Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   383 / 1162
(#) Bassmester hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Sziasztok!
Ismeri valaki ezeket az orosz tranzisztorokat?
Adatlapot nem találtam sehol és érdekelnének legalább a tűrési adatai.
(#) zolika60 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Keresd úgy, hogy BD281 mindjárt meglesz. Gondolom te már nem tanultál oroszul.
(#) erdgab válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 30, 2012 1 /
 
Ezek KT típusú orosz tranzisztorok,nehéz olvasni őket sajnos és nem is mind lelhető fel.A betűjel felül az olyan mint a pl: a BC sorozatban az A vagy B vagy C jelzés.A katalógusban én sem találom,de a hasonló közeli sorszámokból ítélve Uebo=15-30V , Ic=0,01-0,03A ,h21=30-90, f= 10-30MHz környékére mutatnak és valami silicium tranyók.Szerintem, a BC182 és BC212 lehet a helyettesítőjük és ezekkel váltottam ki egy orosz töltőben javításkor és bevált.
(#) Signal válasza Adamyno hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Láthatóan ferritmagos trafó, vagyis kapcsolóüzemű tápegységbe való. 230 AC-t ne akarj rákötni, mert tűzijáték... de ez kiderül a tekercsek ellenállásából is, ha megméred.

Lemezelt vasmagos trafó való 50 Hz-re, ez nem az.
(#) Doncso válasza Signal hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Rá van írva, hogy 220-240V 50-60Hz.
(#) granpa válasza Signal hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Én is úgy láttam: lemezelt trafó (a kép alapján), azért írtam, amit írtam. :yes:
(#) granpa válasza bertasz hozzászólására (») Márc 30, 2012 / 1
 
Szia! Ez inkább supressor (az is zéner, csak más). Rajzold vissza(hol van, kiderül mit csinál), vagy keres rá a gyártóra (akár a benne lévő vezérlőre /pdf/), a minta-kapcsolásból kiderülhet mekkora.
(#) kadarist válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 30, 2012 1 /
 
Szia!
Ha NPN, akkor KT315, ha PNP, akkor KT 361. De számít a tokozáson lévő betűjel is, ez adja meg az áramerősítési tényezőt és a max. feszültséget. Bővebben: Link

Keresés
(#) Bassmester válasza kadarist hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Köszi a válaszokat
(#) proli007 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Hello!
De ha jót akarsz magadnak, gyorsan elfelejted ezeket a piros tranyókat, mert rosszabbnál rosszabb darabok voltak/vannak közte. (Néha a 6-os béta is szép tőle.)
üdv! proli007
(#) Signal válasza Adamyno hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Most látom, a 3. képen jól kiütközik, hogy tényleg lemezelt trafó, még a hegesztés is látszik az oldalán.
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 30, 2012 /
 
Sziasztok.

Valaki tudna nekem segiteni egy ic-vel kapcsolatban ami ugy néz ki mint egy uln2003a, csak ulQ2003aQ van ráirva egy 12 voltos áramkörben van.

Kösz mindenkinek.Laci!
(#) Balagemann2031 válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Hello! Itt az adatlapja! link
(#) lukovicsek válasza Balagemann2031 hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Hát azt én is találtam de annyira nem látom át az egészet, olyan mint az uln2003-é, vagy ez ugyan az vagy én nem vettem észre a külömbséget?

Laci!
(#) pucuka válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Semmi aggodalom, ha nem különböző logikai áramkörök (TTL- CMOS, TTL - NMOS, TTL - ECL, és oda vissza), szintillesztéséhez használod. Ha pl. relé, lámpa, LED stb. meghajtására, akkor tök mindegy melyik variánst használod. Az ulQ2003aQ ki- és bemenete védett a statikus feltöltődések ellen.
(#) lukovicsek válasza pucuka hozzászólására (») Márc 30, 2012 /
 
Ok!
Kösz mindenkinek a segítségeteket.

Laci!
(#) Hodinka válasza kadarist hozzászólására (») Márc 31, 2012 /
 
Idézet:
„Ha NPN, akkor KT315, ha PNP, akkor KT 361. De számít a tokozáson lévő betűjel is, ez adja meg az áramerősítési tényezőt és a max. feszültséget.”

Én egyébként még úgy szoktam őket megkülönböztetni a legegyszerűbben,hogy a rajtuk lévő feliratok és betűk sorrendjét figyelem.Például a KT315-ös betűjelzését a tranzisztor bal felső sarkán szokták feltüntetni,és általában közvetlen utána valamilyen márkajelzés,vagy az adott gyár szimbóluma szokta követni a felső sorban (nem mindig).A KT361-esnél pedig mindig csak egy betű látható a tranzisztortok kellős közepén,vagy esetleg a betű alatt olykor megadják a gyártási dátumot is.Valahogy így
Legalábbis anno így tanították az "öregek"
(#) bertasz válasza granpa hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia, Köszönöm a segítséget, valószínű, hogy valóban supressor dióda a "drága". Mivel egy 5V-os kapcsolóüzemű táp szekunder körében van bekötve az egyenirányított ág + és a tekercs másik kivezetése (-) közé, egy 6,8-as típussal (07 talán a feszültségét jelölte) helyettesítettem. Amikor eltávolítottam, akkor már beindult a táp, de utánanézve, gondoltam hogy jobb ha nem marad védelem nélkül a rendszer.
(#) Thomy hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy kis baleset következtében szükségessé vált kicserélnem egy alkatrészt. Viszont nem tudom, mi lehet pontosan az. A probléma és a kérdéses (szerintem) dióda az alábbi képen megtekinthető.
Ehehehe
Ez vajon egy schottky dióda? A képről nem tudom, mennyire nyilvánvaló de üveg tokozású. Aki ismeri a furatszerelt szokásos tokozásokat, kérem segítsen!

Előre is köszi! Thomy
(#) kadarist válasza Thomy hozzászólására (») Ápr 1, 2012 / 1
 
Szia!
A festéséből ítélve ez egy Zener-dióda lesz. Jó lenne kiforrasztani és meghatározni a feliratot.
(#) Thomy válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia!

Sajnos felirat nem maradt rajta. (megnéztem, ugyanis felhajtottam a két felét).
Akkor lehet nem marad más, mint elkezdem vissza fejteni a kapcsolást. Első blikkre most úgy találtam, hogy a hajdani katód néz a táp felé.

Szóval ez valóban Zener lehet. Üdv, Thomy
(#) HA3GX hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Sziasztok,

kaptam 2 panelt, amelyik tele van pakolva IRF150-esekkel, azon mi az a sárga bal oldalt a hűtőbordán?
Ha másra nem is, majd a disznósajtot ezzel nyomatom le.

Összességben mik ezek a panelek?
(#) kadarist válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Szia!
Minek a rajzjele van rajta?
(#) Ricsi89 válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Az a sárga mintha két teljesítménytirisztor lenne. Mármint rajzjel alapján.
(#) kadarist válasza Ricsi89 hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ott a pont!
(#) Stewe válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Rajzjel alapján párhuzamos tirisztorok közös tokban.
Hasonló külalakot hajtásvezérlőben láttam, ipari alkalmazásnak látszik.
(#) kadarist válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Nem párhuzamosan, hanem a az egyik katódja a másik anódjával van tokozáson belül összekötve.
(#) Stewe válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Valóban antiparalel... de attól még paralel. Igazság szerint szembe vannak kötve, de a rajz elrendezéséből úgy tűnik, hogy az egyik kapocs a tirisztorok közös pontja, és van két másik, ami közül választani lehet.
Csomóponti áram irányának kiválasztására használható például.
(#) kadarist válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
A lap alján néhány alkalmazási példa. Csak mert az én cégem is gyárt ilyeneket
(#) Stewe válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 1, 2012 /
 
Ha csak úgy nem...
Következő: »»   383 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem