Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   371 / 1159
(#) kadarist válasza TyeDa hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Szia!
Az ilyen modern, kis ellennállású ellenállások mind fémreteg-ellenállások.
(#) Haszuboy válasza B.I hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Köszi, végülis nem az volt rossz.
(#) Auth Zsigmond válasza efcsabi hozzászólására (») Feb 15, 2012 / 1
 
A kompakt égőben egyenirányítók (vagy diódahíd) egyenirányítja a hálózati feszültséget, majd a szűrt feszültséget több kilohertzes váltakozó feszültségre alakítja át. A nagy frekvencia miatt nincs érzékelhető villódzás a búra belsejét borító fényporbevonaton (az "után világítás" átfedi a nullátmenetet), ráadásul a nagy frekvencia miatt kisebb méretű fojtó trafó is elegendő, az áram korlátozására. Tehetsz tehát nagyobb teljesítményű fénycsövet rá, az eredeti alkatrészek mellett a teljesítménye az adatlapján feltüntetett érték közelében marad.

A kapcsolástechnikáról (és az elvről) emlékezetem szerint a "skori" honlapján bőséges anyag található, most sajnos nincs időm rákeresni, de segit Neked a googli, ha akarod...
(#) Zseni hozzászólása Feb 15, 2012 /
 
Sziasztok Kérdésem, hogy ez mi és mivel lehetne helyettesíteni grundig tv ben volt.Miből szedjem ki?KB. Nagyon kéne.
Átlag Válaszokat várok nem csillagászatit...
(#) Hp41C válasza Zseni hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
100nF 400V fólia kondenzátor.
(#) erdgab válasza Zseni hozzászólására (») Feb 15, 2012 / 1
 
Fapados megoldás,de ha csak az a baja hogy leváltak a lábai,én simán forrasztanák rá lábat valami levágott alkatrészlábból és visszatenném a helyére,csináltam már ilyet.
(#) efcsabi válasza Auth Zsigmond hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Köszi szépen, meg is keresem mert a skori honlapja amúgy is a könyvjelzőmben el van mentve.
(#) Zseni válasza erdgab hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
De szerintem a képen is látszik hogy lejött a teteje vagyis az egyik oldala.
Helyettesítenem kéne valamilyen kondenzátorral.
A henger alakú jó lenne?
(#) Zseni válasza Zseni hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Találok esetleg régi tv ben vagy monitorban 400v osat?
Vagy mennyi lehetne a +- pontosan 100nF nak kell lennie?
köszi
(#) zolika60 válasza Zseni hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
TV-ben vagy monitorban biztosan találsz megfelelőt. Az sem baj ha henger alakú, ha az értékei megfelelőek. A 100nF gyakori úgyhogy jó eséllyel pont olyat találsz. A feszültség magasabb lehet, de alacsonyabb semmiképp ne legyen.
(#) raczg hozzászólása Feb 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a képeken egy 7 szegmenses kijelző van? Egy DVD-ből szereltem ki a meghajtó IC CS1674EO. Nem találtam adatlapot hozzá ezért nem tudom, hogy hogyan is kellene vezérelni.
Segítsetek mi ez? Köszi
(#) zmol válasza raczg hozzászólására (») Feb 16, 2012 /
 
Szia!

Ahogy láthatóan a bekötésed által minden világít, nyilvánvalóan egy multiplex vezérlésű kijelző. A bal oldali hét kivezetés lehet a hét szegmens, a jobb oldalon pedig a tíz "számjegy". A hét igazi számjegy mellett feltételezésem szerint a rövidítések/jelzések, a lemez-jel négy led-párja és a kettőspontok adják a maradék három "számjegyet", de azt pontosan csak méréssel tudod kitalálni, hogy melyik melyik.

Ha jobb oldalon csak az egyik lábra adsz jelet, és "játszol" a hét szegmensvezetékkel, akkor könnyen kiderül, hogy mi micsoda.

Üdv.:
Zoli
(#) mraulajos válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Ha tudsz, légy szíves adj egy hagyományos (TO92) tranzisztor típust, ami nagyobb teljesítményű, mert befér a helyére. (BCW67C)Köszönöm!
(#) Doncso válasza mraulajos hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
BC 337, BC640, ezek mind jók oda és általánosak.
(#) gerenk hozzászólása Feb 17, 2012 /
 
Sziasztok !
Keresném a típusát a képen látható rf. tranzisztornak.
Semmilyen írás logó nincs rajta, csak a müa. tokozás
egyik oldala zöldre van festve.
Van másik típus is az pedig sárga.
Esetleg valamilyen katalógust is keresek az ilyen tranzisztorok színjelöléséről.
(#) kadarist válasza gerenk hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Szia!
Azt lehet tudni, hogy miben voltak? Vagy újak?
(#) erdgab válasza gerenk hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Ősi feljegyzéseim közt kutatva,erre jutottam:
BF900=Sárga
BF905=Piros
BF907=Zöld
BF910=Kék
Ezek szerint a tiéd BF907.
(#) gerenk válasza kadarist hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Szia !
Nem újak, bontottam uhf/vhf csatorna konverterekből,
és minden lába egyforma rövid, de biztos hogy rf tranzisztorok, nem gondolom hogy két kapus mos-fet
lenne mert az 4 kivezetéses.
(#) gerenk válasza erdgab hozzászólására (») Feb 17, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget, ennek ismeretében megpróbálom a kivezetéseket beazonosítani.
(#) mateatek hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Üdvözlet!

Van egy 8 lábú military tokos integrált áramköröm, amin meg van kopva a felirat. Ennek az azonosításában kérném a segítséget.

kerdeskep.jpg
    
(#) granpa válasza mateatek hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Helló! Próbáld polarizált fénnyel (polár szemüveg) leolvasni. Datasheet Archiveben keresd inkább, RCA gyártmányok közt.
(#) kadarist válasza mateatek hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Szia!
Én CA3075-nek nézem: Bővebben: Link
(#) mateatek válasza kadarist hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Eleinte én is annak olvastam, de a CA3075-nek 14 lába van. Talán CA3078, de akkor nem jó.
(#) granpa válasza mateatek hozzászólására (») Feb 19, 2012 /
 
Lehet 8(10) lába is, és lehet '76-os (TO 5,-TO 99 tok) csak jó helyen kell keresni.
(#) granpa hozzászólása Feb 19, 2012 /
 
Szevasztok! A JBL1006ASP 28 lábú motor vezérlő adatait, bekötését, hogy lehetne megtudni? A minap 2 órát "szórakoztam" mindenféle oldalakon, de nem sikerült kicsikarni belőlük semmit. Elhajítottam, de ma meglett, mégis felhasználnám, ha tudtok segíteni.
(#) gabor64 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Hátha valaki felismeri ezt az alkatrészt, sehogy sem tudom mi lehet. Valami szenzornak tűnik, kb. 1 cm átmérőjű. Hálás köszönetem a megfejtőnek.
(#) Anubisz81 hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok!
Az alábbi kijelzőt azonosítsátok már nekem, mert sehol sem találtam hozzá adatlapot.
Egy videóban lehetett a kijelző, a hátán ez a címke van: FUTABA VSL0010-B (B-BT-05ZA3) 2K Made in Japan.
Képet mellékeltem, nem túl jó a felbontása.

Előre is köszi a segítségeteket.
(#) Anubisz81 válasza Anubisz81 hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
A kép lemaradt..:S

most pótolom
(#) mraulajos válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 20, 2012 /
 
Szia!
Kicseréltem az LCD kijelzőben a tranzisztort, (BCW67C) de a helyzet változatlan, ugyan úgy nincs kontraszt, tök fehér a kijelző. Az IC (AIC1652PS) esetleg károsodhatott? Mitől kaphatott ez az alkatrész túlterhelést? Az eldeformálódás legalább is arra következtet, hogy valami ilyen behatás érhette.
(#) mraulajos hozzászólása Feb 20, 2012 /
 
Sziasztok!
Mivel helyettesíthető ez az alkatrész, ami esetleg kapható is, mert ezt sehol nem találom.
Köszi!Bővebben: Link
Következő: »»   371 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem