Fórum témák
» Több friss téma |
Hello szakik!
A kérdésem az lenne, hogy milyen évjáratú a legfrissebb szabvány házépítéshez és esetleg lenne valakinek hozzá linkje?
Amire Te gondoltál, így nézne ki. Az időzítés is jól fog alakulni, mert aki utóljára hagyja el valamelyik helyiséget, ahhoz az időhöz fog késve kiejteni az időzítő áramkör is, kiszellőztetve a légteret. A relét mindegy melyik fázisról fogod működtetni, csak 230V-s legyen és érintkezői ívoltósak, vagy 400V kapcsolására legyenek alkalmasak. Ha nincs ilyen tűrésű, akkor legalább dupla morze érintkezős kellene és akkor átlósan kellene bekötni az érintkezőihez a fázisokat, hogy azok minél távolabb legyenek egymástól (ne egy oldalra kerüljenek a kötések). A lámpákat elszámoztam.
Szia!
Itt van némi leírás arról a néhány változástól, amit nem árt szem előtt tartani. A mérőhelyre vonatkozóan is vannak elvárások, de az a tapasztalat, hogy szolgáltatója válogatja, melyik tokozott gyártmányt részesíti előnyben. Idézet: „milyen évjáratú a legfrissebb szabvány házépítéshez” Gondolom nem az építésügyi előírásokra akartál rákérdezni, hanem a villamosítással kapcsolatos kérdések érdekelnének. Ha szakember csinálja, akkor is meg lehet vele beszélni az elvárásaidat és a valahol kompromisszumot fogtok kötni a kettő között. Ehhez persze az kell, hogy jó előre megtervezed magatoknak, mit hová mennyit, milyet, mert utólag nagy munkával jár a lemaradt részek pótlása. Üdv.:VIM
Elég érdekes, amit írsz! Nálam a víz - gáz - kazán bilincsekkel és földelő kábellel össze van kötve és füldelve van. Így valóban jó "földet adnak". De, ha leveszem a bilincseket, akkor szigetelés-vizsgálóval 20000 Mohm fölött van a 0 és (pl) a kazán ellenállása.
De mitől is adna jó földet? A műanyag csövek hiába fekszenek a földben kilóméter hosszan, sosem lesz földelés belőlük!
Elsősorban az ívóvíz rendszer ad elegendő földelést az FI működéséhez - mível maga a víz vezeti az áramot - kb 5 ohm szokott lenni. Az FI-hez rosszabb érték is elég hibaáramot produkál. De mint mondtam ez ne altassa el a földelés helyreállítás sürgősségét! Ügyanis átviheti a hibafeszültséget a szomszédba is, és ha nála nincs rendben a rendszer, bajt okozhat. Bár ennek kicsi az esély, de mégis lehet.
Pozitívumként azt azért jó tudni: - A FI 0,01 másodperc alatt működésbe jön - Ha szivárgó áram indít (nem hírtelen fázis-föld zárlat lép fel) már 3 Volt hibafeszültség megszólaltatja a védelmet (torroiddal kimértem). - Ilyen rossz minőségű vezetőn a föld felé (5 ohm vagy rosszabb) nagyon hamar, már 5,5m-en 42V alá esik a feszültség. Ez már nem annyira veszélyes, plána ha, figyelembe veszed az előző bekezdéseket is. Továbbra is: Földelés helyreállítás sürgősen! Egyébként a fűtési rendszer nem találkozik a földel, azért mértél olyan értéket, ez jogos is.
Hello VIM
Köszönöm a válaszleveled és a linket is. Valóban a villamossággal kapcsolatban érdeklődtem. Ami miatt még aggódom az a szabvány jóváhagyási dátumát illeti, nem régi szerinted egy kicsit? Ne haragudj h kekeckedem, de...? Szerintem régi
Hello
Nekem aza problémám lene hogy a földkábelom alu bol van és amikor beinditom hátul a fürészgépet a csoki elolvad ahola rézvezeték öszevan kapcsolva az aluval máshol nincs probléma csak a konyha is ara a szálra van kötve igy ot pislákol a lámpa. A földkábelt megmég nemtudom kicserélni mert levan betonozva az udvar más lehtöség lene esetleg?
Szerinted évente változtatják a szabványt?
![]()
Milyen keresztmetszetű a z alukábel és hány kilowattos a villanymotor?
Az alukábel 3 - as avilanymotor pedig 3,5 Kw
Ilyen kábel nincs, ellenőrízd! Illetve mond mit mértél: átmárő [mm], vagy keresztmettszet [mm2].
Azt sem árt tudni, 1 vagy 3 fázisú a mototorod, illetve a lakásod áramellátása.
3mm2 azalu asorkapocson tuli réz pedig 2.5mm2
1 fázisu az áramelátás és Amotoris 1 fázisrol megy indito kondenzátoral
Ezekután keveset kérdeztem, ezeknek az össz. hossza is érdekes, de biztos, hogy kevés a keresztmrtszete akábelnek, hossza meg tovább ront a helyzeten.
Köszönöm a válszt majd meglátom ha sikerül kicserélni a földkábelt rézre akor majd hátha jo lesz.
Mégegyszer köszönöm.
Addig is a csokinál, különösen ha szabadtéren van, a rezet ónozd le, az aluminiumot meg hajt alá kétszer a szorítónak, így javíthatsz a kontaktuson, csökkenhet a szikrázás, galvanikus oxidációs hatás.
Valamint az indítási áramlökést kellene csökkenteni, pl.:"lágy indítás" a keresőben. Ti. az indítási áramlükés alár hétszerese is lehet az üzeminek. Gyors megoldásnak ennyi, aztán, ha lehet kábelcsere.
Köszönöm mégegyszer adigremélem kihuza amig lesz pénzem földkábelre.
kösz
hello
Dil lene mégegy kérdésem szerinted jolesz-e eza megoldés mertha cserélem a földkábelt ugyis hozákelnyulni a kismegszakitokhz. Elöreis köszi.
Így is jó, jobb a semminél.
Én általában a világítást és a dugaljakat is szét választottam, így ha egy készűlék hiba miatt leold a dugaljak áramköre, még marad a világítás, illetve, ha a világítási körben keletkezik hiba, akkor egy álló- vagy asztali lámpával lehet világítani. De ennél fontosabb az áramvédő kapcsoló beépítése, ha nincs.
hello
Áramvédö kapcsolo az nincs,köszi a tanácsot akor megtervezem ugy. köszi
Az 3.5kw-os motor egy fázison már elég durva.Ha cseréled a kábelt legalább 4mm2-es rézre cseréld.Milyen messze van a műhely a mérőszekrénytől? Lehet hogy a távolság miatt feszültségesésre is érdemes lenne méretezni a kábelt.Az áramvédő kapcsoló beépítését én is javaslom.
Nem egyáltalán nem ezt gondoltam de ember 2010 írunk! Én a 2001 kiadást öregnek tartom helyenként, ezért kérdeztem meg szépen, hogy van-e újabb kiadás.
Helló!
Nézd meg itt mit írnak. Ami változott az a szabvány száma, azon belül a felülvizsgálati idők és biztonsági előírások betartása "szigorodott". Nem tudom mire vagy kíváncsi a rád vonatkozó dolgokról. Én nem tapasztaltam számottevő változást semmilyen téren, inkább fejetlenséget. Ez annyiban nyilvánul meg, hogy a számodra fontos belső villamos kialakítást senki nem fogja leellenőrizni utólag, hogy megfelel-e az előírásoknak és a terv szerinti-e. A FONTOS részekért a szakember fog felelni. A fontosakat pedig most is , mint régen, kellő szigorral kell szerelni, kompromisszum nincs (értem ez alatt:bojler, mosógép, szárító, zuhanykabin hidromasszázzsal, jakudzy, stb. ....).
Köszönöm az újabb választ! Szem elött tartom a dolgokat. Szép naot!
Nagy nehezen megtaláltam amit kerestem neked.
Köszönöm ezt a levelet is átolvasom. Hy
Sziasztok! Mindig gondba vagyok az alkonykapcsolók beállításánál hogy merre kell tekerni a potit hogy korábban vagy később kapcsoljon be a világítás! Az egy potméteres beállítása érdekelne. Amíg nap és hold jelzés van rajta addig nincs gond,de ha lux skála akkor töröm a fejem. A be vagy kikapcsolási fényerősséget kell beállítani,és vajon mindig azt? A skálázás mindig növekvő vagy csökkenő,esetleg mindkettő lehet különböző típusok szerint? Pld. ezt hogy kell beállítani?
http://www.mes.hu/alkk.htm
Kérdésben a válasz! A belinkelt képen lévő utasításból:
"Beállítási tartomány: 3-40 lux, a kikapcsolási érték a beállított bekapcsolási érték kétszerese" Értelmezés: beállítani a bekapcsolási értéket tudod. Azaz a bekapcsolási megvilágítás érték 3 lux-tól 40 lux-ig állítható. Általános szokás szerint balra letekerve kapod a 3 luxos minimum értéket, jobbra feltekerve pedig a 40 luxos maximumot. A kikapcsolást külön nem állíthatod, mert az a bekapcsolás kétszerese. Pl. bekapcsol 5 luxnál - ez olyan erősen sötétedésnek felel meg. Kikapcsol 10 luxnál hajnali világosság, éppen hogy felismerhetőek a színek.
Itt a legutolsó -a témában született- kiadvány: 2364_korszer.pdf, és a szabványváltozási 2004-es összesítő.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |