Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Lapozás: OK   4 / 82
(#) vega55 válasza IMi hozzászólására (») Máj 26, 2007 /
 
A felhasznaloi jogok is megegyeztek mindket gepen ?
(#) IMi válasza vega55 hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Hello!
Mindkét gép win-es, és rendszergzdaként vagyok benne.Ennek mi köze lehet az én problémámhoz? Pontosan azért építettem ilyen külsőtápos, lpt-és égetőt, hogy mindenhol lehessen használni, erre tessék.......
(#) Lucifer válasza vega55 hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
http://ic-prog.com/devices.html

Lehet, hogy csak a régieknél kellett.
(#) vega55 válasza IMi hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Az lpt-t hasznalo egetok XP(NT-vonal) alatt csak egy spec driver segitsegevel tudjak elerni a portot. Viszont a kulonbozo driver-ek nem mind mukodnek korlatozott felhasznaloi jogokkal! Csak erre akartam utalni...

Idézet:
„Pontosan azért építettem ilyen külsőtápos, lpt-és égetőt, hogy mindenhol lehessen használni, erre tessék.......”


Hat..., ezzel elkestel egy par evet, hiszen ma mar egyre gyakrabban marad le a parhuzamos es soros port is a gepekrol. A hordozhatokrol gyakorlatilag mar eltunt, es az asztalikra is ez var...

Neked USB-s kutyut kell epitened, akkor nem lesz (ilyen)gondod egy ideig...
(#) vega55 válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Igen, tudom, hogy van nehany(<10) tipus, ahol elcsesztek a belsejet, es kell a PGM is, vagy legalabbis hatarozott szinten kell legyen programozas alatt, de az osszes tobbi 9x%-nal erre nincs szukseg!
Ha jol emlekszem az osszes erintett tipus meg a 16-os csaladbol jott ki... >
(#) IMi válasza vega55 hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Hello!
Az általam használt gépeken még 1 darabig biztosan lesz lpt, pontosan azért is szereztem be olyan latopot is. Gondolkodom az itt is ismertetett (potyo féle, köszi!) usb-s ICD2 megépítésém.
Arról a driverről kicsit több infót tudsz mondani?
(#) Tetye hozzászólása Máj 27, 2007 /
 
ez mit jelenthet win pic ezt irja... most akkor látja vajon a picet?

Cannot verify at different voltages with this hardware.
Verifying...
No PROGRAM CODE in buffer to verify.
No DATA MEMORY in buffer to verify.
Nothing to verify in buffer.
Reading 0x000000 - 0x0003FF ...
Reading 0x002100 - 0x00213F ...
Reading 0x002000 - 0x002007 ...
Reading PIC FAILED (maybe blank).
(#) vega55 válasza IMi hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Idézet:
„Gondolkodom az itt is ismertetett (potyo féle, köszi!) usb-s ICD2 megépítésém”


Azt csak ajanlani tudom en is!!! Magam is megepitettem egy klon formalyaban, es kitunoen mukodik azota is.
Arrol mar nem beszelve, hogy komoly munka elkepzelhetetlen debugger nelkul, es ez pont azt a celt szolgalja. A programozas(egetes) csak egy plusz szolgaltatas...

Idézet:
„Arról a driverről kicsit több infót tudsz mondani?”


Melyikrol ?? Ahany progi, annyi fele lehet...
(#) vega55 válasza Tetye hozzászólására (») Máj 27, 2007 /
 
Altalaban a hardver+szoftver magatol nem tudja egyertelmuen eldonteni, hogy "latja" e a PIC-et, vagy sem.
Ezt 2 esetben lehet eldonteni:
1 egetsz bele valamit. Ha kiolvashato belole ugyanaz, akkor latja.

2 a regi PIC-eket kiveve ma mar mindegyikben van egy DevID mezo, amit kiolvasva egyertelmuen azonosithato a konkret IC tipusa+revizioszama. Ha ez megy akkor is latja az IC-t.

A Te esetedben feltehetoen valami nem OK. Elso korben merd meg a VDD=5V es VPP>8V feszeket. Mindezt akkor amikor nyomtal egy programozasi utasitast...
(#) Tetye válasza vega55 hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
a vpp 7,3és 8,6 közt ugrál de most azt olvastam hogy 9,75v felett meg y át a pic irásba...de ojat is láttam hogy 12-14 közé kell esnie... most mi az igaz? sorba kötök a 10ks ellenálattal és a pic lábával egy 3,6v kis aksit.. hátha ugy megy.
(#) vega55 válasza Tetye hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
A VPP feszultsege nem egy egzakt valami, csaladonkent, tipusonkent valtozhat valamennyit. Az ujabbak 18F csaladnal mar kb >8V elegendo, mig a regebbiek megkivanjak akar a pontos 12.75V-ot is. Ez a hivatalos elegseges(minden esetben) VPP feszultseg erteke.
Hogy mukodik adott esetben kevesebbel is, az mar egy lutri...
(#) potyo válasza vega55 hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
A 18F tipusoknál minimum 9.75V kell!
(#) Tetye válasza potyo hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
ennek is rektem rá 1 cerka elemet sorba vddvel és müxik..
(#) cszotyi válasza Tetye hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
Hello !
Szerintem építs 1 külső tápos JDM égetőt és nem lesz gondod a feszültség értékekkel és az égetéssel.
Én is ezt használom, meg persze a potyó által készített ICD2-őt.
:yes:

egeto877.JPG
    
(#) vega55 válasza potyo hozzászólására (») Máj 28, 2007 /
 
Nem egeszen! Ha mar pontosak akarunk lenni, akkor pont 9V a doksi szerinti minimum!!
(#) 8ball hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
Sziasztok!!!

Adódott egy kis problémám,mégpedig megépitettem ezt az égetőt.
Tökéletessen irja a 16Fes pic-ket,de a 18f4550 eset nemtudom felprogramozni.Rámértem az MCLR lábra és ott 8.3 Voltot mutat.Ez sztem kevés de miért esik vissza ennyire a fesz??
(#) bbatka válasza 8ball hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Nekem sem ment a 18F452-vel. Valami probléma van az ICprog 1.05E verziójával. Visszatértem az 1.05D verzióhoz. Sajnos neked ez nem segít , mert az 1.05E verzióban jelent meg a 18F4550. Szerintem kísérletezz a delay-el. Ez később jutott csak eszembe.
(#) MPi-c válasza 8ball hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Próbáld a IC-Porg helyett a winpic800-at használni!
(#) tams hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Üdv!
megépítettem ezt az égetőt , csak én egy PIC16f84A-t próbáltam meg égetni. Égetés közben a LED ég, ennek ellenére kiírja, hogy Verifly failed at address 0000h. Ebből következtethetek arra, hogy az égető maga jó? És a piccel van a gond(ez a 2. égető, az elsővel előfordulhat, hogy túlfeszültséget kapott, mert rosszul kötöttem be a stabICt)?
Esetleg a lábkiosztást nézhettem el??
Ez lenne az első PIC-es projektem
(#) Frankye válasza tams hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Nem az égetővel, hanem a gépeddel, és az égető működési elvével van a baj!
Ez egy JDM klón, ami alapvetően hibás elven alapszik, ennek ellenére - meglepő módon! - olykor működik. Sajnos a mai számítógépek legtöbbje a soros porton nem ad ki megfelelő fesz-szintet, így nem képes a JDM égetővel felprogramozni egy PIC-et!
Javaslom, ezt az égetőt úgy felejtsd el, mint egy rossz álmot, helyette építs egy "normális" égetőt.
Ilyet találhatsz poyto oldalán, vagy watt oldalán. Mindegyik jó, de az Általad megépített nem az.
(#) tams hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Dehát, ha hibás miért van az oldalon. A cikk írója azt mondja mindenképp jó, ha mégse akkor a kivitelezéssel van a baj. Meg ez külön áramforással erősített. Azok miért hibásak? azt tudom, hogy a táplálás nélküliek csak régi gépről mennek.
Ami meg az általad csatolt oldalon van az bonyolultabb mint a céláramkör. Nem hiszem, hogy meg tudnám építeni. Ezzel a JDM-el nem lehet kezdeni valamit? Ha másnak működik nekem miért nem?
(#) Frankye válasza tams hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Gyanítom, hogy nem mindenkinél működik. Például a "kistesója", a Deguss barátom által készített sem működött nálam.
Ha komolyan akarsz foglalkozni a PIC-ekkel, akkor építs egy rendes égetőt, ha viszont csak ezt az egy PIC-et szeretnéd ezzel az egy progival feltölteni, akkor kérj meg valakit itt, a fórumon, hogy égesse be Neked... Szerintem.
(#) tams hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
Ha esetleg egy P1-essel próbálnám? Talán úgy működne?
(#) Frankye válasza tams hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Talán, de nem biztos. Ha van kéznél, próbáld ki!
(#) tams hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
volt, de már most nem működik, talán a vidókártyája romlott el. Na maj megpróbálok még valamit ezzel kapcsolatban. De akkor ha égetés közben világít a led akkor elvileg jó nem?
(#) szdavid válasza tams hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Nem értem, miért kell szenvedni JDM égetővel. Kb. ilyen bonyolultságú egy parallel portos Tait-égető is. Én régebben azt használtam (aztán építettem egy ICD2-klónt... ég és föld), soha nem volt gond az égetéssel, pedig 486-ostól P4-ig mindenféle gépen használtam az évek során, mindenhol elsőre írt mindenféle PIC-t. Szerintem keress rá egy Tait-égetőre (1 ic, 2-3 tranyó, 2 stabkocka, fél marék dióda, ellenállás, kondi), kb. 1/2 óra összeforrasztani próbanyákon.
(#) tams hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
erre gondoltatok???
(#) tams hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
(#) tams hozzászólása Aug 23, 2007 /
 
74hc14 es IC-t könnyű beszrezni? ez még tényleg elviselhető bonyolutlságú
(#) potyo válasza tams hozzászólására (») Aug 23, 2007 /
 
Azért, mert a cikk írója sem akarja elfogadni, hiába írtuk már le többször, hogy csak egyik buktató az, hogy nem elég nagy a kiadott feszültség. A másik probléma, ami nem annyira feltűnő, hogy a szabvány szerint a soros port csak a -3V alatti jelet köteles logikai 1-nek ismernie, és a +3V felettit logikai 0-nak. Hogy valójában hol van a határ a két szint között, az a chip gyártójától függ. Ha pontosan követi a szabványt, akkor van hiszterézis is a dologban, így nem fogja a 0V-ot logikai 1-nek ismerni a bemenetén. Emiatt van az, hogy a jdm feltételezésre épül, emiatt nem stabil és megbízható. Sajnos a soros portok többsége már a 0V-os jelszintet 1-nek ismeri, azért van ez a hulladék jdm mindenfelé.

Próbálkozhatsz P1-es géppel, lehet, hogy működni fog, lehet, hogy nem.
Következő: »»   4 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem