Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   119 / 1679
(#) lidi hozzászólása Szept 11, 2007 /
 
Nem teljesen építés, de saját kreálmány.
Hogyan rakjunk tizedespontot bontott maradék kijelzőbe
(#) vanzerr válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Az idő "mutatása" rendkívül egyszerű, mutat négy számot közvetlen egymás után pl.: 1-2-5-4 utána szünet következik. Ezt a négy számot ha a következőképpen összerakod 12:54 megkapod a pontos időt. És ez így megy tovább-tovább....
(#) Norberto válasza lidi hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Ötletes
(#) Norberto válasza Slope hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Erről eszembe jutott egy mondás:

Idézet:
„A májgombóclevest nem szívvel-lélekkel kell csinálni, hanem májból”
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Melyik állatnak van gombóc mája?
(#) Gory válasza mokus hozzászólására (») Szept 11, 2007 /
 
Idézet:
„Napi rendszerességgel előjövő hülye kérdéseim következnek: - Mire is lesz jó ez a kütyü, azt értem, hogy "műholdvevőt fog a netre kötni", de gyakorlatát nem nagyon értem a dolognak. - Tápfeszt hol, hogy kapja? (próbáltam silabizálni a nyákot, de nemsoksikerrel.) - Készül majd leírás róla?”


Hát a gyakorlati hasznát nem szeretném elmondani konkrétan Maradjunk annyiban hogy a műholdvevő bizonyos adatokat kap a netről és az jó neki.

A tápfesz még nem volt bekötve, egyébként a sorosporti csatitól balra van két furat amibe nem volt beültetve semmi. Abba tettem két tüskét.

Leírás lesz majd a TCP/IP stackről meg a webszerver részről. Valami hasonló mint amilyet az PIC és USB-zésről elkezdtem. Csak előbb működjön a szoftver.
(Amúgy az USB-s cikk 3. része is nemsokára jön)
(#) denes44 hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Végre elkészültem a "kamera tápommal".
Így vége minden kamerát, fénygépezőgépet, vagy bármilyen eszközt használhatok 12V-os akkuról.
Egy helitrimmerrel lehet pontosan beállítani a feszt (egy LM317 stabIC van benne) + van benne egy egyled-es akkufesz visszajelző, valamint egy kimenet a 12V továbbláncolására pl. fejlámpának. Ez a kimenet a tetején ki/be kapcsolható. És van a hátulján egy övcsipesz is
(#) Norberto válasza denes44 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Nekem így is tetszik, hogy próbapanelra készült el!

(#) fureszk válasza denes44 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Szép, igényes munka. Grat!
(#) denes44 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Hát másra nem is nagyon tudtam volna

Egyébént ajánlom másnak is ezt a megoldást. Egy 4Ah-s akksi töltővel, meg ezzel a kis elektronikával kijön 5ezerből, és kb. 5 órát lehet vele forgatni. A kamerákra pedig e legnagyobb utángyártott akksi is 10ezer, és nem is tud csak olyan 3 órát. Persze ha valaki bír 44Ah-s autóakksikat cipelni a hátán, akkor egy többnapos forgatás is meg van oldva
(#) huba válasza denes44 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
szerintem egy dc-dc konverterrel még lehetne növelni a forgatási idöt. Mert a felesleges energia nem fütődne el. De az is igaz hogy az elkészítési költségek is emelkednének.
De jól néz ki
(#) denes44 válasza huba hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Igen sajnos így van veszteség, de így olcsó és egyszerű volt megvalósítani. Később lehet megcsinálom máshogy is. (Esetleg van valakinek linkre olyan kapcsolásra ami ugyan így szabályozható, de kapcsolóüzemű?)

Csatolok egy PDF-et, meg még egy képet amin jobban belelátni a dobozba.
(#) watt válasza denes44 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Nem tudom, de nem fogyaszt többet a kamerád mint 1A(milyen kamera ez?)? De ha nem. akkor sem merném ekkora hűtéssel rátenni, főleg egy zárt dobozban.
(#) denes44 válasza watt hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
Az ilyen kis kamerák 0.7-1A "fogyasztanak" max. Broadcast cuccokhoz meg nyilván mást használok
Egyébként nem zárt a doboz, ki van lyuggatva, valamint ha kell ventillátort is tudok rá tenni, a 12v-os kimenetre.
(#) dbase válasza denes44 hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
6V-os akku nem lett volna elég?Bár akkor a lámpa nem jo, dehát van 6 os lámpa is.
(#) denes44 válasza dbase hozzászólására (») Szept 13, 2007 /
 
A panák többsége 7.9V-ról, a sonyk 8.4V DC-ről mennek, tehát a 6V szerintem kevés lenne a kameráknak.
(#) djhans hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
Csináltam egy csöves erölködőt egy EL84-ből és egy ECC85-ből. kb. 5W. Megcsinálom stereoban éés kap szép dobozt is....
(#) Szamy hozzászólása Szept 13, 2007 /
 
talán necces, de kellett hozzá páka is

1 (Large).jpg
    
(#) Frankye válasza djhans hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Tetszik az "oldies design"!
Bár ha panelra került volna, nem "légszerelt" lenne, még szebb volna, de így se rossz! Gratula!
(Különösen a "recicling" megoldás nagyon jó!!! )
(#) Frankye válasza Szamy hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Ezt Te raktad össze?! Akkor elismerésem! :taps: :worship:
(#) zsoltee0001 válasza Szamy hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
ezt most nem értem,...... fölhomályosítanál?
(#) Csibi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Szerintem el volt romolva Szamy jateka es egy kis cinezgetessel megoldotta, ha jol ertem .
Egyebkent egy ilyen kutyuvel en is eljatszadoznek egy ideig
(#) szovhoz hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
Most készül egy komplex rendszer szelőztetés technika!

Atmel gyártmányú ATmega32 vel!

-2db nagyteljesítményű /30Kw/szelőztető ventilátort vezérel pwm-el!
-1db párásító motort vezérel
-1db fűtő kazánt vezérel
- hőmérsékletet mér
- párataltartalmat mér
- rs485 számítógépes kommunikáció nagy távolságra kialakítva
- grafikus LCD érintőképernyős ,egyben ez a kezelőszerve is! Komplex menűrendszer!
- A motoroknak túláram védelem
- motoroknak fordulatszámszabályozás


Az egész szabályzó működik autómata módban.
Időpontokra előre meghatározott adatok lapján .
Kézi beállítási funkció.
Számítógépen keresztül vezérelhető egyszere egy dabarab vezérlő vagy akár több is!
(#) Frankye válasza szovhoz hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Hmmm. Szép projekt! :finom:
Esetleg láthatunk majd képeket is róla? Már ha nem "ipari titok"...
(#) szovhoz hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
még csak a közepénél tartunk de majd teszek fel pár képet! fél éve fejlesztjhük a témát egy barátommal!
(#) Gory válasza szovhoz hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Engem az érintőképernyős rész izgat, tudnál pár szót mondani róla? Milyen tipus, mennyibe kerül, mennyire bonyolult a vezérlés? Gondolom van hozzá valami library. A menürendszer grafikus?

Köszi
(#) Medve hozzászólása Szept 14, 2007 /
 
Meglehet, off-topic, de mégiscsak ez (Ő) életem fő műve...

MD.JPG
    
(#) szabi83 válasza Medve hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Hány grammal és centivel látta meg a napvílágot?



jah gondolom, meddig készült
(#) Müszi válasza Medve hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Nagyon drága :szeret: :yes:
(#) vicsys válasza Medve hozzászólására (») Szept 14, 2007 /
 
Gratulálok! Szép igényes munka, látszik, hogy nagy élvezettel építetted. Csak így tovább!
Müszi!
Idézet:
„Nagyon drága”

Ez így eléggé kétértelmű, de jóóó..
(mármint az üzemeltetése, drága?)
Következő: »»   119 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem