Fórum témák
» Több friss téma |
Aha, elhiszem!
Köszi, de nagyon eltávolodtam, sokallom... :yes:
Bár nem led... Ehhez meg fojtó kell: Bővebben: Link
A ChipCAD már nem forgalmazhatja a CREE ledet, mert valaki másnak adták a forgalmazás jogát.
Hát ez sajnos igaz... De majd csak lesz valami forrás, ahonnan lehet majd vásárolni. Talán a HEStore megoldja nekünk.
Sziasztok
Van egy 24 w-os compact UV csövem tanácsot szeretnék kérni hogy milyen távolság és időtartományba kezdjek el próbálkozni a lévilágítással?
Indulj 25-30cm-ről és a próba nyákot takard le egy karton lappal melyet 30mp-ként odébb húzol 1cm-rel. Az előhívás és maratás után már látod, hogy kb. melyik időpont a jó.
Köszönő megpróbálom!!
Nagyon jó, igaz nem sikerült elhelyeznem a lámpát 25-30 cm-re csak 15cm-re de az eredmény egész jó lett.(1 és 1.5 perc között lesz a jó.) Köszönöm a Segítséget!
Én is készülök levilágítót építeni, nézegetem az említett linket és tegnap esett le, hogy már évek óta van a konyhában hozzá való komplett szerelék.
Ezt a konyhaszekrény világítást használom, és már szét is szedtem egyet régebben. Szabványos T5-ös csővel működik, és tejesen elektronikus. Csak az UV csöveket kell megvenni (meg persze a kimustrált scannert és komplett fojtó nélküli eszközt lehet kihozni belőle. Az átlátszó burkolatot le lehet pattintani róla, csövet is úgy kell cserélni benne. 12 ezerből kijön a 4 darab az UV csövekkel együtt és még marad is 4 "normál" T5-ös csöved De ki lehet fogni akciót a csőre; én ugyanitt kb 1 hónapja ~900,- Ft-ért vettem. Sajnos csak egyet... Így a guga szeinti költségvetés kb. 3 ezerrel megemelkedik, az élettartam növekedés viszont lehet megér ennyit. A csövek gyakorlatilag örökösek lesznek. (a linkekkel nem reklámozni akarom az adott termékeket, csupán segítséget nyújtani a célszerű anyagok beszerzéséhez)
Ha scannerbe teszed akkor mi a fenének veszel komplett lámpát?
Vegyél T5 foglalatokat, 15W-os csöveket meg 300Ft-os 15W-os kompakt csöveket. A kompaktokat szedd szét, az elektronikát kösd a foglalatokra megfelelően, a foglalatokat rögzítsd a scanner alján, bele a csövet és kész.
Talán mert egyszerűnek találtam a megépítését. Egy ötlet csupán.
Meg ha az ember ad annyit a formára, hogy scannerbe rakja (túllépve a jelenlegi asztali lámpába tekert 160-as HMLI-n) legyen igényes a többi összetevővel szemben is. Tudom, hogy az általad javasolt megoldás éppúgy megépíthető igényesen is, és az ezzel járó plusz költséggel együtt is olcsóbb lesz. Még azt sem állítom, hogy nem fogadom meg a tanácsodat. Csak mint írtam: praktikusnak, egyszerűen megépíthetőnek találtam.
Én is UV LED-del vagy csővel akartam megcsinálni. Mai napig is ott hever 150db UV LED és a szkenner. Vettem egy fojtótekercset és egy 125W HGL izzót, minden meg volt 6 ezerből. Ha egy jobb dobozt akarsz összeütni az kb. félóra. Nálam 15 perc a levilágítás, lehetne rövidíteni az időt, de én nem törtem le a búrát. Nekem ez az idő nagyon megfelel, addig előkészítem az előhíváshoz és a maratáshoz az eszközöket. Igaz, hogy már készül a laminálós cucc azzal olcsóbb lesz a panel készítés.
Ezt csak azért írtam, mert *** egy tokba még egy komplett tokozott lámpát betenni, meg sokkal drágább is. Bár, lesz síma fehér fénycsöved.
* Ennyire nem fontos, hogy kocsmai stílusban kelljen leírni !
Tejesen igazad van, nem kell egy tokba még egy másikat is berakni.
Tulajdonképpen ha shield hozzászólását (#986482) is elolvasom, még UV cső sem kellene igazán, hiszen ő sem törte le a HGLI búráját, az pedig nem kis részben az UV sugárzás gyengítése okán van ott. A sima fehér fénycső is jó, csak tovább kell világítani. Shield 6 ezerből kihozta a higanygőzt, pont ennyibe kerül 4 db. ilyen konyhai fénycső komplett, amiről írtam. És még csak dobozt sem kell összeütni hozzá, hiszen minek betenni még egy tokba? Ráadásul nem fog 35 wattnál többet fogyasztani, a 125-ös HGLI pedig legalább 125-öt plusz a fojtó vesztesége. Időben kb. ugyanannyit kell használni. Bár az a 15 perc levilágítási idő kicsit soknak tűnik számomra, legutóbb a 160-as higanygőzzel 2 perc is sok volt. Igaz, én dry fóliára dolgoztam. Végül is tényleg nem fontos annyira, kinek így, kinek úgy, csak ötlet volt.
Nekem egy db 8w os blb fénycsővel 30s a levilágítás a dry fóliánál
Üdv kaqkk
Milyen előnyös tulajdonsága van a dry foliának? A megvilágítás egy nagyságrenddel nagyobb az általam P-20-nál megszokottnál , igaz ez elég levilágító függő. 10mil-es vonalak marás után milyenek? Van valamilyen tapasztalati technológiai leírás? Üdv M-V
Egy előnye van : Az hogy nincs hátránya
Nézd meg Gulasoft videóját abban minden benne van . A P 20 at váll felett nagy ívben ...... ha kipróbálod a fóliát nincs oldószer szag a műhelyben nem kell szárítani ,egyenletes a rétegvastagság tökéletes a rajzolat ,szinte nem lehet alámaratni (persze ha figyelsz rá) kb 10 perc alatt kész a panel . tisztítás-laminálás-levilágítás-maratás Most fogom majd kipróbálni menyi idő kell 4db 8w os blb csővel , és azt is hogy mit mutat 2db cree leddel , azt a cuccot fogom megtartani ami jobb eredményt produkál .
Üdv kaqkk.
Akor ez nem gyógyszer? Üdv M-V
Szerintem a csövek mellett fogsz dönteni a homogén fényeloszlás miatt (erről pont a minap olvastam az UV LED-es NYÁK fotózás topicban: #875375 hozzászólás. Kinek is írták? )
Én tizenév kihagyás után kezdtem újra foglalkozni nyák gyártással, és bele vágtam a fóliába (akkor P20 volt). Az első lépések bizony nem voltak egyszerűek a fóliával, mert vacak laminálóm volt, megcsíkozta a fóliát, aztán szépen tönkre is ment... Mármint a lamináló, ami kölcsönben volt Viszont a víz alatti felrakás a sütőben szárítással (~70 fok 3 perc) elsőre sikeres volt. De én is a P20-as tapasztalatokból indultam ki, és ezért maradtam a 2 perc levilágításnál; sok lett. Fele is elég lett volna a Transparent 21-gyel kezelt lézer nyomathoz. Az nem kérdés, hogy film lesz a későbbiekben, csak még nem szereztem be a tintasugaras fóliát. Nyomtató legalább van De a témához illően: már túlléptem a 160-as HMLI-n, egy összetört "gyári" akvárium fedelét használom (vagyis használnám, ha lenne időm...) 1 db 8w-os BL csővel. Viszont a scanneres 4 csöves megoldás a cél, scanner ház van, 1 db cső is, a többi meg majd valahogy.
Már próbáltam mindkét verziót (ezek lesznek a 7. 8 . levilágítóim ) csak azt kell még kipróbálnom melyiket szereti jobban a dry fólia . Azt viszont biztosan tudom hogy lesz egy levilágítóm eladó
...csak egy?
Ha lenne rá igény , akár tömegyártásba is belekezdenék
Épp most találtam a teszveszen 100mA os szuperflux ledet (evvel volt megépítve az előző levilágítóm ) kép a kimitépítettben . Egy 40cm körüli méretű alu táskába volt beépítve 24db és nagyon meg voltam vele elégedve .
Mégis csak lehet hogy 2 db levilágítóm lesz eladó ?
Már megvettem hozzá 4db blb csövet (itt Szegeden nem találtam bl- est , és elvileg póstán van már 2db cree led is)
először ezt a két cuccot próbálom ki a fóliával , ha netán valamelyiknek akad új gazdája ,akkor veszek szuperflux ledet (nekem az nagyon bevált már sajnálom hogy eladtam)
Koma!
Szeged, Vásárhelyi P. u 3-5 Elektro profi, 15W T5 BL368. Itt fogadjunk, hogy nem nézted! Én itt vettem két hete.
Most már mindegy , de ott tényleg nem néztem .
Sziasztok!
Én is gondolkodok egy levilágító megépítésén! Elsőnek szerintem led-eset csinálnék és abban szeretném segítségeteket kérni hogy mennyi led szükséges körülbelül ahhoz hogy egy a4-es méretű felületet tökéletesen levilágítson?
Itt az enyém: Bővebben: Link
Nekem lapos fejű led-ek, 3x3cm-es mátrixba vannak. Könnyen ki tudod számolni a kívánt mérethez. Így már 3,5cm-re homogén a megvilágítás. 12cm az egész kétoldalas levilágító magassága. A képen még nem látszik, de 4db polctartó be van fúrva oldalra, amire csak becsúsztatom az összecsipeszelt üveglapokat. |
Bejelentkezés
Hirdetés |