Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   909 / 2504
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
Még egy kis információ: Bővebben: Link
(#) Davidd válasza szamóca hozzászólására (») Szept 21, 2011 /
 
OkeElézést kérek.Nemtudom mér olyan természetesnek tünt a 8ohm.Egyébként a Vf3 kibirja meg a +/-21 v ot?Vagy az csak ugy ha zenert rakunk az előerősitőhöz?Mégegyszer elnézést.Probalok segiteni csak meg nincs valami sok tapasztalatom(15évesen).Tovabbi szep estet.
(#) cofe85 hozzászólása Szept 21, 2011 /
 
Sziasztok!

nemrégiben tettem szert egy SONY STR-DE135 tipusú erősítőre. van rajta 'A' és 'B' csatorna. és az a problémám, hogy egyszerre a kettőt nem tudom használni, csak külön-külön. van arra megoldás, hogy tudjam használni mind a kettőt egyszerre és külön-külön is? service manual-ja itt

előre is köszönöm a segítséget!
(#) agressiv válasza cofe85 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Át kell kötni a kapcsolókat, de nem véletlenül nem lehet egyszerre használni.
(#) biowizard hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Üdv néktek!
Remélem nem gond,hogy ebben a topicban teszem fel a kérdésem,mivel ez a topic mozog a legjobban sztem.
Nos.A kérdés:Aiwa NSX-S30-ast vettem és a gondom a volume potméterrel van csak úgy lehet hangot adni,hogy közben felfelé nyomom a potméter,ha nem így teszem akkor csak ugrál ide oda max1-3 között.Csere érett a pométer vagy csak egy kis tisztítás kontakt spray-vel?

Ha csere érett,akkor valaki írja már meg a potméter típusát,mert én letöltöttem a service manualt,de nem találtam meg benne a poti tipusát.

Köszönöm előre is.
(#) Action2K válasza biowizard hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia! Nem is fogod megtalálni, mert nincs is benne poti. Helyette egy rotary encoder van. Mielőtt cserén gondolkozol, én azt ajánlom, hogy nézd meg a beforrasztott lábait, nincs e valahol kontakt hiba.
(#) CHZ válasza biowizard hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Esetleg teljesen szétszedve lehet hatásosan tisztítani, vagy cserélni kell. Bővebben: Link
(#) Ge Lee válasza Davidd hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
A 2-est kell csinálni nem a 3-ast, annak "bármekkora" tápfesze lehet és nem is olyan gerjedékeny. Az a plusz két tranyó nem egy nagy összeg.
(#) biowizard válasza Action2K hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia.Köszönöm az infót.A tv-hez jobban értek,ez nekem most még új.Mármint a hi-fi szervíz
Előbb valóban átnézem a forrasztást,hogy nem-e hibás.
Ha átforrasztom és úgy sem működik rendesen marad amit CHZ javasol.Tisztítás és ha az sem akkor sajnos csere.Bár ha koszos lenne akkor talán recsegne is miközben tekerem??Vagy tévednék?
(#) biowizard válasza CHZ hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Köszönöm szépen az választ.Ki fogom próbálni és ha átforrasztás és tisztítás után sem megy rendesen akkor marad a csere.
(#) szabónagymester hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok pákászok!

Azon agyalok, hogy TDA7386/4x28W eleve hidalt kimenetű erősítő, és akkor "eredetileg" 8x14W lenne?

az okfejtés forrása az, hogy ebből a vacakból akarok egy egyszerű házimozi erősítőt összedobni.
Olyan kivitelben gondoltam el, hogy 2db IC-ből építeném meg, miből az egyik IC teljesen lefedi a két fő irány csatornát, első, hátsó. A másik IC esetén a sub és center meghajtást végezné. A sub hidalva lenne.... De ha eleve hidalt a kimenet, akkor azt tudom tovább hidalni, vagy párhuzamosíthatom csak? Ha párhuzamosítom, akkor mekkora eredő teljesítményt kapok?

Előre köszönök minden segítséget!
(#) WaRL0 válasza szabónagymester hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia!
Eléggé félre olvastad! 4x28W vagy 2x40W hidalva.
(#) CHZ válasza biowizard hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ez nem tud recsegni, impulzusokat ad csak (nem analóg).
Forrasztási hibára ne számíts, biztos ne az okozza a hibát.
Szétszedve ki tudod tisztítani, mivel itt csúszka kopásakor keletkező finom fém"por" kerül a jól bezsírozott érintkezők közé és átvezetést okoz.
(#) szabónagymester válasza WaRL0 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Nem olvastam félre, csak az a kapcsolás kivitele nagyon híd jellegű! A kimenet mind két pontja aktív kimenet, nem pedig egy aktív, és egy föld! Majd nézd már meg az adatlapját, hogy értsd, mi miatt vetettem fel ezt a kérdést...
De ha hidalható, akkor minden gondom elszállt!
(#) reloop válasza szabónagymester hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia! Négy híd van a tokban. Hidat hidalni nem lehet. A párhuzamosítást sem ajánlom, négy erősítőt kéne szinkronba hozni. Ha mégis belevágnál, akkor azáltal nyerhetsz ki nagyobb teljesítményt, hogy 2 ohm -mal terhelheted. A házi mozit TDA2050-ből raknám össze (7db)
(#) szabónagymester válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Néztem még az LM1875-öt. 20W körül igen jó a harmónikus torzítása. De megnézem az általad javasolt IC-t is, és köszi a választ!
A 2 Ω sajnos ki van zárva, mert egy komplett hangsugárzó szett, azonos ellenállásokkal. Azon semmi esetre nem tudok variálni, itt a csak az IC-ékkel tudok variálni.
(#) reloop válasza szabónagymester hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Milyen hangsugárzó szetről van szó, ohm -ban és teljesítményben?
(#) Droot hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Udv!

Megepítettem a 80W-os HF erősítő darlington tranzisztorpárral-t. Az osszes alkatresz helyesen beultetve, transzisztorok multimeterrel kimerve, a TIP142 Onsemi gyártmányú, a TIP147 ST. A kimeneten +11V offset van, nyugalmi áramot megfelelően tudom állítani, a D1-en 0.6V, +9.2 helyett, T1-et kiszedve 8.7V van.
Mi a problema? Hol keressem a hibat? Mar mindent megprobaltam.
(#) ladislave válasza Droot hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Helló!
BC639-nek nézted a lábkiosztását?
Márkánként változó!
(#) reloop válasza Droot hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
A D1 zenerként van beültetve?
(#) szabónagymester válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Egy genius home teather-t bontottam szét, és azoknak a hangsugárzó szettje.
A fadobozos, mélyládába integrált erősítő, kis hátsó hangdobozok. Pontos típust most nem tudok. Ez egy 6 csatornás, elég drága gép volt, csak kinyírtam, és lebontottam az erősítőjét. Most külső hajtást kapna. Az ellenállására nem emlékszem tisztán, de max 6 ohm.
(#) at22 hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Hali Mindenkinek. A képen látható erősítőt akarom meg építeni, Ott fel van sorolva milyen alkatrész kell hozzá, ezeket úgy ahogy van le irkálom és el viszem ahol majd meg veszem, ott tudni fogják. Ha valaki le tudja írni nekem részletesen az alkatrészt hogy mit kell venni az jó lenne. 250w 2x21voltról akarom hajtani majd. 2db erősítő modult szeretnék,hogy sztereóba szóljon. Ha valaki tud segítsen már. Előre is köszönöm.
(#) Geri86 hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
A következő lenne a kérdésem meg akarom csinálni a TDA2030 ic-s erősítőt BD250/BD249-el. Terveztem hozzá egy nyákot is. Meg lesné nekem valaki hátha elrontottam valamit.
(#) reloop válasza szabónagymester hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Úgy látom az 5x15W + 45W reális. +/- 20V-ról szépen lehetne hajtani. Van 20W-os házimozi centerem ami mindössze egy 5W-os hangszórót rejt. Nagyon meglepődne ha arra ráküldeném a 20W-ot.
(#) Droot válasza ladislave hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Persze, beultetes elott is atneztem, majd ellenorzeskor meg ketszer haromszor kiszedtem es leellenoriztem, kimertem.
(#) Droot válasza reloop hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ezt hogy erted?
(#) reloop válasza Droot hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
A D1 gyűrűvel jelölt katódja a testre, vagy az R5,R9-re van kötve?
(#) szikorapéter hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
sziasztok lenne egy olyan kérdésem , hogy erősítőt 555-ből is lehet - e építeni.előre is kössz.és ha lehet kapcsrajz kéne.
(#) emersys válasza Droot hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia.
To92-es tokozású tranyókat, rendesen tranzisztor vizsgáló állásban mérted ki?.- ne csak átmenetet mérj dióda vizsgáló állásban mert az borzasztó csalóka lehet.
Én gyanítom hogy a differenciál fokozata elvan billenve, ezért van csak közel negyed tápfesznyi érték kint.
Érdemes megnézni még egyszer beültetni, esetleg ha van pótban bc 556-od akkor azokkal is megnézni.
A B is megfelelő belőle, csak az erősítése kisebb valamelyest az A szériának, s még pár paraméterben tér el, de zajra nincs változás.
Valamint amit Reloop említett az megfelelő dióda értékű e ott? (mert ugye ő állítja be a diffrenciál fokozat tápfeszét)
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Szia! A jelöletlen feszültségtűrésű elkók legyenek 25V-osak. Az ellenállások kb. 0,4W-osak, a 2R2 0,6W. A 100 és 470nF kondik típusa meg van adva, feszültségtűrésükkel nem lesz gond, olyat válassz aminek a lábtávolsága illik a nyák furatokba.
Következő: »»   909 / 2504
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem