Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   596 / 3970
(#) jocki17 hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Üdv!

Az lenne a kérdésem hogy mi a külömbség egy akksi illetve egy akksitöltő feszültsége/árama közt?
(#) wtc válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Szia!
Nagyon köszi hogy segítesz, de most átgondoltam, hogy nincs rá lehetőség, hogy megcsináljam mert elírtam 23.-án lesz, és annyi idő alatt nincs rá lehetőség, ezért egy karácsonyfaégősorral oldom meg
De azért köszi!
(#) Seclusion hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Halihó!

Ismét kérdeznék a régei problémámmal kapcsolatban. (gyújtás vezérlése FET-el) Egy opto kapu fogja kapcsolni az IRF 840es FET-et (ha tudok ilyet venni), 7V-ot kap, így 8A áram fog max folyni a S - D vonalon. Ez közvetlen az akksiról megy a gyújtótrafóra. Ide kell nekem tennem ellenállást? Ha igen, akkor hogy méretezzem? Továbbá pedig kell neki hűtőfelület, és mekkora?
(#) moltam válasza Negyedik Zol hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Furcsa nekem az eddig próbált összes sorvégtafó meghajtással ment. BU205 820ohm bázisellenállattal.Báziellenállat másik lába sorbakötve a visszacsatoló tekerccsesl.Tranyó emittere a földön collectora a primerrel sorbakötve a primer másik vége a tápon. Ha nem megy elsőnek forditsd meg a vcs tekercs bekötését. Én 32 V tápot használok.
(#) tanci hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Csövi.
Azt szeretném megkérdezni hogy mire való pontosan az oszciloszkóp. Hallottam hogy jelleggörbéket mérnek vele ,de hogy pontosan mire való nem tudom.
(#) proli007 válasza Seclusion hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Hello!
- Már régóta látom, hogy ezzel a támával "szenvedsz". Valójában elektronikus gyújtásvezérlést akarsz készíteni. De szerintem, jobb, ha valami bevált és után építhető kapcsolást választasz. (Főleg az is indokolja ezt, amiket kérdezel, és ahogy megfogalmazod a problémáidat, láthatóan még nincs rálátásod az eszközök működére és a felmerülő gondokra.)
- A Fet amit szeretnél beépíteni, nem megfelelő. Egy gyújtástrafónál, a nyitási indukció minimálisan 400V. Ez a Fet, mindössze 500V-os, kis tranziensnél egyből halott lesz. A maximális árama is annyi, mint amivel terhelni akarod. A Fet Rds-on ellenállása 0,85ohm. Ha ezen 8A-t hajtanánk át, 12V tápfeszültségen, akkor a Fet-en eső feszültség 6,8V lenne. Holott itt még 2V sem igazán megengedhető veszteség. (Az is 16W hőt termelne.)
Optocsatolóra meg nem igazán van szükség egy ilyen áramkörben. Üzembiztonságra, viszont annál inkább!
üdv! proli007
(#) nagy hoho válasza elektro777 hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Helló! Nem akarom elhinni ,hogy 5 betűt nem tudsz beütni a Google keresőbe. Miért nekünk kell megkeresni?
KT837 NPN 60 V 3 A ECB
(#) Seclusion válasza proli007 hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Valóban "szenvedek" és sok eszköz működése nem tiszta még, ezért is merészkedtem ebbe a topikba.
Köszönöm a választ, akkor nem sürgetem annyira a megépítést, nem lesz kész, amire szerettem volna. (egyébként az első saját kútfőből épített, és NYÁK-ra ültetett kapcsolásom lenne ~ tudom, hogy kemény kezdés )
(#) Dani494 hozzászólása Aug 17, 2009 /
 
Valaki tudna segíteni,csak egy szó kéne.
Hogy hívják azt a jelenséget,ami egy nyomógomb megnyomásakor lép fel,és azt az időintervallumot jelzi,amikor már megnyomtuk,de még nem alakult ki a teljes kontakt.Egy PIC-es oldalon olvastam róla,egy grafikon is volt mellette,ami a képhez hasonlóan nézett ki.
A választ köszönöm.

switch.JPG
    
(#) Electricboy válasza Amarton hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget!(Amarton , moltam)
(#) bladika válasza Dani494 hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Szoktak mindenfélét írni:
- pergés
- perl
- prel
- perlgés
- prelgés

én ezekkel már mind össze futottam, de azért szerintem a helyes az első!
(#) gg630504 válasza Dani494 hozzászólására (») Aug 18, 2009 / 1
 
Prellez, prellmentesítés.
(#) wtc hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Sziasztok!
12V egyenirányított 50W-os (5,5A-es) trafóhoz milyen pufferkondit használjak? 2200 µF jó?
Köszi előre is!
(#) Stefan válasza wtc hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Azt a kivett teljesítmény határozza meg. Digitális áramkörhöz elég, mélynyomóhoz kevés.
(#) wtc válasza Stefan hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Szia!
kb 20W-ot fog megenni az erősítő. Ahhoz elég lesz?
és hogy a jobb? hogyha sorosan kötök 2 db 2200µF-et, vagy hogyha párhuzamosan ?
köszi!
(#) slave557 hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Tehát szükségem lenne egy 1500µF-es kondenzátorra (50v-os), a hestorenál van ilyen?, vagy nagyobbat vegyek akkor?, csak azért kérdezem, mert nemtudom a váltószámokat...
(#) tanci válasza Zsolta hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Utánanéztem és úgy írták,hogy csak CD-RW-t játsza le
(#) wtc válasza slave557 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Szia!
Ha mindenképp a hestore-ról akarsz vásárolni, akkor csak ilyent tudsz venni, ez 4700µF-es/63V-os, mert a hestoreon nincs 1500 µF-es/50V-os, neked minimum kell 50V ugyanis a 30V váltóból 42V egyenáram lesz. De az nem gond, hogyha nagyobb kondival szűröd meg. Vagy a Hq videón megrendelheted ezt de mindegy melyiket veszed, mindkettővel működni fog!
(#) Carbonos hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Sziasztok.
Tegnap vettünk egy lg 42pg60 plasma tévét. Problémám az, hogy nincs rajta se fejhallgató kimenet se rca amivel a hangfalrendszerre tudnám kötni. A hangfalaknak is csak aux bemenet van, elég lenne tv adáshoz a 2.1. Viszont van optikai audio kimenet.
Kérdésem, hogy találok-e adaptert ehez ami sztereo mert eddig csak "számomra" úgy derült ki, hogy mono van. Vagy ha ez nem járható út akkor a tv hangszóróját meglehet-e csapolni büntetlenül, hogy esetlegesen ne legyen ellenállás különbség sem.
Szakértő válaszát várom (bár úgy látom itt csak az van) és elnézést ha oltári baromságot kérdezek, remélem sikerült megnevettetnem az idelátogató hozzáértőket.
Segítséget előre is köszönöm.
Gábor
(#) zolika60 válasza Carbonos hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Euro scart sincs rajta?
(#) Carbonos válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
De van rajta. Egy bemenet és egy kimenet. Talán ehez lehet kapni valami adaptert?
(#) moltam válasza Carbonos hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
A kimeneten van audio szál.
1 es láb jobb hangszóró 3 as bal 4 es audio föld.
(#) Carbonos válasza moltam hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Bocsánat a tudatlanságomért de honnan számoljuk a lábakat? Illetve erre lehet-e rögtön csatlakoztatni fejhallgatót avagy auxba bedughatom-e ezt a jelet anélkül, hogy bármiben kárt tennék?
Nagyon köszönöm a segítségedet.
(#) zolika60 válasza Carbonos hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Lehet kapni átalakítót, de csinálhatsz te is. Ahogy moltam kolléga is írta a kimeneti csatin rajta van mid két csatorna.
(#) Carbonos válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Igen megnéztem, úgy látom egy 1000 Ft-os eszköz fogja megoldani a problémámat. És akkor erre bátran köthetek bármit igaz? Illetve a felsorolt két eszközt? Mindenféle átállítás nélkül ezen direktbe jönni fog a hang azonnal? Mégegyszer köszönöm nagyon.
(#) csezoli21 hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Helló
Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy a mellékelt kapcsolásban (a clip-re gondolok), az 1N4009 mivel helyettesíthető? És a tranyó helyett jó a: KTC9014
Előre is köszönöm a válaszokat!
Helló

clip.jpg
    
(#) slave557 válasza wtc hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Köszi
(#) slave557 hozzászólása Aug 18, 2009 /
 
Üdv!
Hogyan lehet felújítani, egy próbanyákot?
Mert a forrsávok már nem annyira vezetik az áramot, nem lehet valamivel megoldani?, pl.: van valami folyadék amibe bemártom, és utána csak kiveszem, elválasztom a forrsávokat, és megszilárdul?
A lényeg, hogy vezesse az áramot...
(#) zolika60 válasza Carbonos hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Ez egy aux kimenet fejhallgatónak kevés. Bátran köthetsz rá bármit általában vandál biztos.
(#) Topi válasza slave557 hozzászólására (») Aug 18, 2009 /
 
Polírpapír vagy dörzsölős szivacs+mosogatószer.

Elsődlegesen a rárakódott zsír és az oxidálódás miatt forrasztható nehezen. Zsírt a mosogatószer leszedi, az oxidált réteg meg lejön a dörzsölős szivaccsal. Olyan fényes lesz, mint újkorában
Következő: »»   596 / 3970
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem