Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   126 / 136
(#) kaqkk válasza balint730 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Fordítsd fény felé a fóliád, ha átlátsz rajta akkor ő a hibás , de az időt is növelheted nem láttuk sem a levilágítódat sem a filmet így csak a találgatás marad, ha P20 at használsz az is előfordulhat hogy nem száradt meg rendesen és ezért nem elég "érzékeny"
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015
(#) BODHEAD hozzászólása Márc 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Áruljátok el a rar fájlban lévő fájlokat hogy tudnám megtekinteni? fifadani fájljaira gondolok.
(#) fifadani hozzászólása Márc 9, 2015 /
 
NYÁK tervek: CADSOFT Eagle 6.x / 7.x
Szoftver: AVR Studio
(#) Hurkafej1 válasza balint730 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Mivel világítod és mit használsz?
Nekem a P20 kb 25 cm-ről üveglapon keresztül egy arcszoláriummal világítva 8 percnél adja a legjobb minőséget.
(#) balint730 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 14, 2015 /
 
A4-es méreten 88db UV LED van, azzal világítok. Most nyomtatok majd 2 fóliára és kipróbálom eltérő levilágítási időkkel is.
(#) mc-4 hozzászólása Márc 15, 2015 /
 
Sziasztok!

Ma ezt sikeredet... Nem elsőre és kaptam mellé a tuti tippet is. (festékes felével a réz felől)
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Kaqukk mester szeretném kérni az engedélyed, hogy lemásoljam ezt a le-fel világító szekrényt.
Egy kérdésem is lenne. Mekkora a távolság a csövek és a nyák közt?
Köszi!
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Már megint kaqukk .... a távolság kb 30cm
(#) qvasz2 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Kellett neked ilyen név
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Bocsánat! Pedig tudom, hogy harapsz érte. Véletlen volt. Mentségemre legyen, hogy a legtöbb nyelvben a q után kötelezően jön az u.
(#) pjg válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 28, 2015 / 1
 
Neked is helyesen quvasz lenne.
(#) kaqkk válasza pjg hozzászólására (») Márc 28, 2015 / 1
 
Semmi gond nem haragszom
(#) HuRussel hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
Helló!

A kérdésem az lenne, ha egy A/4es méretű felületet szeretnék lefedni 3528 PLCC-2 SMT SMD LED UV led szalaggal, hogy egységes legyen, akkor körülbelül 20 sorral tudnám megtenni, soronként 25 centivel (ez ugye 15 led / sor).

A végüket hogyan lenne érdemes összekötni, sorolni mindig a mellette lévőről, vagy inkább egy közös pontra vinni és onnan adni rá a tápot?
Ezt egy gyári 12V/2A tápról tervezem, elvileg ennyit igényel ez a fajta.

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) pjg válasza HuRussel hozzászólására (») Ápr 4, 2015 / 1
 
Inkább egy közös pontra vinném.
(#) HuRussel hozzászólása Ápr 4, 2015 /
 
A közös pontra vezetéshez jó lenne egy ilyen nulla gyűjtősorkapocs?
Egy csavar alá befognék 2-2 sort, valahol a közepén meg kapná a tápot. (Kettő lenne ugye, a másik mondjuk egy földelés gyűjtősorkapocs)
Egyszerű, nem kell figyelni, hogy mihez ér hozzá, és még akad is itthon.
(#) Bakman válasza HuRussel hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Lehet ilyet is használni, de feleslegesen nagy. Egy-egy 2,5 -ös sorkapocs bőven megfelelő, hacsak nem akarsz minden egyes elemhez 1,5 -ös vezetékkel odaállni.
(#) HuRussel válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Gondolom ehhez megfelelő a LiYv 1x0,14 vezeték is. Valóban egyszerűbb és 20 vezeték simán belefér.

Köszönöm a tippet!
(#) mc-4 válasza HuRussel hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Szia!

Ne bonyolítsd!
A vágásoknál a sorok végén add át a következőre, párhuzamosan.
Én 0,75 vezetékkel csináltam mert az volt kéznél.
Ennyi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) every válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Szerinten is elég így, meg egyáltalán minek ennyi led szalag bele?
(#) HuRussel válasza every hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Az itt látott levilágítóknál is ilyen sűrűn voltak a ledszalagok, igy gondoltam ennyi kell bele.
(#) Bakman válasza HuRussel hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Nem baj ha sok van benne, előbb végez.
(#) tiggersoft válasza HuRussel hozzászólására (») Ápr 5, 2015 / 1
 
És toldd el a sorokat egy fél led távolságnyival. Egyenletesebb lesz a fényeloszlás.
(#) HuRussel válasza tiggersoft hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Az eltolást úgy érted, hogy az egyik ledsor mindig legyen eltolva, hogy pont közöljék egymást?

Egy 5m-es szalag pont lefed egy A/4-es méretű felületet, így gondoltam ez lenne az optimális. A sorok között amúgy is lesz 4-5mm, hogy kiadja a méretet.

led.jpg
    
(#) tiggersoft válasza HuRussel hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Igen, így.
A sorok közt lehet nagyobb a távolság, kb, mint a szalagon a ledek közt.
(#) Electro hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Sziasztok!

Nekem is megérkezett már az 5m 5050 UV SMD LED-es szalagom "occó" keleti barátainktól. Kétoldalas levilágítót szeretnék csinálni.
Az lenne a kérdésem, hogy ebből a fajtából szerintetek elég lenne egy 23 cm x 31 cm-es alumínium lemezre 1 cm-es közökkel felragasztva 10 db 25 cm-es csík? Így egymás melletti sorban két LED közepének a távolsága pont 20 mm lesz, a szalagon meg ~16.5 mm körül van. Képet mellékeltem a tervről.
Mert így az 5 m pont kiad két ilyen lemezt, nem kellne még egyet rendelni. A4-es méretnél meg még nem csináltam nagyobb nyákot (az eddigi max az 20 cm x 16 cm volt, de az 144 egyforma panel gyártása volt 0,2-es üvegszálas nyákra).

A világítási távolságon még törpölök kicsit, de előzetes számításokat végeztem az adatlapban megadott nyitási szöggel (mellékelt képen ott van, mire gondolok), ami 45°, ez olyan 20,8 mm-es magasságnál mutat kezdődő átfedést a LED-ek között. Viszont számításba kellett venni az átlós LED távolságokat is, ami 25,777˙mm, tehát kerekítve 26 mm. Ez esetben a 45°-os értékkel számított vetített körök első találkozási pontja 28 mm-en van.
Így a 3 cm-es világítási távolság elég kellene, hogy legyen, de minden további nélkül legyen 4 cm. Az megfelelő lenne szerintetek?
Ezekről is dobok képet, hogy mi alapján számoltam.

Szerintetek mennyire helytálló az elképzelés?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) Mircsof hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Itt is készül valami... A zöld forrpontok a ledek közepét hivatottak jelölni, a piros kör az egy led által megvilágított felületet mutatja (persze csak ha jól számoltam).
Az üveglaptól való távolságot 210mm-re bírom maximum rakni, viszont csak 180mm-rel számoltam.
Led adatai:
RoHS : Yes
Life Rating : 100,000 Hours
Emitted Colour : Purple
Size (mm) : 5mm
Lens Colour : Water clear
Peak Wave Length (nm) : 395 ~ 405
Forward Voltage (V) : 3.2 ~ 3.8
Reverse Current (uA) : <= 30
Luminous Intensity Typ Iv (mcd) : 3000(Typical) ~ 5000(Max)
Viewing Angle : 20~25 Degree
Max Power Dissipation(PM): 80mW
Max Peak Forward Current(IFP): 75mA
Max Continuous Forward Current(IFM): 20mA

Mit gondoltok ez így életképes lehet?
(#) McAdams hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Sziasztok! Nemrég ígértem, hogy a levilágításhoz egy kis segítséget nyújtok. A lényeg, hogy a két víztiszta fólia helyett egy fóliával tudjunk levilágítani minőség megtartása (!) mellett.
Van két fólia. Az egyiket a Stampy-nél vettem most ezt mutatom meg. Erre a fóliára dolgoznak a bélyegzősök. Egy A4-es kb. 170Ft. Szinte teljesen víztiszta és lézerrel nyomtatható. De ez után lekezeltem egy denzitás növelő Spray-vel. Fotókat mellékelem. Véletlenül kinyomtattam a 0.1 mm vonalat is.... de amint a nyákfotón látható ezt is gond nélkül lefotóztam.
(#) kaqkk válasza McAdams hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Sajnos ez a spay is csak gyári tonerrel jó utángyártott tonerrel fabatkát sem ér, és ez nem az ő hibája...
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2015
(#) McAdams válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Ez egy HP1010-el készült kb 7 éves és gagyi toner van benne. Asszem 3pénz volt.....de már nem tudom 2éve van benne
(#) eyess válasza McAdams hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Most egy fólia , vagy két fólia , és lekezelted , aztán össze tetted , vagy ?
Kicsit nem egyértelmű.
Következő: »»   126 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem