Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   3 / 43
(#) (Felhasználó 924) válasza luxmanpower hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Nem értek ilyen gyártókat. Miért nem teszik fel a netre. De még az is hogy ha megrendelem akkor se küldik el hozzá az adatlapot. Akkor honnan tudjam hogy mit tud?! Azzal sokra megyek hogy a teljesitmenyet meg a frekvenciajat feltüntetik és ennyi
(#) szabi83 válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
hát nem tudom hová akkarod.. a 3 utas 10 cm es hangszórót, de egy szélessávú(sal bc sorozat) nem lenne jobb ?
esetleg amit a lomexnél lehet venni ? 13 cmes 500 ft 6 ohm..
hova kell?

sal rfp 3 100
nem sokvan róla az tény, de mivel ajtóba +ilyen helyre szokás rakni, nem dobozba..
(#) (Felhasználó 924) válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Az hogy dobozba és nem ajtóba lessz csak jó, mert dobozban mindig jobban szól. Ajtóban is szólhat jól, de sokkla nehezzeb azt kicsikarni belőle ott mint fában.
(#) (Felhasználó 924) válasza luxmanpower hozzászólására (») Márc 10, 2006 /
 
Amúgy megtudtam hogy lehet egy darabot is rendelni,nem muszály párban.
(#) roland8lsm hozzászólása Jan 24, 2007 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki valamit mondani a Hanszóró 2000Kft. termékeiről? Nekem csak annyi jött le hogy nagyon olcsó...
(#) dB_Thunder válasza roland8lsm hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Van közöttük is igen jó !

Kérdés: valaki nem-e tudja az MNC által gyártott autóba való fémházas (Metal széria) magas sugárzók árát????
(mivel a Sal boxxer "külön"magasak olyan halkak....)
(#) Parázs Gábor válasza roland8lsm hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
A Hangszóró 2000 Kft. hangszoroival sokal jobban jársz mint bármelyik kinai szutyokkal.A régi videoton gyártó szalagon gyártják a hangszóróikat.És minden termékeikre 1 év garanciát vállalnak.
(#) tatabike hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
Sziasztok,

nekem még megvannak a régi Videoton mélynyomóim, amiknek öntött alu kosaruk van, nem ez a préselt gagyi lemez, vagy neadj' isten öntvény utánzatú műanyag.... Nem tudom, manapság melyik árkategóriában lehet öntvény alu kosaras hangszórókat kapni...?

TaTa
(#) zoz11 hozzászólása Máj 26, 2007 /
 
Sikerült hozzájutnom 2db SAL BEAST 300-as hangszóróhoz, erről mi a véleményetek???
(#) Darazsx válasza roland8lsm hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Azok nagyon penge hangszórókat gyártanak van köztük Braun is, messze lehagyja az MNC meg a Sal-t. Igazi hifi hangszórók olcsón és az sem hátrány, hogy pontosan adják meg a hangszórók adatait. A másik két csártónál eggyáltalán nem helyesek az adatok. És tudni illik, hogy a paraméterek nélkül nem lehet jó hangfalat készíteni.
(#) sardna00 hozzászólása Máj 27, 2007 /
 
Haverom vett régebben 2db sal 60w hangszórót mélyközépet és én nem voltam vele megelégedve! Nekem nem volt az igazi a hangminősége! Az mnc-ről meg annyit hogy igaz ők is gyártanak jókat és rosszakat is! Én inkább az mnc választottam mert szerintem telt hangja van és sokáig bírja és ólcsó is. A minap építettem meg ezt a hangfalat és nagyon jó hangja van!
(#) joey hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
Sziasztok,
Lenne egy kérdésem. Van nekem egy Orion HS 282-es hangfal párom és szeretnék bele venni új hangszórókat.
Kinéztem kettőt mélynek: Sal 2030 és MNC Eclipse II 8"
Nézegettek specifikációkat és azt olvasta az mnc-ről hogy kétutas rendszerekhez ajánlott, és én ilyet akarok csinálni az orionból hogy meghagyom benne a magasat és kicserélem a mélyet a közepet meg eldobom Szerintetek melyik jobb hangszóró? melyiket érdemes megvenni?és hogy milyen hangváltó illik hozzá?
előre is köszi, joey
(#) attila73 hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
Sziasztok a wrc 13 w hangszoró ról mi avéleményetek?? Kick bass néven fut!!!Én hifibe raktam be 6 omos helyett és párhuzamosan kötöttek a 6 omos hangszoróra huzal ellennállást 3.7 Ohm 5Wos gyárilag én erre 1 majd még 1 omh mot rákötöttem a két om külömbség miatt párhuzamosan a+ ésa- kivezetésre a gyári3.7 ohm mellé ugy szól mint az eredeti mivel 6 omosat nehéz beszerezni a HIFIM tipusa philips FW 548C 4 csatornás de az 5 csatornának is meg van ahelye az a akív mély láda) állitollag ezzel stabilizálják a hangszorót hogy szép mélyet szoljón kérdésem Mért rakták bele 3.7 omos ellenállást kérdeztem a hangszorós gyerektöl aki fehérváron hangszorókat készit ö ilyenröl nem hallott más viszont igen) én vágtam széta handobozt mert ragasztott ugyhogy gyárilag rakták bele) Kösz ha valaki Ír cimem futyi73@gmail.com vagy ide)) is JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ
(#) attila73 hozzászólása Júl 18, 2007 /
 
ja WRC13Waz sal mert az elöbb nem Írtam üdv
(#) sturbi válasza joey hozzászólására (») Júl 18, 2007 /
 
Miért akarod kicserélni az orion príma mélyeit sokkal rosszabbakra. Sbx 2030-al csináltam egy 35 literes kis hangsugárzót úgy fél éve. Szólnak rajt a mélyek rendesen, de csúnyácska a hangja, olyan minha vattán keresztül jönne a hang (matt). Csak 15 W-os ersítőt használok per pillanat (csöves PP), de teljes hangerőn a membrán már "térdenüt", ha eléállok. (pár wattig amúgy egész türhető, de nekem akkor sem tetszik a hangja)
(#) joey hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Azért akartam mert recsegnek nagy hangerőn, de akkor lehet hogy a gyári hangváltója rossz?
Tudnál nekem vmilyen hangváltót ajánlani hozzá?
Ja és egy tda2030-as végfok jó lesz hozzá?
el. köszi
(#) sturbi hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Nem hinném, hogy a hangváltó miatt recsegne. Ha kézzel megnyomkodod a memeránt (óvatosan) és nem érzed, hogy karcol, a hangszóró is valószínűleg jó. Lehet, hogy az erősítő túlvezérli a hangfalat (nem tudom hány wattos a 282-es), de ha ez van akkor az sbx 2030 már szét is ugrik, ha nem ez a helyzet akkor viszont lehet, hogy az erősítő ül le nagy hangerőn ( mert pld. nem elég erős a tápegysége, vagy egyszerűen tulvezérlődik a bemenet teljes hangerő táján már, vagy nem jó a munkapont). Szerintem olyan hangerőn hallgasd, ahol még nem recseg. A felsorolt hangszórókkal szerintem rá sem lehet közelíteni az eredeti HS 282 minőségére.
(#) joey hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Hát igen egy kb. 20 éves Tesla lemezjátszóval hajtom
Azért akarok csinálni hozzá egy tda-s erősítőt.
köszi a választ
(#) (Felhasználó 1542) hozzászólása Júl 19, 2007 /
 
Ezek a hangszórók elég érzéketlenek vannak közte szép hagúak is. A legnagyobb bajuk az , hogy a megadott T/S paramétereiknek köze nincs a valósághoz. Ha normális dobozt szeretne az ember akkor le kell mérni.és esetleg kiderül hogy 1,5-szer nagyobb doboz kéne hozzá amit már legyártottál...
(#) norbiika hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Hali!!

Nekem mnc mystik ovál hangszóróm van az autóba és van 1 kis baj vele. Mikor hangosabbra veszem 1 picit és halgatom a zenét és mikor énekelnek rajta magas hangon és ezzel 1 időben van 1 kis düb düb akkor a magas el kezd recsegni de csak mikor a dübb dübb szól. Ez lenne az én problémám LÉCCI AKI TUDJA HOGY MI LEHET AZ OKA AZ ÍRJON MÁR IDE A FÓRUMRA PLS!!!FONTOS LENNE!!!!!
(#) locseimisi hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Hali én csak annyit mondanék hogyIONEER!PIONEER!PIONEER! Figyi 23 ezerért kapsz 1 400-1000 W közti kimenő teljesítményű mélynyomót a Pioneertől ami duplatekercses 4 banándogóval + még adnak rá 3 év garanciát akkor miért vennél mást??? Misi
(#) lamalas válasza locseimisi hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Idézet:
„miért vennél mást???”

Mert a teljesitmeny, a dupla tekercs es a 4 banandugo nem minden Vannak mas, fontosabb parameterei is egy hangszoronak.

Ja majd elfelejtettem, 1 kerdes: hogy lehet egy hangszoronak kimeno teljesitmenye
(#) locseimisi hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
na jó leadott teljesítmény Figyi! a képen egy somogyi_s mélynyomó látható amit javítottam

Kép098.jpg
    
(#) locseimisi hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Na ti tudjátok mit használtok De nekem is van somogyi-s hangszóróm és pioneer is a somi a pio-t majmolja design-ben ez tény a minőséget sosem éri utol. Multkor jártam a somi üzletében és mit láttam?? a polcon az eggyik mélynyo nem kör-körösen volt peremezve.Na nee... Nem a Pioneer a csúcs vannak nála jobbak De ez egy megfizethető minőség Erre szerettem volna rávilágítani..Például mikor csinált a somi üvegszálas lengőtekercset a hangszóróiba? Mert bizony japán vetélytársa már kb 15 éve használja az általa kifejlesztett technológiát...
(#) sound.man válasza locseimisi hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Hehe egy kicsit leugrott a tekercs a hellyéről Sikerült megjavítani?
(#) locseimisi hozzászólása Aug 20, 2007 /
 
Igen
Mutatok még egy somogyi-s különlegességet:

Kép100.jpg
    
(#) sound.man válasza locseimisi hozzászólására (») Aug 20, 2007 /
 
Ilyet láttam már én :yes: de ilyennel mit lehet kezdeni?
(#) norbiika hozzászólása Aug 21, 2007 /
 
Tegnap írtam norbiika néven lécci válaszoljaták rá!!!Előre is köszz!!!!!!!!!!
(#) locseimisi hozzászólása Aug 21, 2007 /
 
Hú elég macerás ... be kell hajtani egy hosszú csavart az eggyik csavarhelybe ami szépen lefeszíti neked a mágnest mert máskép nem lehet levenni majd lecsiszolod a régi ragasztót és bekened "vasragasztóval" és úgy megpróbálod visszailleszteni hogy középen maradjon a mágnes.Én pl sasszegekkel pakoltam körbe a ragadás ideéig...
(#) paul64 válasza norbiika hozzászólására (») Aug 21, 2007 /
 
Szerintem a magassugárzóhoz menő gumiszövésű vezeték van eltörve a "jó minősége miatt" kipróbálhalod úgy, hogy miközben szól a zene finoman meghúzod ott ahol keresztülmegy a mélysugárzón ekkor a magasnak el kell hallgatni. Általában valamelyik vége törik el, de nem látszik mert összefogja a gumi
Következő: »»   3 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem