Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   376 / 843
(#) Ghoost válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ha jol lattam a rajz bal also sarkaban ott az 50V-os verziohoz tartozo modositani kello alkatreszek listaja.
(#) Ghoost válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Alkoto, kedves baratom!

Szerenyseged pelda erteku
Mert, hogy a sajat hozzaszolasod nem reklamozod. Igaz, hogy ezen kapcsolas még meg kivan pluszba a 2 db 15V / 0.5A terhelhetosegu tekercset is a segedtapnak.

Plusz a muszerek ellatasat biztosito tekercseket

De hatha ez is elnyeri baratunk tetszeset......
(#) Alkotó válasza Ghoost hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Inkább arra céloztam, hogy van egy javított változat, amit maga a szerző (Pioneer) tett fel.
(#) koczka hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Üdv.

Ebből az 50V-os verzióból nincsen esetleg olyan ami 10A bír?
(#) Ghoost válasza koczka hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Nagyon nem ertek a temahoz, de mezogazdasagi (paraszti) logikaval azt gondolnam, hogy 3, 5 vagy 10A
az mar csak az ateresztofokozaton mulik.
Persze a MAX I beallitasat vegzo alkatreszek modositasa mellett.

Mert azert 50V es 10A-nel egy rovidzar az azert 500W elfuteni valo energia!!!
(#) Davidd hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Üdv.Én egy joöreg 723 mas icvel neztem egy kapcsolasi rajzot.Azt osze is rakom.Csak szeretnek tolletek kerni egy 7 szegmentes kijellzore epulo muszert ha lehet kulon kernem az aramerosseg mereset es kulon a feszultseget...Elore koszonom.
(#) Ghoost válasza Davidd hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Ebben a hozzaszolasban, talalsz egy csatolt file-t.
Az tartalmazza a muszer kapcsolasi, nyak, es beultetesi rajzat is.
Hasznald egeszseggel.
A fesz es aram meresere alapbol 2 kulon muszert szokas alkalmazni.
(#) Alkotó válasza Davidd hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Esetleg ezt is megpróbálhatod. Nálam sok példányban bevált.
Az áram és a feszültségmérés azonos műszert igényel (nálam azért a kijelzők színében van különbség). Mindkettő feszültségmérés, csak az egyiknél a feszültség arányos az árammal. Erről is írtam pár sort, esetleg olvass bele.
(#) Ghoost válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Termeszetessen az en hsz-om is ugyanezt tartalmazza. , de Alkoto valasza pontosabb/korrektebb.
(#) scooby_ válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Tyűűha,ebben már több "anyag" van. Oké,megpróbálom evvel. A gond nálam az volt,hogy az optocsatoló diódája gyakorlatilag nem gyulladt meg. Aztán az is érdekes volt,hogy 1,2-1,8V között kezdett csak el működésbe lépni. Lehet,hogy nagyon beterhelte az NE555?
(#) emmzolee válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Nem hiszem. attól függ, hogy milyen volt a tranyó, ami indította az 555-öt. Lehet kicsi volt a béta? Mindegy. ezt próbáld ki. Ez tuti jó lesz. ha kevés a tranyónál az áram, mert az ic-nél több kell, akkor módosíts a tranyó munkapontjánál. Ez így 200nA-t simán kell, hogy tudjon. bár hozzá teszem, hogy nem építettem meg, mert nem volt időm rá. Elméletben jó kell legyen. Van nyákterv érdekel? SprintLayout-os.
(#) Davidd hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Mindenkinek köszönöm.Enis alapbol ket kulon szinre gondoltam zold es pirosra. Minel hamarabb probalom beszerezni a kijelzo alkatreszet.Koszonom megegyszer.
(#) baloghzoli1 hozzászólása Szept 22, 2011 /
 
Sziasztok
Bővebben: Link Ezt a tápot megépitette valaki közületek?Mi a véleményetek róla?
(#) emmzolee válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Szept 22, 2011 /
 
Az egy másik topic.

Ez lesz az

Ott már megépítették.
(#) scooby_ válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Felrakhatod,de először szerintem úgy is légszerelés lesz. Nem akarok már több nyákot elcseszni. Hozzáteszem,hogy nem használtam áteresztő tranzisztort. Gyakorlatilag az optocsatoló fototranzisztorát használtam áteresztőként.
(#) baloghzoli1 válasza emmzolee hozzászólására (») Szept 23, 2011 /
 
Köszönöm,megnézem
(#) almacsutka hozzászólása Szept 24, 2011 /
 
Sziasztok!
Edison14-féle labortápegységet megépítettem.
A kérdésem az lenne h digitális multiméterrel meg lehet mérni a beállított áramerősséget? (ha igen hogyan?)
Tehát nem a rákötött fogyasztók áramfelvételét szeretném megmérni hanem a potméterrel beállított áramerősséget.

Köszönettel!
(#) almacsutka válasza almacsutka hozzászólására (») Szept 24, 2011 /
 
Köszönöm, rájöttem.

Üdv!
(#) Csupasz hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az alábbi tápot,és az a gondom vele, hogy a TL431 kimenetén megvan a feszültség,viszont a P3 potival csak 0,5 és-1,3 V között tudok szabályozni.Ha nem teszem be az IC-t / egy LM324 van átalakítva lábhelyesen!/, a P4-P5 kimenetén ugyanazt a feszültséget mérem, mint a mit a P3 trimmerrel beállítottam.
Ha beteszem,akkor is.
Kérem, ha van valami ötletetek, legyetek szíves segíteni.
Előre is köszönöm
Üdv:
Csupasz
(#) Baxi hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
Hi Mesterek!

Újra építgetésbe akarok kezdeni, de viszont nem tudom melyikbe kezdjek.
A 2-es kapcsolás macerásabb a +-15 táp miatt, ér az annyival többet mint a bevált LM324-es táp? LM324 már építettem, semmi gondom nem volt vele
Gondolom a külön táp miatt jobban tartja a beállított értékeket azaz stabilabb mh.... nem tudom.
Segítséget és tapasztalatokat előre is köszönöm.
Nem tudok csatolni file-t, hiába megnyitom de nem tölti fel 30kb a másik 50kb körül van, de lehet hogy Én vagyok a h...
(#) bubuszoft hozzászólása Okt 3, 2011 /
 
sziasztok

3,7v-os stabil táp rajza van esetleg valakinek? Max 1.5A fogyasztana. Köszi
(#) rascal válasza bubuszoft hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Csináld meg LM 317-el. Van itt saját fóruma.
(#) Baxi hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Hi Mesterek!

Esetleg valaki, Attila86 által megalkotott PIC-es panelmérő II-őt nem tervezte át furat szerelt nyákra?
(#) lidi válasza Baxi hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Én nem terveztem át !
(#) Csupasz válasza lidi hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Hello
Pedig áttervezhetnéd, mert engem is érdekelne!
Üdv:
Csupasz
(#) Attila86 válasza Baxi hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Ha az SMD-vel van a baj, lehet kapni készre szerelt panelt is.
(#) bgibgi hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Üdvözlet mindenkinek.

Egy problémával fordulok a tisztelt fórumozókhoz.
Megépítettem az Alkotó-féle labortáp 1.4.2 verzióját és egy apróság kivételével teljesen jól működik.
Keresgéltem a fórumban, de kb. 60 oldal után belefáradtam és inkább segítséget kérek.
Az apró gondom: terhelés nélkül (is), bármilyen beállított feszültségen, ha kellően leveszem az áramkorlátot világít az áramgenerátor led (kb. a poti első 5-10°-án). Lekapcsoltam róla a műszereket, lemostam nitróval a nyákot, de nem segített.
Nem vagyok nagyon penge a hibakeresésben, ezért minden segítséget szívesen fogadok. Hol kezdjem, mit nézzek.

Előre is köszönöm,
Bagosi Róbert
(#) Ghoost válasza bgibgi hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Szerintem ne is keress hibat!
Mert, hogy nincs is benne.
Nalam is vilagit az aramgeneratoros uzemjelzo LED, ha elege leveszem az aramlimitet.
Igaz en Prolli007 LaborTapjat keszitattem el.
(#) (Felhasználó 5823) válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Üdvözöllek Zoli bácsi!

A probléma, hogy 80mA alá nem lehet venni az áramkorlátot! Szerintem ez egy labortápnál pár milliamper normális esetben! Robi nálam vette az alkatrészeket, együtt állítottuk be, mutattam, hogy az én tápomnál (R&S) , 10mA-es áramkorlát nem akadály!
Kellene egy specifikáció, vagy egy másik megépített tápnál létező gyakorlati érték amit tud! Így olyan mintha hibás lenne, de biztos van, aki mérte az alsó értéket! Nagy segítség lenne Proli007 egy erre vonatkozó számítása!

Köszönettel
Leiszt Jani
(#) Alkotó válasza bgibgi hozzászólására (») Okt 10, 2011 /
 
Ha várhat a dolog holnap estig, akkor én szívesen megmérem az enyémeket.
Elsőre nem látom miért ne lehetne bármilyen kis áramot beállítani, ha a szabályzó poti elég precíz (mondjuk egy 10 fordulatos helipot). Persze az más kérdés, van-e értelme erre kihegyezni, hiszen ez elég egyedi igény, de ha ez kell, akkor ebbe az irányba kell elmozdulni.
Következő: »»   376 / 843
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem