Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1026 / 2499
(#) galzotya hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Sziasztok!
Van egy Kenwood KA-660 típusú erősítőm, ami nagyon erős, szép hangja van.
Vettem hozzá egy Magnat B30 mélynyomót.
Elvileg 800 wattos, de szerintem nincsen több 200-300 wattnál, bár a hangjával kárpótol mert nagyon szép.
A probléma az, hogy egy bizonyos hangerőtől feljebb a mélynyomó elkezd torzítani(Tiszta,Kissé torz,Teljesen torz jel), olyan hangja van, mintha a tekercs kopogna a mágnes alján, de tudom hogy nem ez a baj mert a hozzá adott erősítővel(autóba van) tökéletesen megy!
Orvosolható valahogyan a probléma?
Például: puffer kondik nagyobbra cserélésével?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Galzotya
(#) szamóca válasza galzotya hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
A wattomán hülyítéseket helyükön kell kezelni. A honlapján látható adat szerint, =2496&cHash=5b2ef9488ec86856fa8535fd4bc659ae Bővebben: Link az Xmax 11mm. Ha ezt túlléped katy-katy.
Lehet az erősítő dampingja kis értékű.
(#) galzotya válasza szamóca hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Szerintem megvan a baj!
Az erősítő damping faktorja 8 ohm-on 50hz-el 1,000.
Gondolom ez nem ezres nagyságrend, az már kicsit sok lenne, na meg drága is.
Azért gondolom hogy az erősítő a ludas mert az(elvileg) 500 wattos magnat végfok (a kocsiban) kattogás nélkül vitte, sokkal nagyobb kilengéssel mint itt bent a szobában.
Ja és amikor a mélynyomót kivettem a dobozból(mivel így kisebb terhelésre is nagyobb kilengése lessz), hozzáteszem ezt a kenwood erősítővel, ugyanazon a hengerőn kezdett el kattogni mint dobozban, de a kilengés már legalább 1,5X nagyobb volt!
Tehát szerintem az erősítő a baj.
Ezt meg lehet oldani valahogy?
(#) axterix hozzászólása Márc 18, 2012 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok,van egy 300w mono végfokom,1-1 pár MJ11015,MJ11016 tranzisztor dolgozik benne. Ezt tényleg lehet e +-60v járatni vagy ez sok neki? És tényleg leadja szerintetek ezt a teljesítményt!A panelra csak annyi van írva STERNUM Electronika 300w végerősítő.
(#) zsozso72 válasza axterix hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Szia! Sternum egy magyar elektroműszerész,én vásároltam tőle a V..a..ter-án.Ha megkeresed biztos szívesen áll a rendelkezésedre és a kellő információval is tud szolgálni.
(#) axterix válasza zsozso72 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Értem,köszönöm az információt.
(#) szabi83 válasza zsozso72 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Nem találtam meg, tudsz linket adni ?
(#) pinyó39 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 18, 2012 /
 
Kun István a Sternumos ember. Akinek kell privátban küldök telefonszámot (remélem még nem változott meg).
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Udv!Megtudnam szerezni a vegfetjeit is az erositonek.Azok a fetek jok a vf2 megepitesehez?Mert megvettem az irpf240-9240 de tobb mint valoszinu hogy hamisak,es nemakarom elpukkantani oket,ha nem muszaly,na meg az erosito islegyen stabil akar 4 ohmon akar 8 ohmon.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Elvileg jónak kell lenni az eredeti feteknek.
(#) reloop válasza Davidd hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Az eredeti Akai-s fetekkel a Conduktor BD tranzisztorainak emitterellenállását növelni szükséges. Változtatás nélkül nagyon alacsony lenne az IC tápfeszültsége a nyugalmi áram beállítása után.
(#) zsozso72 válasza axterix hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Szia! Már töröltem sajna pedig volt tel.számom is címel névvel de én kb egy másfél éve vásároltam tőle,nagyon korrekt embernek ismertem meg,biztos hogy fog segíteni.
(#) lali22 hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Sziasztok valakinek van STK2250-hez kapcsolási rajza?
(#) Ge Lee válasza lali22 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
(#) WoodstockMind hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Sziasztok!

Két kérdésem lenne, az egyik egy AKAI erősítővel kapcsolatos, a pontos típusára sajnos most nem emlékszem, de lehet, hogy a kérdés szempontjából nem is lényeges. Ha mégis, akkor amint tudom, megírom. Bekapcsolás után 1-2 másodpercig búg, utána teljesen jól működik. Olyan 50Hz-es búgást produkál, a két pufferkondit kicseréltem már, de nem az volt a ludas. Mi okozhat még ilyesmit, hol nézzek körül?

A másik pedig egy AKAI AA-1010-es rádióerősítőre vonatkozik. Javításra került hozzám, hiányoznak a BASS és TREBLE potik. A kapcsolási rajzban az áll a potiknál, hogy "20KC". Ez pontosan mit jelent, illetve mit tehetek a helyükre? C végződéssel még nem találkoztam, így hát gondoltam megkérdezlek Titeket, mielőtt feleslegesen veszek potikat

Köszönöm a segítséget előre is, jó barkácsolást mindenkinek!
(#) szamóca válasza WoodstockMind hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
A "C" jelzés a pályalinearitásra utaló jelzés standard esetén A lineáris, B logaritmikus, C fordított logaritmikus.
De gyártónként változik, hogy ne legyen boldog senki sem.
(#) Gránátalma válasza szamóca hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Hangszínszabályozásokhoz lineáris potméter kell, nem?
Vagy fordított logaritmikus is lehet?
(#) szamóca válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Nem minden esetben. Használnak logásat is a Baxandalloknál.
(#) szaboattila97 hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Sziasztok, jó napot.Vettem az elmúlt héten egy erősítőt aminek csak fél oldala működik(ic hibás)l. szeretném ha írnátok róla véleményt!!Ha valaki tud valami jó hangfalat az kérem szóljon.Azt mondta a srác,hogy min.2x200w-ot tud
(#) kowi válasza szaboattila97 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Ha leírod az íc típusát kiderül hány Wattot tud. De sokat segítene az erősítő típusa is.
(#) zsozso72 hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Sziasztok kedves hobbitársak! Egy elég furcs erősítő került hozzám természetesen darabokban ház és transzformátor nélkül igy beazonosítani sem tudom.Állitólag a fégfokok jók benne amik Sanken S40W tipusúak ehez kerestem volna kapcsolási rajzot de nem igazán találtam.Ebben szeretném a segítségeteket kérni ha valami érdemi információval tudna valaki szolgálni.Előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza zsozso72 hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia!
Gyorsan összegogliztam az adatlapját ennek a hibridnek. Helyettesítése
(#) bandisk hozzászólása Márc 20, 2012 /
 
Sziasztok! Van nekem egy Grundig R500-as rádió erősítő! Nos a rádiónál szép hangot ad, viszont ha telefonra vagy gépre kötöm, akkor torzít a zene, szinte hallgathatatlan! Mi lehet a gond?? Köszönöm a válaszotokat előre!
(#) kadarist válasza bandisk hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia!
A Line bemenetekre kötötted a telódat? Mert a Phono-ról tényleg csak torzítani fog.
(#) bandisk válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
De ha line-ra kötöm, akkor mire kell állítanom??
Mert úgy sehol nem kapok hangot! :S
(#) Davidd válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Jonapot! hamar ittartunk a phono bemenet mire jo? Keveromon van csak nemtudom mire kell hasznalni,esetleg mikrofonhoz? Elnezest az offert.
(#) kadarist válasza Davidd hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia!
A múlt évezredben találták fel ezt a hanglejátszó eszközt és ennek a nagyon kisszintű kimenetét kötötték a nagyerősítésű bemenetre.
(#) kadarist válasza bandisk hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Ha nem élnek az Line-bemenetek, akkor vegyél egy DIN-RCA vagy DIN-Jack átalakítót, kösd a TAPE bemenetre telefont vagy a számítógépet és állítsd a bemenetválasztót TAPE-állásba.
(#) bandisk válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Hát bedugom a két RCA-t a line-ba, de ilyen választék az erősítő elején nincs, csak TA/PHONO, TUNER, TB/TAPE 1-2 van :S
(#) zsozso72 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Szia!Nagyon köszönöm,hasonlókat nekem is hozott be de egy működő kapcsolást próbáltam keresni mivel az eredeti kissé hiányos.
Következő: »»   1026 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem