Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Analóg oszcilloszkóp javítása
Ha szkóp-képet teszel fel, legyen látható a kezelőszervek beállítása, vagy add meg a beállításokat!
Lapozás: OK   135 / 246
(#) gerenk válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Szia !
A pont ha középen van, és a függőleges helyzet potméter szabályoz, már biztató.
A bemenet és osztó körül keresgélj.
(#) ptesza válasza gerenk hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Sajnos a poti nem szabályoz.Korábban már multiméterrel ellenőriztem. A vezeték és a poti az jó.
(#) gerenk válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 2, 2015 /
 
Akkor az Y csatornában a végfokkal kezd az ellenőrzést, és ha az rendben van haladj visszafelé. Fontos hogy a pont középen legyen, akkor a végerősítő DC beállítása rendben van.
Ha van beállítható kimenő szintű szinusz generátorod adj megfelelő nagyságú jelet az előerősítő tranzisztorok bázisára. Az egész Y csatorna DC csatolású erősítő, ennek megfelelően vizsgáld.
(#) ptesza válasza gerenk hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
A függőleges sikerült úgy működik ahogy gondoltam. 3 tranzisztort kellett cserélnem ,még jó hogy visszafelé indultam el.
A vízszintes eltérítéshez kellene vennem valami jófajta tranzisztorokat a KT611BM helyett. (TO-126)

Valami ajánlat a helyettesítésre?

Ha már boltba megyek akkor a K155LA3 helyett is kellene venni valamit, hátha azt is ki kell cserélnem.
(#) pucuka válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
A KT helyett használhatsz BF459 -et, a K155LA3 helyett SN7400 -t.
(#) gerenk válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 3, 2015 /
 
Itt megtalálod az orosz tranzisztorok adatlapját, keres hozzá az alapján megfelelő helyettesítőket. Azokat részesítsd előnyben amelyek lábkiosztása megegyezik. Az ic mint írták SN7400 N vagy még jobb az SN5400 ipari kivitel. A tranzisztor lehet BF179, bár a lábkiosztása nem olyan de ha be lehet ültetni megfelel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
(#) ptesza válasza gerenk hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Végül minden tranzisztort lecsekkoltam a vízszintes panelon. Rossz nem volt csak a végfokozatban.
Az SN7400 is le lett cserélve. Csak LS-t kaptam , remélem az is jó lesz.
Jelenleg van egy zöld pont amit be tudok a potméterekkel középre tekerni, mindkét irányban. Ha kap jelet azt függőlegesen ki is jelzi. De azonkívül más nem...

A diódákat még nem csekkoltam, majd holnap. De ha ez sem hoz megoldást akkor elakadtam.
(#) proli007 válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 4, 2015 /
 
Hello! Pedig ezen a rajzon szépen látható (nem oroszos formában) hogyan kellene működnie a dolognak.
(#) ptesza válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Találtam egy mérve rossz diódát, habár eléggé furcsán néz ki.
Bővebben: Link

Mivel tudnám helyettesíteni?

Egyáltalán ezt ki tudom mérni multiméterrel?
(#) sny válasza ptesza hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Szia! Multiméterrel csak akkor tudod kimérni, ha zárlatos. Kell hozzá egy generátor, és egy szkóp, úgy kirajzolható a karaterisztikája, abból meg lehet mondani, hogy jó- vagy sem.
(#) fater0827 hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Üdv Mindenki !
A régi Orosz csoda gépem megint adja magáról az életjelet .
EF 89 csővel készítettem hozzá fűrészgenerátort , a vízszintes jel torz azaz nem lineáris a kép jobb oldalán összenyomódott ( a szinusz jel torz ) Fantasztronos oszcillátor . A függőleges elektronkapcsolós bemenet 2db , ott eredeti minden de úgy vélem szellemképes . A szinusz pl 2 osztás , vízszintes jel (pl 4 osztás ) szélességében a függőleges teljes és persze túl a képtartalmon világoszöld fény van . Gerjedés , kevás a kondi , vagy 400 Hertzes trafo van benne hadi technika ?
(#) Erick hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy RFT EO-213 típusú szkópom, viszont lenne vele egy kis baj. A mellékelt képeken látható, hogy a mért jel mellett megjelennek halvány, futkosó árnyak is. A képeken egy 3kHz-es négyszögjelet mértem vele. Az amplitudó mérése nagyjából stimmel, de azt majd pontosítom.Ha valakinek van bármilyen ötlete a javításra, szívesen venném.

Köszönöm előre is!
(#) pucuka válasza Erick hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Visszafutás kioltással van némi gond. Javítható is, de ha nem használod teljes fényerőn, (amúgy sem ildomos) nem, vagy alig fog látszani.
(#) Erick válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Most sem volt teljes fényerőn, nem szoktam azon használni, de elég zavaró... Mit lehet vele csinálni, illetve van valami tanács kimondottan ehhez a szkóphoz, a megbízhatóság növelésére, beállításra?
(#) mateatek válasza Erick hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Nem írtad le, hogy mindkét csatornánál ugyanezt a jelenséget csinálja? Illetve ha egyszerre mindkét csatornára rákötöd a mérőjelet, akkor hogyan viselkedik.
Ezekből talán kikövetkeztethető, hogy a hiba hol keletkezik. Elektronkapcsoló előtt, vagy után, stb. Nem gondolnám, hogy a sugár visszafutásának a hibája, mert a szellemkép is ugyanolyan gyors, mint a jó jel, és szinkronban is van vele.
(#) Erick válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Ha külön-külön kötöm mind a két csatornára a jelet, ugyanezt csinálja. Mást még bem próbáltam.
(#) Ge Lee válasza Erick hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Biztos hogy nem visszafutás kioltás hiba, mert az nem így néz ki. Nem tudom hogy ebben hogy van megoldva a nagyfesz, de ha nagyfrekis inverterrel mint általában a legtöbb szkópnál, akkor lehet annak a szűrtelensége, mert az elkója már csak dísznek van ott.
(#) Erick hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
Ezek általában mekkora kapacitásúak ill. feszültségtűrésűek szoktak lenni? Csak hogy tudjam, merre keresgéljek?
(#) Erick hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
Itt van még pár kép. Az elsőn csak A csatorna 1kHz négyszögjellel, másodikon a B csatorna ugyanazzal a jellel, majd a két csatorna egyszerre ugyanazzal a jellel. Mindenhol látszik a probléma.
(#) kadarist válasza Erick hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Szia!
Szórd ki az elkókat a kivilágosító áramkör körül. Ha kiszárad a csatolókondi, akkor az elégtelen jelszint miatt állandóan működik a világosítás.
(#) mateatek válasza Erick hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
A KS cső alatt találod meg a transzvertert, egy bádogdobozban. 15 voltról jár. A nagyfesz -1620v és +1620v a testhez képest. Ekkora feszt kell elbírniuk a kondiknak. Vegyesen vannak benne elkók és fóliák is. Az elkók sorosan vannak kötve, hogy bírják a feszt. 2 darab.
(#) pucuka válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 21, 2015 / 1
 
Ha a transzverternek baja lenne, az fényerő problémaként jelentkezne. Az meg láthatóan nincs. Ráadásul a transzverter frekvenciájának semmi köze a mért jelhez. Ez nem TV. Keresgéljen csak a visszafutás kioltó, vagy kivilágosító áramkörben, a visszafutás abszolút szinkronban van a megjelenített képpel.
(#) papus51 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Én is a visszafutás kioltásra szavazok.
Látszik az ernyőn a gyorsan visszafutó sugár által kirajzolt, széthúzott négyszög, azonos amplitúdóval
(#) mateatek válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Ha a kioltó erősítő lenne a hibás, akkor látni kellene a chopper-üzemmódban rajzolt négyszögjelek közötti fátylat, illetve a visszafutó jelnek is élesnek kellene lennie. Persze ez csak az én gondolatmenetem.
(#) nagym6 válasza Erick hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Lassú eltérítésnél már látni, hogy a sugár normál "oda" szakaszában rajzol valami gerjedést, ha nem, akkor visszafutáskor rajzol, amit nem kellene látni a visszafutás kioltás miatt, mint többen is írták.
Bemenet GND-re kötve mit csinál, tehát jel nélkül.
Mint mateatek írja, nézd meg chopper üzemben a kioltás jó-e.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2015
(#) pucuka válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
A kétsugarasító kapcsolónak sincs köze hozzá, és az sincs a bemenőjelle szinkronban, éilletve csak a függőleges eltérítésre van hatással, nem a vízszintesre. A kioltó áramkör, az eltérítő generátor visszafutása (a fűrészjel lefutása) alatt zárja a csövet. Azért látszik csak kevesebb periódus, mert a lefutás gyorsabb.
Ha a choppernél látszik a kapcsolás, át kell váltani Alt üzemmódra.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2015
(#) Erick hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
Akkor most mit is kellene csinálnom?
(#) pucuka válasza Erick hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Reméltem, hogy a beszélgetésekből, leszűrtél, tanultál valamit. A visszafutás kioltó áramkört ellenőrizd. A visszafutás ideje alatt meg van-e a ks rácsán, a katódhoz képesti negatív feszültség. Legjobb lenne egy másik szkóppal.
(#) mateatek válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Az előző oldalon, a harmadik képnél GND-n van a bemenet. Itt, ha nem lenne kioltás, akkor is csak egy vonalnak kellene lennie. De nem csak az van. Én a negatív nagyfeszre szavaznék. Az miatt változhat a fókusz, és a katód feszültsége is változik. Ez a negatív nagyfesz változás kihathat a kioltásra is.
(#) pucuka válasza mateatek hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Természetesen az alap dolog, hogy először a ks cső feszültségeit kell ellenőrizni.
De ha a kioltó áramkör rendesen működik, akkor csökkent, vagy akár nem létező negatív tápfesz esetén is lezárja a csövet, ill akkor pláne.
Lehet, hogy ennek az áramkörnek nincsenek rendben a tápfeszültségei, vagy a tranzisztor távozott. Nincs előttem a kapcs rajz, majd, ha a kérdés feltevője nyilatkozik, esetleg rajzos melléklettel, hogy hol, mit mért, lehet továbblépni.
Következő: »»   135 / 246
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem