Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   121 / 3960
(#) fret89 válasza nandras hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Köszi a nagyon kimerítő választ :worship:
A képen linkelt levágott fázisos vég egyébként nem az elromlott konnektoré. Ez csak egy másik, ami jó régen üzemelhetett így probléma nélkül, hogy majdnem át volt vágva a vezeték Mindenesetrte ezt is megcsináltam.

Fi relé: hát akkor ebből az lesz asszem, hogy majd ha végre kihív egy villanyszerelőt anyám, hogy megnézze miért nagyobb a számlája mint kellene, akkor meg lehet oldani egy füst alatt ezt is.

És tényleg köszi mindent . Tök örülök, hogy sikerült
(#) Villám hozzászólása Szept 6, 2007 /
 
Meg tudná mondani valaki, hogyan kell bekötni a stereo jack 3.5 dugót és aljat? Hozzáértettem a drótokat és amikor megszólalt, azt az állapotot összeforasztottam, de félek ez nem az igazi , a szabványbekötés érdekelne.
(#) vizor válasza Villám hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Sztereo jack dugó, a csúcsától a fogórész felé:
bal, jobb, föld.

A kivezetések a tokban: a középső hosszú a föld, a két oldalsó rövid a bal/jobb, kiméred melyik melyik. Ez az aljzatra is érvényes.
(#) zsoltee0001 válasza Villám hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
hali
asszem neked ez kell

jackdugó.jpg
    
(#) Villám válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Igen, ez kell, köszönöm! Az aljzatra is van ilyen ábrád?
(#) Peti_85 válasza Villám hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
Hát az ugyan az, csak befelé/visszafelé!

(#) zsoltee0001 válasza Villám hozzászólására (») Szept 6, 2007 /
 
nincs mit , én is úgy kaptam anno.
arra nincs , de értelemszerű, nem?
(#) denes44 hozzászólása Szept 6, 2007 /
 
Ezek mindig jól jöhetnek:
Kábel bekötések
(#) vtsoftware hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
Helló

Elakadtam ezzel(csatolva) a kapcsolással.
Hogyan kössem be az IC-t?
Mármint melyik lábát hova kössem.

Köszönöm szépen
(#) fureszk válasza vtsoftware hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Ígye.

helping.gif
    
(#) vtsoftware válasza fureszk hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
:worship: :worship: :worship:
isten vagy!!!!
nagyon köszönöm

(adatlapot néztem csak nem értettem meg [ott a kép bizonyítéknak])
(#) fureszk válasza vtsoftware hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
ok-ok. nagyon szívesen!
(#) fret89 válasza fret89 hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Újabb kérdés :yes:
Neki áltam meghúzni az éppen nem festett helységekben is a konnektorok bekötéseit.
Így néz ki a fürdőben található kettős aljzat:
Kép1
Kép2
Itt is egy a korábbi bevágott vezetékhez hasonló a fázis(Ez volt a korábbié). Az a kép szintén egy kettős aljzat fázisából származott. Ez most tök véletlen lehet, hogy ezek ilyenek vagy van valami oka? pl valami okból tudatosan lenne ezeknél a dupláknál csökkentve azon a ponton a fázis keresztmetszete ilyen barkács módon vagy nem tudom. Mindenesetre kicsit fura, hogy pont ennél a kettőnél volt csak ez a bevágás. Lehet a másikat nem kellett volna "kijavítanom"? Ezt most hagyjam így? Fura kicsit a dolog.

A képeken jól látszik az is, hogy kissé el van színeződve a fázis befogása körüli műanyag. Gondolom felmelegedéstől lehet. E miatt kell lecserélni a foglalatot vagy ez még belefér?
(#) Frankye válasza fret89 hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Ne hagyd így, semmiképp!
Ez egy korábbi, meglehetősen hanyag szerelés eredménye szerintem.
(Más kérdés, hogy mind a két kezét eltörném annak a szerelőnek, aki így dolgozott, de mindegy... )
(#) _JANI_ válasza fret89 hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
Néhány helyen nagyon jól látszik a hanyag munka következménye! Azokat mindenképpen újra kell kötni! Ha szándékosan a vezető keresztmetszetét csökkenteni szeretnénk, akkor azt egy biztosítóbetét (újabban kismegszakító) beépítésével oldanánk meg, egy erre a célra kialakított helyen... ( S nem egy-egy dugalj „alatt”!!! ) A kimelegedett dugaljakat is érdemes kicserélni, mert azok érintkezői már nem adnak megfelelő érintkezést, s ezért azok (egyre-)jobban ki fognak melegedni!
Elektromos munkánál áramtalaníts!!!
(#) Dudus válasza fret89 hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
És nagyon óvatos legyél ,mert ha a hajlítgatástól letörik az aludrót, akkor könnyen rövid lesz és már nem tudod felrakni az új konnektort.
(#) nandras válasza fret89 hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
mindenesetre érdekes lenne elbeszélgetni egy kicsinyég azzal a szakival, aki mindezeket elkövette....
---------------
kitartásodhoz meg gratulálok!




(#) fret89 hozzászólása Szept 7, 2007 /
 
Köszi a segítséget mindenkinek!
Akkor veszek ide is egy új aljzatot és megcsinálom.
Egyébként szerintem ez, meg a másik is még az eredeti panelhez járó konnektorok voltak, talán még az eredeti bekötéssel. Mondjuk azóta azért kellett, hogy lássa valaki korábban, mert a fürdő pl újra lett csempézve, nem tom miért nem törődtek vele ennyire. De mindegy, most legalább akkor ez is rendben lesz.
Köszi mégegyszer
(#) Norberto válasza fret89 hozzászólására (») Szept 7, 2007 /
 
A szerelésnél vigyázz majd!!! :yes:

Mert ugye fő az egészség!
(#) tp hozzászólása Szept 8, 2007 /
 
helló mindenkienk! lehet már kérdeztek hasonlót, de egész egyszerű dologról volna szó. Egy adott helyen kévő tranzisztor túl kicsinek bizonyúlt elég erőteljesen melegszik hűtéssel még orvosolható lehetne de nem akarok ventillátort tenni a bordára meg hosszútávon lehet megadná magát, tehát vagy nagyobb tranzisztort kellene beszerezni vagy (és akkor itt a kérdés) helyettesíthetem e N csatornás mosfettel. Be ki kapcsolásra használnám kb 5v kapcsolta a régi tranyó (npn) bázisát és nem kell analóg feladatott ellátnia (úgyértem vagy teljesen zártnak vagy teljesen nyitottnak kell lennie.) Ahogy tanulmányoztam a feteket ez lehetséges mellesleg sokkal kissebb az ellenállása nyitott állapotban mint 1 mezei npn tranyónak.Szóval ebben a témában szeretnék megerősítést illetve javítást ha kell!
(#) szabogez válasza fret89 hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Szia !!
A keresztmetszet csökkenés valószínűleg abból keletkezett , hogy a hajdani "villszer kolléga" úgy csupaszította a vetékeket , hogy körül metélte.Ezt egyes vallásoknál kiválóan alkalmazzák de az alu MM falvezeték ezzek hálálja meg . Ugyanis a vezetőt ért felületi sérülés a helyére hajtogatva kallően ki is nyít és az áramsűrűség ezen a ponton megnőve kellően el is tüzelte a vezetéket .Innen már csak idő kérdése , hogy lefollyon a falról a konnektor.
Ilyen vezetékeknél (bár mindegyiknél) nagyon óvatosan kell csupaszítani ha van jó fogó akkor azzal de egy jó késsel és hozzáértéssel , figyelemmel ez simán megoldható.
Még egy tanács. A dugaljak bekötésénél ajánlatos a bekötőcsavarok alá "szemet " hajlítani a vezetékre mivel így az érintkezési felület a maximális lesz.
Jó munkát , és vigyázz mert az áram nem látszik de érzik..
(#) szabogez válasza szabogez hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Bár ha jobban megnézem ezt a képet ezt egy csavarhúzó okozta .A lényegen nem változtat :Figyelmetlen , felületes munka .
(#) nandras válasza szabogez hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
"....az áram nem látszik de érzik..."
nemhiába van az ősi román mondás:
az az alkatrész, amelyik áram alatt van, ugyanúgy néz ki, mint amelyik nem - csak más a fogása
(#) Kiss Gábor hozzászólása Szept 9, 2007 /
 
Tudom hogy nem ide való de sürgős lenne. Az lenne a kérdésen hogy worldbe szeretnék egyenletet csinálni addig eljutottam hogy a Microsoft Equation 3.0-s programot kell használni. Ezt hol találom meg, a neten csakmás programokattaláltam ami nem jó. A Office család telepítő CD-én se találtam meg. Bárki bármilyen linket vagy segítséget tud adni az irjon. Sürgős!!

Köszi.
(#) Balazs_555 válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Szept 9, 2007 /
 
Szia!

Beszúrás menü ---> Objektum.. ---> és itt megtalálod.

(#) Kiss Gábor hozzászólása Szept 9, 2007 /
 
Tudom hogy ott lenne, ha telepítve lenne. A súgóba beirtam és azt írta, hogy ha nincs a listán telepítsük , de honnan, azt már nem írja.
(#) vizor válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Office Professional tartalmazza, teljes telepítés esetén. Office cd berak, telepítő elindul, módosítás, bejelölni minden opciót.
(#) Balazs_555 válasza Kiss Gábor hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Azt nem írtad, h azért nem találod, mert nincs telepítve!

Ahogy vizor írta, az office cd-n található!
Ha csak azt akarod telepíteni, vhol a bővítmények között megtalálod, de ha mindent feltelepítessz, akkor biztos ott lesz a beszúrás-->objektum... menüben.
(#) accaboj hozzászólása Szept 10, 2007 /
 
Heló
Tudna nekem valaki segíteni?Linuxom van és szukségem vóna:
-kicsomagolóprogira(mint windózon WinZip)
-zenelejáccóra
-képlejáccóra (mint AcdSee)
Ja csak nevekre gondoltam ám
Minden segítséget szívesen várok

ui:nemértek a linuxhoz azér kérem a segítségeteket nemtalálok progit és így sz´´´t sem ér a gép.
(#) Balazs_555 válasza accaboj hozzászólására (») Szept 10, 2007 /
 
Szia!
Írd be pl.: a google-be 'linux plugin' vagy 'linux plugins'

vagy itt is szétnézhetsz: link

vagy pl.: ird be a google-be 'media player for linux'
és hasonlóan a töbii progit amit keresel

Következő: »»   121 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem