Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Nyomtató probléma
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Ápr 16, 2007
Témakörök:
ÁÁÁ, nem félreértesz.
![]() Az általad mellékelt pdf írja. Light rész valamely nyers fordításban: A CGL generál pozitív és negatív töltések, ha az OPC van kitéve könnyű. Ezek a töltés általában áramlás (lásd 4-1), amikor az OPC van a gépen. Azonban, kitéve az OPC fény, miután eltávolították a gép is okoz a CGL generálni töltés. Mivel nincs útvonal áramot, ezek a töltés maradnak a CGL. Amikor az OPC tegye vissza a a gép, ezek a szórt töltés csökkentheti felszámíthatóságára és csökken másolási minőséget. OPC expozíció normál fluoreszkáló világítás 5 ~ 20 perc generál szórt töltés. Fontos tehát, hogy fedezze az OPC-papírral, amikor eltávolítja a gép. Ha az OPC már véletlenül kitéve fény, nagyon fontos, hogy megvédjék azt kiegészítő fény 10 ~ 15 percig, mielőtt egy példányt. Ez lehetővé teszi, hogy a töltés elvezetésére természetes. Ha egy másolat készül, mielőtt ezt a szórt töltés marad az OPC. Ezt lesz 1 ~ 2 hónap az OPC, hogy visszatérjen a normális állapot. Ez alatt amikor a maradék feszültséget magas lesz, és másolás minősége csökkenni fog. A 15-20 percet meg szétszerelés és összerakás utáni helyzetre írja, fény miatt. Nem mondom, hogy ez szentírás, de ez van leírva. No meg az alkohol. Maszek véleményem szerint meg a felületi szigetelőréteg hiba simán okozhat töltésvesztést, és nyomatkoszolást, csíkozást. A Rotby oldalán is írogatnak ilyesmiről, például szerintük minden további nélkül javíthatóak ezek a hibák.
A gond ott kezdődik, hogy minden gyártó más és más eljárással készíti a dobjait, más anyagot használ (nyilván üzleti titok)
Annyiféle utángyártott szutyokkal találkoztam (katunnéni és társai) hogy egy picit szkeptikus vagyok e-téren. Azt még el tudom képzelni, hogy egy bizonyos tipust fel lehet valahogy újítani, de azt is csak akkor ha látom. Ezt a 15-20 perces dolgot nem tudtam, de jó, hogy kiszúrtad, kinyomtatom és meglebegtetem a főnököm előtt ![]()
Igen, valószínű, hogy nem egyszerű a dolog.
Kísérletezni kell egy kicsit, hátha hoz valami jó eredményt. Én ma rengeteget telefonálgattam, és ráadásul megszívtam egy helyi kereskedővel, de már nem mondom vissza, kiderült hogy csak jövő hétre hozzák meg a száraz teflon spray-t. Sokat telefonált Ő is utána, nem volt szívem mondani, hogy nem várok addig. Mindegy, türelem fél siker, utána meg meglátjuk. Hátha bejön. Hacsak addig valaki ki nem próbálja. És megosztja az eredményt velünk. Amit a pdf ír elgondolkoztató, megcáfolni nem tudom, de ezeket is pár kísérlettel lehetne bizonyítani. Mert végül akkor valamelyeset öngyógyulóak az opc csövek, mármint a fény általi balesetekből. Már csak a kopás és karcolódás hibáit kell orvosolni. Kávé és cigiszünetet megalapozni jó lesz ![]()
Most olvasom, az OPC dobok általában kétfélék, van az egyrétegű, MITA - KATUN, és az eredeti többrétegűek.
Az egyrétegűnél a kopás általi hibajelenség sokkal hamarabb jelentkezik. Míg a többrétegű dobok CTL-rétege felújítható.
Erről a teflonspray-ról tudnál küldeni valami infót, érdekelne.
Persze, a kereskedelemben sokféle van, több gyártótól ill. forgalmazótól. Ami szóba jöhet, az a száraz teflon spray. Van a Motip, és a Berner. A liqui-moly termékek között nem találtam kimondottan száraz fajtát.
Az anyagösszetétel vadászat során eljutottam a szabadalmi leírások böngészéséig, ott kivesézik a CTL réteg mibenlétét. Az a réteg polikarbonát, meg valami hidrazin vegyület. Mivel nem vagyok vegyész, így sok minden kínai volt. A szerves oldószerek oldják, aceton, toluol, benzin... A sima etil-alkohol nem oldja túlzottan. Vagyis szerintem, oldószeres módszerrel lehetne polírozni a dob felületét. Sőt, például toluolban oldott polikarbonáttal lehetne újítani a felületét. Arra kell figyelni, 50 mikrométernél nem szabad vastagabbnak lennie a ctl rétegnek.
Csak érdekességképp, álltó helyébe lehámlott a fényérzékeny réteg a dobról.
Katun-nénis volt, természetesen ![]()
Sziasztok!
HP LaserJet 4V-vel kapcsolatban szeretnék tőletek egy kis segítséget kérni, olyat csinál, hogy a nyomtatott oldalakat beszürkíti (a fehér részeket is), ahogy az a 2-es 3-as csatolt képen látszik, még a lap hátulját is (a drumról a TR rollerre ragadt toner gondolom). Úgy tűnik, hogy a drum-on ottmarad nyomtatás után a felesleges (waste toner) és mindíg gyűlik, nem tud letisztulni. Ezt onnan is gondolom, hogy kicseréltem a benne lévő (egyébknét eredeti HP) tonert egy zsír új szintén eredetire, nyomtattam pár oldalt és tökéletesen tiszta volt a nyomat (1-es csatolt kép) de aztán néhány oldal után ismét kezdett egyre szürkülni, és a drum-on is folyamatosan ottvan vastagon a toner, nem az egészen egyenletesen, hanem az ahogy a 3-as képen (self test) is látszik azon a részen ahol szürke, az alján a nyomat tökéletes, ott a drum is tiszta értelemszerűen. Szerintetek mi okozhatja ezt? Üdv: Laci U.I: A 8100-as amivel kapcsolatban a múltkor kértem segítséget úgy néz ki a kuplung tisztításával végre helyrejött, azóta nem csinálja a Z alakban hajtogatást, a nyomtatási minőséggel meg majd az lesz, hogy megpróbálom kicserélni a TR rollert, mert kopottnak, pontosabban durvának, porózusnak tűnik a felülete, arra gondolok emiatt szemcsés a lenyomat is. Köszönöm mindenkinek aki segített! ![]()
Szia! A henger rossz! Én pont tegnap szórakoztam vele mert két csíkot húzot.. Volt egy másik hengerem az meg beszürkítette pedig nem látok rajt hibát.. Egy régi hengert beleraktam melyen vannak apró repedések is és láss csodát olyan mint újkorában.. A én gépem HP laserjet 6L nem sokban különbözik ezen része..
Szia!
Neked is vastagon rá volt rakódva a toner a hengerre állandóan? Mert nem hinném, hogy nálam is a henger lenne rossz, mivel 2 eredeti HP tonerről van szó, az egyik vadi új, most bontottam ki, és mindkettővel pontosan ugyan azt csinálta, de köszönöm az ötletet. Üdv: Laci
Azt a hengert nem tisztítgattad alkohollal vagy egyéb oldószerrel?? Azonnal tönkreteszi! Egyszerűen nem viszi át a töltést..
Üdv
Sajnos az eredeti HP is lehet rossz. Nézd meg a gyártás évét. Ha 2 évnél idősebb akkor lehet a blade megkeményedett és ez okozza a hibát. Nyomtass vele pár olyan oldalt ahol csak a lap tetején van pár betű. Nézd meg nincs e szellemképe, ez lehet lézertükrök fátyolosodása is. Pár oldal után le kell tisztuljon a henger. De ha kézzel forgatva a hengert láthatóan jön a festékpor akkor a blade a hibás. Laci
Természetesen nem, hozzá sem nyúltam a hengerekhez, még csak le sem fújtam róluk a felesleges tonert.
Az egyik toner ami benne volt eredetileg olyan 3-4 éves lehet, amit most tettem bele az régebbi legalább 8-10 éves szerintem, bár már máskor is használtam ilyen régi tonert, és nem volt vele semmi gond (nem ennél a printernél)...
Egy kis szellemkép is van, nemtudom a 2-es scannelt képemen mennyire látszik itt, de a valóságban jól látható, hogy 10cm-re kb, az álló A4-esnél jobb oldalra (tehát a papír haladási iránya szerint a printerben a lap alja fele) van szellemkép. Tehát ha jól értettelek próbáljam meg kézzel forgatni a hengert (a tonert kivéve a printerből persze) és nézzem, hogy tisztul-e valamennyire lefele, vagy marad rajta a toner, és ha marad akkor valószínűleg a cleaning blade nem ér hozzá rendesen a drum-hoz, mert öreg, ezért nem tudja letisztítani?
Hello !
Amikor a kazettát kiveszed és látszik a toner a hengeren olyankor forgasd meg a hengert ezáltal le tudod ellenőrizni . hogy töröl-e a törlőpenge vigyázat az irányra ! Örvendek, hogy elindult a 81OO-as is ! Üdv !
Hello !
Na még ilyet nem láttam ! Véletlenül nem volta henger valami extrém hőmérséklet ingadozásoknak kitéve ? Előfordult főleg fénymásolóknál , hogy nem cserélték ki fényhenger cserékor a távtartó görgőket és a széleken lehámlott a réteg . Visszatérve a hengerek újraélesztésére valami SIO2 és lakk keveréke de nem hiszem , hogy olyan símán menne mint ahogy a filmen látszik plusz az eredményről nem készült semmi bemutató. Úgy 15 éve én is próbáltam valami sharp z5O- es hengert niytrólakk gőzben megjavítani a gond az volt , hogy utána a felület puha maradt igaz nem száritottam és csak pár orát vártam a próbáig ! Aztán félredobtam az egészet ! Üdv !
4-5ször körbeforgattam, a széleken lévő tonert leszedte, viszont középen még maradt a tonerből, 4-5 fordulat alatt teljesen le kellett volna tisztítania tükör fényesre?
Szia
Ha az első oldal tökéletes, kizárhatjuk a dobhibát. Mennyire száraz az a papír? üdv
Szia
Eltaláltad, a garázsba volt és csak a developer unit miatt nem dobtam ki, most mikor előszedtem lepődtem meg. ![]() Ha lenne olyan cucc amivel a felületi sérüléseket lehetne kijavítani, még ha ki is hagyná nyomtatáskor azt a pár mm2-t én már annak is örülnék. üdv
Nem száraz a papír szerintem, átlagos kb. 62% rel. páratartalmú szobában van.
Az első oldalt természetesen úgy értettem, hogy a toner berakásakori első oldal, tehát akkor még ugye tiszta volt a dob, szépen nyomtatott is, de aztán valamiért rajta maradt a felesleges toner 3.-4. oldaltól kezdve folyamatosan. A cleaning blade-nek így kivéve a tonert is rendesen tükörfényesre kellene tisztítania a dobot, mint mikor rendesen a printerben működik? Nem lehet, hogy így kivéve azért nem tudja letisztítani annyira, mert a dob nem kap semmi negatív töltést így sztatikusan vonzza a tonerport? Üdv: Laci
Ne is fáradozz a dologgal cseréld ki a törlő lamellát . Az a helyzet , hogy egy pár év alatt ha nem is használod tönkre megy a lamella . A tapasztalatom az , hogy a polisztirénből amiből készül a toner és a kazetta doboza valami vegyszer állandóan "párolog" és megtámadja a törlőlamella gumiját ami előre megsárgul majd elgörbül végül már nem töröl.
Hello !
Az a helyzet , hogy lehet a netről vásárolni ilyen vegyszert érdekességként megemliteném , hogy az egyik ilyen forgalmazó egy szlovén srác akinek van egy rövid ismertető filmje a neten az amelyik az esztergatokmányban forgatva lefesti azzal az anyaggal . Viszont nem láttam még sehol egy példát , hogy : Na srácok így nyomtatott előtte majd festés után . Ezt hiányolom !
Most kipróbáltam egy olyat, hogy leragasztottam szig. szalaggal a toneren ahol "belát" a lézer a drum-ra, hogy kizárhassam a lézer scanner hibáját, nyomtam így pár oldalt, és továbbra is szürke oldalakat kaptam.
Ez viszont szerintem valamelyest ellent mond annak, hogy a cleaner blade-del vagy, hogy csak azzal lenne a probléma, mert ha tényleg az lenne, akkor az áthaladó papírok a hengerre rakódott felesleges tonert néhány oldal után leszedték volna teljesen, és fehér lapokat kellett volna nyomnia akár jó tisztítás, akár nem, vagy rosszul gondolom? Most meg mindig nagyjából egyenletes szinten szürke lapokat nyomott, nem is látszott rajta, hogy tisztulna egy kicsit is. Szerintetek így is csak a cleaner-rel lesz a gond, vagy így érdemes lenne körülnézni valahol a printerben is? (gondolok itt elsősorban a HV PSU környékére) Üdv: Laci
Üdv
Ha a blade rossz már akkor az elhasználódott port gyűjtő tartályból is visszakerül a por a hengerre. a leírtakból egészen biztos öreg a kazetta ezért nem tisztítja a hengert. A kézzel tekerés ezt rögtön elárulja. A hengerek felújítására van egy egyszerű megoldás, bár csak részleges javulást hoz. Ahogy írták fúrógéppel lassú fordulaton forgatják és puha rongyra autó polírozó pasztával felpolírozzák. Utána izopropil alkohollal tisztára törlik. Ez a max amit lehet házilag ezekkel tenni. Ha nagy a sérülés akkor kuka.
Sziasztok!
Megjött végre az új utánagyártott toner. Sokkal jobb a nyomtatási minőség. Üdv.
Ez egy vadi új toner pár oldalt nyomott, lenne annyi a gyűjtő tartályban, hogy 40-50 fehér (pontosabban nálam szürke mivel minden oldalt egyenlően szürkére nyom) lap alatt nem fogyna ki ha még onnan vissza is kerülne a hengerre?
A tonerben a blade-hez mennyire nehéz hozzáférni, viszonylag könnyen kiszedhető, cserélhető esetleg?
Szia
Szerintem tömörítetlenül mellékeld a szkennelt képet, mert így nem lehet kinézni normálisan. A blade hibát csak kitudod szűrni, van már némi rutinod,nem? Ha a töltő henger tiszta, akkor töröl az a blade. Egyébként rossz blade esetén sose nyomtatna úgy ahogy a 3. képen. Ettől függetlenül, ha teheted cseréld ki, mert az sose árt. Nem kizárt, hogy nem egy, hanem több apró hiba is van. Mivel a tipust nem ismerem, csak az általánosság terén tudok max segíteni. 1 vagy 2 komponensű az a developer? Developer egységesül cserélted azt a tonert, miután átmenetileg jó volt? Hajszárítóval száríts ki néhány papírt és próbáld ki úgy. Ha "vágni" lehet a papírral, akkor jó ![]() Üdv
Szia!
Ennek (mint általában a régi HP-knak) minden benne van a kazettában, a drum, developer, charging roller stb, így természetesen együtt cserélődött a developer is amikor új tonert tettem bele. Sajnos azt azért nem tudom egyértelműen megállapítani, hogy tényleg a blade-e a hiba oka, mert mikor új volt a toner akkor nyomta ezt az 1-2 hibátlan lapot amiből az egyiket feltöltöttem, (akkor ugye még a drum is tiszta volt, és a hulladékgyűjtő tartályban sem volt még semmi), és az, hogy utána rajta maradt kicsit a toner a drum-on arra utalna, hogy tényleg a blade rossz, nem tisztítja le rendesen, ezért ilyenek a lapok... DE, ennek szerintem ellent mond az, hogy mikor letakartam a scanner-t (a drum negatív töltését így elvileg nem tudta megszüntetni sehol sem) akkor is szürke oldalakat nyomott, pedig én úgy gondolnám, hogy a hengeren és a waste tartályban maradt kevés toner 30-40 oldal alatt letisztult volna, mivel ugye nincs utánpótlása, egy negatív töltésű drum-ra elvileg nem kerülne pluszban szintén negatív tonerpor, és fehér oldalakat nyomott volna, de ez továbbra is egyenletes szinten szürke oldalakat produkált (az egyes lapokon belül persze nem volt egyenletes, homogén a szürkeség, csak a lapokra írtam egymáshoz képest, hogy ugyan olyanok). Mellékeltem a képeket is nagyobb felbontásban. Üdv: Laci
Hello !
Szedd szét a kazettát és úgy forgasd meg a hengert , majd ellenőrizd le minden forgó elem csúszóérintkezője jól müködik-e ! (bias,opc,crg) Üdv !
Rendben, megpróbálom átnézni alaposabban akkor a kazttát, beszámolok mire jutottam.
Tegnap a HV PSU-t és érintkezéseit átnéztem, kimértem érintkeznek-e, minden úgy tűnt rendben van. |
Bejelentkezés
Hirdetés |