Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   800 / 2508
(#) deadlyroberta hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Sziasztok tda 2009-es ic-be mennyi a max feszültség amit lehet tolni? Én személy szerint volt ahol 60 voltot is olvastam.
(#) deadlyroberta válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
U.I: Még hogy oldalanként le lehet menni 2 ohm -re?
(#) nagy_david1 válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Szia!

A csatolmány magáért beszél és ilyeneket érdemes olvasni ha biztosra akarsz menni. Persze kísérletezni mindig lehet és határértéken hajtani valamit. A 60V az biztos kamu. Max +2V ha bele szokott férni. A 2 ohm még lehet belefér ha nem akarod teljesen kivezérelni. A sok beépített védelem is előny. De ott az adatlapban minden szépen megvan.

datasheet.pdf
    
(#) deadlyroberta válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Néztem itt 28 at ír Lehet hogy kacsa de majd bridge módban kipróbálom. Előkapom a 3x 15 v x 5 a es egyen tápot és megnézem mi van hűtőborda terén is felkészülök már csak a feszültséget hogyan álitsam be potméterel?(tudom ez még csak 45 volt 5 amperen) És még annyit hogy multiméter hőmérőjével nézni fogom a celsius fokot és ügyelek rá hogy ne hajtsam túll.
(#) dudassandor1 válasza Jaksi hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
SZia! A leírásban mono-hoz van a tápellátás. Tehát ha sztereó lesz akkor duplázd meg!
(#) skero válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Milyen táp? Nem tanácsos 28 V fölé menni. Csak potméterrel nem tudod a feszültséget szabályozni ,ha ez nem egy szabályozható táp. Esetleg 5A -ig jó a lm338t. Akkor a két 15V os részéből a tápnak csinálhatsz 1X 30 V és leszabályozhatod 28 alá a szóbanforgó táp ic -vel.Bővebben: Link
(#) szotyy hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Hello! Sziasztok!
Van egy barátomnak egy Toshiba sk-02L nevezetű rádiós erősítője, a netten nem találtam egy képnél többet róla, és olyan kérdésem lenne hogy hány wattos ténylegesen? A másik van valami baja mert maxon is elég halkan szolt kb mint egy telefon közepes hangerőn, érdemes meg csináltatnom? És szerintetek mekkora hangszórókat kössek rá? Mert a hátulján csak annyi van hogy 4-16Ohm. Köszi szépen minden segítséget! Boldog húsvétot!
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Hát nézd, NPN tranyókkal felépített kapcsolás, ami 8ohmon tudja a 100w-ot, és kipróbált , bevállt jó hangú kapcsolás is, nem sok van. Esetleg ott az RX500 egyik fele, de az meg nem valami jó hangú, és a gyári nem tudja a 100w-ot 8ohmon. (egyik oldalról van szó persze.)
Esetleg kereshetsz valami himi humi kapcsolást, de lássuk be, csak NPN tranyókkal szerintem a QUAD jó választás. Legalább nem csalódsz, ez is valami nem?
(#) nagy_david1 válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Idézet:
„tudom ez még csak 45 volt 5 amperen”

Hogy, hogy csak? Nem értem miért nem lehet a cég által megadott adatokat elhinni. A hőszondád meg viccnek se jó ide mivel ha lassan emelkedik meg a hőmérséklet akkor az IC-ben van mindenféle védelem mint írtam, viszont ha gyorsan emelkedik meg az alkatrészben a hőmérséklet akkor azt te kívülről úgy sem mérheted nagyon. Mellesleg híd módban még ez a 28V is sok, ne is beszélve arról, hogy ezek szerint még a 2 ohm terhelést is rátennéd a hídra.
Szerintem fogadd el a 28V maximális tápfeszültséget és tegyél rá bordát.
(#) deadlyroberta válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Úgy vinném le 4 ohm re hídban azaz oldalanként 2 ohm... minek ha hőt nem termel alapból 24 volton? Hülye nem vagyok de ezt a 60 voltos kisérletet megcsinálom az is 100!
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Igazad van. Nézd meg mire vettél rá
(#) nagy_david1 válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 24, 2011 /
 
Te azt honnan szeded, hogy nem termel alapból 24V-on hőt? 60V mellé tegyél fel védőszemüveget s a pénztárcádból már most vegyél ki pár 100 forintot az új darabra.
(#) deadlyroberta válasza nagy_david1 hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Nem egyből 60 al kezdeném hanem folyamatosan felfelé és mondtam hogy cf et is mérném. Amúgy ha zárlatba megy ami egyszer megtörtént fogja magát és elég.
(#) deadlyroberta válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Az majd utána lesz addig örült professzor... :nyes:
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Ha nagyobb teljesítményt akarsz, akkor szerintem válassz nagyobb teljesítményű TDA-t. Pl 7294-et
A 2009-et tök felesleges a végletekig húzni, úgy sem fog többet leadni, mint amire méretezték.
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Hááát... Te tudod
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Nemmondod. Quadman!
(#) deadlyroberta válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Egyszerűen az ember fia kiváncsi dolgokra 415+ kondi és ellenállás kb 600 forint az egész borda meg van itthon [b][i][u]
(#) skero válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Tisztelt "ember fia" ha már 60V -al akarsz valamit kezdeni akkor ez sem drága és működik és lényegesen nagyobb teljesítmény mint amit a 2009 -es tud.Bővebben: Link
(#) doomkiller válasza skero hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Hali! Esetleg ha megvan a nyákterve tudnád mellékelni?
(#) skero válasza doomkiller hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Nem programmal terveztem. Kézzel rajzoltam ki a rajzolatot.
(#) skero válasza doomkiller hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Ezt találtam hozzá. Valamit elcsesztem aztán a képen látható kék vonallal javítottam. A nyák lényegesen vastagabb vonallal lett rajzolva. Eléggé jól szól.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Haladok felé!
(#) doomkiller válasza skero hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Köszi!
(#) Tetye válasza skero hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Üdv !
Én megcsináltam ezt az erősítőt, és jól is indult, ahogy írják a 30-35ma nyugalmi áramot be is tudtam állítani, de nincs tapasztalatom az ilyes fajta kicsatoló kondis erősítőkkel. Az lenne a kérdésem hogy a kimeneten mit kellene mérnem a kondi előtt után? 0v vagy fél tápfesz?
(#) doomkiller válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 25, 2011 / 1
 
A kondi előtt a 2db 0,47 ohm-os ellenállás közös pontjánál fél tápfeszt kell beállítani az 50k-s potival.
(#) Tetye válasza doomkiller hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Oks, ez is meg van és 15perc üresjárat után kell ennek lennie?
(#) szamóca válasza Tetye hozzászólására (») Ápr 25, 2011 / 1
 
A féltápfesznek pár másodpercen belül be kell állnia ha beállítottad.
Állítás után vársz hogy stabilizálódjon a hőmérséklet, és akkor állítod a nyugalmi áramot, és erre kell várni egy ideig állítgatások között.
(#) doomkiller válasza skero hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Hali! Megcsináltam programmal a NYÁK-tervet átnéznéd légyszíves, hogy jó lesz e?

gitar_amp.png
    
(#) Tetye válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Arra van esetleg ötlet hogy a kondi másik felén miért van 1-4 v körüli lassan eső fesz.?
A védelem nem kapcsol be emiatt az a gondom.
Esetleg ha a kimenet és a föld közé teszek egy soros 100nf100v kerámia kondit és egy 10R2w ellenállást az lehúzhatja 0v ra? Nem okoz ez bajt? Végül is nagyobb végfokban gerjedés gátló szerepe van. A kondi előtt pontos a fél tápfesz nyugalmi áram is 31-32 mA.
Következő: »»   800 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem