Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   931 / 1679
(#) eyess válasza eyess hozzászólására (») Aug 16, 2012 1 /
 
Talán így jobban látszik.Nem lett volna célszerűbb le ónozni a nyákot , vagy löstop fóliázni ?

Kép.JPG
    
(#) audiofeeel válasza eyess hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Mivel "nincs folytatva" a "vezeték", gondolom egy helyre megy (GND, Vcc)...
(#) eyess válasza audiofeeel hozzászólására (») Aug 16, 2012 1 /
 
Hát az adatlapját tekintve nem hinném.

vs1053.pdf
    
(#) ndavid87 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Köszönöm.

eyess:
Csak azok érnek össze, amiknek össze kell.
Sajnos nem lettek egyformák a vezetősávok, de szerencsére nem lett rajta zárlat.
Kémiai ónozót egyszer használtam, akkor befedte rendesen a nyákot, de a következő alkalommal már nem tudtam használni (alig volt nyitva a flakon). Azóta nem próbáltam.
A lötstop fóliás megoldás tetszik, de még nem próbáltam.
Talán majd egyszer.
Minden esetre elvoltam vele egy darabig, mire felforrasztottam azt az ic-t. Van még mit tanulnom...

Szerk.: A 10.jpg képen még volt hiba, de azt sikerült kijavítani, az ic hibátlanul működik.
(#) zsuscsinyo válasza ndavid87 hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Köszönöm szépen, azért te is tartod a színvonalat, tetszik a kivitelezésed. Nekem is sok időmet fel emésztette de kitartás, és ez a gyümölcs is beérik!
(#) eyess válasza ndavid87 hozzászólására (») Aug 16, 2012 1 /
 
Korrekt választ kaptam köszönöm .
Egyébként ha legközelebb ilyen , vagy hasonló smd ic forrasztól , és nem használsz semmilyen forrasztás segítő anyagot , akkor a padek mentén amennyit szándékozol forrasztani ráhagysz egy kis részt , és párhuzamosan a padek mentén leukoplaszt szalagot ragassz a forrasztás idejére , szép egyenes lesz tőle , és nem fog oda is ón kerülni ahová nem szeretnéd.És csak annyi ónt vegyél fel a páka végére amennyit a pad, és az ic lába felszív többet felesleges , mert csak madár fészek lesz az eredménye , és az utólagos forrasztás már darabos lesz . Ha nem folyik szépen alá , és a padeken végig az ic lábára alulról is , akkor az nem jó , nem tiszta a nyák , illetve nehezebb így szép munkát csinálni. Egyébként ügyes vagy .
(#) zsuscsinyo válasza Ktulu hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Szia köszönöm szépen neked is! Video ramként az SDRAM szolgál. Ki tudok olvasni az LCD GRAM-ból is, viszont azzal több idő megy el, mintha egy előre kész forrásból dolgoznék. AZ LCD típusa ILI9325, 16-bites adatbusszal, amit szintén a memória modulra kötöttem, az RS lábat egy címbithez, a CS lábat meg egy másik memória Chip Select lábra kötöttem, így csupán elegendő a programban csak megcímezni az LCD-t és mintha belső memóriába tölteném az adatot, rendkívül gyors így a művelet.

Üdv!
(#) zenetom válasza ndavid87 hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Aztamindenit, ez sem piskóta!
Gratulálok!
(#) ndavid87 válasza zenetom hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Köszönöm. :yes:

eyess:
Köszönöm a tanácsokat, a következő nyáknál már figyelek ezekre is.

zsuscsinyo:
Neked is köszönöm.
A munkádat látva talán kicsit jobban is nekiülök majd hogy haladjak az enyémmel.
(#) zenetom válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Kicsit nekem is "fáj a szívem", mikor ilyen képeket látok, főleg most, hogy melózok és mire hazaérek addigra vége a napnak és álmos is vagoyk, mert 4-kor kelek. De ilyet is kell csinálni...
(#) idlob válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Nem semmi munka, biztos sok kitartás kellett hozzá, amit mindig is csodáltam.
Viszont két - nyilván szubjektív - észrevétel:
Nekem a kezelőfelület kicsit sok színből áll.
A PMS rövidítés bár logikus, de ha esetleg angol közönség előtt is bemutatod, lehet okoz néhány vidám pillanatot.
(#) eyess hozzászólása Aug 16, 2012 1 /
 
Ha esetleg valaki kedvet kap hozzá megépítheti.
(#) Mengyán válasza idlob hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
A PMS rövidítés bár logikus, de ha esetleg angol közönség előtt is bemutatod, lehet okoz néhány vidám pillanatot.
Erre gondoltál?
(#) zsuscsinyo válasza Mengyán hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
A nyelvek közti kapcsolat néha viccesen nyilvánul meg, nem kell messzire menni, mint például amikor az AVR "A" portjáról olvasunk be értéket.. Úgy gondolom nem kell leírnom.
(#) vicsys hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Mi lenne más? Nem, nem óra... Hőmérő.
(#) zsuscsinyo válasza vicsys hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Elegáns. Fagyponti riasztás az a csengő ikon?
(#) vicsys válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Köszi!
Nem. A fagyponthoz egy kis hópihe ikon tartozik. Ez a bekapcsolt kimenetet jelzi vissza.
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Jól nézz ki nekem tetszik. meddig tudsz vele mérni,hány fokig?
(#) vicsys válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
-55-től, +125°C-ig bírja a szenzor hivatalosan. Igaz, volt már olyan, hogy ment 240°C-on egy fél órát. Kibírta.
A mért érték előtt egy tendencia jelző mutatja, hogy melegszik vagy hűl a levegő. Az alsó sorban egy grafikus skála segít tájékozódni. A bekapcsolási hőfok és hiszterézis is 0,1°C-os lépésekben állítható. (0-99 -ig). 3°C alatt, fagyveszély jelzés és az aktív (bekapcsolt) kimenet visszajelzése harang ikonnal.
(#) Mybuster válasza vicsys hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Á értem, nagyon okos kis szerkezet.Biztos jó hasznát veszed. Hol fogod használni?
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Ilyen célra inkább egy jó helyre ragasztott nyúlásmérő "bélyeg" a megoldás.
(#) Mybuster válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Jó hát én úgy értettem hogy hütő fagyasztó vagy szoba hömérséklet mérés..stb
(#) vicsys válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Köszi! Sörkoli vezérlő.
Köbi!
A hülyeségért, Te sem mész a szomszédba!
Alkotó!
Te mindent szakmai szemmel nézel. Az ötlet tettszik! Kéne egy cikk belőle...
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Klassz.
Láma kérdés: hogy tudsz 1/2 fok felbontás alatt mérni, akkor ezek szerint nem ds18 hőszenzort alkalmaztál, de akkor mit?
Üdv
(#) Mybuster hozzászólása Aug 17, 2012 /
 
Délután unatkoztam a másik projectem propeller ledes kijelző meg késik Közlekedési lámpa Bővebben: Link
(#) Zoli_bácsi válasza Mybuster hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
A jobb oldali LED sorban a zöld-piros LED-eket fel kellene majd cserélni, akkor fog helyesen működni.
(#) solti_imre hozzászólása Aug 17, 2012 /
 
Készítettem egy 8 csatornás AVR-es logikai analizátort, grafikus LCD-vel. Az AVR lehet Atmega16, 32, vagy 644 - ennek függvényében a mintavételek száma 512, 1024 vagy 2048. A legrövidebb mérhető periódusidő 4usec, a leghosszabb 40 sec. Lehetőség van a rögzített jelben mozogni (mivel a kijelző csak 128x64 -es (64128QCCBW-3LP (CONTROLLER/DRIVER: SBN6400G-D + SBN0064G-D), vagy zoomolni (hogy a teljes mintavételezési tartomány látszódjon) A mintavételezés lehet manuális, illetve indított - hogy melyik csatornára induljon, az szintén beállítható (vagy bármelyikre). 9V-os elemről, vagy külső tápról megy - az áramfelvétele nagy részét a kijelző háttérvilágítása adja. Nagyjából ennyi.
A legnehezebbje sajnos még hátravan: a dobozolás...
(#) vicsys válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Pedig az adatlapjában szépen le van írva, hogy ha 12bites felbontásban dolgozol (a DS18B20 és a DS1822-nél az alapértelmezett), akkor 0.0625°C az alap.
(#) zsoltee0001 válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Hoppá, na ennek utánaolvasok
Köszi
(#) Kafka válasza vicsys hozzászólására (») Aug 17, 2012 /
 
Az adatlapban ez van:
-Pontosság +/-0.5°C -10 és 85 °C között
-Felbontás 9...12bit között állítható

Szóval a pontosság és a felbontás nem ugyanaz.
Következő: »»   931 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem