Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   727 / 1679
(#) Davidd válasza (») Ápr 19, 2011 /
 
Elnezest. Tenyleg tulzasba vittuk.
(#) Davidd válasza zolee1209 hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Nagyon jol nez ki .Grat hozza.Mutatos dolog.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Kit? Kinek? Hogy? Hova? Mindig ez jut eszembe erről a topikról.

Nem rizsálok. Be mutatom a műszaki versenyes munkámat, és egy egy éves hangszórót.
Műszaki versenyre mehettem volna , országosra, ha minden összejött volna. De nem. :no: Fel a fejjel, úgy vagyok vele, tovább elektrózok, és megpróbálom túlelni, hogy végül nem engedtek el a versenyre.
A munkák: A fekete az a TDA-s erősítőm, a faszínű meg egy hangszóró , ami csak simán át lett építve.

U.i. : a matricáktól nem megijedni !
(#) Mybuster válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Pofás darab!! grat Hátul az a led sor kivezérlés jelző? vagy mi?
(#) janikukac válasza Mybuster hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Hehe, köszike !

Igen VU-meter , LM3915-ös.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Ha elhagyod a matricákat, egész pofás kis cuccokat fogsz építeni!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Hehe. Az erősítőre csak azért került matrica, mert ott életlen 2 luk furva lett, és el akartam takarni...
Az előzőt meg hagyjuk...
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
A véletlen lyukba lehet tenni szép fejű csavart vagy ledet. Akkor már senki nem mondja meg, hogy oda nem illő dolog és nem tartalmazza az eredeti terv...
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Hát ja, de akkor mit mutatna az a led..
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Bekapcsolt állapot, clip, védelem bekapcsolás, némítás bekapcsolva, önteszt sikerrel lefutott jelzés, hűtőborda hőmérséklet vagy a légnyomás megfelelő jelzés.
Itt van egy kis kapcsolás, ami még utólag is belevarázsolható: TOO
Most már nem offolunk tovább!
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 19, 2011 /
 
Te bácsi vagy fiú!
Ha mégegyszer lePICelsz valamit, akkor...
Majd csinálok égetőt is, addig hiába mutatod a csodás találmányaid...
(#) tomat5 hozzászólása Ápr 19, 2011 /
 
Sziasztok
Egy (számomra) összetett projekten dolgozom.Bővebben: Link
Tanulási céllal kezdtem el, gyakorlati haszna nem nagyon van. A kezdeteknél vagyok, de mivel elég sokat dolgoztam vele, gondoltam megosztom mert ki tudja mikor lesz kész teljesen.
Nagyon alap minden, még sokat kell kalapálni a programon, a PIC programján és az áramkörön is.

Üdv.
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 20, 2011 /
 
Sziasztok! Építettem egy TDA7297-es végfokot (2x15W). Egy nyomtató választó dobozba került, amit lefújtam feketére, és kapott egy előlapot.
Több kép

DSCF5244.jpg
    
(#) vicsys válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Eltekintve a ligő-lógó alkatrészektől és a zöld-sárga szigszalagtól, egész pofás lett!
(#) mark.budai válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Köszi. Nekiálltam rajzolni a panelt a tápnak, de rájöttem, hogy mégse akarok csinálni nyákot hozzá. Így aztán valamivel le kellett szigetelni a kondérok lábát, és a zöld-sárga szigszalag akadt a kezembe.
(#) SALáta válasza Medve hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Ez szép, de mit is csinál valójában? Látom a végfok az oda van drótozva. Hány A hány V bír? Cnc hez lesz vagy csak motort próbálgatni? Mire való a tekerőgomb az előlapon?
(#) Medve válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Hello, csupán forgatja a motort, tesztelgetni, próbálgatni, félkész mechanizmusokhoz pl.. A végfokot nem a drót tartja, hanem a kétoldalas ragasztó. Sajna, nincs furat rajta.... 24V, 1,5A a táp, ezt tudja a meghajtó IC is (STK6712), de valami hűtést applikálni kell rá, de hogyan? Ragasszam rá? ....A tekerőgomb adja a "step" impulzusokat, egy CD4046-tal, meglehetősen széles frekvenciatartományban, de a minap kiderült, hogy még a 16kHz is kevés. Ha ráadom az ampert, bizony még forogna afölött is!
(#) borvendeg válasza Medve hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Hello!
Mikrosteppet tud?
(#) Medve válasza borvendeg hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Nem, sőt még fél lépést se.
(#) StefuPeti válasza tomat5 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Szia: Látom senki sem dicsért meg, hát én most emelem a nemlétező kalapomat előtted. Csak így tovább......
(#) vicsys válasza tomat5 hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Én is néztem, csak nem írtam. Most bepótolom: Szép lesz, kíváncsian várom a fejleményeket!
(#) tomat5 válasza StefuPeti hozzászólására (») Ápr 20, 2011 /
 
Köszi
Nem a dicséretre hajtok, de azért jól esett . Igazából azért raktam fel, mert én is nagyon szeretem nézegetni az itt található műveket. Sok jó ötletet loptam már innen. Hátha ezt is érdekesnek találja valaki.
(#) Schnitt hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Üdv!

Elkészült a fejhallgatóerősítőm.
A kapcsolások közt található canamp klónt építettem meg.
Szép hangja van, zaj- és brumm mentes, élmény rajta a zenehallgatás, főleg a pc hangkártyához viszonyítva, amit eddig hallgattam.

Köszönet a kapcsolásért petemazinak, a segítségért és ötletekért pedig reloop és belganarancs usereknek.

és jöjjenek a képek

(#) patexati válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Szia! Nagyon igényes munka! Gratulálok Csak így tovább
(#) Zoli_bácsi válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Szép, igényes munka. Tetszetős, korrekt dobozolás. Én arra biztatok mindenkit, - hasonlóan Schnitt fórumtárshoz - legyen igényes a munkájára.

A forgatógomb milyen minőségű? Csak nem a HQ-tól való? Én is pont ilyet szeretnék rendelni.
(#) vicsys válasza Schnitt hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Szép lett, drakulálok!
(#) Schnitt hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Köszi a pozitív véleményeket, igyekszem
Már vagy másfél órája le sem vettem a fejhallgatót

Zoli_bácsi:
A forgatógomb a konthából van, a külseje és a belső gyűrű, ami a tengelyre megy, az alu, közte műanyag, és sima tengelyre való.
(#) aderka hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Üdv!

Jelenleg édesanyámnak készítek egy hétszegmenses kijelzős PIC-es órát. Igazából semmi egyéb feladata nem lesz, mint az időt mutatni, szóval más különleges funkció nem került bele. A panasz az volt, hogy a mai digitális órákon nem látni a számokat olyan kicsik. Hát én 38mm-s kijelzőkkel építettem meg, remélem ez már láthatóbb lesz!
(#) kaqkk válasza aderka hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
És a programja milyen nyelven készült?Parsic?
(#) jdani válasza aderka hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Szépnek szép, csak nem pazarlás a 877?
Következő: »»   727 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem