Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC-DC konverter
 
Témaindító: Placi84, idő: Nov 10, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 132
(#) denes44 hozzászólása Jún 9, 2007 /
 
Egyébként mi történne ha több mint 1.5A-el terhelném?
(#) Prinner válasza denes44 hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
Nem tudnád lényegesen 1,5A fölé kiterhelné, mert átvált áramgenerátoros üzemmódba, ami azt jelenti, hogy ha tovább terheled, akkor csökken a kimeneti feszültség. Ha rövidrezárod, akkor is max 2A folyhat rajta.
És némelyik stab IC-be van termikus védelem is, ha túlmelegszik, lekapcsol. Szóval elég jól el van látva "hülyeség elleni védelemmel" nem könnyű tönkretenni őket.
(#) Rikfic hozzászólása Jún 25, 2007 /
 
Helló Mindenki!


Szükségem lenne egy DCDC átalakítóra, amelyik 24 V(+/- 1%)-ból képes 12 V-ot előállítani. Nem szeretnék vele küszködni (alkatrész beszerzés, NYÁK maratás...), hanem valamelyik szaküzletből megvásárolnám, de a Conrad és a Baji elektronikán kívül nem igazán ismerek olyan helyet, ahonnan ezeket meg lehet rendelni, szóval:

- Tudna valaki ajánlani egy szaküzletet, ahonnan megrendelhető egy ilyen kis áramkör?
(#) erobi82 válasza Rikfic hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Attól függ mekkora áram kell.Én a TRACO POWER-eket az SMD Kft-től szoktam venni.www.smd.hu
Excell lista van fennt onnan tudsz válogatni.
(#) kerteszsasa válasza Rikfic hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Szia
Mekkora áramerősségre lenne szügséged?
Esetleg nézd meg ezt
(#) Rikfic válasza kerteszsasa hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
... kb. 1 A-re lenne szükségem, és a további szempontok azok, hogy ne kelljen vele küszködni, hanem csak megrendelem és max összeforrasztom. Ja és olcsó legyen (kb. 2-3 ezer Ft)
(#) kerteszsasa válasza Rikfic hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Akkor amit linkeltem az jó lesz
itt egy kapcsolás, elég egyszerű csak arra figyelj hogy az ic-t hűtőbordára rakd
(#) Norberto válasza kerteszsasa hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
...szerinted ez DC-DC konverter, kedves kerteszsasa?

Áhhh...arról nem is beszélve, hogy 12W-ot fog elfűteni...hát ezt hogy is gondoltad???????
(#) erobi82 válasza kerteszsasa hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Igaz hogy az nem DC-DC de végülis megcsinálja a 12V-ot igaz hűteni kell mert 12W-ot fog elfűteni.
Én a képen látható kivitelben szoktam csinálni ilyen dc-dc tápokat LM2576-al

dc-dc.JPG
    
(#) Rikfic válasza erobi82 hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
A képen látható eszköz nagyon tetszik. Elküldenéd a paramétereit, mire képes?!
(#) kerteszsasa válasza Norberto hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Bocsánat, igazad van, túlságosan leegyszerűsítettem a problémát.
(#) watt hozzászólása Jún 25, 2007 /
 
Szépen vagyunk, már egy sima átaresztős tápot is dc-dc konverternek hívunk! A trafót megy inverternek, mi?
(#) Prinner válasza watt hozzászólására (») Jún 25, 2007 /
 
Elvileg a lineáris stabilizátorok is DC-DC konverternek számítanak, ezt a link is igazolja: dc-dc :yes:
(#) Rikfic válasza watt hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
... szeretném ha leszállnátok "kerteszsasa"-ról, mert Ő legalább próbált segíteni.
(#) watt válasza Rikfic hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
A googlet, nem ismered? Rákerestem neked....(5perc)
http://www.vilcomp.hu/letolt/modul-kk-404.pdf

Egyébként igazatok van, bocsi!
(#) Norberto válasza Prinner hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Ez ilyen formában igaz is, de szerintem a DC-DC átalakítók hallatán senki sem közvetlenül a "lineáris" stab. kockákra gondol (vagy csak nagyon kevesen, ők a kivételek, akik a szabályt erősítik)...mint ahogyan szerintem a kérdező sem erre gondolt elsősorban...
(#) Norberto válasza erobi82 hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Jól néznek ki ezek a kis konverterek :yes:

Bár én csak SMD verziós LM2675-öt láttam eddig, nem is goldoltam volna, hogy létezik hagyományos kivitelben...

Azok a szép kis gyűrűs magos tekrencek készen kaphatóak megtekerve (pl. Lomex), vagy te szoktad őket "megformálni"?
(#) erobi82 válasza Norberto hozzászólására (») Jún 26, 2007 /
 
Készen szoktam venni helyben, de elvileg van a Mákfa Bt-nél is 100uH 3A valami TALEMA gyártmány
(#) pirokor hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
Hello,

step-down DC-DC konverterre lenne szükségem, de állítható áramgenerátorként. Az LM2576/75-ot néztem ki.
Találtam rá kapcsolást, de nem igazán akar működni.
Van vkinek kipróbált megoldása?

Köszönöm
(#) pimi9 hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
Hm, kissé el van bonyolítva, de jó a rajz.

Olyan lm2576-ot vettél, aminek -ADJ van a végén (LM2576-ADJ)

mert olyan kell bele aminek álítható a kim. feszültsége...
(#) pirokor hozzászólása Júl 13, 2007 /
 
Hello,

természetesen ADJ verzióval megy csak.
Nekem is kicsit sok a műveleti erősítőből.
A második fokozat szerintem kiváltható.
A kettős táp is túlzás talán, mert csak egyirányú lehet a feszültség az áramfigyelő ellenálláson.
A gondom az volt vele, hogy bekapcsoláskor a diff erősítő kimenetén 12 V tápnál 10 feletti a fesz., amitől a 2576 persze nem is indul el. (a ref fesz. olyan 1,23V).
(#) Moderátor hozzászólása Júl 13, 2007
 
Idézet:
lm2576 áramgenerátor”
téma ide áthelyezve!
(#) Sallala hozzászólása Júl 23, 2007 /
 
Sziasztok!

3 cellás LiPo akkuimat (11,1V) szeretném használni 6 cellás NiMH (7,2V) akkuval üzemelő modellautómban.

Szükségem lenne tehát egy kapcsoló üzemű (kis méret, jó hatásfok) DC-DC konverterre, mely 9-12,6V bemenő feszültségtartományból 8V körüli kimeneti feszt állít elő, és elbír 10-15 percig 20-30A terhelést.

Ami még jó lenne, ha a kimeneti feszültséget, vagy max áramot drasztikusan (észrevehető módon) lecsökkentené, ha a bemenő fesz 9V alá esik. (LiPo akku mélykisülés elleni védelme.)

Nos, én körbenéztem a neten, van a Ti-nek és a Nationalnak is jó keresője. Kidobott nekem egy-két IC-t, de ránézésre is bonyolultnak tűnik a megépítése és élesztése.

Van-e valakinek bevált kapcsolása a fenti paraméterek közelében?


Egyébként az autó szeles napokra van. Ha jó az dő, akkor reptetés van, ezért van "raktáron" két LiPO akkum, amit szeretnék bevetni az autóban.


Köszi,
Sala



(#) borvendeg hozzászólása Júl 23, 2007 /
 
Hello Sala jól olvastam h. 20-30Amper???
(#) Lucifer válasza Sallala hozzászólására (») Júl 23, 2007 /
 
Üdv!

Nézzük sorban:
A szabályzó biztosan bírni fogja a 11 Voltot. A vevőt, szervókat is erről hajtod szóval velük sem lesz gáz. Vannak modellautók amikben 7 illetve 8 cellás NiMh pakk van. Azokban biztos nincs DCDC konverter. Továbbá nem hiszem, hogy speckó nagyobb feszre tervezett mocik lennének bennük.

Viszont óva intelek a dologtól: ha jól tudom a LiPo akksik nem szeretik a fizikai behatásokat (rázkódás, ütődés.)
Azért az ilyenek gyakrabban előfordulnak a modellautókban mint a repcsiknél Nem hiába nem annyira elterjedt a Lipo az autósoknál. Igaz vannak már spec. autóba való Lipo akksik horror árakon.

Jahh és vigyázz a mélykisülés elleni védelemre.
(#) titi hozzászólása Júl 23, 2007 /
 
Hali!
Tudna nekem valaki olyan kapcsolást adni, ami +12V-ból csinál +/-12V-ot, kb max. 600mA mellett?
Autóban szeretnék használni egy készüléket, aminek kellene a -12V-is.
Köszi!
Ui:próbáltam a barátunk, de nem találtam értelmeset, persze lehet nem jó szavakkal kerestem.
(#) titi válasza titi hozzászólására (») Júl 24, 2007 /
 
Senki?
(#) szabi83 válasza titi hozzászólására (») Júl 24, 2007 /
 
nézd meg a MC34063 -at :yes:
(#) titi válasza szabi83 hozzászólására (») Júl 24, 2007 /
 
Köszi!
Megnéztem azt a topikot, de ott konkrétan nekem nem mondott semmit a dolog.
Gondoltam leszedem az adatlapját, és lássak csodát...
Igaz azon 4.5-6V ból csinál -12-t, de azt már megoldom.
Mégegyszer köszi!
(#) ferci válasza Sallala hozzászólására (») Júl 29, 2007 / 4
 
Bevált kapcsom nincs, még nem volt erre szükségem..

1., Keresel egy step-down konvertert, azzal fázisban helyesen meghajtasz kb. 4 db PFET-et, 50-60A/db.

2., 555 vagy egyéb IC-vel pwm, optóval visszaszabályzás, a kimenet mint fent.

Táp kontrollra van elég megoldás.
Következő: »»   6 / 132
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem