Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   87 / 282
(#) emts válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 30, 2011 /
 
Koszonom szepen
Ugy sejtem, PGM kimenettel oldottak meg az SMS-t, de a biztonsag kedveert utana kerdezek.
(#) sunyeb válasza emts hozzászólására (») Márc 31, 2011 /
 
Ha a GSM modul a kommunikátorra van kötve, akkor nyert ügy, ugyanis be lehet állítani ha jól emlékszem a 377-es szekcióban, hogy hány perces áramszünet után küldjön csak jelentést.
(#) mullnerzoltan hozzászólása Ápr 2, 2011 /
 
Sziasztok, DSC PC1565 riasztónal 7 év után akkumulátort kellett cserélnem, és most idővesztés miatt rendszerhibát jelez. Megtaláltam hogyan lehet a rendszeridőt beállítani viszont ahhoz mesterkód kellene, amit már nem tudok, és sajnos biztonsági okokból, vagy nem tudom mért, de nem lett felírva sem annak idején...

A kérdés: lehetséges-e és ha igen hogyan új mesterkódot beállítani a régi ismerete nélkül???

Köszönöm,
Zoli
(#) Syn7h37ic válasza mullnerzoltan hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
A mester kód véletlenül nem a Te felhasználói kódod?
Ha nem, az alap mester: 1234
Ha ez sem, akkor az install kóddal.
Az alap install 1565

*8 1565 007 új mester kód # #
Ha nincs install, akkor reset...De akkor mindent újra be kell programozni.
(#) mullnerzoltan válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Az alap mesterkóddal próbáltam, de nem volt jó, emlékszem, hogy más lett beállítva 7 éve.

Az alap install kóddal viszont sikerült az általad leírt módon beállítani új mester kódot! Így most már be tudtam az rendszeridőt is állítani.
Fel is írtam hogy majd 5 év múlva is tudjam Köszönöm a segítséget!
(#) gumipók hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Segitséget szeretnék kérni a PC 585 központ állandoan elveszti az idö és dátum értékét.
Nem hibát mutat nem az a baj hanem ha beállitom az adott idöt pár ora mulva teljesen mást mutat PK 5500 LCD van rajta.
köszi
(#) ittakopasz válasza gumipók hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
(#) Syn7h37ic válasza gumipók hozzászólására (») Ápr 4, 2011 /
 
701 szekció 1,2 bekapcs.
A 700 szekcióban lehet az időt kompenzálni, hogy egy nap alatt mennyit siet vagy késik másodpercben. Tehát, ha naponta siet pl. 25 másodpercet, akkor az utolsó óra utolsó percét 85 másodpercre állítod, így viszonylag hosszú ideig pontos lesz.
(#) jokemaster hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Sziasztok. Vettem egy tell compakt gsm modemet. A riasztóközpontom paradox sp5500
a rel kimenet no, c közé 1kohm ellenállás, ez megy 1 zónára, az in1 pedig a pgm1-re a COM szintén a központi zóna c-re. (a táp az aux) A gsm modul felprogramozásával nem lesz gond, mert call centeres
Az lenne a kérdésem (winloaddal programozom a központot), hogy
a zónát fenntartott, vagy pillanatnyi kulcsos kapcsolásra programozzam?
Illetve, hogy a pgm-en mit kell beálltsak az alapértékekhez képest. (minden érzékelő eolban van)

köszönöm előre is
(#) jokemaster hozzászólása Ápr 6, 2011 /
 
Illetve lenne még 1 kérdésem az pedig a földelés.
(nem az érzékelő-árnyékra, hanem konkrétan a doboz földelésére lennék kiváncsi. Ugyanis az órából jön a 220, földelt kábelen ami megy ugye a trafóhoz, viszont a föld nincs bekötve. Ezt kell a dobozhoz kötni?


(#) MPi-c válasza jokemaster hozzászólására (») Ápr 6, 2011 /
 
A Compact-GSM leírásában ez olvasható:
"A relé vezérlési módja monostabil, a meghúzási ideje 0-9999 másodperc között állítható." Tehát max 9999 másodpercig maradhat behúzva. Ebből adódóan a "pillanatnyi kulcsos" (Paradox így nevezi?) zónát kell beállítani.
A dobozt a hálozat földjére kösd rá!
PGM-re nem tudok mit mondani, Paradoxot nem ismerem...
(#) jokemaster hozzászólása Ápr 8, 2011 /
 
sziasztok.

Bekötöttem a tell gsm kommunikátoromat, 2 gondom is van még vele. Az egyik, ha felivom a számot, akkor automatikusan beriaszt, és ezt nem akarom, illetve, ha
riasztás van, akkor küldi az smst és hiv folyamatosan,még azután is, hogy hatástalanitom a központot. csak akkor hagyja abba a kommunikátor a hivást, ha a gsm modulon megnyomom a reset gombot. a zona pillanatnyi kulcskapcs-on van, a PGM pedig az aktiválás fele zóna riasztásra, a deaktiválás fele particio állapot (riasztás megáll-ra) van felprogramozva. a gsm mondulon belül az IN1 NO, és igy is van a pgmre kötve, de itt nem haszáltam ellenállást, csak a relé kimenet (kontra zona) NO és C közé tettem 1kohmosat.
A központ sp paradox

Mi (k) lehet(nek) a baj(ok)???
(#) nandi71 hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni zónabővítővel kapcsolatban. Úgy tudom hogy csak feszültségmentesítés után szabad bekötni a keybusra, viszont ha megszüntetem a központ áramellátását (táp és akku) akkor a sziréna meg fog szólalni gondolom, mit tegyek ennek elkerülésére? Kiiktatás, vagy bell- lekötése?
(#) secmaxx válasza nandi71 hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia !
Nyugodtan bekötheted feszültség alatt is a következő sorrendben: Első a Gnd (fekete) második a clk(sárga) harmadik a data(zöld) és negyedik a +Ut a piros.
A keybuszt is védve van komolyabb paneleknél ha piszkálod elképzelhető hogy a szabotázs beindul .Ha viszont szépen kilazitod a csavarokat és bedugod mellé az összesodort leforrasztott zónabővítő vezetékeit szorosan a csatiba ,lehet hogy észre sem veszi ! Nem írtad a központ típusát !
Üdv
(#) nandi71 válasza secmaxx hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ! Ez egy 5020-as (power864)
(#) secmaxx válasza nandi71 hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Az figyeli a keybuszt, óvatosan csusztasd be a vezetékeket és semmi baj nem lesz ! Elképzelhető azonban hogy észreveszi az idegen eszközt a keybuszon és megszólal, akkor kóddal leállitod !
Üdv
(#) nandi71 válasza secmaxx hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Oké köszi, még a héten megcsinálom.
(#) csibai hozzászólása Ápr 14, 2011 /
 
Tisztelt Fórumozó társaim!

Kérem aki tud segítsen! DSC típusú riasztóm kommunikációs hibát jelez. Beriasztott valamiért, de nem tudtam a mobilról nyugtázni. Mikor haza mentem, próbáltam a szokásos módon (beriaszt-kiriaszt) kitörölni a hibajelet de nem sikerült. Elvettem néhány percre a tápot, (addig szólt a sziréna) de a hibajelzés ugyan úgy megmaradt. Hogy tudom ezt megszüntetni? Próbáltam próbariasztást is, és most már nem is telefonál. Vezetékelés rendben levőnek tűnik, programozva nem lett semmi. Kérem aki tud segítsen, fontos lenne. Ledes kezelőm van, és nincs hozzá számítógépes adatkábel. (Számítógéppel egyszerűbb a dsc programozása?)
Köszönöm szépen.
(#) Syn7h37ic válasza csibai hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Ameddig nincs nyugtázás addig fenn marad a kommunikációs hiba. Ha felhív a riasztó, és kap megfelelő nyugta jelet, akkor megszűnik a kommunikációs hiba.
Tápelvétel után pedig idővesztés hiba van. Az időt a mester kóddal be tudod állítani.
*6 mesterkód 1 óó pp hh nn éé
(#) csibai válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Ápr 14, 2011 /
 
Köszönöm szépen a válaszod, megpróbálom ezt a megoldást hátha segít. Azt viszont még most sem értem ha riasztást generálok miért nem telefonál?
(#) pro hozzászólása Ápr 15, 2011 /
 
Sziasztok!

Bentel Omnia8 riasztóközpont felprogramozására keresek egy "NormaCom2" nevezetű programot.
A mostani DSC riasztók elődje...Ha rossz helyre írtam bocsi.. Köszönöm
(#) ittakopasz válasza pro hozzászólására (») Ápr 15, 2011 / 1
 
Ahoz egy más program kell. Bentel suite cd innen leszedheted: http://data.hu/get/3726331/CD.ZIP
(#) pro válasza ittakopasz hozzászólására (») Ápr 15, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ!
(#) ittakopasz válasza pro hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Bocs elfelejtettem leírni de kell hozzá egy spéci kábel.
(#) kispedro hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Elkezdtem ma feltenni itthon egy PC1616-os központot, PK5501-es, ikonos kezelővel. Bekötöttem a zónákat, kezelőt, sziréna kimenetre 1k ohmos ellenállást. Ráadom a feszt, egy pár mp-ig az óra helyén kijelez 4 csíkot + egy kis kezelő ikont, majd elkezd világítani a sárga háromszög és kb. 3 mp-enként hosszan sípol. Innentől kezdve semmire nem reagál. Vagyis mintha a * gombbal elnémulna. Se háttérvilágítás, semmi.
Mi tévő legyek?
(#) kispedro hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
Hard rezettel megoldódott a hiba.
2 kérdés:
Ha a telefonvonalra rákötöm a központot, a bejövő és kimenő telefonhívásaim nem fogják bezavarni?
Valaki nem tudna nekem küldeni egy DLS szoftvert, hogy tudjam pc-linken keresztül programozni a központot?
(#) pro válasza ittakopasz hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
A kábel már készen volt, sőt a programozása is sikeres lett! Köszönöm a segítséget!
(#) ittakopasz hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Üdv!
Dsc riasztóhoz tud valaki ajánlani olcsó gsm modult.
köszönet!
(#) csibai hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Üdvözlet a T. fórumozó társaknak!

Feltelepítettem a DLS programot. Csak azt szeretném megkérdezni, hogy ezzel a programmal könnyebb programozni a dsc központot mint a ledes billentyűzetről? Nekem billentyűzetről "ólomöntés". Nem tudok a csipogások,meg az ilyen kód meg olyan kód között eligazodni. A telepítői kézikönyve pedig nekem kínai. Miért nem lehet egy "átlagos" beállítást lépésről lépésre leírni. Aztán mindenki variálhatná a további lehetőségeket. A Bentel központ számítógéprőli programozása nekem lényegesen egyszerűbb.
Egyébként egy vacak 4-es (remélhetően kommunikációs) hibám van amit nem tudok kiküszöbölni. Már tápelvétel megtörtént, de visszaáll a 4-es hiba. Már a hajam is elmegy ezzel a központtal. Remélem számítógépről egyszerűbb, de erre nem találok leírást. Programozói kábelt most forrasztgatom, com porti csatlakozóm van de a másik végére mit szoktatok tenni?
Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) kispedro hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Kedves csibai!
A DLS-t megvásároltad, vagy letöltötted valahonnan? Ha letöltötted, dobnál nekem egy linket? A kábelbe nem kell semmi illesztő?
Következő: »»   87 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem