Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   356 / 1159
(#) ujvarla válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Köszönöm a linket(habár nem tudom elérni)! 2SA1757-ről van adatlapom, így hát tranzistorként vizsgáltam. Amit méregettem rajta: E -18,5 V ; C-3,7 V; B-0,00 V. Ez így jó ?
(#) belaradio hozzászólása Dec 20, 2011 /
 
Üdv, mindenkinek! Egy alkatrész be azonosításában szeretnék segítséget kérni.Az alkatrész egy Prestigio monitor tápjában van az egyik inverter trafó előtt. A szám ami rá van írva: 4606 BB 731 U . Egy kis 8 lábú alkatrész a nyákoldalon .Jelenleg el van durranva és emiatt nem uzemel a monitor.A neten nem találtam semmit sem róla.Három alkatrészboltban is kérdeztem ,de csak vakarták a fejüket.Valhogy ki lehetne deríteni ,hogy mi ez és mivel lehetne helyettesíteni? Megpróbálok képet feltenni róla.Előre is köszönöm a segítséget.
(#) röntgen válasza belaradio hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Ez szerintem egy dupla FET amiben van egy P és egy N csatornás FET.

Bővebben: Link
(#) belaradio válasza röntgen hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Kedves " röntgen " ! Köszönöm ,hogy válaszolt és hogy megpróbál segíteni. Teszek fel képeket az alkatrészről és magáról a panelről is . Az alkatrész meghibásodását egy követlenül mellette levő púpos kondi okozhatta, amit már kicseréltem benne .Mivel nem lett jó ,tovább méregettem.Ekkor került a képbe ez az alkatrész. A képek alapján ugyan arról az alkatrészről beszélünk ?Mármint ha lehet kapni STC 4606 -ost ,akkor bele tehetem a hibás 4606 BB731U helyett? Üdv: Béla
(#) röntgen válasza belaradio hozzászólására (») Dec 20, 2011 /
 
Szia,

Amennyiben a kondi volt zárlatos, van rá sansz, hogy a dupla FET cseréjél megoldódik a probléma. Esetleg tudok rajtad segíteni egy helyettesítő típussal.

Bővebben: Link

Ahogy összehasonlítom egy picivel tud kevesebb áramot, de reménykedhetünk benne, hogy ennyi is elég lehet, más paraméterben megfelelőnek látom. Feszültségben többet is tud. Néhányat fel tudok ajánlani, PM-ben jelezz vissza ha érdekel.
(#) belaradio válasza röntgen hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Szia.
A kondi rendesen fel volt puposodva és egyik lába kozvetlenül a fethez csatlakozik.A helyettesítőt megnézem itthon ,hátha akad valamibe.Amennyiben nem találok ( nagy rá az esély ) , mennyiért tudnék hozzá jutni az SI 4569 DY-hoz ? Üdv: Béla
(#) HA3GX hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok,

találtam egy panelt egy transzformátorral, csak pontosan nem tudom mi lehet. Én 12V -> 220V inverterre gondolok, változtatható feszültséggel.
(#) BEMcorp hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Valaki tud-e nekem felvilágosítást, vagy inkább adatlapot szolgáltatni erről a két 'valószínűleges' optocsatolóról?

Előre is köszönöm!
(#) erdgab válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Az egyik az biztosan PC817CN a másikat nem igazán látom jól,passz.
(#) granpa válasza BEMcorp hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Helló!
A másik is opto, kb. olyan tudású mint a 817 jelű. A gyártó honlapján az alkalmazásokban találtam anno adatokat róla, de már nem tudom hol van.
Üdv: Kálmán
(#) proli007 válasza HA3GX hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Hello!
Nem nyert! Ez egy stroboszkóp vakucsőhöz, ráadásul rá is van írva..
üdv! proli007
(#) HA3GX válasza proli007 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Szia,

így már világos. Még a gyújtó tekercs is ott van, ráadásul a 3 furat a villanócsőnek, és persze a felirat. Köszi!
(#) fecooo8778 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok
Nekem egy olyan logikai alkatrész kellene aminek ha a bemenetére rövid ideig magas szintü jelet kapcsolok akkor ezután a kimeneten folyamatosan magas szint legyen egészen addig amig nem resetelem vagy áramtalanitom az egészet. Kérdésem hogy van e ilyen és ha van akkor mi a neve?
(#) pucuka válasza fecooo8778 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Bistabil áramkör.
Bővebben: Link
(#) fecooo8778 válasza pucuka hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
köszönöm
(#) lui3 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok
Erröl a kijelzöröl tud valaki valamit?Elég lenne a megnevezése,fel szeretném dobni a vaterára de nem tudom hogy hirdessem.Talán pontmátrix kijelzö vagy szegmensek?Segitsetek kérlek.
Üdv
(#) Doncso hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Urak, lenne két tranzisztorom, de gugli most nem a haverom, lenne valakinek ötlete merre kapirgáljak?
(#) pocok1 hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Sziasztok!

Kaptam 1 Boss BV9250 2DINes fejegységet, amit ki kellene vezetékelni, de a NET-en nem találok róla ilyen információt
A kép a kivezetékelendő aljzatról készült, ha segít.
Hátha találkozott már valaki ilyen fejegységgel, vagy a NET-en talál róla infót.
Előre is köszönöm.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Óóó, köszönöm uram.
Tehát a 100w-os quadba akkor ez nem jó.
(#) szepi003 hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
sziasztok. Van 10db TO220 tokozású alkatrész, amin a felirat S0802DH alatta TAG8446.A másik T1213MH alatta TAG9313. MIk lehetnek ezek? Köszönöm a segítséget
(#) erdgab válasza szepi003 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Mindkettő triak, TAGxxxx néven próbáld keresni,én nem találtam róluk konkrét adatot.
(#) Pety_ hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Van diakom, csak nem tudok róluk semmit.
"ST E
DB3
X943"
Ennyi felirat van rajt.
Help Plase!
(#) mindenes válasza Pety_ hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
DB3 a típusa, ezen a néven keresd.Üdv.
(#) Pety_ válasza mindenes hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Köszönöm!
És meg is lett!

Még egy kis segítség kellene:
Nem igazán ismerem ezt az alkatrészt, ez úgy működik mint két szembefordított zener párhuzamosan kötve?
IGBT vezérlő lenne egy csomó más cuccal, de ha ilyen nagy a nyitófesz akkor nem jó oda.

DB3.pdf
    
(#) pucuka válasza Pety_ hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Nem IGBT, hanem triac vezérlésére való. Hol látsz itt zéner karakterisztikát? Ahogy a neve is mutatja, trigger dióda. Ha a kapcsain a feszültség elér egy meghatározott értéket, akkor azután az ellenállása nagy értékről igen kis értékűvé válik, "begyújt", és a rákapcsolt triak vezérlő elektródáját összeköti a vezérlő áramkörrel.
(#) Pety_ válasza pucuka hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Köszi de nem tudtam hogy így működik.
Akkor nekem nem jó
Marad a zener...
(#) avibus hozzászólása Dec 25, 2011 /
 
Sziasztok! Milyen IC a 8002-es és mihez, mire való?
Köszi!
(#) mindenes válasza avibus hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Heló!
Egyébb felirat nincs rajta?, próbáld meg a gyártó honlapján keresni.
(#) avibus válasza mindenes hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Szia! Még az van ráírva, hogy 1029 v. 1079 az utolsó előtti szám elmosódott, Kerestem a neten, de kínai írással írogattak valamit. Üdv!
(#) Pety_ válasza avibus hozzászólására (») Dec 26, 2011 /
 
Bővebben: Link

Talán az egyik lehet?
Következő: »»   356 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem