Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kültéri hangosítás (hangládatervek és erősítők)
  1. Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.
  2. A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.
  3. Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot, ami tartalmazza a hangszórót, és a hanglesugárzás javító eszközt, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb)
  4. A hanglesugárzást javító eszköz lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap". Hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.
Lapozás: OK   61 / 74
(#) wtc válasza koszono00 hozzászólására (») Aug 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Ne haragudjatok ha értetlenkedek, nem vagyok agyilag teljesen tiszta mivel szombati bulin vagyok túl, szóval annyit kérdeznék hogy az MK audio vagy a reflex a jobb?Köszi előre is!
És köszönöm a választ koszn00 és sound.man-nek, csak azt nem tudom melyik hangdobozokra értitek?
Köszi!
(#) sound.man válasza wtc hozzászólására (») Aug 28, 2011 / 1
 
Reflex az jobb szerintem, én azt venném meg.
(#) koszono00 válasza wtc hozzászólására (») Aug 28, 2011 / 1
 
Szerintem az MK Audio jobb. Mert nekem is ilyenek vannak(4DB). Milyen erősítővel hajtanád?
(#) zitzaki válasza wtc hozzászólására (») Aug 28, 2011 / 1
 
Én is inkább a Reflexet venném
(#) sound.man hozzászólása Aug 29, 2011 /
 
Valakinek nincs valami infója az ASS RX18-ról? Nézegettem a neten és nagyon dícsérik.. Viszont én csak annyit tudok róla, hogy valami rutse.. Nektek valami infótok nincs róla?
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Aug 29, 2011 /
 
Bővebben: Link Ő lenne az a híres rutse? :eek2:
(#) dj_zsooltika hozzászólása Szept 6, 2011 /
 
Üdv!
Van 2db hangfalam hangosításra használom őket(Mélyládák). Az elejét teli rácsal le akarom húzni viszont nem tudom milyen kellene rá ami nem fogja meg a hangot se annyira viszont erős nem rugják be stb.. Várom az ötleteket! Illetve hogy hogy hívják pontosan ezt a rács fajtát és hogy hol lehet beszerzni. Előre is kösz!

(amúgy az előbb elhangzott rutse fajta tölcséres ládáról lenne szó)
(#) wtc válasza sound.man hozzászólására (») Szept 7, 2011 /
 
Sziasztok!
Szóval visszatérve a témához, találtam a vaterán egy kedvező árú hangfalat és most elbizonytalanodtam hogy talán a Reflex R300 vagy ez lehet a jobb hangnyomásba, hangminőségbe.
Szerintetek?
köszi!
(#) zitzaki válasza wtc hozzászólására (») Szept 7, 2011 /
 
Ha jol tudom a kiso reflex 15r300 as tányérat használ legalábbis nagyon hasonlit hozzá de jó cuccok.
(#) dj_zsooltika hozzászólása Szept 7, 2011 /
 
Tudom ilyen mély hangszórót nem szabad elrontani egy rutse ládával! De kb milyet szólna: RCF LF18N401 neodumos hangszóró egy jól megépített rutse ládádban??

Bővebben: Link Fontos lenne! Előre is köszönöm.
(#) sound.man válasza dj_zsooltika hozzászólására (») Szept 7, 2011 /
 
Picit erősebben mint egy bassrefibe.
(#) attila20 válasza Frank hozzászólására (») Szept 11, 2011 /
 
csá emberek én is megépítettem ezt a szörnyeteget egy 30 cm átmérőjű somogyival nem rosz de kicsit halknak találom, lehet hogy a 30-as somogyi miatt.szerintetek miért halk?
(#) ptesza válasza attila20 hozzászólására (») Szept 12, 2011 /
 
Sajnos a somogyi nem eléggé érzékeny ... A többi bajáról ne is beszéljünk. 90 dB-92 dB érzékeny hangszóró kell akkor lesz mély is , ennél érzékenyebbnél necces.

Akár ez is sokkal többet tud mint egy olyan ...
(#) petya0808 hozzászólása Szept 15, 2011 /
 
Helló mi a véleményetek erről a hangsugárzóról? Behringer
(#) djgombi válasza petya0808 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Röviden: Gagyi műanyag. Semmi mély hang nem jön ki belőle.
(#) petya0808 válasza djgombi hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Értem de hallottál is már ilyet?
(#) agressiv válasza petya0808 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
Ezek jók ilyen iskolai Március 15.-ei műsor hangosítására, vagy esetleg még kontroll-nak a szintetizátorshoz, de másra nem.

Attila20
Idézet:
„csá emberek én is megépítettem ezt a szörnyeteget egy 30 cm átmérőjű somogyival nem rosz de kicsit halknak találom, lehet hogy a 30-as somogyi miatt.szerintetek miért halk?”


Mert a somogyi érzéketlen és főleg azért is, mert nem bele való gondolom.
(#) djgombi válasza petya0808 hozzászólására (») Szept 15, 2011 /
 
B300-ast. Max kontrollnak jó.
(#) zitzaki válasza petya0808 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Én hallottam ilyet szólni de kb 120 Hz felett van értelme tényleg max kis egyszerű monitorozáshoz jó. Amúgy mire szeretnéd használni?
(#) petya0808 válasza zitzaki hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Csak tényleg kisebb bulikra akartam volna. De inkább akkor csak maradok az építésnél. Vagy tudnál egy ilyesmi árban ajánlani egyet?
(#) djgombi válasza petya0808 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Ugyanezen az oldalon fadobozos hangfal ugyan úgy behringer. Az biztos jobb. De egész jók a wharfedale hangfalak.
(#) reloop válasza petya0808 hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Szia! Könnyű és ad mélyet is. Ár/értékben elégedett vagyok vele. Bővebben: Link
(#) petya0808 válasza reloop hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Néztem én is ezt de túl olcsónak tűnt. de azért köszi
(#) zitzaki válasza zitzaki hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Esetleg még olcsón úgy tudnál kijönni hogy még relative jó hangfalad legyen ha használtan nézegetsz. PL: Reflex Kiso meg kár komolyabb márkát is lehet találni elfogadható áron pl djbörze. .
(#) petya0808 válasza zitzaki hozzászólására (») Szept 16, 2011 /
 
Köszi megfontolom hogy mi legyen.
(#) HANGG hozzászólása Okt 4, 2011 /
 
Srácok tudtok valamit a rh sound 1270-es hangszoról.
(#) DannyL16 hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Sziasztok! 15R400-as Reflex hsz. -hoz milyen mély tölcsért tudnátok nekem ajánlani? most egy Cubo 15" ba van de nem valami jó a hangja, körülötte jól berezget mindent de pár méter után már semmi.. Kint is meg bent is lenne használva bőven.
(#) sound.man válasza DannyL16 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Akkor add el és vegyél egy 18"-os mélyet szerintem, azzal jobban jársz hidd el.
(#) DannyL16 válasza sound.man hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
És milyet ajánlanál? Ha veszek egy 18"-ost akkor mindenképpen egy WSX-et akarok építeni de olvasgattam itt hogy, vannak hangszórók amik nem bírják azt a ládát.
(#) sound.man válasza DannyL16 hozzászólására (») Nov 2, 2011 /
 
Van két WSX-em vagy kültér vagy nagyon nagy terembe jó csak.. Igen, elég hangszóró válogatós a láda, viszont ha eltalálod a belevaló nyomót akkor kint párja nem lesz.
Következő: »»   61 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem