Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA1558Q
 
Témaindító: Vassjozsef01, idő: Ápr 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 28
(#) reloop válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Na pont ez a lényeg, az egyenirányításhoz nem tökéletes a toroidhoz szánt megoldás. Jobb eredményt lehet elérni gyors teljesítmény diódákkal, és több kisebb kapacitás párhuzamos kapcsolásával. A kapcsoló üzemű tápegységeknél pontos leírás van róla.
(#) gaboca323f válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Szegény ember vízzel főz
(#) titi válasza Lamboo hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
(#) Lamboo válasza titi hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Köszönöm, úgylátszik nem voltam elég figyelmes
(#) skero válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Ez így van! Gyors egyenirányításra van szükség kapcsolóüzeműnél és alacsony ESR értékű kondikra ,vagy ahogy írtad több párhuzamosan kapcsolt hagyományos.
(#) skero válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Kb 400W -nyi teljesítményű toroid trafóhoz raknék 20000µF kondit. Lehet ,hogy általános nézet ,hogy a fogyasztónak minél nagyobb kapacitással ellátott táp kívánatos ,de a trafó egészséges működését szemelőtt tartva 50µF / VA fölé nem nagyon mennék.
(#) gaboca323f válasza skero hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Én valahogy mindíg szerettem ha több van a kelleténél. A kocsiban azóta sokkal nehezebben merül az akksi zene közben, mióta benne van az 1F.
(#) papcsi95 válasza reloop hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Köszi a válaszokat, meg is nézem őket.
(#) B.I hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy mennyi áramot fogyaszt a TDA1558Q IC mute állapotban? Mert megpróbáltam beüzemelni egy kissebb trafóról de csak annyi történt, hogy elkezdett valamiért az IC-n keresztül folyni 1A áram és a trafó feszültsége leesett 3.3V-ra. Gondolom azért 3.3V-ra mert ott kapcsol be a stand-by. De miért vette fel az 1A-t?
(#) titi válasza B.I hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Hali!
Ott valami nagyon nem stimmel! Valamit elronthattál, nézd át alaposan, vagy mutass róla képet...
(#) B.I válasza titi hozzászólására (») Júl 25, 2011 /
 
Szia. Már többször is átnéztem, de nem találtam semmi hibát. Próbáltam egy erőssebb tápról hajtatni. Egy pillanatra bekapcsoltam a tápot és akkor is kb. 10A áramot vett fel. Már szinte biztos, hogy rossz az IC, csak azt nem értem akkor miért működik a stand-by kapcsoló?
(#) titi válasza B.I hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
10 Amper nagyon sok, max 4-5 A az IC üzemi áramfelvétele.
Biztos elsiklottál valami felett. Nincs képed a nyák forr. oldaláról?
(#) B.I válasza titi hozzászólására (») Júl 26, 2011 /
 
Sajnos nem tudok képet feltenni.
(#) Lamboo hozzászólása Júl 26, 2011 /
 
Milyen progival lehet ilyen *** 3D-s terveket készíteni?
itt a kép
(#) Lamboo hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
Azthiszem építek is egyet már minden alkatrész megvan az IC-t kívéve. Azt rendelni kellett amúgy van valami utalás az IC adatlapján, hogy hány cm2 hűtőfelület kell neki?
(#) titi válasza Lamboo hozzászólására (») Júl 27, 2011 /
 
Nem tudom, nézd meg, de egyébként a cikk végén írtam, hogy nekem mekkora van rajta, és azzal egyáltalán nem melegszik. De alkalmazzák ezt az IC-t autórádiókban is, ott meg nem igazán van sok hely hűtőbordának, de meleg annál inkább.
(#) Lamboo hozzászólása Júl 27, 2011 /
 
tudom hogy írtad, olvastam, csak érdekességképpen kérdeztem
(#) Lamboo hozzászólása Aug 14, 2011 /
 
Na megépítettem a hidalt változatot és meg kell hogy mondjam nagyon jó kis erősítő Amúgy ami az IC adatlapján van írva [Thermally protected] mit jelent?
Gondolom valami védelem a túlmelegedés ellen, de lekapcsol, vagy visszavesz a teljesítményből?
(#) titi válasza Lamboo hozzászólására (») Aug 15, 2011 /
 
Nekem a használat során még nem volt olyan helyzet, hogy ezt megtudjam...
(#) Lamboo hozzászólása Aug 15, 2011 /
 
Szerencsére még nekem sem amúgy ittvan egy-két kép arról amit építettem. Sajnos a képek nem a legjobb minőségűek de a lényeg azért látszik
(#) DobraGab hozzászólása Szept 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Megépítettem a hidalt változatot titi cikke alapján. Mindössze 3 bajom van vele: recseg, nagyon melegszik és nem erősít semmit. A forrasztásokat multiméterrel megnéztem, mind jók. Az elején sikerült fordítva rákötnöm a tápot, meg 3 helyen (!!!) rövidre zárnom az egyik bemenetet, ezeket megcsináltam, csak azóta szól úgy, ahogy. Esetleg valaki meg tudná mondani, hogy mit ronthattam még el? Erősen reménykedem abban, hogy az IC még bírja, ugyanis nincs kedvem 17 lábat ki-be forrasztani.

Köszi
(#) reloop válasza DobraGab hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Szia! A fordított tápot sajnos nem szokta túlélni.
(#) titi válasza DobraGab hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Hali!
Csatlakozom az előttem szólóhoz...
Máskor előbb ellenőrizz le mindent többször is, és csak akkor, körültekintően adj rá tápot!
(#) DobraGab válasza titi hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Tehát cseréljem ki az IC-t, ellenőrizzek le mindent, majd próbáljam ki újra.
(#) DobraGab válasza DobraGab hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Eetleg valamivel tudom ellenőrizni, hogy tényleg az IC ment-e tönkre? (A 4-es lábon még mindig a tápfesz fele jön ki, ellenőriztem.)
(#) titi válasza DobraGab hozzászólására (») Szept 13, 2011 /
 
Ha gondolod, és tudsz, rakj fel róla képet, megnézzük...
Több szem többet lát, esetleg észreveszünk valamit, amit te nem.
De szerintem tuti cserés lesz.
Ha kicserélted, mielőtt beüzemeled, szintén mutathatsz képet, mielőtt kipróbálod.
(#) DobraGab válasza titi hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Esetleg nem lehet, hogy az elkók mentek tönkre? Az is produkál ilyesmit?
(#) titi válasza DobraGab hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Esetleg a kicsatolókondi okzhat még ilyesmit, de mivel a hidaltban ilyen nincs...
(#) DobraGab válasza titi hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Kicseréltem az IC-t, hibátlanul működött addig, amíg a kimenet össze nem ért a bemenettel egy pillanatra, a bal csatorna kisült... Azt hiszem, hivatalos leszek még 1 IC-cserére. Esetleg valamit ez ellen tudtok?
(#) titi válasza DobraGab hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Vigyázz, hogy ne érjen össze semmi semmivel, aminek nem kéne...
Következő: »»   19 / 28
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem