Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   850 / 2500
(#) efiscp válasza emersys hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
A jelbemenet a csillagpontra van bedrótozva, ha erre gondolsz. A tápok szűrve vannak 1000u, 10u, 100n kondikkal. Sajnos nincs szkópom, hogy ki tudjam mérni.
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Itt a rajzon az R6 jól láthatóan 2,2 ohm.
(#) emersys válasza efiscp hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Értem, az alsó Layer-t figyelmen kívül hagyhattam akkor figyelmetlenségből.
Ha nem oldódik meg a probléma érdemes lenne a csillagpont, és az ic-t közvetlen UT táp bemeneteit is hidegíteni.
Sajnos sokszor, tényleg van ,hogy a gerjedéstől bemelegszenek az ic-k, bár a tranzisztorok is épp ugyanúgy.
Ugyanakkor az ic nyákrajza elég jól megtervezettnek tűnik :yes: .
(#) efiscp hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Na úgy tűnik, az ellenállásos dolog volt a kulcs. Kisöntöltem egy darab dróttal, és a melegedés, meg az 50Hz is megoldódott. Egész szépen szól. Szerencsére ezt a begerjedés dolgot megúsztam. Köszi a segítséget mindenkinek, vendégeim vagytok egy virtuális sörre.
(#) reloop válasza efiscp hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Remek IC-t választottál, és szép a kivitelezés is
(#) efiscp válasza reloop hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Kösz. Már csak egy szép doboz kell neki.
(#) Szilágyi Miklós hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Sziasztok érdeklődni szeretnék hogy,mekkora nyugalmi áramot állítsak be ennek az erősítőnek ha +-70V tápágban mérem,sajnos szkópom nincs csak multiméterem köszönöm előre is a válaszotokat.
(#) emersys válasza Szilágyi Miklós hozzászólására (») Júl 2, 2011 /
 
Szia.
Nagyon szép kivitelezés lett.!
A jobb minőség érdekében nem érdemes túl kicsi bázis áramot beállítani a végtranyóknak..
Mivel 4pár végtanyó is van bent oldalanként, azért én 120mA javasolnék +-15% eltéréssel.
Lényeg hogy 100felett legyen azért valamelyest.
A/B osztályú ellen ütemű végfoknál a magasabb nyugalmi áram csak jót tesz a hangképnek, bár ebbe drasztikusan beleszól a végtranyók száma is,.
Tiéd ugyan komplementer így jobb lehet a szimmetriád. :yes:
(#) DuMatyi válasza Mayan hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Avagy egyszerűen teszel elé egy szintillesztő erősítőt. Valami csendes IC-vel: NE5532, illetve a drágábbak közül: OPA2227 Ami még szóba jöhet, az egy kiszajú tranyós előfok. Ma olyant körülményes építeni.

Oda pedig: BC546-556, ami könnyen beszerezhető.
(#) andrÁSZ válasza Szilágyi Miklós hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Szia!
Szép a remekmű,de engem érdekelne a háttérben lévő masina!!!Kérhetnék róla közelebbi képeket esetleg a belvilágról,működésről?
Köszönettel
(#) janika29 hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Sziasztok! Az erősítőm baja,egy tranzisztor,vagy legalábbis úgy néz ki.Ez van ráírva 603 48F.Ezt vajon így keressem,vagy ez csak valami kód,amit táblázatban találok meg.
(#) emersys válasza janika29 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Hali.
Itt megtalálhatod: Bővebben: Link
Úgy látszik már nekik nincs raktáron, de ír hozzá a lap alján helyettesítőt.
Gondolom hát azonos zajcsoportba tartoznak.
A tokozását azért nézd meg egyről van-e szó !
(#) Gery válasza reloop hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Hello!

Valóban az a poti volt a baja a beag végfoknak. Egy kicsit megmozdítottam és az pont elég volt neki, hogy jól működjön, és szépen is szól .
Kösz a segítséget!

Üdv.:Gergő
(#) janika29 válasza emersys hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Köszönöm!!!
(#) ogi95 hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Hellosztok!!
Tudnátok nekem segíteni keresni kapcsolást 80W és 4 Ohm -os hangszóróhoz erősítőt ! Nagyon hálás lennék és bocsi ha már volt ilyen kérdés
Előre is köszönöm a segítőnek !
(#) Gery hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Továbbá! Van 2 rossz erősítőm amiből lesz 1. Az egyiknek a dobozára rá van kötve a védőföld(zöld-sárga). A másikon nem volt viszont annak van egy lágyindítója(1tekercs, 2kondi, 1bizti). A kérdés, hogy a védőföldet rajta hagyjam a dobozon, és a lágyindítót érdemes használni egy 50Wattal nagyobb trafóhoz, ha a biztosíték terhelhetőségét is növelem annyival, vagy inkább bele se rakjam?

Üdv.:Gergő
(#) reloop válasza Gery hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Helló! A lágyindítóban relé, dióda, teljesítmény ellenállás is szokott lenni. Amit kérdezel azt zavarszűrőnek tippelem, használata nem árthat semminek.
A védőföld hamár elmegy az erősítőig, akkor legyen bekötve.
(#) reloop válasza ogi95 hozzászólására (») Júl 3, 2011 /
 
Szia! Írd be a fórum keresőjébe: Quad405, ST151, Vf2, TDA7294 és válogass kedvedre. Talán az utóbbit legegyszerűbb elkészíteni. Bővebben: Link
(#) David 3g hozzászólása Júl 3, 2011 /
 
Sziasztok . Lenne egy hatalmas kérésem. Nincs valakinek kész nyákterve a TDA 8931- IC-ez nagyon kellene Elöre is köszönöm szépen.
(#) Gery válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Értem, köszi! És ha a védőföld rajta van a dobozon attól függetlenül az erősítő földjét is ráköthetem? (az eredetibe úgy volt, bár engem meg is lepett)
(#) reloop válasza Gery hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Az összekötéshez egy 10 ohm körüli 1W-nál nagyobb ellenállást és egy vele párhuzamos 220-470nF kondenzátort ajánlok.
(#) Gery válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Oké köszi!
(#) Gery válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Értem. És ha a védőföldet mégis kihagynám a dobozról és csak az erősítő földjét kötném rá? Csak mert gondolok arra például, hogy az audio bemenet RCA alzatait ha rögzítem a föld rákerül a dobozra. Vagy azokat inkább szigeteljem el?
(#) reloop válasza Gery hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
A házat kötheted az RCA bemenet testére, vagy a táp csillagponti testére, de lehet elszigetelve is. Azt válaszd amelyiknél a legkevesebb brumm hallható a hangszókon.
(#) Gery válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
De az nem lesz probléma, hogy a hálózat védőföldje is rajta van a dobozon?
(#) reloop válasza Gery hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Az említett ellenállás azonos feszültségen tartja a házat a benne lévő elektronikával. Akkor lehet gond, ha a jelkábel árnyékolásán keresztül már van összeköttetés a védőfölddel (pl. PC), földhurok alakulhat ki és megjelenik a brumm. Ebben az estben ne kösd a házra a védőföldet.
(#) Gery válasza reloop hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Rendben, köszönöm szépen!
(#) Swedhart hozzászólása Júl 4, 2011 /
 
Sziasztok egy barátomnak kellene csinálni 300w-os végfokot ezt a rajzot találtam érdemes megépiteni? Üzembisztos-e? Zenekari erösitö lenne.

300w.gif
    
(#) Alkotó válasza Swedhart hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Valószínűleg olcsóbb venni, mint csinálni ilyesmit. Nem a kedved akarom elvenni, de a tények makacs dolgok. Aztán meg ott van bónuszként a garancia, és az életvédelmi szempont is, amik nem elhanyagolhatóak.
(#) Swedhart válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2011 /
 
Ígazábol ezen gondolkodunk mi is kb 30e körül adnak már valami hasollot persze felmerül a kérdés az ugyan mennyire megbizhato?Amugy szuper az ujrahasznositott anyagokbol épitett erösitöd,valami hasollo verziot gondoltam én is de 300w-osba sok lomi alkatrészem van abbol gondoltam ezt épiteni hátha lehetne.
Következő: »»   850 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem