Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   26 / 145
(#) CIROKL válasza accaboj hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Ezt hol olvastad ? Pont az enyémben van R- tag és semmi bumm meg zaj !
(#) CIROKL válasza radiomano hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Közvetlen a bemenet mellé nem szoktunk trafót tenni akár az is lehet a zaj forrása de itt nem csak az lesz .
Itt az enyém
semmi különleges nincs benne bár a foto albumban még a stabil tápos rajz szerepel de a valóságban nincs stabilizátor csak CRC szűrés van .
(#) Bassmester válasza radiomano hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Itt szerintem az a legnagyobb probléma, hogy a bemeneti RCA aljzatok testje rajta van a dobozon. Ez így nem jó mert földhurkos, el kell szigetelni. Csak a csillagpont csatlakozhat a dobozhoz és a védőföld (ha van). A csillagpont a táp GND legyen, a pufferekhez minél közelebb. Innen kell külön drótokkal vinni a gnd-t a kimenethez és az erősítőhőz. Ha az erősítő panelen kap gnd-t az árnyékolt kábel, akkor a bemeneti RCA-k nak már nem kell külön gnd szál.
(#) ABU hozzászólása Dec 15, 2011 /
 
Korábban írtam, hogy nem nagyon voltam megelégedve a cikkben szereplő canamppal, ezt most visszaszívom. Már egy ideje ott porosodik a polcon, elővettem újra. A becsatoló kondit kihagytam, a tranzisztor helyére tettem egy smd irf2807s fetet, a műveleti ne5532. Egész kellemes hangja lett így, egy picit túl sok az erősítése, a 100k-t levettem 47k-ra.
(#) accaboj válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Hoppá tényleg! Nagyon félreolvastam ne haragudj. Egyébként még mindig keresem az eredeti canamp rajzát...főleg a táp részére lennék kíváncsi.
(#) petemazi válasza accaboj hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Az eredeti canamp rajzát közöltem még le anno. A táp egy sima graetz és 2x4700uf, ahogyan a gyári fotókon is látszik. Valószínűleg a nagy elkók utáni két kicsi, és a két ellenállás egy C-R-C szűrőt alkot, de csak a műveleti erősítőnek. Olvasgatom azért néha a topikot, és akinek zaj problémája van vele, az majdnem mindig az elrendezésre vezethető vissza. Nem kéne ennyire közel rakni a trafót a bemenethez. (igazából azt se értem, hogy a gyári készülékben hogy a viharba nem szórja meg a gagyi nyáktrafó a bemenetet, alig van köztük 1-2cm..)
Amit én építettem, abban még árnyékolt vezetékek sincsenek, UTP belső érrel kábeleztem. Egy nagyon halvány brummja elsőre nálam is volt, és természetesen a trafó okozta.
(#) accaboj válasza petemazi hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Csak a műveleti erősítő kapjon crc szűrt tápot? A buffer rész nem brummosodhat?
(#) deadlyroberta válasza petemazi hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Azt hiszem van egy anyag ami árnyékol(vörösréz ötvözet azt hiszem) nem is ez a lényeg hanem hogy nekem a Quadom is összeszedet 50 hz-t toroidról úgy hogy árnyékolt volt még a bemenőkábel is...
(#) reloop válasza accaboj hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Szia! A hiba gyökerét abban látom, hogy a trafó két szekundere nem egyforma feszültségű, eltérő belső ellenállású illetve ezek kombinációja. Ideális esetben a szimmetrikusan hullámzó tápok a GND feszültségén kioltódnának. Ha az egyik szekundert lekötöd és nem tapasztalsz változást akkor bizonyosan ebben a cipőben jársz.
(#) accaboj válasza reloop hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Még csak a nyákot tervezem...
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Üdv! A terv kézi rajzoláshoz készült, még nem módosítottam rajta.
A füles áthallás-javító nem rémlik, de majd lapozgatok
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Külön áramkörrel akarsz beavatkozni az "áthallásba"?
(#) reloop válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Szia! Egy régi tranzisztoros kapcsolás rémlik. Valami szellemes megoldással kiszűrte a két csatornában közös jelet, mely egy fázisfordítóra került. A szabályozó potméter végei ellenfázisban kapták a közös jelet, így csúszka középállásban kioltás volt. A csúszkáról jövő jelet a csatornákra visszakeverve a térhatás érzetet lehetett manipulálni.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Akkor rossz nyomon járok.
(#) Bassmester válasza reloop hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Nekem is rémlik... talán valamelyik 1000 éves Rádiótechnikában volt. Kb mind megvan PDF-ben, de az évszámot tudni kéne hogy rátaláljak.
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Az Elliot-nak van egy ilyenje.
Ez nem lenne jó? Én nem ismerem a hatását, de lehet hogy megérne egy próbát.
(#) Bassmester válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Nem bonyolult ez... egy dugdosós panelen serc-perc ki lehet próbálni pl egy TL074-gyel.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
(Megvannak a füzetek, csak annyi érdekesre bukkanok bennük, hogy alig haladok. Most már emlékeszem mit kell keresni, sőt arra is, hogy annak idején nem hittem benne )
(#) skero válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
És ha a kimenet két + ágával párhuzamosan kötsz egy X ellenállást és egy nagy értékű potmétert úgy ,hogy a poti csúszka és az egyik láb kerül bekötésre sorbakötve az ellenállással? Azzal is "összébb" tudod húzni a két oldalt. Bár elég primitív módszer ,de működhet.
(#) amitech hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Sziasztok!

Gondolkodom egy csöves fejhallgató erősítő építésén. Nemrég linkelte ezt itt valaki. A kérdésem, hogy mi a különbség az ECC82 és az ECF82 cső között? Helyettesíthetik egymást?
(#) CHZ válasza amitech hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Nem, teljesen más.!
(#) amitech válasza CHZ hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Köszönöm! Egyébként szerintetek milyen hangminőség várható ettől hibrid erősítőtől?
(#) CHZ válasza amitech hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Van ennek kicsit jobb változata, nagyobb feszültségről, picit más kapcsolás. Azt hallottam, nagyon jó hangja van.
(#) amitech válasza CHZ hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Esetleg nem a 24V-os változatra gondolsz, amit ha jól tudom ebay-en Bravo V2 néven is árulnak?
(#) bakos13gab válasza amitech hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Valami ilyesmit mint ha láttam volna a vaterán is 15000 körül hírdetve.
(#) CHZ válasza amitech hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Valószínű arra, kapcs. rajzát kéne látnom.
(#) amitech válasza CHZ hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Ez lenne az! Bár ahogy olvasom a külföldi fórumokat, ez a kis kínai csoda több sebből vérzik a megvalósítás terén...
(#) CHZ válasza amitech hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Nem erre gondoltam.
Ha visszakeresel, már látható volt itt a kapcsolás.
Előkerestem, ez lenne az, már próbáltam
(#) amitech válasza CHZ hozzászólására (») Jan 8, 2012 /
 
Ez nekem is szimpatikusabb lenne, viszont a 12V-os tápegység már adott Bár ha jól emlékszem van egy +-32V-os régi HP kapcsolóüzemű tápom is, ami nyomtatóhoz volt.
(#) CHZ válasza amitech hozzászólására (») Jan 9, 2012 /
 
Az jó lesz hozzá C-R-C szűréssel beállíthatod a feszültséget. Én 28V-ról járattam, jól működött.
Következő: »»   26 / 145
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem