Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házi feladat elmélet - tételek
Lapozás: OK   17 / 39
(#) bodnar00 válasza Axel hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Hogyan számoltad? Nekem 9,6kohm jött ki.
(#) Axel válasza bodnar00 hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Itt van rá egy képlet ami ezek szerint rossz mert már két másik helyen is néztem és azok alapján nekem is az jött ki mint neked.
(#) bodnar00 válasza Axel hozzászólására (») Márc 4, 2012 /
 
Jó az a képlet, ugyan az jön ki vele. Valamit elszámolhattál akkor.
(#) bodgabo válasza Axel hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
A prefixumokkal el lehet számolni pár nagyságrendet is. Érdemes először átváltani alapegységre mindent(farad, ohm...), aztán számolni.
(#) Axel hozzászólása Márc 5, 2012 /
 
Az nem létezik, már vagy 10x átszámoltam így:
1/sqrt((1/100000^2)+(1/((2*pi*50)*330*10^-9)))
(#) bodnar00 válasza Axel hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Most, hogy megnéztem jobban azt a sulinetes képletet az tényleg nem jó mert hiányzik a négyzetre emelés az Xc- nél. viszont ez se jó amit most megcsináltál mert hiányzik az 1/ az Xc-nél, meg a négyzet. Az a sok zárójel meg felesleges.
(#) ekkold válasza bodnar00 hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Ze = 9601,192515 ohm
Ahol nekem tanították, ott min 4 helyiértékig jónak kellett lennie az eredménynek, ahoz hogy elfogadják. Tehát ha pl. a 9,6kohm-ot adtam volna meg, akkor simán áthúzták volna mint hibás választ!
(#) bodnar00 válasza ekkold hozzászólására (») Márc 5, 2012 /
 
Nálunk meg örült a tanár, ha már az osztály negyede egyáltalán értette a feladatot, különben meg most nem dolgozatot írtam.
(#) gordonfreemN hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok!
Épp a frissítő szakköri időmet töltöm, miközben ráakadok egy képletre, aminek az egyszerűsítését nem látom át teljesen. De maga a képlet jelen esetben nem sokat mond, ezért itt a teljes anyag az alábbi linken a 24. oldal, U1 kifejezése. Igazából a képlet átrendezése nem világos, hogyan tűnnek el a -U1-ek a jobb oldalról a végső képletben.
Tudnátok segíteni?
(#) El_Pinyo válasza gordonfreemN hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Ha máshogy nem megy, akkor végezd el az R2- vel való szorzást, majd bontsd tagokra a jobb oldali kifejezést úgy, hogy az egyes tagok nevezőiben R1, ill. R3 legyen. Ekkor lesznek olyan tagok, amelyek tartalmazzák az U1-t, ezeket át kell vinni a bal oldalra, ott kiemelni az U1 tényezőt és a másik tényezővel leosztani a jobb oldalt.
(#) mrobi hozzászólása Márc 13, 2012 /
 
Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. Suliban gyakorlaton be kellett egy A osztályú erősítőnek a munkapontját állítani. Kiszámoltam az egészet. Megépítettem. Tranzisztor BC182. Ellenállásoknál van eltérés de nem kritikus (1-2 ohm). Lemértem és meglepő tapasztalatom volt. A bázisáram a kiszámított 1mA helyett 150uA lett ami szerintem eléggé nagy eltérés. A többi adat megfelelő volt. A mérés biztos hogy jó mert nem egy műszerrel mértem le. Felteszem a kiszámításom menetét. Megtudná nézni valaki hogy hol rontottam el? Vagy hogy ez a nagy eltérés minek köszönhető?

munkapont.doc
    
(#) Lacika001 válasza mrobi hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Bétát mérted? Még 50mA mellett is 100 felett kéne lennie.
(#) mrobi válasza Lacika001 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Az első hat adatot azt elém vágták hogy ebből számoljam ki. A Bétát is úgy adták meg. Most számolgatom a Bétát a mért adataim alapján 330-ra jön ki. Akkor ezek szerint a feladat volt rossz.
(#) Lacika001 válasza mrobi hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Legalább ebből látszik miért jó ez a kapcsolás. (bázisosztó, emitterellenállás).A munkapont az alkatrészek szórásától, vagy pl a hőmérséklet változásától függetlenül többé kevésbé stabil marad. A bétának amúgyis elég nagy a szórása, pl lemérsz pár tranzisztort, lesznek eltérések...AZ 50 az egyféle legrosszabb eset lehet.
(#) mrobi válasza Lacika001 hozzászólására (») Márc 13, 2012 /
 
Ránéztem a BC182 adatlapjára. 2mA-es kollektor áram mellett 5V-os tápfeszültségnél a Béta 120-500-ig terjedhet.
(#) gordonfreemN válasza El_Pinyo hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Na jó, most kicsit elszakadt a cérna :csodalk: . Elkezdtem levezetni egy hszbe, írtam egy csomót, hogy hol lehet a hiba és elveszett. A lényeg hogy elakadtam és kellene valami segítség még, vagy megoldás.
(a motor lehetne kicsit intelligensebb, hogy ne veszítse el az üzeneteket)
ma este műtöttek, de még mindig ez idegesít...
(#) gordonfreemN válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 14, 2012 /
 
Köszi!
Remélem nem amiatt nem lesz ilyen többé, mert kirúgtok
(#) denyl hozzászólása Márc 16, 2012 /
 
Sziasztok!
Egyetemen azt a feladatot kaptam,hogy gyűjtsek anyagot és tanulmányozzam behatóbban a mikrohullámú technikában alkalmazott hibrid áramköröket ( Coupler ) irány csatolók , csatolók, teljesítmény osztók .
Konkrétan a 180 és a 90 fokos Couplerek működésére és alkalmazási területeire vagyok kíváncsi.
Rengetek anyag van a neten angol formátumban csak hát a szakmai nyelvismeretem a 0-val egyenlő.
Ha netán valaki tud valami jó forrást, ahonnan összeszedhetem az infót magyar nyelven megköszönném .
(#) pinyo1992 hozzászólása Ápr 1, 2012 /
 
Tételeket dolgozik ki és a Hall jeladós gyújtásról van szó. Van egy kérdés : A nyugvóáramú kikapcsolás célja. Erre nem igen tudok válaszolni. Valaki írjon egy könnyebb választ. Köszönöm szépen
(#) Gránátalma hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Hali!

Kellene egy kis segítség FEtes illetve Közös emitteres kapcsolásban.

A kapcsolást mellékeltem képben (ronda, de momentán nem tudok a saját gépemről írni és csak paint van.)

ID0=0,25mA
Ic0=2,4mA
UGS0=-2V
UCE0=4,5V
UBE0=0,6V
h21e=80
h22e=40uS
ut=15V
----------------
RG
RS
RE
RC értéke kell, illetve
Auüresjárati, ha Au1FET=1
C1kondi értéke ha 40HZ az alsó határ freki;
Béta ( a pirossal jelölt visszacsatoló tag esetén)
Illetve Auvisszacsatolt.

Számításaim szerint,
RG=1Mohm
RS=8k
RE=528,3R
RC=3,79k

Auüresj.=> uki=1*UC0=(URs-UBE0)+UCE0 =5,9V
Tehát auü=Uki/Ube=2,59
C1= 1/(2pí*Fah*RG)=3,978nF
Béta=Uv/Uki=
És itt a gond, nincs megadva RV értéke.
Felírtam egy fesz osztót, miszerint
Uv= URc*(Rv/Rv+Rg) de Rv értéke nélkül ez így sehogy sem jó.


Elég sürgős lenne a megoldás, szóval ha valaki tud rá megoldást, javaslatot kérem írjon.
Továbbá az Auvisszacsatolt képlete szempontjából, jól gondolom-e, hogy ez párhuzamos feszültség visszacsatolás?
A válaszokat előre is köszönöm!

Névtelen.jpg
    
(#) bubuc17 válasza pinyo1992 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Pontosabban le tudod írni miről is van szó?
Vagy valami konkrét kapcsolásról van szó?
(#) bodnar00 válasza pinyo1992 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szia!Bővebben: Link PDF 1. oldal lap alja.
(#) ekkold válasza pinyo1992 hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Amikor nem jár a motor, de a gyujtás be van kapcsolva akkor előfordulhat, hogy a megszakító éppen zárt állapotban van, mert olyan pozicióban áll a főtengely. Ilyenkor nagy áram folyik folyamatosan a gyujtótrafó primerén, ami sem a trafónak (melegszik), sem az akksinak(kisül szép lassan) nem tesz jót élettartam szempontjából. A HALL jeladós hgyujtással ugyanez a helyzet.

A nyugvóáramú kikapcsolás célja, hogy ha ilyen állapotba kerül a motor akkor egy idő után szakítsa meg az áramkört, tehát a gyujtókör zárt időtartamát korlátozza. A korlátozása akár olyan is lehet, hogy a legalacsonyabb fordulatszámhoz (alapjárat környéke) tartozó zárt időtartamot korlátozza. A fordulatszám növekedéséval az időtartam úgyis csökkenni fog.
(#) imrus0502 hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Sziasztok segítséget szeretnék kérni, kaptam a suliban 1 ilyen feladatot,fogalmam sincs mit csináljak vele pedig ezt tanulom 3 éve
Legalább 1 kapcsolási rajzzal legyetek szívesek segítsetek.

Nagyon szépen köszönöm Imi

1x30 w-os erősítő tervezés 8 ohm os hangfalakra.
A bemenő jel egy notebook 1w kimenete 8 ohm.
Cél a lehető legjobb zenei minőség.
A tápegység egy kapcsolóüzemű egység mely egy 12V-os akkumulátorról üzemel egy tóparton


+ A és B áramkör megtervezése
-pontos rajzuk
-méreteésük (alkatrész adatgyűjtéssel)

+A teljes kapcsolás megtervezése ? megrajzolása
+ 1db A4 es lapra a rajz és a másik oldalán a méretezése beadandó

1x30 w.doc
    
(#) Dark Archon hozzászólása Ápr 23, 2012 /
 
Sziasztok!

A következő házim van:

Egy Zener-diódás stabilizátor esetén a következő mérési eredményeim vannak:
Ube= 15 V; Ibe=0,135 A; Uki=5,02 V; Iki=0,06 A
A bemeneti feszültség 1,5 V-tal megváltozik, a kimeneten 0,045 V feszültség változást mértünk, a terhelő áram 6mA-es megváltozása a kimeneten 14 mV feszültség változást okoz
A mért adatokból határozza meg a feszültségtől illetve a terheléstől függő stabilizálási számokat, a stabilizátor belső ellenállását és hatásfokát!


Ehhez tudna valaki - akár csak egy elméleti - megoldást adni? Esetleg definiálni a "terheléstől függő stabilizálási számok" fogalmat? Semmi nincs ilyenről a könyvben, se az útmutatóban.

Előre is köszi!
(#) Peter65 válasza Dark Archon hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szia!
A neten találtam:
"A stabilizálásra jellemző a stabilizálási tényező, a bemenő feszültségváltozásra:
Su=(deltaUbe/Ube) / (deltaUki/Uki)
amely megmutatja, hogy a bemenő feszültség relatív megváltozása milyen relatív kimenőfeszültség megváltozást eredményez.
A terhelő áram változására a stabilizálási tényező:
Si=(deltaIki/Iki) / (deltaUki/Uki)
amely megmutatja, hogy a kimenő áram relatív megváltozása milyen relatív kimenőfeszültség megváltozást eredményez.
Mindkét stabilizálási tényező akkor jó, ha kis értéket képvisel."
(#) kissi válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Idézet:
„Mindkét stabilizálási tényező akkor jó, ha kis értéket képvisel."”


Su=(deltaUbe/Ube) / (deltaUki/Uki) vagy Si=(deltaIki/Iki) / (deltaUki/Uki) : ezek nekem azt mondják, hogy pl. a bemeneten nagy változásnál a kimeneten az lenne a jó, ha nem változna --> nagy értéket kellene kapni a stabilitási tényezőre ( nem használom egyébként ezeket a jellemzőket, csak a képleteket néztem!)!
Steve
(#) Peter65 válasza kissi hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Szia!
Teljesen igazad van.
Sajna már régen tanultam ezekről, és segíteni akartam a kollegának, ezért minden kritika nélkül kimásoltam egy oldalról.
(#) Dark Archon válasza Peter65 hozzászólására (») Ápr 23, 2012 /
 
Köszi mindkettőtöknek!
(#) Directors hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
Sziasztok!

Analóg és Digitális műszerek jellemzői ezek is ugye?
Mind a kettőre igazak ahogy olvasgattam. Ha nem akkor javítsatok már kis légyszi.

- Méréshatár
- Túlterhelhetőség
- Fogyasztás
- Pontosság
- Belső ellenállás
Következő: »»   17 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem