Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VFD óra IV-6 csövekkel
Lapozás: OK   5 / 29
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Ha a rajz szerint van, akkor nem jó. Az optocsatolók emittere van tápfeszre kötve a kollektor helyett.
(#) (Felhasználó 20218) válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Ennyi lenne mindössze? Ha megfordítom jó lesz?
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Egyenlőre ennyi hibát vettem észre.
(#) sooty válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Mondjuk ezt én is írtam, de akkor nem próbáltad meg...
(#) (Felhasználó 20218) válasza sooty hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Lehet, hogy elsiklottam felette, mert nem emlékszem rá.
(#) jpocok válasza sooty hozzászólására (») Ápr 13, 2011 /
 
Szia Martinov!
Éppen mondani akartam, hogy Sooty már leírta a megoldást, de megelőztetek .
Mellékeltem egy rajzot. Szerintem Sooty linkje alapján így kellene kinézni az optocsatolós vezérlésnek. Csak az optónál vannak ellenállások. Ez egy SIL modul, ami 8 db 10k ellenállást tartalmaz. Egyik végük közös pontra kötve. Ez mehet a GND-re és így sokkal egyszerűbb huzalozni. A kijelző panelen pedig a csatiról rögtön mehet a vezeték a csövekre.

IV6_opto.lay
    
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Ápr 13, 2011 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget, sajnos vasárnapig várnom kell mire ki tudom próbálni, de szerintem működni fog!
(#) (Felhasználó 20218) válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Jelentem igazatok volt! Az emitter és collector megcserélésével rendbe jöttek a dolgok. Viszont a cső folyamatosan 8-ast mutatott, míg rá nem jöttem, hogy kell az emitterre lehúzó ellenállást rakni, így már majdnem jó, viszont a kapcsoló üzemű tápegység a megnövekedett terhelés miatt ejtette a feszültséget 7-8V köré, emiatt jelenleg csak sötét szobában lehet látni, hogy működik...
A projekt nem áll le, előbb utóbb ez is megoldódik!
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
De legalább már kezd működni.
Nekem meg az órám vfd kijelzője sípol. és rá is jöttem, hogy mitől. A szegmensek meghajtásától. kb 1Khz-et mértem a BCD-7seg átalakító IC kimenetein, így annak a hangját hallom a kijelzőben. Csendben pedig még 3m-re az órától is hallani lehet a kijelzőből jövő 1KHz-et. Elég idegesítő a hangja. Pedig már egy éve megy az óra és még most hallottam először, amikor a vezérlő a dugdosós panelról rendes nyákra költözött.
(#) (Felhasználó 20218) válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Most azon agyalok, hogy hagyom a kapcs.üzemet és szerzek hozzá egy kulturált trafót!
(#) jpocok válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Idézet:
„...míg rá nem jöttem, hogy kell az emitterre lehúzó ellenállást rakni...”

Ez már Sooty linkjén is szerepelt és az én rajzomon is. Meg is magyaráztam, mi az a SIL . Egyébként ügyes vagy, csak így tovább!
(#) (Felhasználó 20218) válasza jpocok hozzászólására (») Ápr 17, 2011 /
 
Köszi! Csak fogalmazási hiba, igazából rájöttem helyett eszembejutottamot akartam írni!
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Kezd a végéhez érni a projektem. Már a nyák el is készült. Oda jutottam, hogy a tápegységet levettem a nyákról, így maga az óra sokkal kisebb lehet, míg a táp egy külön dobozban bárhová rakható. Szereztem egy nyomtatótápot ami +33V-ot és +15V-ot ad, mindkettőt 533mA terhelhetőséggel. A +33V-ot kapják a szegmensek és a rács, a +15V-ot pedig 7805-tel +5V-á alakítom. Minden szép és jó és a fényerővel is elégedett vagyok. Sajnos a képen az is látszik, hogy továbbra sem vagyok mestere az egyenes fűrészelésnek, de igyekszem javulni...
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Az alsó panelen a vezetékek hogy állnak olyan csárén? A fűrészeléssel egy tapasztalat: akkor néz ki így a dolog, ha már símára van kopva a szerencsétlen fűrészlap Én is mindig akkor cserélek, ha már egyet ocsmányul vágtam le…
(#) (Felhasználó 20218) válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Igaz, jó öreg fűrészlap...
Melyik vezetékek csálék? Igyekeztem jól kihasználni a helyet.
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Ezek nekem kicsit hátborzongatóak

ccc.jpg
    
(#) (Felhasználó 20218) válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Érdekes... Nekem a kedvenc részeim, szerintem kifejezetten szép, és máshogy nem is fért volna el. Szerinted problémát is okozhat vagy csak a szemed bántja?
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Nekem csak furcsa, hogy nem párhuzamosokból és 45°-okból áll
(#) (Felhasználó 20218) válasza klemo86 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Sprint Layout formátumban felraktam a tervet, én, mint szerző, megengedem neked, hogy átalakítsd saját ízlésed szerint.
(#) mgabor90 hozzászólása Máj 4, 2011 /
 
Hello. Hogy áll az óra, mert ha már megvannak az alap hibák, én is nekiállnék, mert most kaptam 7 zsírúj iv-6-ot
(#) (Felhasználó 20218) válasza mgabor90 hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
Szia!

Tagnap jöttek meg a csövek, de sajna csak jövő héten tudok vele foglalkozni. Szóval, eddig csak egy csővel tudtam tesztelni. Fogok jelentkezni amint teljes körben üzemel.
(#) mgabor90 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 4, 2011 /
 
ok. várom, addig össeszedegetem az alkatrészeket, meg felprogramozom a pic-et.
(#) (Felhasználó 20218) hozzászólása Máj 7, 2011 /
 
Helló! Elkészült és működik is, bár elégedett nem vagyok. Leginkább a tápegység részekkel van gond. Mint korábban írtam egy nyomtató tápja látja el árammal a cuccot. Szerencsétlen 7805 irdatlanul melegszik mire a 15V-ból 5V-ot csihol, ezt megoldottam egy régi Celeron300 hűtőbordával.
Tegnap mikor beraktam a maradék 5csövet akkor derült ki, hogy a fűtésnek rosszul számoltam az előtét ellenállást, mert az csak 1csovet bírt. Ma korrigáltam viszont azóta a fűtőfeszültséget előállító LM317 is fűt rendesen, most arra is raktam egy nagy aludarabot.
Aki le akarja másolni az annak tudatában tegye, hogy közel sem tökéletes a kapcsolás, főleg a fent ecsetelt táp gondok miatt. Egyszer majd csinálok neki valami kevésbé melegedős tápot, addig meg legalább működik...
(#) sooty válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Mindenesetre jól néz ki és működik Gratula, majd finomítod még
(#) (Felhasználó 20218) válasza sooty hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Köszi! Igyekszek majd rendberakni a tápkérdést, kár, hogy kevés időm van vele foglalkozni.
(#) jpocok válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Tényleg jól néz ki, én is gratulálok!
Tudom, hogy nem szép megoldás, de első körben megpróbálhatnál a 7805 elé egy 7809-et rakni. Talán így kevésbé melegedne mindkettő.
(#) (Felhasználó 20218) válasza jpocok hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Köszi! Már egyszer agyaltam is rajta, csak elfelejtettem venni 7809-et. Szerinted ha párhuzamosan kötök 2-3 7805-öt az működhet?
(#) jpocok válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
A 7805-öt akkor kötjük párhuzamosan, ha több amper kell. De ilyenkor mindegyik ágba kell egy kiegyenlítő ellenállás (kb. 1-2 ohm, minimum 5W-os!). Ha nincs 7809, de van egy másik 7805 és egy 3.9V-os Zener, akkor legegyszerűbb a 7805 GND-jét megemelni a Zener-rel. Így a kimenetén 8.9V-ot kapsz, kész a 7809 helyettesítője.
(#) Ricsi89 válasza jpocok hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
Ha a 7805 elé raksz egy 7809-et, akkor a kettő együttes disszipációja attól még ugyanannyi marad, csak két részletben fűtöd el a hőt.
Egyébként mennyit fogyaszt a vezérlés, hogy ennyire melegszik a 7805? vagy a fűtés is arról van levéve?
(#) (Felhasználó 20218) válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 7, 2011 /
 
A vezérlés felvételét nem mértem, de igen, a fűtés is arról megy.
Következő: »»   5 / 29
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem