Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok!
Hozzám került egy ipari lcd 41cm képátlóval viszont rá van ragasztva egy touch panel is. Honnan tudom meg milyen vezérlése van a touch részének? 5 vezetékes és a rajta lévő számokra a google nem ad találatot. Hol érdemes keresgélni? Üdv!
Mérj két tetszőleges vezeték között ellenállást multiméterrel üresen és úgy, hogy nyomod a kijelzőt.
Ha van változás, akkor rezisztív, egyszerű. Ha semmi, akkor digitális a kommunikáció, tehát már a képernyőbe bele van integrálva a vezérlő. A kapcsolat általában USB-s vagy SPI, ritkábban I2C vagy egyszerű soros, de ez a legritkább. Én úgy indulnék neki, hogy miben volt, az ellenoldalt keresném, ott talán részletesebben le van írva.
Csak hozzám került de eredetéről semmit sem tudok. Mindenesetre köszönöm a multis javaslatot, megpróbálom.
Ahogy néztem az lcd kijelzőnek nem tartozéka a touch panel. Adatlap alapján az lcd nem rendelkezik érintő felülettel.
Nem az LCD-hez, hanem a készülékhez, amiben az LCD volt.
Köszönöm, megoldódott: 150 V-os suppressor dióda.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018
Elvileg rezisztív. Van 2 vezeték amik között elléenállás változást mérek a taperolásra.
Sziasztok!
A képen látható két alkatrész egy osztrák hegesztő inverter 230-as betáp oldalából búcsúzott,a nagyobbat duál vagy schottky diódának nézem típusa SGA 35N 65 SFD 17L 006.Mérni még tájékozódásból sem tudok mert lukat ütött a zárlat az alkatrész hátulján.A panelen a jelzése " Q" Tranzisztor?Sajnos az alkatrészbolt illetve az internet semmit nem tud mondani róla, (Betáp max 30A) A másik egy smd dióda ugyanebben a kapcsolásban MDD RS1M na erről sem tudnak semmit,kérem ha tud valaki segíteni helyettesítő alkatrészek típusában megköszönöm!
Inkább egy 650V 35A N fet. A dióda meg 1A 1000V gyors.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2018
A 35N65 szerintem N csatornás MOS FET. A Q is erre utal. Az SGA nélkül keresve van is találat. A kapcsolásból azért ki kell derüljön, hogy valóban FET való oda vagy sem. Az RS1M pegig egy hétköznapi dióda, csak ne írd elé, hogy MDD.
Köszönöm kollegák a segítséget,valóban n-es FET, SFT 35N65M5 néven megvilágosodtam,köszönöm mégegyszer!
Sziasztok!
A mai nap találkoztam egy igen furcsa kondenzátorral amit még nem láttam soha a tapasztalataim során. Én egy elektronikai gyárban dolgozom és ott egy szerver lapján találkoztam ezzel az alkatrésszel. A kérdésem az volna hogy ennek a kondenzátornak miért van négy lába?, amúgy a 2-es és a 3-as lábról lenne szó, ami összeköttetésben van a 4-es lábbal és le mennek a GND-re, ez a rajzon is jól látható. Teszek fel egy képet maga a kondenzátorról is. Tudom hogy ez egy 470µF tantál kondenzátor, csak a 2es, és a 3-as láb érdekelne, hogy az mire szolgálna?.
Alacsony induktivitású és ellenállású alkatrész. (Alacsony ESR és ESL).
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2018
Helló!
Így már világos, köszönöm az eligazítást!
Üdv, azt szeretném kérdezni, hogy a diac nevű alkatrész ami két lábú és úgy néz ki mint egy ellenállás (ST DB3) mindegy milyen irányban van beletéve az áramkörbe (nyáklapra) vagy van neki meghatározott iránya mint a diódának?
És hogyan lehet egy ilyet kimérni, hogy jó-e? sajnos erről az alkatrészről semmit nem tudok... köszönöm a segítséget...
A diak szimmetrikus alkatrész, polaritása nincs. A DB3 diak egy 32V-os diak, kipróbálni ugyan úgy lehet, mint egy zener diódát, egy áramgenerátorral (pl. áramkorlátos labortáp, vagy egy egyserű ellenállás, de még egy kis áramú izzó is megfelel) be kell táplálni úgy, hogy az áramgenerátor üresjárati feszültsége magasabb legyen mint 32V és ha a diakon beáll a 32V akkor a diak jó.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2018
Begyújtás után már kisebb feszültség mérhető rajta a visszahajló karakterisztika miatt.
Izzónál begyújt. Már néhány mikroampernél is.
kKöszönöm szépen a válaszokat, elég bonyolultnak tűnik a tesztelése, mivel nem drága alkatrész és már kitudakoltam, hogy lehet kapni a helyi elektronikai boltban így veszek egy újat, a lényeg, hogy nincs polaritása-ez volt a fő kérdés.
kKöszönöm mégegyszer. A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2018
Moderátor által szerkesztve
Így tesztelheted egy relaxációs oszcillátorban. Egy kis hangszórót teszel bele és az RC tag értékétől függően berregni vagy sípolni fog.
A tápfesz kb. ennyi legyen vagy több.
Na ez még számomra is érthető, ez tűnik a legegyszerűbbnek tesztelésre, köszönöm a sok segítséget mindenkinek, remélem a cserével megoldódik a hiba és nem nyúlok nagyon mellé...
Üdv! Első sorban kíváncsiságból, másod sorba újrahasznosításhoz szeretnék tápnak használni, PC tápot. Tudom, hogy van ilyen téma, az átalakítást mg is adja rendesen, de vagy nem működik, vagy behal. Most találtam egy alig használt, ék egyszerű Mercury-t. A gondom, hogy nem tudom beazonosítani a vezérlő IC-jét. Ha rákeresek a 2007-re egy 6 szoros darlingtont dob ki, a a másik sorra, semmit.
Ebben kérek segítséget. Köszi! A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2018
Én 2003- at látok azon a képen, vagy rossz a szemem 2003 ATX schematic...
És ha jól emlékszem, ennek az IC -nek a 3.3V 5V és 12V -ot is biztosítani kell, mert ha az egyik is hiányzik, nem megy. Tehát három feszültségosztóval vagy zénerrel be kell állítani az említett feszültségeket a megfelelő lábakra... A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2018
Ezekből valami közelítőt már sikerült kihámozni, vagy három tucat oldal átböngészése után.
Csak annyi a huncutság, hogy az enyémre 450W van írva. A furi, hogy a bele kicsi, Kicsi főtrafó és apró segédtrafók. Az IC bekötéséhez adhat támpontot.
Segedelmetekkel kibogarásztam a 2003 IC bekötését. A PDF ugyan a 2005-é, de a lábkiosztás és a funkció egyezik. Feszültségek eltérhetnek, de kiindulásnak tökéletes.
Szervusztok!
Kaptam egy Astra Rádió gyártmányú valamit: kb. 15×18×25 cm-es pléh dobozt, aminek az elején 2 db. forgókondenzátor van, hátulján két H jelölésű, 1-1 db. F, A1, A2p, U banánhüvely. Valamint levágott hálózati zsinór. Belül 3 db. Európa fejes cső: jeltelen e.irányító, L414, AR4101 triódák. Egy tekercs; d=50 mm, h=70 mm, 2 részre osztott, ~0.3 mm-es, ZS huzalból. Egy kb. 4 cm2 keresztmetszetű hálózati, és egy kb. 1.5 cm2 km-ű trafó. Valamint 2 db. 4×4×4 cm-es OP kondenzátor. És a szokásos R, C elemek. Vajon mi lehet? Fényképek készültek, de a gépem nem ismeri fel a telefont. |
Bejelentkezés
Hirdetés |