Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   108 / 438
(#) lidi hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Ehhh, ma ismét sikerült Lomexben úgy vásárolnom, hogy az egyik tétel ottmaradt. Hihetetlen milyen szétszórtak ! Ritkaságszámba megy hogy minden amit kifizetek, azt el is tudom hozni Tök idegesítő, listámban kipipállta, árat is írt mellé, szóval tuti csak nem rakta bele a zacsiba. Az egészben az a legkellemetlenebb, hogy most menjek vissza reklamálni 90Ft miatt?
(#) ODU hozzászólása Máj 4, 2010 /
 
Hello!
nekem egy olyan kérdésem lenne hogy panelfúróhoz hol lehet vásárolni külön fejeket? pl vágókorongot és csiszolókorongot, nekem csak ezekre lenne szükségem és nem szeretnék készletet venni
kösz mindenkinek!
(#) dr12 válasza dr12 hozzászólására (») Máj 5, 2010 /
 
A Petőfi lakótelepen hallottam ilyen boltról pár éve.
Azt esetleg ismeri valaki?
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Máj 6, 2010 /
 
Kedves Kollégák a segitségeteket kérném ha tudtok , köszönettel veszem, A MAKITA akkupakkomban tönkre ment a benne levö hőbiztositék , olyat vagy hasonlo paramétereset keresek , ha tud valaki olyan helyet ahol megkaphatnám légyszi irjatok. lásd. kép..
a bizti neve KLIXON 4MM45B2-08 , ez valoszinü 45 foknál kikapcsol , és visszakapcsol ha hül a kütyü, egy kis lapos 2 kivezetéses alk. nincs több hely nagyobbnak
tisztelettel Feri
(#) szamóca válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Elektrokonthában vannak kis méretűek, de hogy pont ilyen azt nem hiszem..
(#) tothi89 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Máj 6, 2010 /
 
Szia, a másik topicban mondtuk, hogy szerszámgép javítóban keresd, mert alkatrészboltban 70fokos a legkisebb, utánnanéztem neked jópár helyen.
(#) zolika60 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Szerintem keríts egy halott akkupakkot és bontsd ki belőle.
(#) tacsy69 hozzászólása Máj 7, 2010 /
 
Tisztelt Kollégák!

Keresek egy RTO erősítőbe KTD998 - KTB778 végtranzisztor párt. A számomra ismert üzletekbe nem találtam(hqvideo, lomex, elektrokhonta, stb..), lenne valakinek ötlete?
(#) CIROKL válasza tacsy69 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Olyan tranzisztorokat üzletben már nem igen fogsz venni sehol , ezt egyszerűen lehet helyettesíteni PL-ul BD245C-246C -vel vagy akármi mással aminek a paraméterei hasonlóak .
(#) kadarist válasza tacsy69 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Szia!
A HQ fel is kínál helyettesítőt a KTD-re és a KTB-re.
(#) bviktor hozzászólása Máj 8, 2010 /
 
Sziasztok

Ilyet hol tudok venni vagy mivel tudnám helyettesíteni?A vga-mon sérült meg egy ilyen alkatrész.
(#) Piszkos válasza pec hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Ha még aktuális: Mivel én ilyennel borotválkozom, szoktam venni. Általába spárba is van, százforintos boltokba, napi bevásárlás során is rá lehet bukkani sokszor. Egyébként van egy olyasmi fílingje mint régi rádiót hallgatni, A-osztályú erősítőt építeni Ja is azért nem olyan drága, kb 200Ft egy csomag.
(#) kadarist válasza bviktor hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Szia!
Helyettesítsd ezzel, vagy hasonló paraméterűvel
keresés
(#) bviktor válasza kadarist hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Szia

Köszi szépen de nem probléma ha egy-két paraméter nem egyezik? (nem értek hozzá)
(#) kadarist válasza bviktor hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
A feszültsége (C-E) lehet több. A max. áramerőssége is. Persze ne sokkal.
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Máj 8, 2010 /
 
Olyan kábelt hol lehet kapni, mint a multiméterek mérőzsinórja? Tehát kb. 1000V-ig szigetelt, jól hajlik, piros és fekete, de kb. 20 méter kellene.
(#) Sir-Nyeteg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Ez egy nem működő webáruház
(#) bviktor válasza kadarist hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Köszi szépen.
(#) Sir-Nyeteg válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Ajj mán... Így túl könnyű!
(#) zombee hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Forrasztópáka megvásárlása előtt tartok. Az előző kettő valami kínai volt, egyazon típus.
Az első 4 évig bírta, a másik 6 hónapig...
Szívás mindkettővel volt, ette a hegyet, megolvasztotta és összehidalta a szomszéd PAD-eket,
szennyezett a hegyről leváló salak, ha meg nem a gyárit tettem bele akkor izzott a páka közepe
majd a hegyet is hamar elégette.

Találtam egy alkalmasnak vélt jelöltet, amely egy Weller TCP-S 24V/50W "kattogós" páka.
Sajnos nem tudom hogy ennekmennyi az új ára, hol lehet a legolcsóbban beszerezni,
és mennyi garanciát adnak rá.
Elvileg bitang drága, hobbistáknak elérhetetlen vágyálom, a vaterán is 8k fölött találok ilyet trafó,
garancia és póthegyek nélkül.
Persze a hozzávaló hegyekből hegynyi van olcsón(300Ft/darab 7-es hőértékkel), ez nem akkora probléma.
Nekem elegendő csak a páka és a gyári tartozékok(hegy), trafóm akad egypár 20-24V - os váltóáramú.
Forrasztóállomás eleve kizárt, mert hordozni akarom.
Már az is majdnem sok ha a trafót kell cipelnem...

Illetve, ha elég olcsón(max. 6000Ft) megkapom akkor megfelel egy nem feltétlenül hőfokszabályzós páka,
amivel kevés a szívás és normális hegyet lehet hozzá olcsón venni/kapni.
Lehetőleg olyan kéne amihez van Weller minőségű hegy,
az sem lenne utolsó ha a Weller hegyet bele lehetne rakni. Lehetetlent kérek?

A Fahrenheit pákákról mi a véleményetek?
(#) sprofan válasza zombee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Szerintem ez ide illene jobban: Bővebben: Link
Nekem is Fahrenheit van, igaz forrasztó állomás(28020). Lehet nem egy weller, de nagyon jó, csak pozitívat tudok mondani róla. 2 éve van meg, a gyárilag hozzáadott hegy még most is tű hegyes, de olcsón lehet hozzá kapni hegyet és fűtőbetétet is, ha esetleg tönkremenne.
(#) zombee válasza sprofan hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Köszönöm a választ, ezt a Fahrenheit dolgot megfontolom. Sajna a másik topikra nem nagyon válaszolgatnak.

Az én kérdésem arra is irányult, hogy ezt a kattogós Weller pákát hol és mennyiért lehet legolcsóbbanmegkapni, ezért úgy gondolom, hogy illik ebbe a topikba is.
(#) Norberto válasza zombee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Azt hiszem, talán Luki szokott ilyesmivel foglalkozni az Apróhirdetéseknél. Tőle esetleg lehet venni használtan ilyen kattogós Weller-t, meg hegyeket hozzá.
(#) qvasz2 válasza zombee hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Az új ára 30 körül van, ha jól emlékszem, úgyhogy csak használtan tudsz olcsón venni. Viszont több pákával, forrasztó-állomással is dolgoztam már, több munkahelyen, és az összes megoldás közül messze a legjobb a kattogós weller volt (weller állomással még nem volt dolgom). A többi fajta, ami a kezembe került, mind elbújhat mögötte. Mondjuk a belevaló hegy nem 300 Ft, hanem 2000 körül van !
(#) Kroul válasza zombee hozzászólására (») Máj 10, 2010 /
 
Szerintem is újonnan elég drága tud lenni a Weller páka. Egyébként én nem rég vettem egyet, de csak mert akciós volt az egyik budapesti boltban. Mondjuk ma már nem biztos, hogy akciós. Érdemes rákérdezni.
Ez a bolt oldala:
http://mikroelektron.fw.hu/

Érdemes márkásabb pákát vásárolni, mert rosszabb minőségű, kinai gyártásúval nem sokáig játszadozik az ember.
(#) Jihad Joe hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
szevasztok
az lenne a kérdésem hogy 550 mH-s tekercset hol lehet venni?
(#) dudzsi hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Sziasztok.
Van nekem egy folia kábelem aninek 1mm-es az osztása és 10 eres. Hol tudnék hozzá venni csatlakotot? Mi a pontos neve ennek. Mert sehol nem találtam ilyet.
(#) kacorm hozzászólása Máj 13, 2010 /
 
Sziasztok. Kacorm vagyok.
A kérdésem: valaki tudja-e, hogy kapható és hol a következő IC: TM 188, vagy TBP 18S030N típusjelzésű PROM. A TM 188-at még a Tungsram is gyártotta.
Esetleg valakinek elfekvőben lenne pár darab?
Köszönettel a választ: Kacorm (Gábor)
(#) vbalint válasza kacorm hozzászólására (») Máj 13, 2010 /
 
Szia! Ejjha Szép feladat. De nem lehetetlen
A TBP18S030N típusra kerestem keresztreferenciákat, a következőket dobta: 27S19, 6331-1, 74S288, 82S123, MB7051. Ebből a 74S288 elvileg van bőven a Kontháéknál, 05-12-45 cikkszámmal. Az árlistájuk, amiben néztem, nem friss, de szerintem nem kapkodják el előled
Üdv: Bálint
(#) kacorm válasza vbalint hozzászólására (») Máj 14, 2010 /
 
Köszi vbalint!
Közben én is keresgéltem, 74s288-at a Lomexnél is láttam az alkatrészlistájukon. Megnézem mindkét helyen.

Kacorm
Következő: »»   108 / 438
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem