Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   595 / 1271
(#) kovacspista válasza Gigabb hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Lesz ott több rossz kondi is! Kapcsold be a készüléket, és forr pákával melegítsd a kondikat. Amelyiknél meg áll, vagy változik, cseréld ki. Persze ne hevítsd túl.
(#) ferii81 válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
szia most hogy nézem nem látom a csikot csak 3gy tenyérnyi széles csikban van kép szerinted??
(#) ferii81 válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
ja és ahogy melegszik be ugy nyulik askép a rendes méretre de mostmár ott van a csik
(#) ferii81 válasza ferii81 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
és ime a kép
(#) kovacspista válasza ferii81 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Amelyik kondi melegítésére megnyúlik cseréld ki. Lehet ilyen több is. Egyébként a kép alapján kábel hiba is lehet. Csak AV-n csinálja ezt vagy antennával is?
(#) ferii81 hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
antennával is ezt csinálja milyen kábelre gondolsz??
(#) ferii81 válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
antennával is ezt csinálja milyen kábelre gondolsz??
(#) kovacspista válasza ferii81 hozzászólására (») Feb 22, 2012 / 1
 
Én a DVD kábelra gondoltam , de így nyilván nem az a gond. Amit írtam itt az oldalon , melegítsd a kondikat, szerintem valamelyik elkó a gond.
(#) ferii81 válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
ok és köszönöm a válaszod esetleg a tomsonos tv ben nem tudnál segiteni?? az meg 3 szor probál elindulni és utána csak a piros led világit de az sem mindig ha világit a táp megvan ha kiveszem a sorvég tranyót és beteszek 1 izzót az kb a fele erővel világít a tanzisztor jó a függ ict cserétem a probléma ugyan ez ?? előre is köszi
(#) kovacspista válasza ferii81 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Meg kell gyanúsítani a sortrafót. Meg van e a meghajtása,
az elmenők közül van e zárlat. Ha nem találsz zárlatos kondit, diódát stb , akkor nagy valószínűséggel a sortrafó
lesz a gond. Igazán biztos módszer nincs a kiszűrésére, én így csinálom , ritkán nem jön be.
(#) Papp Ferike válasza csoki18 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia !Milyen készülék ez?
(#) ferii81 válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
oksa köszönöm szépen a válaszod
(#) csoki18 válasza Papp Ferike hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Hali.
VIDEOTON TS 3361 OSD.
(#) Gigabb válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Köszönöm a tipped kipróbálom.
(#) Papp Ferike válasza csoki18 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Üdv! Ez a thomson sasszés cucc? Bocsi,de nem emlékszem erre a típusra . Van hozzá rajzod??
(#) kadarist válasza csoki18 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Szia!
Ha relé kapcsolja a hálózatot a tápra, akkor nézd meg, hogy nincs-e összeragadva, vagy a kapcsolótranzisztorát zárlatra ellenőrizd.
(#) Papp Ferike válasza csoki18 hozzászólására (») Feb 22, 2012 /
 
Üdv! Ez a thomson sasszés cucc. Tehát nagy elkókat a sorkimenő körül nézd meg + a 10µF a sorkimenő körül mindenképpen! Elég kapacitásszegény szokott lenni.
(#) ferii81 hozzászólása Feb 22, 2012 /
 
hali nincs valakinek esetleg elfekvőben egy ilyen sortrafója?? http://www.donberg.ie/descript/h/hr_6575.htm
(#) BarnaPili válasza Papp Ferike hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ez a Rowex-es VT.
(#) jenci2010 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok.


Hozzám kerűlt egy Diamrson DM-5521T tv

a hiba jelenség a kővetkező. bekapcsolás után. piros led világit tehát készenléti van rékapcsolok a távval utánna zőldre vált aztán kis idő mulva kb ugy 10 másodperc után piros ra és ugyan igy megismétli 4 szer. azát 4 probálkozás után. csak piros és utánna nem lehet se a nyomo gombon sem a távirányiton nem reagál semmit.
utánna néztem a google.hu hátha találok valami megoldást de nem találtam semmit. mi lehet a probléma ? . ha valaki itt van és tudja a választ segitsen . sűrgős lenne. csak ez az egy tv van és gyerekek sírnak rajtam mert nem tudják nézni a mesét . segitségeteket köszi előre is.

Várom a válaszokat mit nézek meg?.

kőszi
(#) isti03 válasza jenci2010 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia. Ellenőrizd a sormeghajtó tranzisztort. Szedd ki mérd meg, egy 230-as izzót köss a hejére hogy ellenőrizd a tápot. Esetleg keress hibás kondit.
(#) kovacspista válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Sziasztok! Még mindig a panasonic TV! Most már betudok lépni a szerviz menübe, - nem a szokott módon de be -
tudom is állítgatni a dolgokat, de a horizontális méret nagy és nem tudom összébb hozni, és megint az van, hogy nem találok rossz alkatrészt . Megnéztem szkóppal a NW inputot. A Q333 tranzisztor bázisára jóval nagyobb jel érkezik, mint ami Q334 collektoráról távozik. Sajnos a
jelalakra és az amplitúdójára nem találtam adatot. Szerintetek?? Rajz lent.
(#) kovacspista válasza jenci2010 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
szia! Kicsivel előrébb írtam több hibakeresést, alkalmazd
azokat. Itt csak tippeket tudunk adni, szerintem aki innen megtudja mondani, hogy mi a baja, az festi magát. A tippek alkalmazásához viszont kell egy kis felkészültség.
(#) csoki18 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Szia. hát azt nem tudom hogy relés-e mert konkrétan annyit látok hogy van a sorkimenőtől nem messze van egy fehér valami ami vagy 20 forrasztással kapcsolódik a panelhez. Ennek a környékén van 2db BU508 AF (8A 700V) tranyó. kiszedem azt kimérem őket h nem e zárlatosak.
A kondikat meg az összeset kicserélem azt meglátom misül ki belőle.
Egyébként meg köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget.
(#) csoki18 válasza csoki18 hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Egyébként itt a teljes kapcsolási rajz bár nem a legszebb mert össze vissza darabolták..
(#) csoki18 hozzászólása Feb 23, 2012 /
 
Na az egyik tranyó szakadt úgyhogy szerzek egyet és kiderül.
(#) kadarist válasza kovacspista hozzászólására (») Feb 23, 2012 /
 
Ez a két tranzisztor hol van? Nem találom a sorvégfok körül őket. A nagy sorméretet pedig valamilyen alkatrészhiba okozza. A E-W körben minden alkatrész jó? Diódák, ellenállások, kondenzátorok stb...
(#) kovacspista válasza kadarist hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Szia! Ez a 2 tranyó a DDP3315C proci39-es lábán van.
Közben én szkóppal átvizsgáltam és az jött ki, hogy az új
TDA 8358J IC a rossz. A szabályzás változásait , - amplitúdó , jel alak, frekvencia és még kitudja miket nem látok a szkópon - látni az IC bemenetén, de a kimeneten csak zagyvaság jön ki. Átnézve és megértve a működést nyilvánvalóan bebizonyosodott, hogy az IC 7-es és 8-as
lába között zárlat van . Itt van az Ic blokk sémája , megnézed és azonnal érteni fogod. Ha az enyém volna, akkor nem cicóznék, tennék külön egy fettet, de így megvárom az újabb új IC-t.
(#) otthonpc20 hozzászólása Feb 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Junoszty tv tudnátok segíteni beazonosítani a hiba okát, és hogy merre keressem?

Előre is köszönöm!
(#) kovacspista válasza otthonpc20 hozzászólására (») Feb 24, 2012 /
 
Nagyon sok elkók kell kicserélni. A hangja alapján a sokszorozója verát a saját házába. Ha nehezen lehet hangolni és az összefügg a képpel , akkor C 123. Egyenlőre ennyi. Ezeket nézd át és folytatjuk.
Következő: »»   595 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem