Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Ki mit épített?
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma.
Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Nem teljesen építés, de saját kreálmány.
Hogyan rakjunk tizedespontot bontott maradék kijelzőbe
Az idő "mutatása" rendkívül egyszerű, mutat négy számot közvetlen egymás után pl.: 1-2-5-4 utána szünet következik. Ezt a négy számot ha a következőképpen összerakod 12:54 megkapod a pontos időt. És ez így megy tovább-tovább....
Erről eszembe jutott egy mondás:
Idézet: „A májgombóclevest nem szívvel-lélekkel kell csinálni, hanem májból” Idézet: „Napi rendszerességgel előjövő hülye kérdéseim következnek: - Mire is lesz jó ez a kütyü, azt értem, hogy "műholdvevőt fog a netre kötni", de gyakorlatát nem nagyon értem a dolognak. - Tápfeszt hol, hogy kapja? (próbáltam silabizálni a nyákot, de nemsoksikerrel.) - Készül majd leírás róla?” Hát a gyakorlati hasznát nem szeretném elmondani konkrétan Maradjunk annyiban hogy a műholdvevő bizonyos adatokat kap a netről és az jó neki. A tápfesz még nem volt bekötve, egyébként a sorosporti csatitól balra van két furat amibe nem volt beültetve semmi. Abba tettem két tüskét. Leírás lesz majd a TCP/IP stackről meg a webszerver részről. Valami hasonló mint amilyet az PIC és USB-zésről elkezdtem. Csak előbb működjön a szoftver. (Amúgy az USB-s cikk 3. része is nemsokára jön)
Végre elkészültem a "kamera tápommal".
Így vége minden kamerát, fénygépezőgépet, vagy bármilyen eszközt használhatok 12V-os akkuról. Egy helitrimmerrel lehet pontosan beállítani a feszt (egy LM317 stabIC van benne) + van benne egy egyled-es akkufesz visszajelző, valamint egy kimenet a 12V továbbláncolására pl. fejlámpának. Ez a kimenet a tetején ki/be kapcsolható. És van a hátulján egy övcsipesz is
Nekem így is tetszik, hogy próbapanelra készült el!
Hát másra nem is nagyon tudtam volna
Egyébént ajánlom másnak is ezt a megoldást. Egy 4Ah-s akksi töltővel, meg ezzel a kis elektronikával kijön 5ezerből, és kb. 5 órát lehet vele forgatni. A kamerákra pedig e legnagyobb utángyártott akksi is 10ezer, és nem is tud csak olyan 3 órát. Persze ha valaki bír 44Ah-s autóakksikat cipelni a hátán, akkor egy többnapos forgatás is meg van oldva
szerintem egy dc-dc konverterrel még lehetne növelni a forgatási idöt. Mert a felesleges energia nem fütődne el. De az is igaz hogy az elkészítési költségek is emelkednének.
De jól néz ki
Igen sajnos így van veszteség, de így olcsó és egyszerű volt megvalósítani. Később lehet megcsinálom máshogy is. (Esetleg van valakinek linkre olyan kapcsolásra ami ugyan így szabályozható, de kapcsolóüzemű?)
Csatolok egy PDF-et, meg még egy képet amin jobban belelátni a dobozba.
Nem tudom, de nem fogyaszt többet a kamerád mint 1A(milyen kamera ez?)? De ha nem. akkor sem merném ekkora hűtéssel rátenni, főleg egy zárt dobozban.
Az ilyen kis kamerák 0.7-1A "fogyasztanak" max. Broadcast cuccokhoz meg nyilván mást használok
Egyébként nem zárt a doboz, ki van lyuggatva, valamint ha kell ventillátort is tudok rá tenni, a 12v-os kimenetre.
6V-os akku nem lett volna elég?Bár akkor a lámpa nem jo, dehát van 6 os lámpa is.
A panák többsége 7.9V-ról, a sonyk 8.4V DC-ről mennek, tehát a 6V szerintem kevés lenne a kameráknak.
Csináltam egy csöves erölködőt egy EL84-ből és egy ECC85-ből. kb. 5W. Megcsinálom stereoban éés kap szép dobozt is....
Tetszik az "oldies design"!
Bár ha panelra került volna, nem "légszerelt" lenne, még szebb volna, de így se rossz! Gratula! (Különösen a "recicling" megoldás nagyon jó!!! )
Ezt Te raktad össze?! Akkor elismerésem! :taps: :worship:
ezt most nem értem,...... fölhomályosítanál?
Szerintem el volt romolva Szamy jateka es egy kis cinezgetessel megoldotta, ha jol ertem .
Egyebkent egy ilyen kutyuvel en is eljatszadoznek egy ideig
Most készül egy komplex rendszer szelőztetés technika!
Atmel gyártmányú ATmega32 vel! -2db nagyteljesítményű /30Kw/szelőztető ventilátort vezérel pwm-el! -1db párásító motort vezérel -1db fűtő kazánt vezérel - hőmérsékletet mér - párataltartalmat mér - rs485 számítógépes kommunikáció nagy távolságra kialakítva - grafikus LCD érintőképernyős ,egyben ez a kezelőszerve is! Komplex menűrendszer! - A motoroknak túláram védelem - motoroknak fordulatszámszabályozás Az egész szabályzó működik autómata módban. Időpontokra előre meghatározott adatok lapján . Kézi beállítási funkció. Számítógépen keresztül vezérelhető egyszere egy dabarab vezérlő vagy akár több is!
Hmmm. Szép projekt! :finom:
Esetleg láthatunk majd képeket is róla? Már ha nem "ipari titok"...
még csak a közepénél tartunk de majd teszek fel pár képet! fél éve fejlesztjhük a témát egy barátommal!
Engem az érintőképernyős rész izgat, tudnál pár szót mondani róla? Milyen tipus, mennyibe kerül, mennyire bonyolult a vezérlés? Gondolom van hozzá valami library. A menürendszer grafikus?
Köszi
Meglehet, off-topic, de mégiscsak ez (Ő) életem fő műve...
Hány grammal és centivel látta meg a napvílágot?
jah gondolom, meddig készült
Gratulálok! Szép igényes munka, látszik, hogy nagy élvezettel építetted. Csak így tovább!
Müszi! Idézet: „Nagyon drága” Ez így eléggé kétértelmű, de jóóó.. (mármint az üzemeltetése, drága?) |
Bejelentkezés
Hirdetés |