Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   862 / 1166
(#) Szasza9668 hozzászólása Júl 2, 2018 /
 
Sziasztok!

Hozzám került egy ipari lcd 41cm képátlóval viszont rá van ragasztva egy touch panel is. Honnan tudom meg milyen vezérlése van a touch részének? 5 vezetékes és a rajta lévő számokra a google nem ad találatot. Hol érdemes keresgélni?

Üdv!
(#) Epu2 válasza feja hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Szerintem ez nyugalommal megoldja
(#) bbalazs_ válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Mérj két tetszőleges vezeték között ellenállást multiméterrel üresen és úgy, hogy nyomod a kijelzőt.
Ha van változás, akkor rezisztív, egyszerű.

Ha semmi, akkor digitális a kommunikáció, tehát már a képernyőbe bele van integrálva a vezérlő.
A kapcsolat általában USB-s vagy SPI, ritkábban I2C vagy egyszerű soros, de ez a legritkább.
Én úgy indulnék neki, hogy miben volt, az ellenoldalt keresném, ott talán részletesebben le van írva.
(#) Szasza9668 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Csak hozzám került de eredetéről semmit sem tudok. Mindenesetre köszönöm a multis javaslatot, megpróbálom.
(#) Szasza9668 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Ahogy néztem az lcd kijelzőnek nem tartozéka a touch panel. Adatlap alapján az lcd nem rendelkezik érintő felülettel.
(#) bbalazs_ válasza Szasza9668 hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Nem az LCD-hez, hanem a készülékhez, amiben az LCD volt.
(#) feja válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 2, 2018 /
 
Köszönöm, megoldódott: 150 V-os suppressor dióda.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018
(#) Szasza9668 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Elvileg rezisztív. Van 2 vezeték amik között elléenállás változást mérek a taperolásra.
(#) frankonero hozzászólása Júl 3, 2018 /
 
Sziasztok!


A képen látható két alkatrész egy osztrák hegesztő inverter 230-as betáp oldalából búcsúzott,a nagyobbat duál vagy schottky diódának nézem típusa SGA 35N 65 SFD 17L 006.Mérni még tájékozódásból sem tudok mert lukat ütött a zárlat az alkatrész hátulján.A panelen a jelzése " Q" Tranzisztor?Sajnos az alkatrészbolt illetve az internet semmit nem tud mondani róla, (Betáp max 30A) A másik egy smd dióda ugyanebben a kapcsolásban MDD RS1M na erről sem tudnak semmit,kérem ha tud valaki segíteni helyettesítő alkatrészek típusában megköszönöm!
(#) Travolta válasza frankonero hozzászólására (») Júl 3, 2018 / 1
 
Inkább egy 650V 35A N fet. A dióda meg 1A 1000V gyors.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2018
(#) killbill válasza frankonero hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
A 35N65 szerintem N csatornás MOS FET. A Q is erre utal. Az SGA nélkül keresve van is találat. A kapcsolásból azért ki kell derüljön, hogy valóban FET való oda vagy sem. Az RS1M pegig egy hétköznapi dióda, csak ne írd elé, hogy MDD.
(#) frankonero válasza killbill hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Köszönöm kollegák a segítséget,valóban n-es FET, SFT 35N65M5 néven megvilágosodtam,köszönöm mégegyszer!
(#) soos csaba hozzászólása Júl 3, 2018 /
 
Sziasztok!
A mai nap találkoztam egy igen furcsa kondenzátorral amit még nem láttam soha a tapasztalataim során.
Én egy elektronikai gyárban dolgozom és ott egy szerver lapján találkoztam ezzel az alkatrésszel.
A kérdésem az volna hogy ennek a kondenzátornak miért van négy lába?, amúgy a 2-es és a 3-as lábról lenne szó, ami összeköttetésben van a 4-es lábbal és le mennek a GND-re, ez a rajzon is jól látható.
Teszek fel egy képet maga a kondenzátorról is.
Tudom hogy ez egy 470µF tantál kondenzátor, csak a 2es, és a 3-as láb érdekelne, hogy az mire szolgálna?.
(#) nedudgi válasza soos csaba hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Alacsony induktivitású és ellenállású alkatrész. (Alacsony ESR és ESL).
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2018
(#) soos csaba válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Helló!
Így már világos, köszönöm az eligazítást!
(#) Zoltan.ms hozzászólása Júl 4, 2018 /
 
Üdv, azt szeretném kérdezni, hogy a diac nevű alkatrész ami két lábú és úgy néz ki mint egy ellenállás (ST DB3) mindegy milyen irányban van beletéve az áramkörbe (nyáklapra) vagy van neki meghatározott iránya mint a diódának?
És hogyan lehet egy ilyet kimérni, hogy jó-e?
sajnos erről az alkatrészről semmit nem tudok...
köszönöm a segítséget...
(#) elektroncso válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
A diak szimmetrikus alkatrész, polaritása nincs. A DB3 diak egy 32V-os diak, kipróbálni ugyan úgy lehet, mint egy zener diódát, egy áramgenerátorral (pl. áramkorlátos labortáp, vagy egy egyserű ellenállás, de még egy kis áramú izzó is megfelel) be kell táplálni úgy, hogy az áramgenerátor üresjárati feszültsége magasabb legyen mint 32V és ha a diakon beáll a 32V akkor a diak jó.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2018
(#) Bakman válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 4, 2018 /
 
Begyújtás után már kisebb feszültség mérhető rajta a visszahajló karakterisztika miatt.

Diac.jpg
    
(#) Epu2 válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Izzónál begyújt. Már néhány mikroampernél is.
(#) Zoltan.ms hozzászólása Júl 5, 2018 /
 
kKöszönöm szépen a válaszokat, elég bonyolultnak tűnik a tesztelése, mivel nem drága alkatrész és már kitudakoltam, hogy lehet kapni a helyi elektronikai boltban így veszek egy újat, a lényeg, hogy nincs polaritása-ez volt a fő kérdés.
kKöszönöm mégegyszer.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) ferci válasza Zoltan.ms hozzászólására (») Júl 5, 2018 / 1
 
Így tesztelheted egy relaxációs oszcillátorban. Egy kis hangszórót teszel bele és az RC tag értékétől függően berregni vagy sípolni fog.
A tápfesz kb. ennyi legyen vagy több.
(#) Zoltan.ms válasza ferci hozzászólására (») Júl 5, 2018 / 1
 
Na ez még számomra is érthető, ez tűnik a legegyszerűbbnek tesztelésre, köszönöm a sok segítséget mindenkinek, remélem a cserével megoldódik a hiba és nem nyúlok nagyon mellé...
(#) Epu2 hozzászólása Júl 5, 2018 /
 
Üdv! Első sorban kíváncsiságból, másod sorba újrahasznosításhoz szeretnék tápnak használni, PC tápot. Tudom, hogy van ilyen téma, az átalakítást mg is adja rendesen, de vagy nem működik, vagy behal. Most találtam egy alig használt, ék egyszerű Mercury-t. A gondom, hogy nem tudom beazonosítani a vezérlő IC-jét. Ha rákeresek a 2007-re egy 6 szoros darlingtont dob ki, a a másik sorra, semmit.
Ebben kérek segítséget.
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2018
(#) kadarist válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 5, 2018 / 1
 
Szia!
Okosságok: Bővebben: Link.
2003-as táp labotráppá alakítása: Bővebben: Link.
(#) RoliNyh válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 5, 2018 / 1
 
Én 2003- at látok azon a képen, vagy rossz a szemem 2003 ATX schematic...
És ha jól emlékszem, ennek az IC -nek a 3.3V 5V és 12V -ot is biztosítani kell, mert ha az egyik is hiányzik, nem megy. Tehát három feszültségosztóval vagy zénerrel be kell állítani az említett feszültségeket a megfelelő lábakra...
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2018
(#) Epu2 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Ezekből valami közelítőt már sikerült kihámozni, vagy három tucat oldal átböngészése után.
(#) Epu2 válasza RoliNyh hozzászólására (») Júl 5, 2018 /
 
Csak annyi a huncutság, hogy az enyémre 450W van írva. A furi, hogy a bele kicsi, Kicsi főtrafó és apró segédtrafók. Az IC bekötéséhez adhat támpontot.
(#) Epu2 hozzászólása Júl 5, 2018 /
 
Segedelmetekkel kibogarásztam a 2003 IC bekötését. A PDF ugyan a 2005-é, de a lábkiosztás és a funkció egyezik. Feszültségek eltérhetnek, de kiindulásnak tökéletes.
(#) granpa hozzászólása Júl 6, 2018 /
 
Szervusztok!
Kaptam egy Astra Rádió gyártmányú valamit: kb. 15×18×25 cm-es pléh dobozt, aminek az elején 2 db. forgókondenzátor van, hátulján két H jelölésű, 1-1 db. F, A1, A2p, U banánhüvely. Valamint levágott hálózati zsinór. Belül 3 db. Európa fejes cső: jeltelen e.irányító, L414, AR4101 triódák. Egy tekercs; d=50 mm, h=70 mm, 2 részre osztott, ~0.3 mm-es, ZS huzalból. Egy kb. 4 cm2 keresztmetszetű hálózati, és egy kb. 1.5 cm2 km-ű trafó. Valamint 2 db. 4×4×4 cm-es OP kondenzátor. És a szokásos R, C elemek. Vajon mi lehet?
Fényképek készültek, de a gépem nem ismeri fel a telefont.
(#) madzagos válasza granpa hozzászólására (») Júl 6, 2018 /
 
Valószínű egy rádió,füllhalgatós vételre.
Következő: »»   862 / 1166
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem