Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   148 / 378
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 27, 2012 / 1
 
Ahha! Nem olvastál vissza, mert leírtam,"k" tényező függ a trafó nagyságától, fázisszámtól, lemez-minőségtől (SI-tartalom, vastagság, szigetelés), felépítéstől (toroid, EI, M, /köpeny/ , lánc, mag). Kisebb telj., 1~, gyengébb lemez-minőség, mag-forma; nagyobb osztó, és ellenkezőleg.
Az a "K"-1.2--1.4 baromság! Felejtsd el(és mindenki)! Ha folyamatos üzemre méretezel, nagyobb osztót kell alkalmazni, ha szakaszos (pl. páka, erősítő) kisebb osztó.
A "63-64mm ablak"értelmetlen. Én 4.4 x 1.6 cm-rel (rajzod után), ~7cm2 ablakot (tekercselési hely) számoltam!
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Még valami. Bocs már, de úgy veszem észre alul mértem a vasmag szélességét. 33mm helyett 36mm...
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 27, 2012 / 1
 
Ha jól látom az (homályos) adattáblán, 24V-os a sec. Páka-trafónak kiváló, de mellette akárminek is használható (van löket bőven!). Tápegységként =32V-ot nyerhetsz pl. erőlködőhöz.
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 27, 2012 / 1
 
Ha ezt most pontosan la tudtad mérni, akkor ennyi. Egyébként a járom-vas(oldal-lemez) duplája, ilyenkor azt elég mérni (a csévétől nem mérhető jól az oszlop). Általánosságban: a szélesség (96) 1/3-a az oszlop, 1/6-1/6 járom-ablakszélesség. Én így számoltam teljesítményt.
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Köszönöm Mester!
Szóval egy erősítő esetében számolhatok 0,020-as értékkel? Ezzel így 340VA jön ki.
1 fázis, szerintem jó lemez minőség, 0,35mm-es lemez vastagság, EI, 2-300VA kisebb vagy nagyobb teljesítmény? (közepes? )


A Járom viszont 16mm.
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 27, 2012 / 2
 
Nincs az adattáblán teljesítmény adat?, mert akkor annyihoz van készítve! Persze lehet terhelés-próbát csinálni: addig terheled 1/4 óránként emelve a terhelést, amíg jó erős kéz-meleg nem lesz (40-45°C) a primer. Ott a vége, mérni közben a primer áramot. Ha tudsz; mérj huzal-átmérőket (pr-sec), de a menetszám (ismeretlen) határozza meg a gerjesztést, az is behatárol. Erősítőhöz elég 0.02k.(közepes telj.)
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Feb 27, 2012 /
 
Nincs sajnos teljesítmény adat.
Terheléssel majd elbogarászok, ha lesz kedvem fütyülni vele, most nincs terhelésem, semmi.
A sec huzalátmérőt írtam, 2mm, de van ahol 1,9-et mértem.
Annyit néztem meg eddig, hogy effektív 27V a kapocsfeszültség terhelés nélkül (illetve amennyire a műszer terheli).
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 27, 2012 / 1
 
Kb. 10A lejön róla, autó izzók terhelésnek (azonos teljesítményű 2 sorba; és így paralel), 27V az üres-járási, terhelve beáll 24V-ra.
(#) hotib válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia,

Nem bele vau-vau, de ha már ide keveredtem. *

Granpa-nak még egyszer is köszönöm a választ, a kérdéses toroid már intéződik.

* Törölve .. az oldalon tilos bármilyen üzleti tevékenység, van aprónk és van magánfiók is, az ilyesmit ott lehet intézni !
(#) Szabi1 válasza granpa hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Szia megint!
Azért nem fért a huzal az én trafómra mert nem lakkozott huzalt használtam.
(#) Dj Decybell válasza Mályi László hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
helló
Az én trafómról van szó csak volt egy kis nehézség a jelszavammal... Egy barátom acc-ával voltam fent.

Szóval a lényeg, h mivel 4-5pénz lenne (elvileg) az új huzal, ezért nem érdekel a rajta lévő abszolut...

Szégyen szemre nem találom(még) a végfokot amit az egyik "barátunk" tett fel. Így nem is tudok tovább lépni.
Ha véletlenül 'stk-ztok' akk arra a végre gondolok amin "kevés" alkatrész van, és vagy (hidalható!! 2X100W kizárólag ha elbírja hidalva is a 4 Ohm-ot) vagy 1X150W vagy 1X200W -ra képes 6E/vég alatt volt már azt néztem. a terv h ezzel a trafóval, külön bufferral teljesen különálló mono végeket építsek. (mint mondtam, a tekerés nem gond akkor se ha egész nap fogom csinálni, a súlya mindaddig nem érdekel amíg kibírom cipelni esetlegesen a kocsiig XD)
A terv ~6mono 200-as vég amiből lehetne "2" 2X100-as Persze mindez szűkülhet és bővülhet attól függ h mit bír a trafó.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Nem segítenél hogy a primerre milyen hosszú huzal kell?
Megjegyzés A vasmag 5x5cm 314 menet kellene 1 mm-es rézdrótból.

Untitled.png
    
(#) granpa válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Csak nem villany drótból tekerted (PVC)?! Közepes menethossz x menetszám (számtan: 7.o.). Függ a cséve (anyag)vastagságától, sorszigetelés vast.-tól. Kb. 75m kell. Ekkora ablakba még selyem szigetelésűből is beleférne. Nem hiszem, hogy ilyen jó minőségű a vas; ez a menetszám 1.3 T-val jön ki kb.! Hipersil? Legfeljebb, ha nagy az üres-járási áram, tekersz még rá!
(#) granpa válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Ezt a 100pí-s menetszámot hogy szerkesztetted ki?! Az eredeti huzallal mi van? Amekkora teljesítmény van a vasban, lehetne 1.2-sel is tekerni. (780VA, J=3A/mm2)
(#) Szabi1 válasza granpa hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Én a trafóméretező programot használtam, egyébként én tényleg nem tudom meghatározni a vasmag típusát, eredetileg levő huzal 2mm átmérőjű szigeteléssel, és a secundert villanydrótból tekertem ami 3mm átmérőjű szigeteléssel. És végül rájöttem hogy az a baj hogy nem jó huzalt használtam, képet nem tudok csinálni elromlott az aksitöltő. A csévetest 1mm vastag a szigetelések szigetelőszalaggal lesznek megoldva.
(#) granpa válasza Dj Decybell hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Helló! Lehet, hogy gond lesz a jelszavaddal, ha ilyen pongyola stílusban írsz (lásd, az oldal tetején lévő szöveget!). Ekkora terhelést ez trafó elbír. A rajt lévő anyagot becsüld meg, és szépen, spulnira bontva, számolva, kell letekerni. Az újra tekercseléshez hasznos információk, és anyagok nyerhetők így! :yes:
(#) granpa válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Melyik, milyen tekercs volt 2-es drót, milyen szigeteléssel? Hány menet volt? Milyen szigszalagra gondoltál? Villanyász felejtős! Annál még a sütőpapír is sokkal jobb. A bandázsszalag nevű vászon jó, lakkozni kell (2 komponensű epoxi, vagy parketta-lakk, nitro-lakk is lehet, de akkor sütőben be kell sütni(50-70°elég neki). Használd az én méretezőmet, (1-2 oldallal visszább).
(#) Szabi1 válasza granpa hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
a primer volt 2 es vastagségu de szigeteléssel egyut anélkül csak 1 mm
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
Bocsánat az elírásért, fáradt vagyok, ma már nem írok többet.
(#) Mályi László válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 28, 2012 /
 
A primer hossza kb 75 méter. A cséve test kész van? Első tekerőknek az a javaslatom soronként papír szigetelés.
(#) Szabi1 válasza Mályi László hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
És a szekundernek?
(#) Dj Decybell válasza granpa hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Hello

Idézet:
„Lehet, hogy gond lesz a jelszavaddal,”


Ezt most hogy értsem?
(#) szendi001 válasza Dj Decybell hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Többek között:
Nagybetű a mondat elején. Hogy, mint magyar szó: szépen kiírva. Általában a magyar helyesírásnak megfelelő választékos egész mondat. Erre gondolt a kolléga, illetve arra, hogy esetleg nem tiltottak-e le korábban hasonló miatt. Ez nem "chat".
(#) Dj Decybell válasza szendi001 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Nem voltam letiltva, csak nem tudtam új jelszót kérni mert a nyomorult freemail nem engedett belépni.
(#) store92 válasza granpa hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Ma szét szedtem a trafót. Nem volt könnyű.
A drótok rétegekben vannak, ha jól láttam a primer legalul felette szigeteléssel elválasztva a sok szekunder kör (a képen úgy ahogy kivehető). Mit hogyan tovább, hogy 24V-ot kivehessek minél nagyobb teljesítmény mellet?

trafó.png
    
(#) Mályi László válasza Szabi1 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Hány voltra? Egyébként a feszültség arányába + 10% mert nagyobb az átlag kerület.
(#) Mályi László válasza store92 hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Ha meg számoltad azt a két tekercset ami kiadta a24 V ,akkor tudod a menet számot. Ki számítható milyen vastag drót fér bele. A menetszám sokat el árul, ha a számítottól sokkal eltér, akkor kell át gondolni a következő lépést.
(#) golem hozzászólása Feb 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék tekerni egy trafót 12 Voltbol kekene csinálni 2x12. a képen lerajzoltam. Megoldható

névtelen.JPG
    
(#) store92 válasza Mályi László hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Megpróbáltam összerakni a trafód, de egyszerűen nem tudom összepréselni annyira, hogy bebírjam rakni az összes vasmagnak valót Van valami technikája, vagy már kuka az egész? Azért raknám össze, mert nem írtam rá melyik hány V-ot ad.
(#) Mályi László válasza golem hozzászólására (») Feb 29, 2012 /
 
Ezt viccnek szántad ugye(12V 2A be 2* 12V 4A ki) Utalnék az energia megmaradási törvényre és a hatásfokról még nem is beszéltünk.
Következő: »»   148 / 378
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem