Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   861 / 2501
(#) skero válasza darknbass hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
És mégis mekkora teljesítményű az az "adapter" ? Legegyszerűbben stabilizátor ic -vel tudnál több neked való feszültséget elérni Pl.: 7809 és 7815 csak bírniuk kell amperrel így a végfokhoz nagyobb teljesítményhez szükség lehet párhuzamosítani ketőt vagy trnzisztorral kisegíteni esetleg lm350 -et használni ,annál te álítod be potméterrel a kívánt feszt 3A elég lehet 15V -on ennek az ic -nek (2030) mono -ban. És a 350 -es nek jó a brumm elnyomása is.
(#) bandyta009 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 20, 2011 /
 
a lemezjatszo vegfok az tranzisztoros holnap megnezem jobban az adatait is.meg talan megvan a doboza is.de semmi ICt nem hasznal ez biztos.amugy ezek a panelek onnan vannak hogy mindenkinek mindent en javitok es amit nem lehet azt itt hagyjak meg ilyenek.alkatresznek meg jok lesznek.meg rengeteg mindent tudok szerezni is ugyhogy a felsorolas nem igazan jon szoba.ezert mondtam h gyertek otletekkel en meg leltarba veszem hogy mi van meg es mit kell beszereznem.
(#) feerke hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy GRUNDIG V7500 erősítőm. Végfokot cseréltem benne de fél oldala halkan szól és torzít.
Mit kellene még megnézni benne?
(#) martin96 hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Van egy végfokhibás Renkforce erősítőm.Szeretnék bele csinálni egy másik erősítőt.Ti milyen ajánlotok?Ami 2X40VDC-ről működik, viszonylag egyszerű (Univerzális nyákon csinálnám meg) jó hangminőségű és elég neki egy 150w-os trafó?
(#) gabrio11 hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Üdv mindenkinek ! Keresek STK-4172 II végfok ic-t. Hol lehet kapni ? Előre is köszönöm a segítséget,további szép napot.
(#) nagy_david1 válasza gabrio11 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Az üzletben A második linken próbálkozz.
(#) nagy_david1 válasza martin96 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
TDA7294. Olcsó, trafó elegendő, egyszerű és szerintem kielégíti elvárásaid. Ha nem akkor meg rengeteg tranzisztoros, FET-es kapcsolás van itt. A "kapcsolások" között is szétnézhetsz. Még STK családban is keresgélhetsz ha már gabrio11 előhozta.
(#) gabrio11 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Köszönöm a gyors választ ! Az üzletben STK-4172 van,ez meg egyezik az STK-4172 II-vel ?
(#) martin96 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
A tda-nak nem lenne kevés a 150w sztereóban?Mert akkor megcsinálom megint csak ebbe az erősítőbe.Vagy még néztem az STK4161II-t is.
(#) nagy_david1 válasza gabrio11 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Lábkiosztásban és teljesítményben megegyeznek. Ha megnézel egy adatlapot akkor a torzításbeli különbség ami feltűnik. Kérdezz rá az eladótól hanem, bár nem hiszem sok választásod lenne mivel kifutó típus.
(#) nagy_david1 válasza martin96 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Kevés lenne de nem hajtanád ki maximálisan akkor. TDA szívósabb, védelmekkel ellátott. STK jobb választás de kényes. Hanem mint írtam nézz szét a tranzisztorosak között. Rengeteg lehetőséged van mivel a tápfeszültséged nagyon kecsegtető az erősítők szemszögéből nézve.
(#) martin96 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
VF2-es se lenne szerintem rossz akkor.Csak azt hittem ezekhez már nem lesz elég a trafóm.
(#) gabrio11 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Köszi ! Ha nem lesz jó akkor eladó egy fél oldalas AKAI AA-V105 rádiós erősítő
(#) nagy_david1 válasza gabrio11 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Azért győződj meg amennyire tudsz, hogy valahol máshol van-e hiba. Nehogy egy drága, ritka új IC-t beszerezz és aztán valami figyelmetlen okból azt is eltüzeld.
(#) nagy_david1 válasza martin96 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Nem értelek. Ha egy végfokon azt írja hogy "X watt" akkor te feltétlenül "X watton" akarod működtetni? Majd amennyi kifér a csövön a trafó részéről annyira fogod hajtani. Ez nem az a verzió amikor egy drága nagy teljesítményű végfok potyára van elkészítve. Ezek nem épp nagy költségvetésű erősítők és alig hiszem árba nagy különbség lenne közöttük.
(#) martin96 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Én nem fogom maxon járatni.Csak nem szeretnék úgy járni mint régebben.Egy db 90w-os trafó meg rajta egy db tda7294-es ic és a trafó még akkor is úgy melegedett mint az "állat" amikor alig volt kivezérelve.Nyugalmi árama kb 100mA lehetett.Nem a trafó volt rossz.A végén meg elfüstölt a trafó.
(#) nagy_david1 válasza martin96 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
És azt mondod, hogy ha egy kisebb teljesítményű erősítőd lett volna ugyan annyira kihajtva mint a TDA akkor nem melegedett volna? Az a nyugalmi áram meg szerintem nem eget rengetően sok.
(#) martin96 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Volt rajta egy 2X20w körüli stk ic is.Azzal még max hangerőn se melegedett.
(#) nagy_david1 válasza martin96 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Azt se hiszem azért, hogy a TDA is 40W-ot adott le amikor melegedett.
(#) martin96 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
De lehet, hogy csak azért volt mert feszültségkétszerezőt használtam amikor a tda-ra tettem.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Univerzális nyákra ezt ajánlom.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Köszönöm.Nem néz ki bonyolultabbnak mint a vf2-es.Lehet ezt csinálom meg.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
A linkelt oldal alján láthatod az elrendezést. Nem ismerem a tönkre ment erősítődet, de feltételezem, hogy tudsz belőle alkatrészeket menteni. A végtranyók Elliott-nál 60V-osak, lehet az alig drágább BD245/246C megbízhatóbb lenne.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Az alkatrészeket innen rendelném a he-storeról.Az 1N4001 helyett jó lenne az 1N4007?Meg az MJE2955t/3055t jó lenne?Mert ezek 100ft-ok itt.Vagy van egy pár darab bd249/250-es tranzisztorom azis jó lenne bele?
(#) sved002 hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Szijasztok szép jó estét mindenkinek!

Lenne itt egy SAL WRC 12bpa típusú aktív mélyládából erősítőm!
Kapcsolási rajzot tudnátok hozzá adni? Most szeretném bedobozolni autóba csak nem tudom a szubwoofert* hova csatlakoztassam mert másik lessz rákötve?!

Segítsetek pls..
(#) deadlyroberta válasza martin96 hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Quad405 40 wattos változatát pld bár az 2x30 volt...
(#) martin96 válasza deadlyroberta hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Az már bonyolult lenne nekem egy kicsit.
(#) deadlyroberta válasza martin96 hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Urbánál veszel egységcsomagot, meg pár alkatrészt kell kicserélned és működni fog.
(#) storm hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Használhatom az alábbi kapcsolást erősítőhöz? Kicsi a bemenő jel, viszont csak asszimetrikus táplálásom van a műv.erősítő számára. Vagy van esetleg valakinek, hasonló 'sima' tápos megoldása?
(#) koncsik03 válasza storm hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Kéne a rajz...
Következő: »»   861 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem