Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiós adó-vevő modulok
Lapozás: OK   15 / 52
(#) zoltanbraun válasza zoltanbraun hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Egy pic12f508-am és egy pic16f628-am van itthon.

Az 508-as szerintem használható lenne erre a célra, valamilyen manchester kódolással.
(#) vlacexx válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
OK! Elnezest.
(#) vlacexx válasza zoltanbraun hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Hat mikroC be bele van epitve a manchester kodolas, egyszeruen lehet hasznalni mint fugveny, de nekem nem sikerult bc-nbk -val mert csak zajt adott, semmi ertelmes adatot nem tudtam kiszurni a jelbol.
(#) BlackStar válasza vlacexx hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Szia!
Pont tesztelésre kellett volna a vevő, hogy lássam mit küld az adó. Nem tudom, hogy ez zajnak nevezhető e ami alapból megjelenik a kimenetén. Ha az akkor brutális. Mellékelek egy képet, hogy scopal mit lehet mérni a kimenetén. Ebből a zajhalmazból a saját jelemet elég nehéz kihámozni.
(#) zoltanbraun válasza BlackStar hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Erről jutott eszembe,hogy scop-om nekem is van.
Sajnos nem értek hozzá,amúgy egy régi darab.
(#) pucuka válasza zoltanbraun hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Az nem baj, hogy régi darab, nagy sávszélességre úgysincs szükség, 1 - 2 kHz -es jeleket kell vizsgálni.
(#) zoltanbraun válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Bár még nem gondoltam rá, de lehet,hogy most elő is veszem és megismerkedek vele. Ha jól sejtem tudom majd vele ellenőrizni a vevő kimenő jelét. Kíváncsi vagyok.
(#) zoltanbraun válasza BlackStar hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Ilyen képet az enyémen sosem fogok látni
(#) pucuka válasza zoltanbraun hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Valami olyasmit látni fogsz, de nélküle semmit
(#) zoltanbraun válasza pucuka hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
Az biztos.
(#) vlacexx válasza mechanika hozzászólására (») Jan 5, 2012 /
 
A legolcsobb es legegyszerubb PIC-el, csak a programot kell megirni hozza, ha mikroC-ben irod nagyon egyszeru. Meg lehet oldani digitalis elemekkel is az kicsit bonyolultabb, kell egy 4 bites binaris szamlalo ami le meg fol is tud szamolni azutan egy atalakito ami a negy bites binaris jelet pl. 8 bites decimalis jele alakitja aztan utana egy digitalis potmeter, de ez igy tul hosszu inkabb rajzolok egyet. Hja es a digitalis-analog atalakitorol a leiras.
(#) zoltanbraun válasza pucuka hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Most,hogy végigolvastam ezt a 15 oldalt.
Úgy gondolom megtaláltam a számomra legmegfelelőbb megoldást.
Ahogy korábban is gondoltam a vez. nélküli csengőben használt ic páros-t elfelejtem mert nem kapható kereskedelmi forgalomban. Ezért nem is tudnék két adót építeni.
A HT-12E HT-12D páros mellett döntöttem,hogy ne kelljen pic-re programot írni (mivel nem is tudok, csak valakivel megiratni estleg).
Azért vagyok csak szomorú mert alkatrész ellátást tekintve nagyon rossz helyen lakom.
Mindent a netről kell rendelnem. És sokszor a postaköltség drágább mint az alkatrész. Ez gyakorta elszomorít.
Ha besétálok a környéken fellelhető boltok egyikébe, ott sem tartanak csak rendelni tudnak.Ez pedig néha egy hétbe telik.
Most pedig átugrok egy másik fórumba okosodni.
(#) Inhouse válasza zoltanbraun hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Ha jól rémlik ez a coder/decoder páros megegyezik a 2262/2272 párossal. Amire figyelni kell, hogy létezik többféle verzióban, van ahol impulzust ad a kimenete, van ahol egy kimenet (majdnem) mindig aktív és csak vaáltja őket.

Üdv
Inhouse
(#) zoltanbraun válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 6, 2012 /
 
Köszönöm!

Utána jártam kicsit, azonnal egyik párost sem tudom beszerezni. Mindenképpen rendelnem kell.
Tudna valaki segíteni a bc-nbk vevőm kimeneti jelét megnézni szkóppal.
Még egyszer sem használtam, lehet,hogy öregebb is mint én.
(#) zoltanbraun hozzászólása Jan 6, 2012 /
 
Majdnem kész a távirányító nyákrajza.
Egy 3,6V-os akksival terveztem meg , nem tudom meddig bírja majd.
Az adó 3-5V között működik. Ezért tettem a kapcsolásba egy tápcsatlakozót.
Úgy terveztem meg,hogy a pic égetőm tápkábeléről vagy a vezeték nélküli egerem töltőkábelérő tudom illetve tudjuk majd tölteni a távirányítókat.
Ha az ismereteim töltéssel kapcsolatban helyesek akkor az ilyen 3,6V akkukat is a feszültség +10%-ával lehet tölteni az pedig 3,6+0,36 lenne: 3,96V lenne.
A kábelemen viszont 4,91 vagy 5V a feszt, áramerősséget még nem mértem.
Lehet,hogy még egy ledes töltésjelző is beleférne, igaz ez csak "extra"
A véleményetekre vagyok kíváncsi.
Az adó illetve az akku védelme érdekében kéne még valamit beletennem?
(#) zoltanbraun válasza zoltanbraun hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Valakinek sikerült már használható 1/4 antennát készíteni nyákra marva?

Ki lehet ezt valahogy számolni,hogy milyen hosszan milyen széles sávot kéne maratni?

Vagy hülyeség?
(#) pucuka válasza zoltanbraun hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Ezt úgy hívják, hogy strip-line technika. Van rá számoló progi is, csak úgy tudom mind fizetős. Van még baja, pontosan ismerni kellene a nyák Er (epszilon rel) -jét. Amitől a veszteségek is függnek. Úgyhogy kissé bonyolult.
(#) zoltanbraun válasza pucuka hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
A másik ötletem egy rúdra tekert réz huzal mondjuk koaxból és még ezt is el tudom helyezni a távirányítóban, a vevőnél meg egyszerűbb lesz a kivitelezés.

Köszönöm a felvilágosítást.
(#) pucuka válasza zoltanbraun hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Nem kell rúdra tekerni, a megfelelő hosszúságú, viszonylag vastag drótot (hogy öntartó legyen) beletekered a távirányító adó dobozába. A vevőnél nincs akadálya akár egy triple-leg típusú egyszerű antenna használatának.
(#) zoltanbraun válasza pucuka hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Bevallom nekem is ez volt az első ötletem a rúdra tekerést csak itt olvastam valahol.
A végét pedig az adó antenna kimenetéről egy forr. pontra forrasztom. Így nem helyes a fogalmazás de biztos érti mindenki.

Este tudnál segíteni szkópozni egy kicsit?

A (#1136287) hozzászólásommal kapcsolatban mi a véleményed?
(#) pucuka válasza zoltanbraun hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
A rúdra tekerés is működik, csak az az ember zsebében mindíg beleakad valamibe. A dobozos megoldás viszont olyan helikális féle megoldás, de azt is le lehet hangolni.
A puffer üzemü akkura van egy háromdiódás, ellenállásos megoldás, már több helyre feltettem, de ilyen kis feszre nem tudom hogy elég lenne a maradék fesz.
Este meg keress.
(#) Tom12 hozzászólása Jan 7, 2012 / 1
 
Most találtam rá erre a topikra...
Kis segítség a kezdőknek: Én a következő protokollt használom rádiós átvitelre:
1. Az AGC beállítására kiküldök egy "Hello world" karaktersorozatot. Ennek hatására az AGC visszaszabályoz az adómnak megfelelő szintre.
2. Kiküldök egy szinkronizálásra alkalmas csomagot pl:0x44, 0xAA. Ez segít az UART felszinkronozására.
3. Itt jön a beazonosítás kezdete, amikor már a mikrovezérlőé a szerep. Egymás után kiküldök szinkron-karaktereket, melyeket egyenként értékel a vevő mikrokontrollere (tudván mi után mit kell kapnia). Ha egymás után jó sorrendben jönnek a karakterek, akkor baráti adótól jön az adás, "érdemes figyelni rá", innentől mentem a bejövő adatsort. Ellenkező esetben eldobja az azonosítás folyamatát és visszaáll passzív figyelésre -> goto 3. pont
4. Kiküldöm az értékes információt. Ezt védem valami hibafelismerő algoritmussal is, legalább 2 félével. (CRC, vagy amit akartok )
4/1 A kiküldött adatbytokat összeadom, és a kapott értéket az értékes adatok után küldöm.
4/2 A 4/1-et mégegyszer elküldöm, és összehasonlítom, hogy mindkétszer ugyan az érkezett-e meg. Ha hibás a kapott adat -> goto 3. pont
5. A legfontosabb pedig, hogy az 1-4 lépéseket legalább 3x megismételtetem az adóval 100ms időközzel.

Ha a mikrovezérlő már az első kódsort megkapta tökéletesen, nem foglalkozik a tovább a vevővel, csak azután áll ismét vételi figyelőmódba, ha ez a session már biztosan végetért (1-2 másodperc). Ha valaki belekiabált az adásomba, van lehetősége még 2x elkapni a ...
Az így leellenőtzött adat kerülhet csak további feldolgozásra. -> téves, hibás adat kizárva!
A program basicben nem túl bonyolult.

Amit én kérdeznék:HopeRF RFM01 ill RFM02 modul konfigurációjához jó leírás, vagy adó-vevő példakonfig van-e valahol. Adni tudok, a vevőt viszont nem sikerült szórabírnom. (a gyári adatlap példaprogrogramjai segítségével sem.)
(#) tapszer válasza Tom12 hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Hi, ezekkel az HopeRF modulokkal már én is szivtam jó nagyokat (RFM22) pedig állitolag nagyon jók. Én is az adat beállitásban vesztem el. És a gyári App.-ok háááát ???
(#) zoltanbraun válasza pucuka hozzászólására (») Jan 7, 2012 /
 
Nekem dobozban lesz, már megvan hozzá, ezért nem tud majd beakadni sehova.

Most értem csak haza és még elő sem tudtam venni a szkópot.Kb. 10 tíz perc múlva itt lesz már
(#) n_yálastrubadúr hozzászólása Jan 8, 2012 /
 
Sziasztok.
Van egy tx4msil és egy bc nbk párosom. Már tényleg nem tudom mi baja lehet. Mindkétoldalon 4Mhz-en futó pic-ek vannak. Írtam egy rövid programot ami 8 bitet küld, ez vezetékkel jól megy és még az RF párossal is de csak teljesen közelről. A vevőoldalon van egy merev ezüstös tekercs. Pár éves a páros. Lehet az a tekercs deformálódott el? És ha eldeformálódott akkor ez magyarázat az érzéketlenségre? PWM-et kellene küldeni ráadásul két csatornán. Amit különböző eszközkódokkal gondoltam egy toy rc autó kormány és gáz szabályzására használok. Azt is észrevettem hogy elég "lassan" reagálnak,legalábbis így játszani ezekkel lehet e? És ez a 2 csatorna elmélet jó hogy egyszer a kormány címére küldöm 1x meg a gáznak a 8bites sorozatot. A cím is 8bites lenne meg a parancsok is,jah és az éledés is. Kivitelezhető ezekkel a modulokkal ez a projekt?
(#) bengy hozzászólása Jan 13, 2012 /
 
szasztok.
tudna e valaki épiteni egy 868 as zavarót
árban biztos megtudunk egyezni
(#) pucuka válasza bengy hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Alapvető dolog, hogy tilos minden olyan sugárzás, ami nem hordoz információt. Ez zavarnak minősül, ha vizsgálat során kiderül, akkor a zavart okozó költségére megszüntetik, ha az is kiderül, hogy szándékos, akkor szabálysértés. Ha jól tudom nemrég emelték a tételeket.
Úgyhogy hajrá, ha vastag a pénztárcád.
(#) bengy válasza pucuka hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
nagyon sokminden tilos ebben a világban...
lassan már, még a lakásomban sem dohányozhatok........!
de igazából nem jogi tanácsot kértem, mert akkor egy jogászati oldalra jelentkeztem vola...
sokmindennel tisztában vagyok......
kitalálhattam volna * is ,és ugy irtam volna körbe a kérésemet, hogy pl.: a tengerimalacom mikroportját akarom vele blokkolni,
mert azért olvastam ezen a fórumon hasonlóan körbeirt
* ...
én ugy gondolom, hogy elég egyszerüen és tömören leirtam, hogy mire is lenne szükségem.
aki ezt nekem eltudja késziteni annak a jelentkezését várom...
vásároltam kinából egy ilyen frekin müködő kütyüt, de * volt.
nem volt benne szerkezet csak a ház.
ezért fordultam most az igazán okos magyar találékony emberkékhez
és ugy gondoltam, hogy ezen az oldalon megtalálom.
de azért remélem akad olyan, aki tud nekem segiteni
(#) Novak válasza bengy hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Nem idevaló ez a stílus.
(#) pucuka válasza bengy hozzászólására (») Jan 13, 2012 /
 
Ami azt illeti, nem sok mindennel vagy tisztában. Leginkább azzal nem, hogy szándékosan nem okozunk kárt másoknak. A találékonyság nem jelentheti azt, hogy segítünk másokat abban, hogy kárt okozzanak, mondjuk éppen nekem, hogy ne tudjam jogszerűen használni azt, amire befektettem. Akkor jön egy ilyen * , aki segítséget kér ráadásul, mert maga nem képes rá, hogy engem, minket, gátoljon a munkámban, hogy egy drága megvásárolt egyébként kiválóan működő mikroportomat, amivel épp egy rendezvényt hangosítok. Jó buli, nemde? Nem írom le mit gondolok rólad. Vagy tán riasztót, vagy kaput blokkolnál?
Következő: »»   15 / 52
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem