melyik az a laminálo gég ami jelen pillanatban kapható a kereskedelembe és Attila86 féle elektronikához használható, vagyis hassonló belső mechanikai tulajdonságokkal rendelkezik mint a Tesco gazdaságos Holma03 típus, vagy az említett típus hol kapható? A válaszokat előreis köszönöm.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 12, 2011 /
 
Leellenőriznétek a nyákot? Kapcsolási rajz: Bővebben: Link

A trimmert nem tudtam berakni, azt esetleg kijavíthatnátok..
(#) gulasoft válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Én ma akrok, és furatgalvános 2 oldalast.
(#) J-O-E válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Így gondoltad a potit?
(#) janikukac válasza J-O-E hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Hát, körülbelül. Van még valami hiba benne?

Köszi a segítséged !
(#) helektro válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
A HQ-s motor most 2, vagy 3 fodulatos?
Kicsit drágálom az árát. Többe kerül, mint az egész lamináló.
(#) helektro hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Azt hogy csináljátok, hogy az alkatrépsz oldalra laminált felirat nem fehéredik ki?
Lefújjátok vmivel?
Nekem a nyákra való laminálás után a rajolat kifehéredik, ha megszárad a papírrostok miatt.
(#) mps válasza helektro hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia! Ha műnyomót használsz, elég ha egy picit beáztatod híg sósavba, mivel meszes bevonat van rajta leoldja.
(#) helektro válasza mps hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Ezek szerint az alkatrész oldalra rálaminálod a mintát, leáztatod a papírt róla, után meg megy kis sósav fürdőbe?
(#) helektro válasza helektro hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Tud esetleg vki 2 fodulat/perc-es 230V-os szinkron motort, lehet ilyet kapni?
(#) kaqkk válasza helektro hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Éppen két oldallal előlrébb linkeltem a beszerzési lehetőséget !
(#) helektro válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Ha a HQ-ra gondolsz, azt láttam.
De az 3-at forog. Azért kérdeztem, hogy esetleg valahol egy 2 fordulatos...
Vagy ne legyetek telhetetlen?
(#) kaqkk válasza helektro hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Tegyél rá áttételt
(#) helektro válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Lehetne, de nem akartam ilyennel szórakozni.
Akkor inkább felhasználóm a 4 prm-es motor.
(#) Pepito23 hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni nyomtatott áramkört tervezni (a kapcsolási rajz és a beültetési rajz már meg van)?
Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv.:
Peti
(#) gulasoft hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Grafitos lukgalván 10-ből 10. 0.8-as furatokban. Cirka fél óra. Holnap még megcsinálom, hogy a forrszemeket és a lukat beónozom, a maradékot nem, felfóliázom, és maratom.
(#) BárányD hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Üdv!
Megosztanám veletek , hogy én miképpen készítem nyákjaimat.
Eddig még csak kicsi nyáklemezeket gyártottam , de sajnos nekem sehogy sem akart menni a vasalós módszer.
A nyákjaimat filctollal készítem . Többet is kipróbáltam , És nekem ezek nagyon bejöttek : 0,3 mm vastag edding 140S és a 1,5 mm vastag OhP marker M .
A Nyákokat Sprint Layout 5 el megtervezem , majd méretarányosan kinyomtatom . A kinyomtatott nyáktrevet kivágom ( sima irodai nyomtatópapír)
Majd felragasztom ( szikszalaggal a két szélén leszoritom ) A nyáklemezre.
A forrpontok pontos helyét én úgy tartom meg , hogy a forrpontra ráhelyezek egy parafa tábla tűt.
Ennek a végére rámérek egy kis ütést ( a blankoló fogómmal ) . Ezt eljátszom mindegyik jukkal , majd leveszem a papírt . És lám , a lyukak nem csúsztak el.
Vonalzó mentén a nyákterv alapján összekötöm a pontokat , és már kezdődhet is a maratás
(#) gulasoft válasza BárányD hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Igen ez a régi módszer, már 15 éve így csináltuk, azzal a különbséggel, hogy kockás papírra terveztünk.
Van egy nyákterveződ, nyomtass pauszra, és világítsd le.
Lehet venni előre fényérzékenyített nyákot, azt se fóliázni se fújkálni nem kell. Sziti lefolyótisztítóból készített oldattal elő lehet hívni, süt nap, irány a kertbe levilágítani. Kicsit olvass utána.
(#) BárányD válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Köszönöm válaszod , én akkor maradok régimódi ..
15 éve még nem is éltem
(#) karaszbandi válasza BárányD hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Ne aggódj, mindenki így kezdte!
És ide jutott. Ha megnézed az általam belinkelt panelt, akkor változtatni fogsz. Az pauszra lett nyomtatva és gyárilag fényérzékeny lapra lett levilágítva. Előbb utóbb sok lesz a vonal és nem fogod tudni kirajzolni. Meg a szemed is gúvadni fog. Hidd el, ez tapasztalat.
(#) gabor128 válasza p100 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Hali!

A vasalásnál jól oda kell nyomni a vasalót. Görgő nem feltétlen kell. A vasalóval is rá lehet nyomni. Különböző pozíciókban teszed rá mindig. Arra vigyázz, hogy kis nyák esetén a vasalót ne húzd a papíron, mert elrántja és elkenődik a festék. Mindenképpen érdemes egy nagyobb papírt meghagyni, mint a vasalandó felület és lefixálni.
Még egy dolog. Én is jártam úgy, hogy másik lézernyomtatóval kinyomott rajz nem tapadt úgy ahogy kellett volna. Próbáld ki egy másikkal is.
Vasalási idő nekem kb 5 perc.
Ha kész , akkor hagyd kihűlni, majd rakd bele vízbe és hagyd hogy teljesen elázzon a papír. Majd finoman leszeded és voala.
(#) DuMatyi válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
A hidrogénperoxid sajnos bomlékony, nem éri meg betárazni. Atomos oxigén és víz lesz belőle 2-3 éven belül.
(#) gulasoft válasza DuMatyi hozzászólására (») Ápr 19, 2011 / 1
 
Hát igen, végűl is 100 Ft /liter 3 év alatt irtó nagy veszteség
(#) Repvez hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
megkérdezném az ittlévöket, hogy tudna e valaki segiteni nekem a mellékelt nyákok legyártásában?Mert sem tudásom sem felszerelésem nincs hozzá.
Ha lenne valaki aki elválalná az jelezze nekem hogy mennyiért és hogy postán el tudná e küldeni.
Mellékeltem a lay fájlokat is és 2 verzioban a PDF-eket ha valamit modositani kéne a panelokon a szabványos lábkiosztásra , hogy a sorkapcsokat bele tudjam tenni.
Ezeken kivül lenne majd még egy nagyobb panel is, de azt még feliratoznom kéne hogy segiteni tudjon benne más is hogy hogyan lehessen a vezetékeket elvinni benne.

hotasPCB.rar
    
(#) Attila86 hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
Egy önként jelentkezőt keresek aki a közeljövőben szándékozik megépíteni a laminálómat. Egy új mikrovezérlőre ültetem át ugyanis a programot és ki kellene próbálni a gyakorlatban hogy működik-e. De nem szeretnék emiatt egy új laminálót építeni és a meglévőben sem szeretnék PIC-et cserélni.
Az is jó ha esetleg valakinek már meg van építve és működik, de akkor a PIC-et ki kell cserélni amihez az SMD tokozás miatt hőlégfúvó kell.

Szóval aki vállalja hogy megépíti és megmutatja nekem hogy valóban működik a lamináló, az a vendégem egy felprogramozott PIC-re (a próba PIC-et nem kell visszaadni).

Nagyon nagy eséllyel működni fog elsőre, mert a PIC-es panelmérő II programját tegnap már átírtam ugyan erre a PIC-re és az az első bekapcsolásra tökéletesen ment. Nagy meglepetések ezek után már nem nagyon érhetnek. De azért nem szeretnék kiadni úgy egy új verziót hogy nem látom a saját szememmel működni a valóságban.
Következő: »»   572 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem