Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1268 / 2208
(#) Imi65 válasza marone hozzászólására (») Nov 9, 2011
Ipari elektronikai alkalmazásban szolgált, miután leselejtezték, elhozhattam. 10-12 db lehetett. Valamelyik fórumtársnál végezte...

dca_2_big.jpg
    
(#) igi válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 9, 2011
Szervusz!
Én most kezdenék hasonló építésébe.
Van 2 táp és 2 kimenő trafóm.
Viszont a 2 kimenő mért DC ellenállása és induktivitása nem teljesen azonos. Lehet ezzel még gondom?
Köszi a segítséget.
(#) Action2K válasza igi hozzászólására (») Nov 9, 2011
Szia! Két tök egyformát nehéz készíteni, de mekkora az eltérés? Milyen nagyságrendű?
(#) steve68 hozzászólása Nov 9, 2011
Sziasztok! Egy Marsi 2204-es előfokot építettem meg és eléggé nagy az alapzaja. Már megpróbáltam sok mindent, új tápot, semmi változás...a cső fűtésre gondoltam még. Eddig 12,6V egyen feszről hajtottam, próbáljam meg AC- ről? És milyen kötésben, hallottam vannak különböző bekötési és földelési technikái...
Tud valaki segíteni?
Köszönettel veszem.
(#) igi válasza Action2K hozzászólására (») Nov 9, 2011
Szia!

A vidik:
1-pr: 9,1H - 316Ohm 2-pr: 9,6H - 310Ohm
1-sz:6mH - 0,6Ohm 2-sz:6,3mH- 0,6Ohm
Szerintem sem számottevő ez a különbség, de mivel nincs még gyakorlatom, inkább kérdezek.

Az Orionokat, még csak nagyjából mértem 1 kis műszerrel, de azokat is megmérem rendesen.

Mindenesetre köszönöm a segítséget.
(#) CIROKL válasza igi hozzászólására (») Nov 9, 2011
Ez az eltérés nem eltérés , itt nincs jelentősége .
(#) igi válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 9, 2011
Szervusz!

Köszönöm.
Közben megmértem a többit is.
Hajszállal nagyobbak az eltérések.
Gondolom akkor az is figyelmen kívül hagyható,
és folytathatom.................
(#) miki9v válasza FordPrefect hozzászólására (») Nov 9, 2011
köszi!
(#) FordPrefect válasza miki9v hozzászólására (») Nov 9, 2011
Szivesen. Azért az elejét nem így építeném meg. Az első triódának kötött pentódát simán kihagynám, és ami marad: a jó kis WILLIAMSOM meghajtás. Ha kicsi az erősítése, kicsi a bemenet érzékenysége, első körben kisebb (vagy 0) visszacsatolást alkalmaznék (triódás vég). Meghallgatnám. Biztos jobb lesz Ha az érzékenység még mindig kicsi, az első csövet lecserélném 3-szor nagyobb erősítésű 6N9SZ/ 6SL7-re, természetesen átméretezve a munkapontokat, ellenállásokat.
(#) joco63 hozzászólása Nov 10, 2011
Sziasztok!
Egy dinaco jellegű PP erősítőt építettem , és olyan tapasztalatom van, hogy időnként elkezd torzítani és pattogni a kimenet. Máskor meg teljesen rendben van. Mintha valami telítődne, vagy nem is tudom. Ha van ötletetek a hiba okára szívesen várom. Köszi!
(#) Imi65 válasza joco63 hozzászólására (») Nov 10, 2011
Inkább valamelyik alkatrész "kínlódik". Egy kondenzátor átvezetget, egy ellenállás szakadozik, vagy valamelyik cső kontakthibás. A fokozatok egyenáramú mérését kéne végezni, mikor éppen fennáll a jelenség. Abból lehetne valószínűleg következtetni a kiváltó okra.
(#) frecsko hozzászólása Nov 10, 2011
Sziasztok.
Van pár darab eladó csövem, ha valakit érdekel írjon PÜ-t és elküldöm neki a listát. Ide nem rakom fel mert nem akarok a modikkal problémát.
(#) joco63 válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 11, 2011
Köszi, megpróbálom.
(#) bakos13gab válasza joco63 hozzászólására (») Nov 12, 2011
Ha van benne esetleg trimmer vagy poti, ott is lehet a hiba forrása (nekem produkált ilyet az egyik APX egy * trimmer miatt).

Finomabban! Action2K
(#) DenaturáltSas hozzászólása Nov 13, 2011
Sziasztok!

Van egy Vadásztölténygyár 545 R nevezetű csöves rádióm, nagyon ramaty állapotban. Háló és kimenőtrafóiból lehetne építeni egy egyszerű, szobába való gitárerősítőt? 8 Ohmos hangszóróhoz.
(#) dxzo4z válasza Malfox hozzászólására (») Nov 13, 2011
Sajna, még nem állt módomban megszólaltatni! De már csak idő kérdése! Karácsony-Újév között biztos belefér!
(#) vikipapa válasza DenaturáltSas hozzászólására (») Nov 13, 2011
Helló. Ki lehetne hozni belőle egy ilyet. Én is most csinálom, a napokban meg is fog szólalni. Ha megvannak a csövek akkor csak egy ECC83 vagy 12AX7-et kell venned. A kimenő és a táptrafó is jó hozzá. Szerintem gyere át a gitárerősítős topicba.
(#) sturbi hozzászólása Nov 13, 2011
Megszólaltattam az EL95 PP-t. 2*5,2 W-ot tud, gyönyörű a hangja. Már három napja készen van, de van egy kicsi brummom, amit nem tudok megszüntetni. A brumm a bemeneten keletkezik (bemeneti trióda nélkül nincsen), de nem szűretlenség és nem is földhurok az oka. Ha a bemenetet rövidre zárom (akár a bemeneten, akár a rácslevezetőnél) teljesen süket (egy kis "súgás" is van, az is megszűnik rövidre zárt bemenetnél). Ha kikapcsolom az erősítőt, akkor a táp megszűnésével szűnik meg (tehát nem azonnal, kikapcsoláskor). A visszacsatolás hatására, az erősítés csökkenéssel arányosan csökken, ha ECC82-t teszek a 83-as helyére, akkor is az erősítés csökkenéssel arányosan csökken. Kifogytam az ötletekből, már csak arra tudok gondolni, hogy le kéne árnyékolnom az első csőnél.Ezzel kapcsolatban szívesen vennék ötleteket.
(#) sturbi válasza sturbi hozzászólására (») Nov 13, 2011
Teljesen hagyományos, biztonságos kapcsolást csináltam neki, csövenként automatikus rácselőfesszel, kondenzátor csatolással, katodin fázisfordítóval (itt duplázva vannak a triódák, hogy ne maradjon üres cső. Eggyel több foglalat lett beszerelve a szükségesnél).

EL95PP.jpg
    
(#) mayky válasza sturbi hozzászólására (») Nov 13, 2011
Egyenárammal fűteni az első csövet ? Vagy megemelni a fűtés potenciálját pár volttal ?
(#) FordPrefect válasza sturbi hozzászólására (») Nov 13, 2011
ARC VT60-nal jártam ugyanígy. Meg akartam spórolni az első cső gyári kapcsolás szerinti külön egyenfűtését. Bármit csináltam (fűtésközepelő poti, érnyékolások, stb), a pici brumm csak akkor múlt el, miután miután mégis betettem az egyenfűtést. Máig sem értem, mert pár 100 millivoltos a bemeneti érzékenység.
(#) sturbi válasza mayky hozzászólására (») Nov 13, 2011
A fűtés megemelését próbáltam már, most is 30 V körül van (240 K-33 K/220uF), nem okozott semmilyen változást. Egyen fűtést még nem próbáltam, sajnos csak egy fűtőtekercsem van a trafón, ami nehezíti a megoldást. Igazából az a zavaró a dologban, hogy a hálózat lekapcsolásakor nem szűnik meg azonnal, csak ugyanolyan ütemben, mint ahogyan a zene is elhalkulna, valamint, hogy rövidrezárt bemenettel nincs semekkora brumm.
(#) sturbi válasza FordPrefect hozzászólására (») Nov 13, 2011
Az a pici brumm a hálózati kapcsoló lekepcsolása után is megmaradt (leállásig)?
(#) pucuka válasza sturbi hozzászólására (») Nov 13, 2011
Két dolgot megpróbálhatnál. Az első cső rácsából vedd ki a soros ellenállást, a zajt, és a brummot is befolyásolhatja, és a egyenirányító diódákra tegyél egy 1 - 10 nF kondit, ha van a keresztmoduláció, annak a megszüntetésére.
(#) mpityu65 hozzászólása Nov 13, 2011
Sziasztok!

Kellene egy kis segítség!
Letöltöttem egy pár csöves rajzot, de nem tom meg nyitni mert valami .fpd file,. Nem tudja valaki mivel lehetséges ezeket megnyitni?
(#) FordPrefect válasza sturbi hozzászólására (») Nov 13, 2011
Nem emlékszem, régen volt. Más nincs a közelben ami szórhat?
(#) mpityu65 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 13, 2011
köszi, nem pdf hanem, FPD
(#) mpityu65 válasza mpityu65 hozzászólására (») Nov 13, 2011
Közben meg találtam,
fpd= front panel designer
(#) mpityu65 válasza mpityu65 hozzászólására (») Nov 13, 2011
esetleg ha kell valakinek Bővebben: doboztervező
(#) sturbi válasza pucuka hozzászólására (») Nov 13, 2011
A soros ellenállás elhagyását már próbáltam, az sajnos nem okozott változást. Az előbb megoldottam az első csövek egyenáramú fűtését is, az sem hozott változást. A diódákon a kondikat nem próbáltam még, nagyon hozzáférhetetlen helyen vannak a trafó szerelőlapján. Nem tartom valószínűnek, hogy itt probléma lenne, mert mint említettem rövidrezárt bemenettel teljesen süket, viszont a teljes tápelvételtől sem szűnik meg a brumm, csak ahogy kihűlnek a csövek (az eddigi fűtéses próbálkozásaim is ez miatt voltak logikátlanok). Úgy néz ki, mintha a rácslevezető ellenállás szedné össze a brummot az "éterből".
Következő: »»   1268 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem