Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   582 / 3977
(#) maTaKee válasza radiomano hozzászólására (») Aug 3, 2009 /
 
Üdv!
Nem tudom, hogy jóra gondolok-e, de Te most a Macromedia Fireworks -re gondolsz?
(lehet, hogy én vagyok a hülye, szóval nyugodtan javítsatok ki ha tévedek)
(#) bladika válasza radiomano hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Eagle kell neked vagy SprintLayout!

SprintL-be be lehez vinni képet háttérnek és arra át tudod rajzolni a vezető sávokat, Eagleb pedig háttérnek vezetősávnak bárminek, amilyen rétegre teszed és ott is ugyan az!

Már ha annak a fireworks izének kép e kimenete!

Bár igazából, ekkora feladatra bármilyen képszerkesztő megteszi kb.
(#) Frankye válasza bladika hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Egy valamit nem szabad elfelejteni: A LED-ekhez előtét-ellenállás(ok) is kell(enek)!
(#) radiomano válasza maTaKee hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Igen arra gondolok
(#) radiomano válasza bladika hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Eagle-m sajnos nincsen. Nem lehet esetleg Ultiboard-al megcsinálni?
(#) Frankye válasza radiomano hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Bármelyik olyan program megfelel, amivel lehet NYÁK-ot tervezni.
(#) radiomano válasza Frankye hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A SprintL-ben nem lehet íves vonalat húzni. Vagy az egyenes vonallal gondoltad és azt sokszor lefixálni, így kijönne a ferdeség?
(#) Frankye válasza radiomano hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Például, igen.
(#) radiomano válasza Frankye hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Az lenne a legjobb, hogyha tudnák csinálni egy olyat, hogy középen kettévágná egy vékony fehér vonallal az összes betűt és akkor nem kell nyáktervező progi sem, hanem mindjárt mehetne fotózásra a kép.
(#) Frankye válasza radiomano hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Csak körülbelül sejtem, hogy mit szeretnél, mert még egy vázlatos képet sem tettél fel arról, hogy mi a szándékod...
A LED-ek előtét-ellenállásáról se felejtkezz meg!
Egy kis segítség ehhez.
(#) radiomano válasza Frankye hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A LED-ek előtét ellenállása valószínűleg a kép mögött lesz, ott elférnek a furatszerelt alkatrészek is. Teszek fel egy képet hogy hogyan is gondoltam ezt az egészet. És elnézést, ha idáig nem voltam érthető. A piros csíkok szimbolizálják a LED-eket, amelyek természetesen végig lennének rakva a feliraton, hogy milyen sűrűn azt még nem tudom.

tablacska.jpg
    
(#) Frankye válasza radiomano hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A sűrűséget próbálgatással tudod meghatározni. Annyira vidd közel őket egymáshoz, hogy szinte "egybefüggő" fényként lásd, akkor lesz szép. (Ha pedig még egy tejopál lemezzel is lefeded, akkor végképp egészen jó lesz.)
(#) radiomano válasza Frankye hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Nos sikerült megoldani a problémát, fireworks-ben másoltam az egész feliratot, majd fehérre állítottam a színét és vékonyabbra a vastagságát. Az eredmény tökéletes fehér csík a betűk közepén Mostmár csak a felbontással lesznek gondok, mert a nyomtatott verzió nagyon pixeles Ez a tejopálos megoldás nem rossz ötlet. Majd kipróbálom, de úgy biztossan egybefüggőbbnek fog látszani
(#) slave557 hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Egyszerű páraérzékelőt akarok csinálni, tehát ha pára van, akkor bekapcsol, amit rákötsz.. (valami egyszerűfajta legyen)
És hogyan lehet szabályozni?
(#) slave557 hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Ez a KIT jó lenne nekem, mert én a hangjelzés helyet egy 12V-os ventilátort kötnék rá. Azt lehet?
Bővebben: Link
És ezt összeszerelve árulják?
És a ventilátor teljesítményét befolyásolná?
És, hogy mikor kapcsoljon be, azt az érzékenységet lehet állítani?
(#) csikosgabi hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Sziasztok.Adott egy 1 morzés 12v relé.Egykapcsolásnak folyamatosan kapcsolgatnia kellene.Tehát egyszer az egyik érintkezőn zárni de közben a másikon nyitnia kellene,és ezt a sebességet egy potival állítanám.Valami 555 IC-s dolgora gondoltam.Van erre kész kapcsolás vagy estleg tudna rajzolni nekem valaki??
Köszönöm
(#) Directors hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Sziasztok!

A kapcsolási rajzon bekarikáztam kettő alkatrészt.Azok mik lennének?

Az egyik az ferrit lenne? Ha igen akkor 2,5mm vastagnak kell lennie? a12t az mit jelent?

(#) Izeg. válasza Directors hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Sziasztok
Szükségem lenne 1%-os kondikra de ezt Debrecenben lehetetlen beszerezni!!
Kérdésem: Az úgy szerintetek jó lesz ha 10nF-os kondikat akarok, ezekből veszek egy marékkal, és leméregetem őket hogy, jó közelítéssel 10nF-osak legyenek. Ezt egy 20nF-200µF multival szeretném lemérni. Jó lesz ez így?

(vagy ha tudtok boltot ebben a városban ahol árulnak ilyet akkor az mégjoibb)

(#) Frankye válasza csikosgabi hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Ezt a segédprogramot használhatod, hogy belődd a frekvenciát. Ha nem kell hajszálpontos időzítés, akkor az 555-ös elég jó. A 3. lábára egy előtét ellenállással egy tranzisztor, és egy védő dióda párhuzamosan a relével.
Kb úgy, mint ezen a képen.
(#) Frankye válasza Directors hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A bal oldali egy légmagos tekercs, a jobb oldali egy ferritmagos.
(Feltételezem, hogy a 12t a 12 menetet jelöli, utána pedig a belső átmérő van mm-ben.)
(#) Frankye válasza Izeg. hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Az nem lesz pontos. Inkább rendeld meg netes úton, vagy ha valakit megkérsz, megveszi, és elpostázza Neked.
(Boltot sajnos nem tudok ajánlani, Debrecen az ország másik csücske... )
(#) Directors válasza Frankye hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
köszi a segítséget.
(#) Izeg. válasza Frankye hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Köszönöm szépen.
Gondoltam én is a netes rendelésre, végignéztem vagy 10 boltot biztos, de sehol nem találtam.
Esetleg megrendeltetem a bolttal, és akkor beszállítói áron megkapm
(#) Frankye hozzászólása Aug 4, 2009 /
 
Mindkettőtöknek nagyon szívesen.
(#) csikosgabi válasza Frankye hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
nem fontosa annyira
Tudnál egy rajzot csinálni??12V lenne a tápfesz
(#) Frankye válasza csikosgabi hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A rajzon, amit linkeltem, a két LED helyére kell berakni csupán a relét, és elhagyható a 270 Ohm-os ellenállás. Helyette a relével kell párhuzamosan tenni egy védődiódát.
A tápfeszültségre szinte "érzéketlen" a kapcsolás.
(#) csikosgabi válasza Frankye hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Az a gond hogy,egy potival szeretném állítani a váltogatás sebességét...
(#) Frankye válasza csikosgabi hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
A jobb oldali két, 15 k Ohm-os ellenállás helyére tehetsz mondjuk két, 25 k Ohm-os potit.
(#) csikosgabi válasza Frankye hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
egy potival meg lehet oldani?
(#) Frankye válasza csikosgabi hozzászólására (») Aug 4, 2009 /
 
Igen, meg lehet oldani, de fejből nem tudom, melyik helyére kell tenni. A segédprogramot nézd meg, amit linkeltem, abból ki tudod silabizálni.
Következő: »»   582 / 3977
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem