Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   145 / 254
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
Ha ez tényleg ilyen korrekt akkor nem gondolkodom másban. Úgyis át kell építenem a megévő két órámat is az új program miatt (4xZ566M+2xZ573M, 6xIN-18)
Én ebbe a forma-arány-anyag-szín világba vagyok teljesen beleesve. A nagy óra ennek a másolata lesz :yes:
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 20, 2012 /
 
A dobozolása nekem is fa lesz, valahogy azok tetszenek jobban. Formára más lesz, meg színre is sötétebb, de majd lesz valamikor kép is. Amúgy én ezt a tápot csak olyan helyre használnám, ahol tényleg nagyobb áram kell. A pici órámhoz az 555-el készült tökéletesen bevált. IN-18 és Z566M most fejből nem tudom mennyit "eszik".
(#) samsys hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Üdv

Z573M csőről eltávolítanám a piros lakkszerű réteget, a kérdésem mivel lehetne leoldani?
(#) MrBrown válasza samsys hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Langyos vízbe mártod (hogy közben ne fázzon a kezed ) néhány pecig aztán a körmöddel megkezdve mint a mandarin héja szépen elválik a "gazda testtől".
(#) H2opok hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Még maradt egy Mule V2, egy z560+ dekor előlap, és egy z573 nyák, ha kellene valakinek.
(#) samsys válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Pont ezt akartam elkerülni
(#) MrBrown válasza samsys hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Hogy mit is?
(#) kaqkk válasza samsys hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Ha utálod a langyos vizet , megpróbálhatod mondjuk egy nagyfröccs-el is ....
(#) H2opok válasza samsys hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Csiszolóvászon is lehozza, igaz egy kicsit matt lesz a cső.
Vagy mégis, hogy gondoltad hogy lejön?
(#) samsys hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Gondoltam bekenem pl. kromofággal és szépen lejön nem kell "kapargatni".

.......a nagyfröccs se rossz de ritkán iszok alkoholt
(#) MrBrown válasza samsys hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Itt szó sincs kapargatásról!!! Egyben lehántolódik, ez egy furcsa vékony fóliaréteg ami egészen meglágyul víz hatására. Ne hezitálj, dobd bele egy pohár vízbe...
Még valami..., az a piros réteg nem véletlenül lett ám kitalálva. Láttál már ulyetis meg olyast is? A piros olvashatóbb!!!
"contrast filter coat" a neve az adatlapján!
(#) vicsys válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Pedig én szikével hántoltam le és azzal is gyorsan, könnyen ment. Ez a kapargatásos módszer. :yes:
(#) sooty válasza samsys hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Hidrogén-fluoridba dobd bele, az feloldja az üveget is
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Jó az az 555-ös mindkét helyre de én egy rettenetesen lusta ember vagyok és ha ebben az árfekvésben azt látom hogy van valami ami csak picivel több mint a duplájába kerül és nem kell vele vesződnöm és még kevesebb mint a fele helyen elfér...
Ha egyszerre 6 darabot vennék az elég lenne a közel jövőbeni (1-2év) összes projectemre
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Hát még ami tényleg piros. Plexi mögül. A kép sem adja vissza tökéletesen, élőben nagyon szép.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Tényleg az. Ez a project még "csak" itt tart?
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Sajnos igen, valami jó dobozolás kéne még és kész. Csak a dobozolást is nagyon kicsiben akarnám megoldani, még keresem az anyagot hozzá. Fára gondoltam amúgy.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Furcsa saját izlés tudom, de én kivenném az elválasztó glimmeket. Talán még a mostaninál is olvashatóbb volan. Nem folyna úgy egybe. Arra a megállapításra jutottam magamban hogy érdemes elbíbelődni a helyes távolságok megválasztásával mert sokat lendít nem csak az olvashatóságon hanem a teljes külalakon is. Időbe tellett mire rájöttem hogy a nagy óra terv képen amit tegnap töltöttem fel is az dob rengeteget hogy az elválasztó glimmek és a karakterek között tekintélyes távolság van. Sajnos ezért lesz muszály teljesen átépítenem az IN-18 órát is, ott ha jól emlékszem fél centi van az összetartozó karakterek között és egy az elválasztásokhoz, de a gyakorlatban ennél a méretnél ez kevés legalább a duplája kell :yes:
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Köszi a tanácsot, de nekem meg így tetszik jobban. Majd kíváncsi leszek, a nagy óránál hogy fog tetszeni ezek után. Nagy távolságokat ott sem hagytam: A csövek között 5mm van, kivéve a glimmes helyeken, ott 20mm. De nem ilyen glimmek mennek közéjük. Ettől nagyobbak, még válogatom, 4 féle glimm garnitúra között gondolkozom.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
A nagy órádat nézegettem, ott például nekem (is) rendben vannak távolságok főleg a 20mm miatt!
Apropó, az 568-as foglalat tervét sprint-ben át tudod küldeni, ha oda jutok szét szedegetném, rá tervezném a 141-eket és az anód ellenállásokat?!
Te hogy oldod majd meg hogy minden szegmens használva legyen regenerálós szoftver vagy ki-be húzga csere-bere ?
(#) kisgeri válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Küldöm persze. A 74141-ek is rá vannak tervezve, egyedül az anódfesz vezetékezését és az ellenállásokat kell még kigazítani, kicsit máshová tenni, ha jól emlékszem. A nagy órához a szoftvert Hp41C fejleszti. El is kezdük már a tesztelést, csak szét kellett szedjem a deszkamodellt költözés miatt. De nemsoká megvan a háza, és akkor beleépítem, utána szerintem folytatjuk a szoftveres tesztet is. Szóval még nem találkoztam benne ilyen funkcióval, de azt hiszem elvileg benne lesz a cső "megjáratós" rutin is. Ha meg nem, akkor csere-bere, nem nagy ügy, jól sikerültek a foglalataim.
(#) MrBrown válasza kisgeri hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Köszi a rajzot. Hú azért én fáznék a cső megmarkolós-kihúzós gondolattól. A lábaknál nincs is gond ha tényleg jó a foglalat, de ha megindul miatta a piros festék lemálása...
(#) H2opok hozzászólása Márc 21, 2012 /
 
Összeraktam EZT, működik is. De a kijelzés nagyon vibrálós,villogós. Az alaktrészek stimmelnek, minden a leírásban szereplő.
Valakinek tipp, hogy mitől lehet ez a villogás? Mit kellene cserélni?
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 21, 2012 /
 
Cérnakesztyűben és nem izgalomtól nedves tenyérrel kell megmarkolni
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Na ez nekem nem menne
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Így néz ki a foglalt beültetve a DB25 (printercsatlakozó anya hüvelyeivel, 2db csőhöz való kijön egy 25 pólus csatlakozóból, ha az ic (internal connection) lábak nincsenek a foglaltba ültetve, 1,5mm furatba a hüvelyek jó pásszentosan mennek bele.) DB25
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Köszönöm.
Szóval az E1T-vel én a helyedben 1 csövest építenék. Talán tudok még neked egyet szerezni, de nem biztos pláne ha ilyen átfutással postázom mint ezt
Miért kettesével csináltad a foglalatokat? Jól látom hogy neked is rá van tervezve a 141? Esetleg kisgeri tervét használtad?
(#) sooty válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 22, 2012 /
 
Igen kisgeri terve, azért kettesével, mert úgyis egy sínre vagy lemezre kell szerelni és így kezelhetőbb a mérete nekem, jobban tudok játszani a térközökkel majd.
(#) MrBrown válasza sooty hozzászólására (») Márc 23, 2012 /
 
Ááá igen..., a térközök, amik kulcsfontosságúak :yes:
(#) (Felhasználó 1947) hozzászólása Márc 24, 2012 /
 
Sziasztok!

Az Én órám is készülget lassan, a panelek H2Opok kolléga munkái.
Az paneleket egy 8mmm vastag polikarbonát lapra szereltem, a csöveket pedig a piros lakkbevonatot meghagyva ültettem be.
A napokban elvileg kész leszek, pár alkatrész még rendelés alatt van.
Következő: »»   145 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem