Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   355 / 1159
(#) briki válasza veszelka hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Semmit sem lehet látni, elmosódott a kép.Csinálj 1 éles képet, mert így senkinek sem fog menni.
(#) manson1989 válasza veszelka hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Helló. Szerintem ez egy triak.
(#) röntgen válasza veszelka hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Lehet tirisztor is..ha jól látom ?! :eek2:
(#) _BiG_ válasza alioka hozzászólására (») Dec 15, 2011 /
 
Az erősítőn belüli zajt nem szünteti meg. Ha búgás van, az lehet a táp hiányos szűrése (alulméretezett tápfeszültség, kevés elkó, induktív szűrés hiánya), de lehet egy rossz forrasztás, illetve a földhurok, ami az alkatrészek földpontjainak eltérő potenciálján alapul. Valamelyik topic pont ezzel is foglalkozik, hogy készülékek közötti földhurok hogyan szüntethető meg.
A készüléken belül meg a bejövő árnyékolások megfelelő helyekre történő bekötésével, árnyékolt kábelezéssel, meg jelnyomozással lehet javítani.
(#) _BiG_ válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Idézet:
„(alulméretezett tápfeszültség,”

Hopp, nem tápfeszültség, hanem táp-teljesítmény.
(#) granpa válasza veszelka hozzászólására (») Dec 16, 2011 /
 
Szervusz!
Marconi gyártmányú SCR (tirisztor), a honlapjukon próbálj nyomozni. Datasheet Archiveben csak ennyi van.
Üdv:Kálmán
(#) baloghvl hozzászólása Dec 17, 2011 /
 
Üdv Mindenkinek!

Egy függvénygenerátor kapcsolást szeretnék megépíteni amelyben található egy MAX660-as IC. De sajnos úgy látom nem lehet beszerezni sehol. Tehát a kérdésem az lenne hogy mit lehetne helyette használni ami ugyanazt tudja.

Köszönöm a válaszokat!
(#) kadarist válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Szia!
Nagyon sok helyről be lehet szerezni. Példa: Bővebben: Link. Az SMD kivitel olcsóbb: Bővebben: Link
(#) baloghvl válasza kadarist hozzászólására (») Dec 17, 2011 /
 
Szia!
Köszönöm a gyors választ!
Jó pár helyen rákerestem, sikertelenül. Náluk nem néztem, nem ismerem őket. De lehet megpróbálom.
Azért továbbra is kíváncsi lennék van-e valamilyen helyettesítője.
(#) bodgabo válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Én XR2206-osból építettem magamnak, HF tartományban tökéletesen használható.
(#) pucuka válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Csak azt nem értem, erre az áramkörre milyen szükség van egy függvénygenerátornál. Szerintem enélkül is megépíthető. Pl. XR2206, és pár tranzisztor, ha szükséges. Kapcsolásokat találhatsz a függvénygenerátoros topikban.
(#) baloghvl válasza pucuka hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ez a MAX660 a -5V-os stab IC előtt van, valamiféle szűrést végez aminek nagyfrekvencián van jelentősége.
Maga az áramkör pedig MAX038-al működik, amit már beszereztem. Szóval a kérdés még mindig az lenne, hogy mit lehetne a MAX660 helyett használni?
Például jó-e helyette az ICL7660A?
(#) pucuka válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Mondjuk nem lenne egyszerűbb eleve egy +- táp alkalmazása, vagy telepes üzemnél két telep? Egyébként nem emlékszem, hogy szükség lenne negatív tápra, hacsak nem akarsz földszimmetrikus négyszögjelet a kimeneten. Erre azonban elég ritkán van szükség, és nagyobb frekvenciákon (100 Hz felett) megoldható másképp is.
A 7660 elég kis teljesítményű, csak arra jó, hogy a mérő IC -nek negatív előfeszítést adjon, hogy mérni lehessen 0 V feszültségtől. Ha pedig mindenáron így akarod megoldani, akkor válogathatsz kapcsoló üzemű táp IC - közül, a hozzájuk tartozó kapcsolást az adatlapjaikon találsz.
(#) googa hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Elromlott a villanysütőnk. Átbogarásztam és megmértem mindent. Elvileg minden OK.

A képen csatolt alkatrész a digitális óra panelon van. Ennek az alkatrésznek az egyik lábára érkezik a fázis, majd a másik lábán menne tovább a forgó kapcsoló fázis lábára.

Kimértem és a nullához képest 40 voltot látok váltóáramban a kimenetén. Gondolom itt is a 230-at kellene látnom.

Lehet, hogy ez valamiféle biztosíték? Ideiglenesen szabad ezt kivenni a körből? Asszonyka nagyon sütne...

A segítő válaszokat előre is nagyon köszönöm!

Gábor

SNC01070.jpg
    
(#) Stewe válasza googa hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ez bizony egy relé, ha kiveszed, ugyanúgy semmit sen csinál majd, mint most. Ha 24V-os (egyen) meghúzó feszültségű reléd van, minimum 16A 250V-os (váltó) fegyverzetekkel, akkor kihuzalozva életre kelthető.
A mérésnél viszont valamit elnézhettél, mert ennek nem bemenete és kimenete van, hanem egy pár kivezetés a meghúzó tekercsnek, és még két kapcsolóérintkező.
(#) Ricsi89 válasza googa hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ez egy relé. Ha nem kap jelet, akkor nem is fog átengedni.
(#) Stewe válasza googa hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Itt mindent megtudhatsz az alkatrészről.

Ez egy kontaktus bontó változat (a kód vége 03) tehát nem a meghúzótekercs hibás, hanem össze van égve a bontóérintkező, és nagy ellenállást mutat.
(#) googa válasza Stewe hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Köszönöm!
(#) baloghvl válasza pucuka hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
+- tápról van szó, de felteszem a kapcsolást. Egészen pontosan +- 5V-ot állít elő a két stab IC a 9V-os elemből. Az IC1 (MAX660) pedig valamilyen szűrő feladatot lát el aminek magasabb frekvenciájú jel előállításánál lesz szerepe. Mivel én elem helyett, egy már meglévő kapcsolóüzemű 12V-os modult szeretnék használni ezért gondolom nem illene kihagyni ezt a szűrő részt. Főleg hogy ezt elemes üzemre is betervezték. A kapcsolóüzemű táp miatt úgy gondoltam hogy kétoldalas nyákra építeném a kapcsolást és csinálnék neki alkatrészoldali teleföldet. Illetve a dobozoláskor valami lemezzel elkeríteném a tápmodult. Ha ezzel kapcsolatban is lenne valami plusz ötlet amitől szűrtebb lenne a táp, akkor azt is szívesen veszem.
Nem tudom hogy az ICL7660 elég teljesítményű-e ide. Ezért kérdezek.

Köszi!
(#) baloghvl válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
(#) veszelka hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Sziasztok
Sikerült élesebb képet készítenem
(#) Saggitarius válasza veszelka hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ha csak a topic nevhez ragaszkodsz, akkor ez egy tirisztor. Egyenlore pontos adatokat nem talaltam, pedig nem egy mai darab.
(#) Saggitarius válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ha nem elemrol fog mukodni, akkor egy konnyed mozdulattal elhagyhatod a max660-ast, mivel az csak egy szimpla kacsolouzemu tap, ami a +9V-bol allitja elo a -9V-ot. Mindenesetre furcsallom az eredeti kapcsolasban, a gyari adatlap szerint az uzemi mukodese 5.5V es a hatarertek max 6V, ezzel szemben a 9V-ra kotottek direktben???
(#) ujvarla hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Szevasztok!
Annyit tudok az elektronikáról, hogy a "delej cikázik a derótokon". Molyolok egy töltő-elektronikán ( nem végzi a dolgát), de egy alkatrésznél elakadtam. Sebaj, a barátunk segít : 1; PNP tranzisztor, 2; MOS-FET. Hát ez rajtam nem segített, de belétek helyezem a bizalmamat! A kérdéses alkatrészre annyi van felírva, hogy A1757. Alatta még pár karakter,de pp nem emlékszem. Segítsetek! Előre is Kössz!
(#) Ricsi89 válasza ujvarla hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
(#) _BiG_ válasza veszelka hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ennyit leltem:

CR33U12JY Marconi Circuit Technology Inc SILICON CONTROLLED RECTIFIER, 1.2KV V(DRM),50A I(T), STR-1/4
Discontinued (SCR (Silicon-Controlled Rectifier)/1.1KV V(DRM))
(#) erdgab válasza _BiG_ hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szerintem,ebben minden benne van,ez egy 1200V/50A tirisztor,minusz 40 foktól üzemel,egy 20A akkutöltőbe pl. tökéletes lehet.
(#) baloghvl válasza Saggitarius hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Mint írtam nem elemről akarom üzemeltetni hanem már meglévő 12V-os tápmodulról. Tehát akkor kihagynám a MAX660-ast, és két tápmodulból csinálnék +-12V-ot. Ezt kötném a stab IC-k re. Kellene esetleg valami plusz alkatrész, mondjuk szűrőkondi?
(#) pucuka válasza baloghvl hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
A kapcsolási rajzból látszik, hogy mindössze két helyen használják a -5 V ot, a színusz kimeneti erősítőjénél, de ott nem szükséges, megoldható egy tápról is. A másik a MAX038 belső oszcillátorának kompenzálásához. Mivel ez mindössze 250 uA, ami nem túl nagy áram, megoldhatod a kérdést úgy is, hogy 4011 két kapujából készítesz egy szabadonfutó oszcillátort, és a fenmaradó két kapujából párhuzamosan kötve egy teljesítmény erősítőt. Így kapsz egy GND és a majdnem a táp (9V) közötti négyszögjelet, amit ha egyenirányítasz, akkor fogsz kapni egy -8 V körüli egyenfeszt, amire rákötheted a neg 5 V -os stabilizátort.
Egyébként a 7660 sem tesz mást, csak egybe van integrálva.
A továbbiakat a függvénygenerátor építése topikban beszéljük meg.Bővebben: Link
(#) veszelka válasza erdgab hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Én fényorgonának szántam csak nem tudtam, hogy mi van a kezemben Tirisztor- vagy triak. De most már van annyi infóm, hogy a 40W-os izzót elbírja.
Következő: »»   355 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem