Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyenirányítás
 
Témaindító: szuecs, idő: Nov 15, 2005
Lapozás: OK   6 / 14
(#) marone válasza Lacika001 hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Szóval akkor
váltófesz. x 1.41 , ennél semmiképpen nem lesz nagyobb ?
A " hullámok" csúcsa, úgy értem.
(#) _JANI_ válasza marone hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Normál üzemi körülmények között nem jellemző a feszültség növekedés.
(#) marone hozzászólása Szept 3, 2011 /
 
OK
Kösz !
(#) El_Pinyo válasza marone hozzászólására (») Szept 3, 2011 /
 
Arra ügyelni kell, hogy a hálózati feszültség szintjének is van tűrése. A túlfeszültség rövid időre legfeljebb 20% is lehet, ami azt jelenti, hogy 230*1,2 = 276 V effektív feszültséggel kell számolni, hogy azt még minden alkatelem károsodás nélkül képes legyen elviselni az egyenirányítás után.
Bővebben: Link
(#) marone válasza El_Pinyo hozzászólására (») Szept 4, 2011 /
 
Kösz !
Ezt sem tudtam. :worship:
(#) at22 hozzászólása Nov 1, 2011 /
 
Hali! Mindenkinek! Van egy kis trafóm és 1x 9voltot ad le egyenirányítani szeretném kb13-14voltra ha lehet.Az lenne a kérésem, hogy valaki tudna segíteni milyen alkatrész kellene hozzá meg egy rajz se volna rossz ha lenne. Köszi előre is a segítséget.
(#) ujfalusi válasza at22 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
4db dióda, vagy egy greatz. Majd 2000µF kondi, és már meg is van amit akarsz.
(#) ujfalusi válasza at22 hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Ha a greatz-et választod azon rajta van a bekötés is. A kondit értelemszerűen a plusz és minusz jelhez kötöd.
Kb azt a feszültséget kapod amit szeretnél.
(#) at22 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Hali! Köszi szépen, de milyen diódákat szerezek be szerinted meg milyen kondi kell kb.
(#) at22 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 1, 2011 /
 
Hali! Nem tudom, hogy hány watt meg, hogy hány Amper . Csak ennyit tudok, hogy 1x9v-ott ad le, és egy ventilátort szeretnék hajtani vele majd.
(#) at22 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Hali! EGY Rajzot tudnál nekem csinálni róla? Előre is köszönöm.
(#) at22 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 3, 2011 /
 
Hali! Figyelmetlen voltam bocsi, és köszi még egyszer.
(#) Edm válasza pcroland hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Köszönöm válaszotokat, nos akkor http://sdt.sulinet.hu/Player/Default.aspx?g=793e0b6c-a85c-4c6d-823e...660c3f ilyen egyenirányítót építhetek hozzá mint amilyen a dokumentáció elején van? Ezt megtehetem 1N4007 es diódákkal? Vagy valami nagyobb hidat kössek be? Es akkor a kapcsolásomban a GND az a - 15V lesz? Jól gondolom?
(#) pcroland válasza Edm hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Szerintem nincs -15V-ja, hacsak nem szimmetrikus táp. Szerintem csak GND (0V) és +15V-ja van. Inkább egy ilyen diódahidat vennék Ha küldesz képet a tápról és a rajta lévő feliratokról, akkor meg tudjuk mondani, hogy egyáltalán kell-e az egyenirányítás.
(#) Edm hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
Ő lenne az amivel meg szeretném hajtani! De ez váltakozó feszültséget állít elő, szerintem, ha egyenirányítanom kell akkor egy kapcsolási rajzot tudtok hozzá dobni? Esetlegesen abba simítókondik kellenek? Ha igen mekkorák? Jah és a PVC cső amit tudtam szerezni 63mm átmérőjű az gond lehet, vagy az a 3 mm nem befolyásol semmit? Köszönöm a segítséget előre is!

táp.jpg
    
(#) pcroland válasza Edm hozzászólására (») Nov 16, 2011 / 1
 
Igen, egyenirányítani kell. Rajz mellékletben. Igazából átlag boltban nem lehet kapni 60mm-es csövet. Én is és mindenki 63mm-essel készítette.

kép.JPG
    
(#) Collector válasza Edm hozzászólására (») Nov 16, 2011 /
 
Ez egy kettős szigetelésű biztonsági trafó, csak azt nem tudom, miért power supply van ráírva.
(#) Edm hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
Akkor ezt most kell egyenirányítanom? Milyen dióda hidat, vagy kondit tegyek bele? Kapcsolási rajzot tudtok mellékelni? Jó lehet ez a tápegység? Köszönöm
(#) pcroland válasza Edm hozzászólására (») Nov 16, 2011 / 1
 
Nemrég kiderült, hogy kell egyenirányítani és mellékeltem kapcsolást (rajzot) is. "Simítókondi" pedig van a minitesla nyákján.
(#) Edm hozzászólása Nov 16, 2011 /
 
Köszönöm Szépen!! )
(#) Edm hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
És akkor itt a "-" ról megyek a GND be?
(#) Edm hozzászólása Nov 17, 2011 /
 
A feltekercselt 1000 menetet még külön lakkozzam, vagy felesleges?
(#) Edm válasza pcroland hozzászólására (») Nov 17, 2011 /
 
A ferrit tekercselését sodrott müanyagszigetelésű 0,5 mm átmérőjű rézhuzalból csinálhatom? Válaszotokat köszönöm.
(#) Edm válasza Edm hozzászólására (») Nov 18, 2011 /
 
Hello! Dióda hidat csak 6 A eset tudtam venni az még jó, vagy kicsi?
(#) Quadra84 hozzászólása Nov 21, 2011 /
 
Hali!

Tudnátok mutatni olyan kapcsolást, ami 40VAC-ből csinál 12-18VDC-t?
(#) pucuka válasza Quadra84 hozzászólására (») Nov 21, 2011 /
 
Esetleg 40/12 V -os trafó, meg egy egyenirányító megfelelne?
(#) Rudimadár hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok!Kérdésem a következő: sztereó hangkimet jelét szeretném monosítva fényorgona bemenő jeleként használni úgy, hogy az erősítőből a hangfalakra menő jel sztereó maradjon. Próbáltam a fényorgona bemenete előtt kétutas egyenirányítást két Zener diódával (3V, 500mW, de teljesen elvitte a jelet. Visszafelé a sztereó természetesen megmaradt változatlan minőségben. Mi a megoldás, segítsetek4 (alkatrész, kapcsolási ralj, tapasztalat, stb...) Köszönöm!
(#) szsrobert hozzászólása Jan 20, 2012 /
 
Kérdés: 230V fázis után egy dióda, 230V/25W izzó, majd 2db számgéptápból bontott 200V 470 mikrofarados kondi sorosan, majd nullvez.

Hogy a fenébe lesz a kondikon 318V(2x159V) egyutas egyenirányítással?
(#) El_Pinyo válasza szsrobert hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Köszöntés: Szervusz!
Az egyenirányítás és pufferelés után a 230V effektív értékű feszültségből 230*négyzetgyök(2) DC feszültség keletkezik (dióda veszteségét elhanyagolva), függetlenül attól, hogy egyutas vagy kétutas az egyenirányítás.
(#) szsrobert válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jan 20, 2012 /
 
Szia Pinyo! Köszi a választ.

Ezek szerint rosszul gondoltam, hogy egy utas egyenirányításnál fele feszt, 324 helyett 162V-ot kapok...
Akkutöltést akarok a legjobb hatásfokkal. Akkor 22-24 darab akku kell.
Következő: »»   6 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem