Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   33 / 241
(#) végyé válasza pudding1 hozzászólására (») Ápr 9, 2011 /
 
Üdv
Mit kell kibirnia öniditózáskor.........
Mert azért ugye mi amateur -ok, nem veszzük meg a méregdrága szolár akkut hanem megelégszünk a több mázsa lecserélt autóakkukkal
És láss csodát semmi baja a nagy áramok miatt, mert inditózáskor 10V alá is eshet a feszültsége inkább a tartós kisütést nem szereti....

végyé
(#) pudding1 válasza végyé hozzászólására (») Ápr 10, 2011 /
 
Önindítózás után elindul az autó és tölt a generátor. Amikor porszívót hajtassz az akkuról az nem 10 másodpercig tart és nem indul el utána töltés. (Ha van rajta töltés pl. napelemről, annak a töltésnek a nagyságrendje messze nem olyan nagy mint az autóakku-generátor páros esetében, így kis fogyasztók folyamatos ellátására jobban megfelel)
Nekem is autó akkus a rendszerem és a gyakorlati tapasztalatom az hogy nagyfogyasztók esetében drasztikusan kevesebb Wattot lehet kicsikarni az aksikból mint kis fogyasztók esetében és ilyenkor a nagy igénybevétel után a regenerálódás is sokkal tovább tart. Reményeim szerint 10 évig lesznek használhatók a jelenlegi akkuim, de ezt majd az idő eldönti.
(#) westhorses hozzászólása Ápr 16, 2011 /
 
Erről mi a véleményetek?? Esetleg használt mér valaki ilyen 10,5 voltról kezdödő invertert..??
(#) Ideiglenes válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Ez egy hálózatra tápláló típus. Hálózatra viszont csak az energiaszolgáltató engedélyével kötheted.
(#) westhorses válasza Ideiglenes hozzászólására (») Ápr 16, 2011 /
 
Ah *** a értem akkor ez bukta...
(#) karaszbandi válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Attól még szerintem símán rákötheted, csak a mérőd nem fogja mérni a visszatáplált energiát. Viszont, lehet hogy kevesebbet fog mérni a visszatáplálttal.
(#) Proci_85 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Ha észreveszik, akkor meg készülhet a bírságra ami sanszos, hogy több lesz, mint az így megspórolt áramdíj.
A hálózat minőségéért a szolgáltató felel, így világos, hogy bevizsgálatlan kütyüket nem enged rákötni visszatáplálásra.
(#) westhorses válasza Proci_85 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Hát igen sajnos...
(#) westhorses hozzászólása Ápr 18, 2011 /
 
Napelem cellák össze forrasztásához készítettem egy sablont, ebből a sablonból csak úgy tudom kivenni ha alá nyúlok (régi 80cm-es fa vonalzó). Nem tudom megkarcolni véletlenül a cellát ez által, vagy amikor pakolom ide-oda?
(#) Barret válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Kiborítós sablont csinálj!
Akkor nem kell megfogni a cellákat kivételkor.
És sérülésmentesen kijönnek egyszerre.
(#) Barret válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 18, 2011 /
 
Én már törtem le cella sarkát avval,hogy csak megfogtam!
Nagyon-nagyon törékenyek,még annál is jobban,amire gondolsz...Minél kevesebb tapogatás,annál kevesebb sérülés.
(#) westhorses válasza Barret hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Nekem még szerencsére nem tört el egy sem azzal hogy kivetem a sablonból, de ami késik az nem múlik.... Hogy gondoltad azt hogy kiborítós sablont?? Képet tudsz esetleg küldeni róla, vagy paintben valami ábrát?
A cellát akkor nem tudom össze karcolni azzal ha huzogatom össze-vissza, meg pakolászom???
(#) Barret válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
szerintem nem tudod megkarcolni,nekem még nem sikerült.Elég erős bevonat van rajtuk.
(#) Barret válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Fogsz egy furnér lemez csíkot,arra felraksz fugakereszteket,és az pontosan megrartja a cellákat adott távolságra.Ebben a keretben felforraszthatod az összekötő "csíkokat!"Mikor össze van drótozva a cellasor,akkor egyszerűen pofára fordítod a sablont,és kiesik a készre drótozott cellasor.Ennyi.Fugakeresztet meg lehet kapni több féle méretben,attól függően,hogy hány mm távolságot akarsz 2 cella között tartani.
Egyszerű mint a szög És kiszedéskor hozzá sem kell érni a cellákhoz. Oda boríthatod egyből a lapra,ahol készre fogod forrasztani a modult.
(#) westhorses válasza Barret hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Pont ilyet készítettem, de én alányúlok és nem kiborítom
(#) Barret hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Na mértem ma,16V 3,5A jött le dél körül
Nem tökéletes a beesési szög. Ideális esetben mértem már 4A-t is. De ahhoz "célozni" kellett a napot...
(#) westhorses hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Elkészült az első, de nem utolsó panelom. Lehetne szebb is, de elsőre szerintem jó lesz. kitettem a napra délelött 10 kor rátettem egy 21wattos izzót és világított ahogy csak bírt, szóval szerintem jó lesz. Meg hát remélem nem 2-3 év lesz az élettartama.
(#) Barret válasza westhorses hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
A lényeg hogy tökéletesen vízálló legyen!
És jégeső álló
Csoda hogy nem égette ki az égőt,18V az már nem kicsit sok neki!
(#) Bell válasza fpali53 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Ha egy év alatt 1000.- Ft térült meg, nem nehéz kitalálni, hogy miért nem ezt csinálja mindenki.
Ha az egész 800 ezer forintba kerül, akkor elég 800 év a megtérüléshez. (Nem számítva a karbantartást.)
(#) fpali53 válasza Bell hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Rosszul olvastad, azt írtam, hogy 1000Ft-ot fizettem az áramszolgáltatónak, mert a többit megtermelte a napelem. évente egyszer van leolvasás, és az évi különbözet, megtermelt-vételezett különbsége volt 1000Ft, bármennyire is hihetetlen.
(#) Ideiglenes válasza fpali53 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Szerintem jól olvasta, csak nem gondolta végig. Nálam a havi villanyszámla 5-6000Ft szokott lenni, ha jól emlékszek átlagban 130kWh/hó, azaz 4,3kWh/nap. Nálad, ahogy írtad a napi fogyasztás 2,5kWh/nap, ez 365x2,5=912kWh/év. Nálam 1kWh áramra áfával nálam kb 46,25Ft jön ki. Ha 1000Ft-ot fizettél a tavalyi évre, akkor ez annyit jelent, hogy 1000/46,25=21kWh-val volt kevesebb a termelt áramod, mint a fogyasztásod. Tehát abban az évben megspóroltál 890kWh áramot, ami 46,25-tel szorozva 41180Ft-ot ad. Szóval ha jól számolom, akkor ennyit spóroltál meg egy év alatt a villanyszámlán. Arról a plusszról nem is beszélve, hogy az erőművekben mennyivel kevesebb energiahordozót kellett felhasználni. Jó ez a napelem és egyre csak jobb lesz.
(#) Rea86 hozzászólása Ápr 28, 2011 /
 
1,5kW-os SUNGROW hálózatra tápláló MPPT inverter

Link
(#) Bell válasza fpali53 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Bocs, valóban félreértettem a dolgot.
(#) tbence3 válasza Rea86 hozzászólására (») Ápr 28, 2011 /
 
Ezzel az az egy gond van, hogy idehaza nem fogod tudni használni. Ugyanis az áramszolgáltató csak bevizsgált invertereket enged a hálózatra. Jelenleg már ott tart a dolog, hogy 2 cégét, SMA valamint még van egy másik aminek nem tudom most a nevét fejből.
Próbálkoztunk mi is elfogadtatni tanúsítvánnyal rendelkező invertert ám a szolgáltató visszadobta. Olyan 2mFt lenne bevizsgáltatni, így hát hanyagoltuk a dolgot.
Ezt mind tapasztalatból mondom, nem pedig innen onnan összeszedett infóból.
(#) tomics76 hozzászólása Máj 3, 2011 /
 
Sziasztok. Tudna valaki tanácsot adni, hogy hogyan kell a forrasztó szalagot a vezető pályákra forrasztani plusz cin nélkül, ahogy a bemutató vidókban.Mert én is úgy próbáltam de úgy nem nagyon akar megtapadni(használtam flux-ot nagyobb pákát de akkor sem).Talán vastagabb cinbevonatú szalag kellene?
(#) végyé válasza tomics76 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Üdv
Nálam a következő módszer vált be.
Felfrissítitettem az ónt a szallagon azaz vékonyan ujraónoztam.
A szalagot is bevontam folyasztószerrel és a vezetősávot is.
Merőleges végű 7 es Weller pákaheggyel csináltam a forrsztást, aminek az átmérője kb. olyan mint a szalag szélessége.
A cella szélén odanyomtam a szallag végét a pákával a vezetősávhoz és odaforradt, ezután a szalagot folyamatosan a vezetősávon tartva végighuztam a szalagon a merőlegesn tartott pákát.
Látszott ahogy a szalagon levő ón apró pici hullámok formájában megjelent a szalag valamelyik oldalán, ahogy a páka nyomása kipréselte .

Enyi és a 20-30 adik után neked is menni fog


végyé
(#) greenpower válasza tomics76 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Hali

Ezek a forrasztó szalagok szerintem gépi forrasztásra valók ezért kevesebb rajta az ón, ami kézi forrasztáshoz már nem elég. Én hasonló képen csinálom mint végyé csak én a vezetősávokat ónozom fel. A lényeg ugyan az, akkor tart jól, ha a szalag oldalán a nyomás hatására picit kipréselődik az ón.
(#) tomics76 hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Köszönöm válaszaitok.-És a rajt maradt folyasztószer mardványt amit cin tartalmaz, le lehet valahogy távolítaní? -És a Schottki diódákat hogy kel beültetni, milyen callaszám után érdemes? Van valakinek 1 képe?
(#) greenpower válasza tomics76 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Panelenként egy dióda, újabban a panel belsejébe rakom ahol a keretből kijönnek a vezetékek . Fogyasztószert nem szoktam eltávolítani.

Így kell bekötni.
Bővebben: Link
(#) végyé válasza greenpower hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Üdv

Régebben én is próbáltam ónozni a cellán levő vezetősávot, de volt ahol az ón leszedte az ezüstöt vagy mit, az alatta levő aluminium réteghez meg már nem tapadt az ón
Nálad nem volt olyan jelenség?


végyé
Következő: »»   33 / 241
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem