Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   24 / 145
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Körül belül hány wattos trafó kell a sztereóhoz? Én is kipróbálom ez az erősítőt.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Szia! 5-10VA-es vígan elviszi.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Nov 8, 2011 /
 
Egyre jobban tetszik ez. Van egy pár 10w-os trafóm 12vac feszültséggel. A canampnál eléggé melegedtek.
(#) martin96 hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
Eszembe jutott egy ötlet.
Van egy egy 3 állású 2-es forgatókapcsolom. Ha ezzel lenne változtatni, hogy melyik ic adja a jelet a tranzisztoroknak ez milyen ötlet lenne?
Úgy értem, hogy ami van benne középleágazás a kapcsolón az menne rá arra pontra mint ahova az ic out-ja menne. A 3 kivezetés pedig az ic-k outjára. Mindegyik ic-nek külön bemeneti kapcsolás meg visszacsatolása lenne. Értsétek úgy , hogy a visszacsatolási 22k-os ellenálásból 3 lenne rákötve és mindegyik a másik ic-re menne.
Az ötlet onnan jött, hogy több fajta zenét szoktam hallgatni és így kilehetne választani melyik lenne a legjobb arra a zenére. Szerintetek működne?
(#) deadlyroberta válasza martin96 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Elég egyet kimérni szkópal, melyikbe van a legkevesebb torzítás.
(#) reloop válasza martin96 hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Szia! Lehet ilyen IC átváltót készíteni, de kellemetlen jelek képződhetnek kapcsoláskor. Építs még egy(két) komplett panelt (nem csillagászati összegű beruházás), és a kimenetek menjenek a forgókapcsolóra. A visszacsatolásokat gondosan állítsd egyformára, így lehet tisztán hallani az IC-k közötti különbséget.
(#) martin96 válasza reloop hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
Először én is erre gondoltam. Viszont így nem kéne még plusz bd tranyó mindegyik ic-hez meg ellenálás stb. Csak ami az ic bemeneténél van kapcsolás. Azt kéne mindegyikhez megcsinálni. Végül is itt is a kimenet megy a forgatókapcsolóba. Én is azoktól a jelektől tartok. Mivel egyenesen rámenne a fejhallgatóra.
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Ez nem a torzításról szól. Egyébként is mit néznél meg szkóppal egy műveleti erősítőn?
(#) Bassmester válasza martin96 hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Erre már én is gondoltam korábban, de maradtam az IC ki-be helyezgetésénél. Persze jobb lenne átkapcsolhatóra csinálni, mert úgy rögtön hallanád a különbséget és nem kéne mindegyik tipust "behallgatni" az összehasonlításhoz.
Én inkább ilyen , vagy hasonló 6 morzés relével valósítanám meg két duál ícé átkapcsolását. (a tápjukat nem kell kapcsolgatni)
(#) deadlyroberta válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Bocs de te írtad még az erősítős témába hogy szerinted a legjobb az a tl071. Amúgy igazad van, gyártó közli a torzítási tényezőket... Az hogy kinek mi tetszik egyéni vélemény.Nekem a valóság tetszik és nem egy "színezett" világ.
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Szerintem én nem írtam ilyet, sem itt sem ott.
Sosem favorizáltam a 071-et, én csak hangszerhez használom, arra tényleg jó.
(#) deadlyroberta válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 23, 2011 /
 
Bocs hogy kiforgattam a szavaidat, így van ahogy mondod.
(#) martin96 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Gondolkoztam én is ilyen relével csak nem találtam sehol olcsón. Meg "csak" két ic-t lehetne rákötni egy ilyen relére.
(#) belganarancs hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Üdv,Fórumtársak!

Készített már valaki opa132+buf634 párossal fejhallgató erősítőt?
Találtam a neten egy aprócska rajzot,majd utánaolvastam és azt láttam,hogy sokan kedvelik ezt az ic-t,igaz opa 627 műveleti erősítő van előtte,de az már anyagilag csődbe vinne.Opa132 pedig van nekem a fiókban kettő darab,csak a por lepi.
Egyáltalán érdemes ezzel a kapcsolással foglalkozni?
Mellékelem a rajzot,amit találtam.
(#) szervizestkeres hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Fejhallgató erősítő készen: Behringer HA 400
(#) bandee001 hozzászólása Nov 28, 2011 /
 
Hello mindenkinek!
Olyannal kerestek meg a minap, hogy egy olyan fejhallgató erősítőre enne szükség, amit elemről lehetne üzemeltetni, mert egy gitár pántjára v ilyesmire kellene felrakni és fontos a konnektor mentes élet Esetleg tud valaki segíteni ebben?
Előre is köszönöm!
Üdv!
(#) Bassmester válasza szervizestkeres hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Ez egy borzalom... hallottál már ilyet?
Ennél nem nehéz jobbat csinálni.
(#) CIROKL válasza szervizestkeres hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Ez kérdés , válasz és mire , kinek ?
(#) szervizestkeres válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Nem hallottam, csak sejtem, hogy nem túl parádés, de legalább nem drága és készen van.
(#) reloop válasza bandee001 hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Szia! Egy megoldás: Bővebben: Link
A cikk: Bővebben: Link
A fenti ötletet felhasználva párhuzamosan kötött NE5532-vel vágnék bele. A töltés, töltés figyelés is érdekes.
(#) deadlyroberta válasza belganarancs hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Igen, határozottan ha kevesebb mint 500 forintból kijön!
(#) belganarancs válasza deadlyroberta hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
500Ft-ból ügyeskedve,eljutok a Lomex-ig,de vissza már nem.
(#) deadlyroberta válasza belganarancs hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Én most a kontelbe járok. 25 forint egy bd 139...
(#) bandee001 válasza reloop hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Köszönöm szépen a linkeket, érdekes kis ketyere tetszik hangminőségről nem tudsz esetleg tapasztalatot, vagy csak hallomásokat? (már ha lehet egy elemes tápnál erről beszélni persze )
Üdv!
(#) reloop válasza bandee001 hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Szia! Nem volt szerencsém még megépíteni, de átnézve a felhasznált IC-k adatlapját, és végül is elfogadható árát - előjegyeztem. Az NJM2068D itt fórumon is elismerést szerzett.
(#) bandee001 válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2011 /
 
Köszönöm szépen! most lehet változnak a tervek annyiban, hogy nem kell elemes táp, de az erősítő rész attól még érdemleges akkor de majd ha kitalálják mit akarnak, akkor majd pontosítok
(#) deadlyroberta hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok pénteken tervezem hogy megveszem a fejhallgató erősítőmhöz az ecc83at vagy esetleg valami mást, milyet ajánlotok, és kapcsolási rajzzal tud-e valaki segíteni? 3,5x 7es dobozba akarom bele rakni tápot azt külön fogom megcsinálni.http://diyaudioprojects.com/Solid/12AU7-IRF510-LM317-Headamp/ hasonlót szeretnék, csak nem hibridet!
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
A linkelt hibridhez hasonlót akarsz de nem hibridet?
Ezt nem tudom értelmezni
Én EZT építettem meg, 6N13SZ végcsővel és 6N1P meghajtóval. Ezeket a csöveket beszerezheted a vateráról, trafót a Fletával tudsz tekertetni. A kapcsolás 30 Ohm-osnál nagyobb fülessel nagyon jól szól!!!
3,7×7 cm-es dobozba nem sok mindent fogsz tudni belerakni.
(#) deadlyroberta válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Kinézetben akarok olyat mint amit linkeltem, de nem hibridet. amit linkeltél, azt más csövekkel, végfok kihagyása nélkül hogy esetleg meg lehet oldani?
(#) Bassmester válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Végcső nélkül? Egy ECC 83 nem tud meghajtani egy fejhallgatót. Vagy végcső, vagy kimenőtrafó. Én a végcsövet és az OTL kapcsolást javaslom.
Következő: »»   24 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem