Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   717 / 1385
(#) tomcsibacsi hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Valahol volt itt közös nyákrendelésről szó, de sajnos visszaolvasva se találom meg. Valaki meg tudná adni a linket ismét?

Üdv,
Tamás
(#) slogan válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Nézd az aprót !
(#) BárányD hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Üdv!
Filctollal csinálom a gyákot, forrpontokhoz edding 790 es lakkmarkert akarok használni. nem fog alámarni ?
(#) emmzolee válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az Attila86 szervezte. Beszélj vele.
(#) emmzolee válasza BárányD hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Próba, és kiderül. Szerintem jó lesz, csak a nyák legyen nagyon tiszta.
(#) tomcsibacsi válasza slogan hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Megtaláltam. Köszönöm
(#) janikukac válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Az apróhirdetésekben fenn van!
(#) Hagens hozzászólása Jan 29, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy a gyárilag zöldre lakkozott és szitázott réteget, hogy lehet eltávolítani a nyákról?
Arról lenne szó, hogy vettem egy erősítőt amiben mechanikai sérülésből adódóan, több fólia szakadás is van. Viszont addig nem tudom forrasztani, míg tisztává nem varázsolom a rezet. Nem egy kettőről van szó, hanem vagy 40 szakadásról, és elég vékonyka fóliákról van szó. Egyébként ki hogy szokta orvosolni az ilyen hibát? A válaszokat és ötleteket előre is köszönöm.
Ja a fíberpenn nem nagyon akarja vinni, ezért valami oldóanyagra gondoltam.
(#) tikitiki válasza Hagens hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Én be szkennelném az egész nyákot , és újra rajzolnám , akár sprint layout , vagy akármilyen nyák tervező programmal, és így újra csinálnám , annyira azért nem hiszem , hogy vékony lenne az a vonal , hogy ne lehetne után gyártani.
(#) Hagens válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Csak egy gond van, teszek fel egy pár képet, és meglátod.
(#) Hagens válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Maga a nyák kb 200x250mm, és dugig van mindennel, még smd alkatrészekkel is. Sajnos az újra gyártás nem kivitelezhető, csak a javítás.
(#) gulasoft válasza Hagens hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Rossz hírem van. Semmivel. Mechanikailag lehet eltávolítani, savnak, lúgnak, alkoholnak ellen áll. Finom csiszolópapírral, de azzal is komoly munka.
(#) BarnaPili válasza Hagens hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Én a csatolt kép szerint csinálnám,lehetőleg vékony zománcozott vezetékkel.

panel.jpg
    
(#) Hagens válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Szia!
Ettől tartottam, akkor ennek nagyon neki kell feküdni.
Egyébként ez egy onkyo 7.1-es erősítő, ennyi baja van hogy leejtették, kár lenne kidobni emiatt.
(#) Ricsi89 válasza Hagens hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
A második képen, ahogy látom minden második szál ugyanoda csatlakozik, ami feltételezhetően test és csak árnyékolásra van. Így ott elég csak a vékony vezetősávokat összekötni. Én nem is ilyen vezetékeket használnék, hanem zománcozott huzalt, így sokkal kevesebb helyet foglal és átláthatóbb lesz később is. A zöld réteget meg csak lekaparni tudod, nem igazán oldható szerintem.
(#) Hagens válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Igen én is erre gondoltam, és rögzíteném pillanatragasztó pöttyökkel néhány helyen.
(#) Hagens válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ja azok a vezetékek már nincsenek rajta, azt már mielőtt megvettem kókányolta rá valaki.
(#) tikitiki válasza Hagens hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ugy látom ez kétoldalas nyák ,és elég durva hibák lettek rajta .Hát egyet tudok még talán neked segíteni , hogy rá keresel a gép service manualra a neten , és ott általában benne vagy a kapcs rajz is , és a nyák rajz is.De ha sosem csináltál még kétoldalas nyákot , és méghozzá furat galvánost , akkor inkább gyártasd le valakivel.És még akkor is hátra marad a beültetés smd technikában otthon vagy ?Kérdés megér e ennyit.
(#) tikitiki válasza Hagens hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ja most látom ez egy házi mozis rádiós erősitő ugyebár ?
(#) Hagens válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Sajnos ez bonyolultabb annál hogy bárki is legyártsa nekem. A szervíz doksija megvan az alapján fogom javítani.
(#) tikitiki válasza Hagens hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
ok azt hiszem meglesz a megoldás, és esztétikus is bár lesz vele munka így is .
Nos szóval én talán , mert látva a bonyolultságát a dolognak én vékony kábel szalaggal csinálnám meg , amihez van illetve lehet kapni aljzatot .Megszámolod kb hány eres kellhet , és kb olyan aljzatot veszel az aljzatot rögzíted a nyákon ragasztó , vagy bármi módon úgy , hogy tudjál az aljzathoz forrasztani vékony vezetékeket , és utána csak bedugod a két aljzatba a kábelszalagot , és ennyi.
(#) Hagens válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ennyire nem akarom megbonyolítani, azt hiszem hogy marad a zománchuzalos megoldás. Sok ilyet javítottam már, de ez azoknál sokkal bonyolultabb, és összetettebb mint azok voltak. Neki kell ugranom, aztán már menni fog.
(#) tikitiki válasza Hagens hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Hát tedd azt a melót vele úgy sem úszod meg az biztos.
Volt nekem anno régen egy melóm , H8 videó kamera annak is ilyen szakadásos töréses gondja volt.Ahol meg volt törve a nyák a törés mindkét oldalán kaparással leszedtem a bevonatot a réz felületeket befuttattam ónnal , és egy kb azonos kereszt metszetű lecsupaszított rézhuzal amit előtte ugyancsak befuttattam ónnal a törést áthidaltam , de kb 5 mm hosszban csak a rézhuzalra tettem tapéta vágót , és elvágtam utána , ha nem volt rövidzár lakk ,és kész.
(#) emmzolee válasza Hagens hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ilyen esetben én órás csavarhúzóval szoktam meg tisztítani a nyákot a zöld festéktől, és 0-4-es szigetelt tekercshuzalt forrasztok oda, hogy ki iktassam a hibás szakaszt. A végén egy-egy pötty Plast 2000 ragasztót teszek rá, hogy nehogy letörjön valami rezgéstől, vagy bármitől. A Plast 2000 az olyan, mint a sziloplaszt, csak nagyfrekvenciás kábelek vízmentes szigetelésére találták ki. Az a lényege, hogy rugalmas.
(#) tikitiki válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Hogy haladsz a nyomtató információ szerzéssel?
(#) emmzolee válasza tikitiki hozzászólására (») Jan 29, 2012 /
 
Ma nem volt időm netezni, mert a saját fejlesztésű tápomat heggesztettem délután.
Különben 2700Ft körül láttam hozzá patront. Ez nem is drága. A teli patronba is bele tudod nyomni az alkoholt? Vagy várni kell, hogy ki ürüljön egy kicsit.
(#) tikitiki válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Bele fecskendőbe kicsi alkohol , kiszippantani kicsit a patronból és óvatosan visszaengedni a már keveredett alkohol + festékkel. A patronba ó tovább keveredik ennyi .És nyomtatás előtt a nyákot is nagyon le kell kezelni , de ezeket mind mind leírtam részletesen korábban.A 2700 forintos nem tudom milyen , de lehet hogy az nem eredeti.
(#) kameleon2 válasza tomcsibacsi hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok! A vasalásos technika nekem nem igazán akar bejönni, így gondoltam rendelek a HE-től előre lakkozott panelt - próbaképpen. Mivel érdemes megvilágítanom? Milyen előhívót használjak? Esetleg dry fóliás nyákokat 160x100-ban tud valaki küldeni? Az eddig i kísérleteim kicsit elfuserálódtak - lehetséges, hogy a 15 éves előhívóm az oka... Maga a fólia printelés kitűnő lett - még soha nem sikerült ilyen jól. Találtam a fiókban még régről Renker saphir fóliát - teljesen hibátlanul fed.
(#) zombee hozzászólása Jan 30, 2012 /
 
Sziasztok!

Tud-e valaki valamit arról, hogy a NÁTRUIM-PERSZULFÁT, ami tökéletesen megfelel szépen mar,
nem mar alá, gyors és tiszta, Magyarországon BETILTOTTÁK?
(#) zombee válasza zombee hozzászólására (») Jan 30, 2012 /
 
Electronic.hu és Conrad állítja legalábbis a forgalmazójuk(pro Ma) ugyanaz.
Következő: »»   717 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem