Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   344 / 1160
(#) kadarist válasza vaszil29 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia!
Szerencsére ráírták a típusát: FDS6900S. Az ellenállás 0,02 ohm-os Bővebben: Link. A kondenzátort meg ki kellene mérni, ha még jó. Minek a nyákja ez?
(#) vaszil29 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia!
Elöljáróban köszi a segítséget!
A 8 lábú ic-nél én az általad megadott D- 0nak néztem

Egyébként ez egy laptop alaplapja (NEC Versa M320), amit megkaptam ajándékba, csak a monitorja nem ínul el és ha ráteszem külső monitorra akkor sem. A két Shottky-t beazonosítottam az 40V 6A (S06P40) lenne, viszont ilyent nem találtam sehol, pedig lehet, hogy az is halott. (Esetleg csere alkatrészre van valami ötleted?)
Szerintem, ha a két Sh diódát ki csrélem és azt a mellette lévő IC-t (FDS6900S), plusz az ellenállást és a kondikat, lehet, hogy elindulna az LCD, mert az inverterhez nem jut el az áram és az meg innét jönne.
Reménykedem, hogy más nem szált el.

Köszi a segítséget.
(#) vaszil29 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
A kondi mérésre van valami ötleted? csak multiméterem van!

köszi.
(#) kadarist válasza vaszil29 hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Kapacitásmérési funkció van beleépítve a multiméteredbe?
(#) vaszil29 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
nincs sajos.

Nem tudom feltölteni valahogy aztán rámérni esetleg?!
(#) vaszil29 hozzászólása Szept 30, 2011 /
 
(#) kadarist válasza vaszil29 hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Sajnos kondenzátort csak kapacitásmérővel lehet korrekt módon ellenőrizni.
(#) vaszil29 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 30, 2011 /
 
Akkor berakok 50, vagy 100v körülit és 100n talán nem lesz gond
(#) inverter hozzászólása Okt 1, 2011 /
 
Segítséget szeretnék kérni az alábbi alkatrész beazonosítására, ill beszerzésére, helyettesítésére
SMD IC 8 lábú ST gyártmány EZ729 a típusa.
A képen U1 a jelölése, és egy hegesztő inverterben van.

IMG_2129.JPG
    
(#) zsoltikae hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Sziasztok!
Van egy olyan problémám, hogy egy projektor tápegységében kiment egy IC. Adott a típusszáma, viszont már nem forgalmazzák.
Abban kérném a segítségeteket, hogy honnan lehet kideríteni, hogy mi az ami ezzel egyenértékű.
Az IC típusa: HA16107P
itt található hozzá a datasheet

Segítségetek előre is köszönöm,

üdvözlettel, Zsolti
(#) Auth Zsigmond hozzászólása Okt 2, 2011 /
 
Előre is köszönöm, ha valaki tud választ a kérdésemre.
A pécsi vásárban ma vásároltam csak úgy csemegézésre egy (az IC feliratok alapján) jó régi szerelt panelt, amin két érdekes alkatrészt találtam. A kb. 27x15x10 mm-es kockák mindkét rövidebb oldalán 2+1 IC láb található. két láb közzel. Ami felkeltette az érdeklődésem, az az alkatrész típusjelzését (CP Clare; Belgium; 851 A12 B1B; 0491) követő felirata utáni "DANGER DO NOT OPEN"

Sajnos a fotómasinám szervizben van, így csak annyit az alkatrészről, hogy egy teljesen normál, IC-hez hasonló anyagú zárt valami, optocsatolóra vagy nagyobb teljesítményű szilárdtest relére hasonlít leginkább, a googliban nem találtam adatlapot. Milyen veszélyt jelenthet, ha szétszedi az ember? Csak úgy kíváncsiságból kérdezem...
(#) kadarist válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Erről van szó? Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Na meg is van. Ez egy Reed-relé és azért nem szabad kinyitni, mert higannyal nedvesített érintkezői vannak, ami a kisfeszültségű alkalmazásoknál csökkenti az átmeneti ellenállást.
(#) Auth Zsigmond válasza kadarist hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
"kadarist" mindenütt ott van, mindent tud. Nagyon köszönöm a segítséged, az én alkatrészem kicsit szolidabb. Sikerült a "játék" fényképezőgépemmel azért használható képet készíteni róla (a SONY DSC F717-esem C:13:01 kártyahibával szervízben van). Tudsz esetleg lábkiosztást is? Bár azt talán magam is ki tudom deríteni. (Egyébként ez a higany aggodalom elég izgalmas. Hány mikrogramm lehet benne?!

Még egyszer kösz! Nagy vagy!

Üdv.: -zs-
(#) Auth Zsigmond válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Okt 3, 2011 /
 
Próbálom a képet újra!
Megint nem akar átmenni. A lényeg az, hogy ugyanolyan mint az általad küldött linkben lévő, csak vízszintesen felébe vágva, és annak egyik fele.
Üdv.:

-zs-
(#) bubuc17 hozzászólása Okt 4, 2011 /
 
Sziasztok
8 lábú komparátor ic ben van valakinek valami bevált típusa?
Mint pl lm339
Sima 9v tápegységhez kéne.
Legjobb ha smd változata is van.
(#) mindenes válasza bubuc17 hozzászólására (») Okt 4, 2011 /
 
LM393 vagy LM311, ezeket lehet kapni smd ben is..
(#) Glitter válasza mindenes hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Vagy LM317
(#) qvasz2 válasza Glitter hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Picit el vagy tévedve . . . Az LM317 mióta komparátor?
(#) mezei dávid hozzászólása Okt 5, 2011 /
 
Szia kedves Szakik! Érdeklődni szeretnék az alul látható foton milyen alkatrész van és a rendeltetésén túl mire lehet még felhasználni.Üdv ML
(#) edison14 válasza mezei dávid hozzászólására (») Okt 5, 2011 /
 
Ez egy folytótekercs lesz és neoncsöves lámpáknál használatos. Ha jobban megnézed a 220V-s felirat alatt meglátod a tekercs jelölését.
(#) zmol hozzászólása Okt 6, 2011 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Három lábú, TO-220-as tokban van, BS9-05 felirat, alatta HR1 jelzés.
Guglétól annyit tudtam meg, hogy triak, és hogy talán 600V 8A, de a bekötéséről végképp semmi.

Előre is köszönöm, Zoli
(#) kadarist válasza zmol hozzászólására (») Okt 6, 2011 /
 
A keresztreferencia kereső szerint a TAG 621 100 a megfelelője.
(#) Fish hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek.

Citizen MLT-388 termo printer-nek tudjátok a szalag-kábelkiosztását? A neten megtaláltam itt

Citizen MLT-388

Én csak ennyit találtam róla. Hátha tud valaki ennél többet is. Köszi a segítséget.
(#) GAtesz hozzászólása Okt 9, 2011 /
 
Üdv!
Tesómék villámverte házimozi erősítője került hozzám. A tápon eldurrant egy 8 lábú dip tokos IC. Az írás a tetején: 99018 CKSA 0405 Mi lehet ez? Semmit nem leletem róla a neten. Kapcsoló üzemű táp.
Üdv, Atesz
(#) GAtesz válasza GAtesz hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Megtaláltam. SCY99018
Mivel tudnám ezt helyettesíteni?
Az elektrotanyán megtaláltam a kapcsolási rajzát. PHILIPS LX600
(#) sooty hozzászólása Okt 10, 2011 /
 
Sziasztok! Van egy régi ledes kvarcórám amiben egy NDK68 jelű kvarc van. Tudja valaki, milyen kvarc lehet az, ki lehet-e modern kvarcra cserélni? Az óra hibája, hogy beállítás után véletlenszerűen percek vagy órák (esetleg napok) után leresetel 1:00-ra, lehet, hogy nem a kvarc a hibás? (Sajnos ezt lehet rajta cserélni a többi az alaplemezen van és a levegőben van beforrasztva chip meg a kijelző és egy kis gumitrutyival van rögzítve)
(#) Klupido hozzászólása Okt 11, 2011 /
 
Sziasztok!

lenne egy olyan smd alkatrészem amire az volt írva,hogy WO3 ,és sot-23 tokozása volt.Mi lehetett ez,és mivel lehetne helyetesíteni?
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza Klupido hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Szia!
Esetleg nem WOs-ről van szó?
(#) Klupido válasza kadarist hozzászólására (») Okt 11, 2011 /
 
Nem tudom elég sok WO találtam,de így hogy 3 is volt utána.
Következő: »»   344 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem